Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házilag, hogy lehet küzdeni a magasvérnyomás ellen? fórum

Házilag, hogy lehet küzdeni a magasvérnyomás ellen? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 29. 12:14
Sziasztok én is magas vérnyomásos vagyok és szedek egy gyógynövényt amitől már nem kell szednem gyógyszert sem és sokkal fittebb vagyok nem vagyok aluszékony ha érdekel írj privibe.
2012. okt. 4. 16:11
nem méred meg:)
2012. okt. 4. 16:10

Sziasztok!

Jómagam is magas vérnyomásos vagyok, nekem a fehérfagyöngy tea soha nem vitte le, sajnos:( Pedig áztatom, tisztított szűrt vízzel készítem, de nekem pl. semmit nem ér. A gyógyszerek is hol használnak, hol nem, pedig állandóan szedem:(

2012. okt. 4. 16:03
Galagonyával. Most tele vannak vele az erdők! Lekvár, szörp, tea bármi megteszi. Erős vérnyomáscsökkentő hatású, ezért gyermekeknek nem is nagyon ajánlják!:o)
2012. máj. 6. 11:56

Edesanyam tobb mind 10 eve nagyvernyomasos, egy csupor csalan teaval, most altalaban 100 - 120 vernyomast ertem el.


En, nemregg jotem ra, hogy nagy a vernyomasom ...

felment egyszer 207 re is ! ...megijedtem, azonal megetem egy szelet kenyerel 2 gerzd foghagymart ( kinait, mert csak az volt itthon ...) es egy nagy csupor csalanteat, csak 10 perc mulva lement 170 re !


Sokk egeseget mindenkinek !

22. adelusz84 (válaszként erre: 21. - Tefó)
2012. márc. 26. 11:38
Milyen gyógygombát eszel? DXN-t?
21. tefó
2012. márc. 24. 09:37
A fokhagymával már többször rendbe tettem a vérnyomásomat. Nemrég felfedeztem a gyógygombákat, fél éve szedek kétfélét, és nem csak a vérnyomásom stabilizálódott, hanem az emésztőrendszeri panaszaim is elmúltak, és a bélproblémáim is.
2012. márc. 24. 09:07
legjobb a ceklale.
19. adelusz84 (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2012. márc. 19. 17:09

Óóó látom,te már ajánlottad a teákat.

Nos a fehér fagyöngynél annyi még a tudnivaló,hogy a vízből ki kell vonni a meszet.Felforr és ami kicsapodik a víz falára az a mész,majd ezt a vizet még leszűröd.

2012. márc. 19. 17:06
Gyógyteák közül a fehér fagyöngy,galagony teát kellene megpróbálni. Mennyi a vérnyomása amúgy?
17. d41005143d (válaszként erre: 5. - Martini64)
2012. márc. 19. 12:02
en kisse soknak tartom a 4-5 fele gyogyszert,nekem is magas vernyomasgondom van,de azcsak szinte tartja a vernyomasom,de le sosem vitte/hosszu evek ota szedtem pedig.lealltam es kambutcha teat ittam/tudom otthon is van ez,mert lattam a boltban/ es a fagyongy tea is jo,goto kola,de legjobb a kava.ezt lehet nem kapni otthon nem tudom.
2012. febr. 12. 14:33
nagyon sok vízivással,leves,gyógyteaivás!
2011. dec. 23. 09:56
ceklale ivassal,vagy termeszetes modszerekkel,kava,siberian ginseng,fagyongy,gotu kola,es foghagyma ha birod az izet.
14. K-né Zsóka (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2011. júl. 1. 09:59

Szintén ezeket használom én is ,és a fokhagymát.

Nálam is bevált eddig.

13. 9e32886f4a (válaszként erre: 11. - 9bbc382386)
2011. júl. 1. 07:23

A mozgása meg van minden nap, mozog mivel akkor nem megy fel annyira a cukra, az étrendre is odafigyelünk.

Magasvérnyomása tavaly a szívroham óta van neki.

12. 9e32886f4a (válaszként erre: 10. - Kisj)
2011. júl. 1. 07:22
Nem azzal egyáltalán nem küzd, a cukornak köszönhetően nagyon sokat fogyott, 97' óta cukorbeteg, akokr kezdett el rohamosan fogyni. Évek óta tartja a 80kg súlyt
2011. jún. 30. 23:01
Mozgással és étrendváltoztatással.
10. kisj
2011. jún. 30. 21:12

szia

nem tudom édesapád küzd-e túlsúllyal, de a fogyás még az, ami leviszi a magasvérnyomást

9. 9e32886f4a (válaszként erre: 8. - Gizus58)
2011. jún. 30. 17:58
Nem, meg van minden gyógyszernek az ideje :) A savlekötö amúgy a quamatel, és a legtöbb gyógyszer pedig bélben oldódó.
8. gizus58 (válaszként erre: 6. - 9e32886f4a)
2011. jún. 30. 17:25
A savlekötőt nem a többi gyógyszerrel egyszerre veszi be, ugye?Mert az módosíthatja, illetve semlegesítheti a hatását a többinek!
7. 9e32886f4a (válaszként erre: 5. - Martini64)
2011. jún. 30. 16:28
Ja a koleszterinje normális, kávézni egyáltalán nem kávézik, dohányozni meg nem sokat eléggé vissza vett belőle. Amit tudom hogy abba kellene hagyni de képtelen. Pedig igazán csak akarat kellene hozzá. Eddig akárhányszor elkezdte a leszokást az valami borzalmas volt, de szerintem ezt minden dohányos tudja aki neki fogott a leszokásnak.
6. 9e32886f4a (válaszként erre: 5. - Martini64)
2011. jún. 30. 16:26

Oda figyelünk az étkezésre mivel eleve cukros, magas cukros így inzulinos, így a sót is igen vissza vesszük mindenki magának ízesíti külön utólag.Vízhajtót nem kap de, vérhígitót igen, gyomorsavlekötöt is, és még a jóég tudja mit a szívre és ha jól tudom érmeszesedése minimális de arra is kap asszem valamit.

Az a baj hogy nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal szituáció van orvos szempontból.

Szív álltal Pécsre tartozik de Mohácsra is kell járnia kardiólogiára,Pécsen kikötötték hogy Mohácson ne írjon fel semmit, egyeztetés nélkül főleg.Viszont minden más ügyben tehát cukor és a többi ügyben meg Mohácsra kell járni. A háziorvosunk meg.. azt inkább hagyjuk..

És igen mindkét érték nagyon magas, ilyen rossz időben meg rettentően érzi, már napok óta pihen.

2011. jún. 30. 16:05

Szia. Nekem bevált a középső ujj masszírozása. A bal kéz középső ujját az ujjtőnél a jobb kéz mutató és hüvelykujja közé vesszük (megcsípjük), és az ujjtő felől a körmök felé közepes nyomással végighúzzuk az ujj oldalát. Visszafele masszírozni tilos, mert az emeli a vérnyomást! Ezt a mozdulatot kb. harmincszor kell ismételni, majd a jobb kéz középső ujját kell masszírozni ugyanígy bal kézzel. A beteg magának is csinálhatja, ha épp semmi dolga nincs.

Remélem, érthető volt, lerajzolni könnyebb lenne :).


Sómentes, cukormentes, koleszterinmentes, koffeinmentes diéta, petrezselyem. Életmódváltás: viszonylagos gyógyulás után a betegek visszatérnek a korábbi életmódjukhoz, étkezési szokásaikhoz, amitől a betegséget kapták. Lehet, hogy a Te Apukád is így van ezzel? Vízhajtót kap az Apukád? Mindkét érték magas, vagy csak a felső?


Az nem normális, hogy 4-5 féle gyógyszert kap a vérnyomására, és mégse jó, biztos, hogy jó orvost választottatok?

2011. jún. 30. 16:03
nincs annyira rémes ize, ihato a citrumfu kifejezetten kellemes
3. 9e32886f4a (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 30. 16:00
Nagyon szépen köszönöm az ötletet, nem tudom hogy sikerül majd rávennem ízesités nélkül a teára apukámat.. probáltuk neki anno a cukornál is különböző teákkal levinni, de hát képtelen volt meginni.
2011. jún. 30. 15:56
Tudom ajanlani a fehérfagyöngy teát (1 liter vizben 1 evőkanál nem filteres tea, fél napig áztatni és izesítés nélkül inni) meg a galagonyát. Továbba a citromfű nyugtató is...Párom vérnyomását sikerult ezzel beállitani, igaz neki nem kellett gyogyszereket szednie
2011. jún. 30. 15:54

Tudom, hogy nagyon sok fórum van már ebben a témában de javarészéhez már nagyon rég írtak ezért indítok külön.

Édesapámnak tavaly volt hátsófali szívrohama, amit 3 hálóval rendbe hoztak. Cukorbeteg, most már inzulinos és rettentően magas a vérnyomása, 4-5 féle gyógyszert szed vérnyomásra és szinte alig tudjuk levinni neki normális értékek közé.Már probáltunk ilyen macskagyőkér kivonatos enyhe nyugtatót is mondván biztos a stresssz, de az sem vált be, pedig homeopátiás patikában orvos ajánlotta.

Van külön olyan gyógyszere ami azonnal viszi le a vérnyomást amolyan "vészhelyzet esetére", de hát nem szedheti azt minden nap, minden alkalomkor..

Olvastam erről a 30 foghagymagerezd + 5 citrom turmix italról, holnap kiprobáljuk a kúrát.Kiváncsi lennék van e olyan aki kiprobálta és tényleg bevált e neki.

Ha valakinek van ötlete más homeopátiás gyógynövényes dologról szívesen fogadom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook