Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Háziorvos választás fórum

Háziorvos választás (beszélgetős fórum)


14. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Adrica1216)
2017. febr. 8. 14:44
Szupi :) én is találtam egy másikat, aki elvállalt, így nem kellett a helyi "lódoktorhoz" mennem :D
13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Adrica1216)
2017. febr. 7. 21:45
Na ugye! Akkor minden rendben.
12. globus (válaszként erre: 2. - Adrica1216)
2017. febr. 7. 13:38

Szükség esetén ambulánsan bárhol ellátnak, még táppénzre is vehetnek. Különben mi lenne a sok nyaralóval, aki pl. Balaton mellett lesz rosszul, muszáj bejelentkeztetnie? Életszerűtlen. Ambuláns ellátást egy másik kasszából fizetik az orvosnak. Mivel ez tételes, azaz csak adott alkalmanként fizet, egy ellenőrzéskor csalásként imponálna, ha észreveszik, hogy kb. hússzor ambulálták ugyanazt a beteget...

Ha úgy érzed, hogy több évig tartózkodsz adott címen, akkor érdemes inkább átjelentkezni.

2017. febr. 7. 13:31
Hát ma voltam rákérdezni az illetékes dokinál, hangsúlyoztam hogy nincs bejelentett lakcímem, azt mondta semmi gond, átvesz, majd ad kikérőt amit jutassak el a mostani dokinak és rendben leszek. Vannak még csodák.
2017. jan. 28. 12:44
Oké, köszönöm a válaszokat, szerintem akkor bepróbálkozok itt helyben 1-2 helyen, aztán majd lesz valami :) Abba már bele sem megyek, hogy mi a jóistennek van fizetve a tb ha el sem látnak ott ahol éppen vagy... menj oda ahova tartozol.. Pesten dolgoztam korábban, rendszeresen eljátszották velem.. hányinger ez a magyar eü.
9. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2017. jan. 27. 16:16
Utólag olvastalak, nálad szebben van megfogalmazva, amit én is gondoltam erről.
8. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Adrica1216)
2017. jan. 27. 16:14
Elvileg elfogad. Tudtommal a saját körzete kárára nem fogad csak el, vagyis ha nagyon sokan vannak.
7. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2017. jan. 27. 13:31
tuti :D
6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2017. jan. 27. 12:55
Lehet hogy jobban is jársz! :)
5. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2017. jan. 27. 12:34

ha nem kell neki a kvóta, akkor elküldi, ha nincs a körzetbe szóló lakcímkártyája.


"Összefoglalva tehát mindenkit megillet a szabad háziorvos választás joga, ennek egyetlen korlátja a választott orvos befogadóképessége lehet, arra ugyanis minden esetben figyelniük kell, hogy a minőségi egészségügyi ellátást a betegek létszámának túlvállalása ne veszélyeztesse."


ha a lakcímkártya a körzetébe szól, nem utasíthatja el


ha nem, akkor a már meglévő létszám függvényében dönt az orvos, h elvállalja vagy sem.


Engem a héten nem vállaltak, tehát nem kellett neki a kvóta, azt mondta, menjek a lakcím szerint illetékeshez, mert neki elég betege van.

4. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Adrica1216)
2017. jan. 27. 12:23
Lakcím kártyára hivatkozva nem küldhet el, de valszeg nem is fog mert kell neki a kvóta.
3. gabbbicica (válaszként erre: 2. - Adrica1216)
2017. jan. 27. 12:05

Engem a héten elküldtek a fenébe :(


Elvileg ha nem oda szól az állandó lakcímed, és túl sok a betege, akkor megtagadhatja a fogadásod.


A legegyszerűbb út, hogy ezt kinyomozd:


- elmész hozzá, megkérdezed, hogy fogad-e

- ha nem fogad, akkor keresel másikat a közelben

- ha fogad, akkor ad egy papírt, vagy elküldi a másik orvosodnak postán, hogy kéri a dokumentációdat

- ha veled küldi el, akkor elmész a régi dokihoz, és elhozod, elviszed az újhoz

- ha postán küldi, akkor a régi postán visszaküldi neked

2017. jan. 27. 11:51

Sziasztok.

Valaki tudna abban segíteni, hogy mi van akkor, ha én Dunakeszin élek albérletben, nincs itt bejelentett címem, vidéken vagyok még bejelentve a szüleimnél és ott is van a házirovosom de nagyon nyűg hazajárkálni miatta... itt Dunakeszin ha elmegyek a helyi háziorvoshoz, elfogad engem vagy a lakcímkártyára hivatkozva elküld a fenébe?

2017. jan. 27. 11:48
Háziorvos választás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook