Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háziorvos kiadásai fórum

Háziorvos kiadásai (beszélgetős fórum)

1 2
53. ab61752c45 (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2018. aug. 21. 16:40
ha rendelési idő alatt megy ki,nem kell fizetni.utána meg,talán,ha halálodon vagy,máskülönben hívhatod az ügyeletet,vagy a mentőket,azok előbb kiérnek.
52. ab61752c45 (válaszként erre: 50. - 3c253ca4d3)
2018. aug. 21. 16:34
engem csütörtökön hazaengedtek a kórházból,hogy majd hétfőn menjek vissza.gondolom papíron ott voltam,mert még vacsorát is akartak adni,más meg már ebédet sem kapott,ha hazaküldték.
51. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - 3c253ca4d3)
2018. aug. 21. 16:20
Az ilyesmit azon a felületen, ahol lekérted, azonnal tudod jelezni. Megtetted?
50. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2018. aug. 21. 16:05
Ez szep es jo, csak mas kerdes, amikor az ember lanya lekeri az OEP-tol az ellatasi adatait, es olyan latogatasokat talal, amikor biztos nem volt meg orvos kozeleben sem... 😂😂😂
49. Smirnoff (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2018. aug. 21. 15:12
Ámen.
48. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2018. aug. 21. 15:10

A jogosítvány hosszabbításához szükséges orvosi vizsgálat hatósági díjas, ezt nem a háziorvos kapja.

Sürgős esetben az ügyelet megy ki, illetve a háziorvos abban az esetben, ha épp elérhető. A kényelmi szolgáltatásokért teljesen jogos és érthető az plusz fizetés.

47. aszparagusz (válaszként erre: 31. - Smirnoff)
2018. aug. 21. 15:04

A háziorvos vállalkozóként végzi a tevékenységét. Szerződésben rögzített feladatokért meghatározott térítést kap. A megbízójának kell beszámolnia arról, hogy ezt az összeget a szerződésben meghatározottak szerint használta-e fel.


Ezzel a gondolatmenettel minden olyan vállalkozónak, aki önkormányzati, állami szervvel köt szerződést tételesen be kellene számolnia bárkinek minden kiadásáról. Ez azért nonszensz.


Aki úgy érzi, hogy a háziorvosa nem végzi el a feladatát, nem biztosítja a szükséges eszközöket, nem áll rendelkezésre, annak joga van a felügyeleti szervénél bejelentést tenni. De ahhoz semmi köze nincs, hogy az orvosnak, asszisztensének mennyi a fizetése, telefonszámlája, stb.

2018. aug. 21. 14:52

"AZ EGYES EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÁSOK ELSZÁMOLÁSÁRA VONATKOZÓ FŐBB SZABÁLYOK


Háziorvosi és háziorvosi ügyeleti ellátást nyújtó szolgáltatók

Háziorvosi ellátást nyújtó szolgáltató jelentési kötelezettsége

A háziorvosi szolgáltató a hozzá bejelentett biztosítottak változását, valamint a betegforgalmi tevékenység tételes jelentése szerinti adatokat havonta, a tárgyhónapot követő hónap 5. munkanapjáig jelenti a NEAK-nak.


A NEAK a jelentés alapján nyilvántartást vezet az egyes háziorvosi szolgálatokhoz bejelentkezett biztosítottakról. Ha egy biztosított egyidejűleg több szolgáltató nyilvántartásában szerepel, a NEAK a legutóbbi bejelentkezést veszi figyelembe, és egyidejűleg törli a másik szolgáltató nyilvántartásából, továbbá törli az elhunyt személy adatait is, és a korrigált létszámmal számol. Az utalványozással egyidejűleg a NEAK tájékoztatja az érintett háziorvosi szolgáltatót a finanszírozás megszüntetéséről és annak okáról.


A háziorvosi ellátás finanszírozásának főbb elemei és teljesítése:


fix összegű díj (a körzet ellátandó lakosságszáma, a rendelők száma, illetve a település hátrányos helyzetének figyelembevételével kerül meghatározásra),

területi kiegészítő díj (a háziorvosi szolgálat által ellátott település típusa alapján fizetendő díjazás, a háziorvosi körzet területén élő lakosság elhelyezkedésének adottságait figyelembe véve, a betegek orvos általi felkeresése költségei fedezetére szolgáló kiegészítő díjazás),

teljesítményarányos díj (a háziorvosi szolgálathoz bejelentkezett biztosítottak számának (életkorának), a háziorvosi szolgálatot ellátó orvos szakképzettségi szorzójának, valamint a degressziós tényező figyelembe vételével kerül kiszámításra,

ambuláns díjazás (a szolgálathoz be nem jelentkezett biztosítottak sürgős esetben történő ellátásáért fizetendő díjazás),

szakdolgozói kiegészítő díjazás (a legalább heti 20 órában foglalkoztatott szakdolgozó esetén, azzal, hogy a szakdolgozói kiegészítő díjat a szakdolgozót közvetlenül megillető bérének, jövedelmének kiegészítésére köteles fordítani a háziorvosi szolgáltató),

eszköz- és ingatlan-támogatási díj (területi ellátási kötelezettségű háziorvosi szolgálatot működtetők részére rezsitámogatás),

indikátor-rendszerben elért eredmények után járó díjazás

jogviszony ellenőrzési díj.

A háziorvosi ellátás díját növelheti például, ha a háziorvosi rendelő önálló épületben működik, a háziorvosi szolgálat orvosa legalább két rendelőben folytatja tevékenységét, leghátrányosabb helyzetű kistérséghez tartozó települések ellátása stb.


A területi ellátási kötelezettség nélküli háziorvosi szolgáltató részére járó havi kiegészítő díj utalása az adott havi teljesítménydíjak utalásával egy időben történik.


Új és a 6 hónapon túl betöltetlen, majd betöltésre került háziorvosi körzet esetén a díjazást a NEAK a körzet kialakítását követő egy éven át kiegészíti az adott típusú háziorvosi körzetek előző évi teljesítménye szerinti átlagos havi díjazásának mértékéig, amely a körzet indulásának, illetve betöltésének első hónapjától kifizetésre kerül.


A teljesítménydíj alapjául szolgáló pontszámot a NEAK havonta állapítja meg, a díjfizetés havi gyakorisággal történik, és a tárgyhónapot követő hónapban kerül utalványozásra.


A háziorvosi és házi gyermekorvosi szolgálatok tevékenységét országosan egységes indikátorrendszer vizsgálja. Az indikátorrendszer elsősorban a háziorvosi szolgálatok szakmai munkáját hivatott mérni, célzottan vizsgálja a háziorvosok "kapuőri" szerepét, az általuk végzett szakmai munkát és az egyéb ellátási szintekkel való kapcsolatot. Finanszírozása havonta megállapított külön keretből történik.


Ha a területi ellátási kötelezettséggel működő háziorvosi szolgálat ügyeleti ellátáson kívül olyan térítésmentes ellátásra jogosult személyt lát el, aki az adott szolgálathoz nem jelentkezett be,vagy nemzetközi egyezmény, vagy európai uniós rendeletek alapján jogosult az ellátásra, a szolgáltató az eseti ellátás szerint részesül díjazásban. Az eseti ellátást a tárgyhót követő hónap 5. munkanapjáig az ambuláns napló adatai alapján szükséges jelenteni a finanszírozónak, és az eseti ellátás díját a tárgyhónapot követő hónapban utalványozzák.


A háziorvosi ügyeleti szolgáltatás finanszírozására kötött szerződés alapján az egészségügyi szolgáltató az ellátási területéhez tartozó háziorvosi szolgálatok háziorvosi ellátásra szóló szerződés szerinti összlakosságszáma, illetve az ügyelet megszervezés módjának figyelembe vételével megállapított ügyeleti ellátás díjazására jogosult. Az ügyeleti ellátás havonta utalt díját kizárólag az ügyeleti szolgáltatás kiadásaira lehet felhasználni.


A praxisközösséghez tartozó körzetek számára folyósított összeget együttesen szükséges kezelni azzal, hogy


a finanszírozás során a degressziót az együttes létszámra szükséges számítani,

a praxisközösség valamely orvosához bejelentkezett biztosított tekintetében eseti ellátási díj nem számolható el, amennyiben a választott háziorvost a praxisközösséghez tartozó más háziorvos helyettesíti.

A helyettesítésért járó díjazás folyósítása szempontjából nem tekinthető helyettesítésnek, ha a szolgáltató – helyettesítés céljára – a teljes munkaidőben másik orvost foglalkoztat. "

45. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Smirnoff)
2018. aug. 21. 14:50

A háziorvos utólag kapja a pénzt, a teljesített ellátásokért, mindenféle benyújtott adatközlés alapján.


Aminek pontos, résztelezett előírásai vannak.


Aki kíváncsi, előbb nézzen utána, mert nem úgy van ám, hogy kap másfél millát, aztán azt kezd vele, amit akar!


[link]

44. Bless the child (válaszként erre: 41. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:13
Ezen felesleges vitázni, nem szakfeladat a Clexane és társai beadása
43. epervirág (válaszként erre: 40. - Bless the child)
2018. aug. 21. 14:13
Akkor vissza kanyarodok engem nem èrdekel mennyit kap havonta a háziorvos,de viszont legyen jó az ellátás.
42. Smirnoff (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:11
Az injekcioktol fosok én is. Egy vérvétel tudatatol már úgy rosszul leszek, hogy valamikor már mikor a székbe ültem olyan fehér voltam, megkérdezték, mi bajom. Megértem en, de ha valami miatt szurnom kellene magam, megemberelnem magam, felnőtt vagyok.
41. epervirág (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2018. aug. 21. 14:11
Hát neked lehet ugyan az nekem nem èn 1000- szer csöpögtetek a szemebe ha kène minthogy hasba szúrjam magam.Persze anyám cukros napi 3- szor szúrja magát aminek sokkal kisebb a tüje mint a heparinè ő egyáltalan nem fèlös,de nèha mèg ő is jajgat mikor beadja magának mert annyira fájmár már neki.
40. Bless the child (válaszként erre: 37. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:10
Ha ilyet észlelsz, jelentsd az orvosi kamarának. Amúgy elkanyarodtál kicsit a témától
39. unom (válaszként erre: 37. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:07
A kettőnek mi köze egymáshoz?
38. unom (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:06
Az, hogy pénzt kér a házha.oz menetelért.
37. epervirág (válaszként erre: 34. - Unom)
2018. aug. 21. 14:06
Sokminen ugylátszik nem szakfeladat pár honapja rosszul lettem ki kellet hívni hajnalba az ügyeletet.2 fèrfi jött egy fiatalabb egy idösebb.Az idösebb volt az orvos ahogy felèm hajolt megèreztem rajta a pia szagott ès nem kicsit volt berugva.Ugylátszik ez is törvènyes,hogy egy orvos munka ídöben piás.Hajrá magyar egèszsègügy.
36. Bless the child (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:02
De kb ugyanaz. Egyformán veszélyes-veszélytelen. Ha választani kell, én 100× hasba szúrom magam, minthogy a szemembe csepegtessek
35. epervirág (válaszként erre: 33. - Unom)
2018. aug. 21. 14:02
Mi törvènyes- e?
34. unom (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:01
Ugyanúgy nem szakfeladat.
33. unom (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2018. aug. 21. 14:00
Utána kellene nézni, ez így törvényes-e.
2018. aug. 21. 13:58
De kedves vagy azèrt a szemcsepp vagy injekció a hasba nem ugyanaz.
31. Smirnoff (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2018. aug. 21. 13:49

A haziorvos közpénzből kapja a fizetését, azért mehetek kósza, mert én is meg minden adózó fizetek erte. Így szerintem minden adózónak van köze hozzá, mire is költ. Amúgy nem tudom, a felvetett összeg honnan jött, és nem gondolom, hogy a háziorvosok rabolnak ki az országot. Emellett az asszisztens bérere a felvetés már eleve irrealis, és ha nem tudja az ember a felmerülő költségeket, nevetseges így hozzaallni.


Ha meg rendelési időn kívül lesz rosszul valaki, egyértelmű, hogy az ügyeletre kell menni, ez nem is értem, hogy lehet valakinek gond. Amit magának kell beadni a páciensnek, azt oldja meg. Jó hogy nem szemcseppet akár cseppentetni valaki, mert paras :/

30. unom (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2018. aug. 21. 13:33

Szerinted a közpénzekhez nincs közünk?

Nem azt kérdezi, hogy miből van háza pl., hanem a praxis finanszírozásáról.

2018. aug. 21. 13:30
Azèrt tegyük már tisztába a dolgokat! Az azèrt dutva,hogy egy fali táblán ki van irva,hogy mennyi a díja ha házhoz megy az orvos,nálunk ilyen sincs.max az van kitève,hogy akinek gèpkocsija van mennyi a vizsga dijs ha újra kell csináltatni vagy a közetelező orvosi vizsgálat.Olyan is volt mikor a nagylányom balesete volt ès naponta kötözni kellett amihez naponta kábitották már du volt mindenkit elöre vett a doktotnő szinte mindig a lányom volt az utolsó persze a kábitás miatt nem ehetett,ihatot.már a lányom jött volna kijelentette az aranyos doktörnő,hogy na most mennek ebèdelni.Erre apám meg mondja neki,hogy az unokája már nagyon rosszul van a szomjuságtol.erre a válasz annyi volt,hogy mèg kibirja,ja ès csak 6 èves volt.Amugy közel 200 ezer forintot kapott vagy mèg többet persze zsebbe mert ez állami korház,de tudnèk mèg jó pár ilyen sztorit írni.Mondom èn nem a pènzt sajnálom tölük hanem a sokszor rossz ellátást.
28. Nyamitörp (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2018. aug. 21. 13:27
Miért, szerinted a háziorvos kitől kapja a fenntartására a pénzt?
27. Nyamitörp (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2018. aug. 21. 13:26

Ez nem zsebben turkálás, csak van amikor az ember úgy érzi, hogy nem kap megfelelő szolgáltatást.

Persze fel lehetne ezt a kérdést tenni a politikusok, focisták, cégvezetők meg a jó ég tudja ki mindenkit érintően is, de most épp a házi orvos került sorra. :-)

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2018. aug. 21. 13:01

H_A én az önkormányzattól kapok pénzt, hogy felszerelést vegyek egy gyerekcsoportnak, és velük legyek bizonyos ideig, igenis a szülőnek joga van tudni, hogy milyen könyveket, játékokat vettem, és eltöltök-e x időt ott, ahol kell!

De hanyagoljuk, mert félreértitek.

Majd amikor a te férjedet küldik el algopyrin és no-spa injekcióért, hogy valahogy ki tudj menni a Klinikára, akkor valamennyire többet érdekel. / Ne kerüljön rá sor.

25. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2018. aug. 21. 12:58

Hát azt szerencsére nem te szabod meg, hogy melyik fórumba írhatok :-)


Miért, az állampolgárok egészségügyi ellátásának biztosítása szerinted kinek a feladata? A pápáé? :-)


Te meg ne turkálj mások zsebében, van sajátod is, abban turkálj!

24. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2018. aug. 21. 12:54

Mit akarsz tisztán látni? Hogy mennyit kap egy orvos, és abból mire mennyit költ?

Közöd?

Mit szólnál ahhoz, ha a te zsebedben turkálnánk? Mennyi a bevételed, és abból mire mennyit adsz ki.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook