Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házfelújítás - villanyszerelés új bekötés vagy nem? fórum

Házfelújítás - villanyszerelés új bekötés vagy nem? (beszélgetős fórum)


12. syria (válaszként erre: 10. - Fzsuzsa76)
2013. júl. 18. 11:09
Ne törődj semmivel, gyorsan kérjed a visszakötést. Az építkezéshez nyilván elég a 16A, a későbbiekben, amikor több nagy fogyasztóhoz esetleg kevés lesz, még mindig bővíthetsz; addig is spórolj rá, mert könnyen lehet, hogy 6 számjegyű összegbe kerül (ld. előző hozzászólásom), főleg ahogy száguldanak felfelé az árak.
11. silany (válaszként erre: 10. - Fzsuzsa76)
2013. júl. 17. 22:43

Nekünk is az épitkezéshez kellett! Azzal épitkeztünk, sőt, már be is költöztünk. Lassan intézzük majd a véglegest, de nekünk geo áram is lesz, az még bonyolitja majd egy kicsit :)

Sok sikert!

10. fzsuzsa76 (válaszként erre: 9. - Silany)
2013. júl. 17. 22:35
Nagyon köszönöm.Erről még nem hallottam.Tul képp nekünk most csak a felújításhoz kellene az áram, de sos.Ezzel megy el a rengeteg idő, és nem jutunk 5-ről a 6-ra.
2013. júl. 17. 22:30
Esetleg az ideiglenes áramnak is nézz utána, az pár nap alatt megvolt nekünk. Egy évre adják, ami + 1 évvel meghosszabbitható. Funkcionálisan ugyanolyan, mint a végleges, még a használatba vételihez a hozzájárulást is kiadta az elmü. A véglegeshez nekünk is földkábel kell. Erre majd kérdezz rá az új bekötés/ régi döntés előtt.
2013. júl. 17. 22:14

Van egy villanyszerelő szakmai fórum, oda érdemes feltenni a kérdést.

Csak azt üsd a goo..ba, hogy villanyszerelő szakmai fórum.

2013. júl. 17. 22:05
Köszönöm a hozzászólásokat.Én is némi utánajárás után úgy gondolom, h a pénz miatt próbált mindenképpen rábeszélni az új bekötésre....Viszont ami nekem most pillanatnyilag nagyon fontos az az idő....merthogy áram nélkül szinte semmilyen felújítási munkát nem lehet elkezdeni, max leverni amit le kell...pénetken reggel 8-ra jön 1 másik villanyszerelő, meglátjuk ő mit mond...Az ÉMÁSZ mindenesetre úgy nézett rám, mint akinek simán elmentek otthonról, mikor azt mondtam, h nekem új bekötés kell.Az ügyintéző mondta, örüljön, h 1 éven belül van, és erre semmi szükség
6. inta (válaszként erre: 5. - Inta)
2013. júl. 17. 14:36

Ja, hivatalosan 6 hónap most az új bekötés ideje.


Nem tudom, a visszakötés hogy megy, de az új bekötés egy vicc. Rossz vicc.

5. inta
2013. júl. 17. 14:32

Mi most köttettünk be a telekre áramot újonnan. Úgy tudom, új bekötésnél már csak földkábel van, tehát ha új bekötésen gondolkodsz, erre kérdezz rá, ez földmunkával is jár a pénz mellett.


Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy az igényléstől számítva 10 hónap volt, amíg bekötötték... Elnéztek ezt azt, elfelejtették, az ELMŰ visszavette magához a bekötéseket a nemtudomkitől stb.

4. syria (válaszként erre: 3. - Fzsuzsa76)
2013. júl. 17. 08:25

A légvezeték visszakötése egy éven belül valóban ingyenes.

A szerelő azért erősködik, mert az neki munkát, így pénzt jelent, neked meg 6 számjegyű kiadást.


A 16-ról 32 amperre bővítésnél csúszhat be a gikszer: ha fázisváltás kell, pl. most csak egy van, s ti hármat akartok, vagy a mérő műszaki állapota nem engedi meg a bővítést. Akkor nem tudjátok megúszni az új, szabványos mérő telepítését, ami most kb. 100-180 ezer Ft lehet.

3. fzsuzsa76 (válaszként erre: 2. - ◄Ilona►)
2013. júl. 16. 21:59

Szia!

Köszi a linket.Már több napja keresgélek a neten, de erre nem találtam rá.

Akarja alatt azt értem, h nem lehet ebből az irányból eltántorítani, mindenképpen ezt súlykolja, h az lesz a jó, és így járok jobban.Ezért szerettem volna tudni, h miért is.Magyarázta ő nekem, h akkor a légkábel ingyenes, meg még sok mást is, de lehet én vagyok a nagyon szőke, de nem igazán értettem.

Most már látom, h ha új bekötés, akkor műanyag szekrény stb, de mivel 1 éven belül van, így visszakötnék a régi óratáblába is az áramot, tehát spórolnék minimum 100E Ft-ot.De miután amperbővítés is lenne (jeleneg 16A, de 32A kellene), akkor vajon előírják e az új mérőhelyet?

Na még keresgélek 1 kicsit

2013. júl. 16. 21:18

Szia!


Mi az, hogy " a villanyszerelő AKARJA(!) az új bekötés kérését.


Mi köze hozzá? Végezze el a munkáját, adja át a szükséges papírokat és mehet a ...


A szolgáltató viszaköti az áramot - valamennyi díjért - és a meglévő óraállástól indulhatsz "tiszta lappal".


... és még néhány infó: [link]

2013. júl. 16. 21:00
Adott egy felújítandó ház, amin díj nem fizetés miatt lekötötték (levágták) az áramot.Mivel 1 éven belül történt a lekötés, így az áramszolgáltató megnyugtatott, h nem kell új bekötést kérni, elég a kivitelezői nyilatkozat kitöltve (persze a villanyszerelési munkák elvégzése után), és visszakötik.Viszont a villanyszerelő mindenképpen azt mondja,akarja, h új bekötést kérjünk, mert úgy sokkal jobban járok....az áramszolgáltató viszont azt mondja, h örüljek, h nem kell új bekötést kérni....Új tulajdonosa vagyok a háznak, teljesen járatlan légkábel és tsai ügyében, szval szívesen vennék ez ügyben tapasztalt hosszászólók tanácsát, h valóban jobb új bekötést kérni, és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook