Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háziorvos babáknak - válaszható? fórum

Háziorvos babáknak - válaszható? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 20. 20:23

Igen válassz nyugodtan a legközelebbi városban.

Mikor terhes lettem városban laktunk, mielőtt megszületett vidékre költöztünk. A városi védőnőnk mellett dolgozó gyerekorvost megkérdeztük, lessz-e a gyerekorvosunk. Ő születésekor is kijött hozzánk. Ha beteg lett mindig először telefonon kértünk tanácsot, mit adjunk a gyereknek. Ő nem antibiotikum párti. Nem rögtön ezzel tömi a gyereket, ha megfázik. Ha menni kellett hozzá felhívtuk, és mondtuk neki hogy most indultunk, kb. fél óra múlva odaérünk. Visszaköltöztünk a városba, azóta is úgy hív minket, hogy megjöttek a "vidékiek". Minden gyerekorvosnál van mobil, ha gondod van rögtön felhívhatod. A miénk még hétvégén is hívható. Nagyon jó döntés volt. 4 hónaposan felismerte a kezdődő tüdőgyulladást, így időben rendbe rakta a gyerkőcöt és nem lett baj.

Ne habozz! Válassz olyat, aki nem antibiotikummal kezdi rögtön tömni a gyereket.

2012. dec. 20. 16:41

Nem az hogy nem megfelelő, vagyis az, csak nem a tudása, vagy a hozzáállása a baj, hanem, hogy havonta egyszer van itt, a védőnő ott áll mellette, és mind a ketten másokat mondanak... :S

És én honnan tudjam, hogy akkor most mi van :S

Kérdezni sem merek semmit, mert leráznak, nem foglalkoznak velem komolyan.

Valaki olyasvalakit szeretnék, akitől mindent meg lehet kérdezni, aki nem ellentmondásos, aki foglalkozik velünk.

2012. dec. 20. 16:37
És érdemes is változtatni, ha nem megfelelő az illető. Én is bánom már, hogy nem korábban néztem másik doki után. Azóta nem rémálom a dokihoz menés.
2012. dec. 20. 16:19

Ez jó hír :)

Köszönöm mindenkinek!!!

2012. dec. 20. 16:14
Persze, Én sem a sima körzetes dokit választottam.
2012. dec. 20. 16:11
naná, hogy lehet
3. de4b589afa (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. dec. 20. 16:08

Lehet választani gyermekorvost, és lehet váltani bármikor! A védőnő az, aki nem választható, ő adva van, ha tetszik, ha nem:-)


Mi anno lecseréltük Pesten a doktornőnket egy nagyon kedves doktorbácsira. Még csak nem is kell megmagyarázni, sem kijelentkezni a másiktól. Elmész a neked tetsző gyermekorvoshoz, és közlöd vele, hogy mostantól hozzá szeretnéd hordani a gyereke(ke)t.

2012. dec. 20. 16:05
Szerintem választhatsz mást. Unokatesóm városban lakik ahol van kb 6-7 háziorvos, mégis a szomszédfaluban van háziorvosa nem a városban ahol lakik és ahova tartozik.
2012. dec. 20. 16:04

Úgy kezdődött, hogy amikor a babám még pocakban volt, a védőnő kérdezte, hogy kit választunk a baba háziorvosának.

Akkor az én háziorvosomat választottuk, mert ő helyben van, bár ugye nem gyerekorvos.

Nem tudom, hogy máshol ez hogy szokott lenni, ez egy kis falu, ahol amúgy nincs gyerekorvos. Minden hónapban jön egy gyerekorvos és megnézi a babákat. Az oltásokat a háziorvos adja be, de ha baj van, akkor a gyerek ügyeletre kell menni a városba.


A kérdésem az volna, hogy lehet másik háziorvost választani neki? A párom szerint nem, mert ez egy körzet, és az itt rendelő orvos van és kész. De mivel ő nem gyerek orvos, ezért kérdezem, hogy lehet-e választani? Meg a védőnő is kérdezte, hogy ki lesz, szóval, én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ne lehetne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook