Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi csoki puding készítése fórum

Házi csoki puding készítése (beszélgetős fórum)


2011. júl. 29. 19:39

Fél liter tejet fel teszel főni,2 evőkanál holland kakaót,2 evőkanál liszetet 3 evőkanál cukrot összekeversz simára szárazon és hozzá adsz másfél deci tejet ezt is simára kevered a felfőtt tejben bele teszed és állandó keverésel felfőződ és kész.


Ha tortába szeretnéd rakni, akkor 10 dkg vajat ha langyos belekavarod, és meg töltöd a piskotát.

2009. okt. 7. 10:37

Hali!

Nekem is van 1 receptem (bár nem próbáltam még ki,de jónak tűnik...) :3evőkanál kakaóport,6 csapott evőkanál lisztet, 8 evőkanál cukrot, 1 csomag vaníliát 5 dl tejjel elkavarunk, majd 5 dl forró tejhez keverjük. Krémmé főzzük. Vizezett formákban kihűtjük, tejszínhabbal tálaljuk.

2009. okt. 2. 16:22

Nekem van egy receptem elmentve, de még soha nem csináltam meg:

Csokipuding házilag recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

1.5 dl tej,

12 dkg cukor,

20 dkg étcsokoládé,

2 tojássárga,

5 dkg vaj.


Elkészítés:

A tejet és a cukrot mérsékelt tűzön kevergetve felmelegítjük egy kisebb edényben. Amíg kézmelegre visszahűl, az étcsokoládét nagyon apróra vágjuk.

Jöhet a puding lényege, az alapkeverék: a tojássárgákat kézi habverővel összekeverjük a langymeleg, édes tejjel, majd az egészet visszaöntjük a tejes edénybe. Takaréklángon folyamatosan kevergetjük kézi habverővel sűrűre főzzük, és amikor megvagyunk vele, levesszük a tűzről. Áttesszük egy nagy keverőtálba, és azonnal hozzádobjuk az étcsokit meg a vajat.

A csokival és vajjal feldúsított alapkeveréket robotgéppel 5 percen át jól felhabosítjuk, és miután a csoki meg a vaj tökéletesen elvegyült benne, máris kész a sűrű puding. Szétosztjuk 4 üvegkehelyben, és vagy önmagában, vagy édes tejszínhabbal megpúpozva tálaljuk.


Olyat is olvastam már, hogy 3 kanál keményítő, két kanál kakaó, három kanál cukor csomómentesen elkeverni kevés tejben, majd kb. fél liter tejjel felfőzni.

2009. okt. 2. 16:12
Tudja valaki hogyan kell csoki pudingot készíteni házilag,nem porból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook