Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házastársi örökbefogadás menete? fórum

Házastársi örökbefogadás menete? (beszélgetős fórum)


2019. aug. 26. 06:45
Sajnos úgy gondolom nem fog beleeggyezni az apuka az örökbefogadásba. 🙁
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Kockacyca28)
2019. aug. 25. 12:02

Arra azért figyelj, hogy hivatalosan nem mondhatsz le a gyerektartásról, mert az a gyereket illeti meg,és mint anyja, nem károsíthatod meg a gyereket.

Remélhetően hozzájárul az örökbefogadáshoz,azzal elkerüli a további macerát.

9. Kockacyca28 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. aug. 25. 10:47

Igen ,ez fizetve van ! :D

Hiába fenyegetném ezzel ,az az igazság hogy csikk zsebből kivágja :D szerintem ha ott fog szembesülni mindennel egyből le mondd ,vagy már csak azért sem !

Nem tudja hogy egybekelünk és azt sem hogy közös gyereket várunk :D jövő héten intézkedek mindennel kapcsolatban :D

8. Guruljka (válaszként erre: 4. - Kockacyca28)
2019. aug. 24. 17:33
Megértelek, én is eltüntettem az életünkből a volt férjemet. Neki elég volt a visszamenőleges gyerektartással való fenyegetés.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Kockacyca28)
2019. aug. 24. 17:32

Nagyon jól esik a visszajelzésed, köszönöm!

Saját érdekedben a TB-t fizetni kellene, de gondolom, megteszitek.

Nagyon jó érzés tudni, hogy jóra fordult a sorsod, és párt is találtál!

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Kockacyca28)
2019. aug. 24. 17:30
Helyes, mindez alapján nincs miért apának nevezni magát, nyugodtan hozzájárulhat. A gyámhivatal sem fog nagyon kukacoskodni, de a személyes aláírása tudtommal kell. Tényleg kérdezd meg ott a hivatalban, az lesz a tuti.
5. Kockacyca28 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. aug. 24. 17:17
Anno még te is írtál nekem ,sok erőt adott,igaz sokan porig aláztak ,de tavaly szeptemberben sikerült taplra "esni". Azóta sincs munkahelyem,de keresetem van ,itthonról dolgozok ,állatokra,növényekre költöttem azt a kis keresetem amit sikerült össze szednem, ezáltal nem anyagilag de azért hozzá tudok járulni az úr asztalához,folyamatos körforgást fenntartva még plusz pénzem is csurran cseppen belőle ,és vagy 30 ezerrel kevesebbet költünk a boltba havonta :) . :)
2019. aug. 24. 16:59

Természetesen esküvő után szerettük volna ezeket .

Tettem már rendőrségi feljelentést is ,ügyvéddel nevetve ,kijelentette magát a munkahelyről ,nincs állása ,jajj szegény nem tud miből, legyek elnéző ,amint lesz munkája fizetni fogja ,ha esetleg a fülembe jut hogy dolgozik adjam be a letiltó papirt a bíróságon .

Ne haragudj ,azt akarom hogy megszűnjön az életünkbe ,3 éven át keverte a szart nekem ,kishiján a gyerekemet vették el , előző forumokban lehet olvasni mindent.


1 éve nyugtunk van ,megmondtam a családsegítőnek hogy mégegyszer kijön bejelentést teszek zaklatásért és hogy indok ,ok nélkül ennek a szemétnek aki a gyám ügynél eljátszotta magát a sok sok kamuzásos bejelntéssel ,mert egy sem fedte az igazat!!!

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2019. aug. 24. 16:48
Az örökbefogadás eleve azt jelenti, hogy a nevére veszi. Várhattok az esküvő utánig, és akkor talán egyszerűbb a folyamat.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2019. aug. 24. 16:47

A helyi gyámügyön mindent pontosan megtudsz, ráadásul ott kell elindítani is az eljárást.

A vér szerinti apa, ha megvétózná, választás elé állítható: vagy hozzájárul, vagy megkéred a gyerektartás végrehajtását a törvényesen biztosított visszamenőleges időre is. (Azt hiszem, az 6 hónap, de ebben nem vagyok biztos.)

2019. aug. 24. 16:43

Sziasztok ,párom örökbe fogadná és a nevére is venné a 4 éves kislányomat ,közös babát várunk ,szeretnénk egybe kelni.

Mi a házastársi örökbefogadás menete? Mennyi időt vesz igénybe?

É.apa nem tartja a gyermekkel a kapcsolatot, gyerektartást nem fizet ( bírósági végzés ellenére sem!)

É.apa gondolom megvétózhatja ezt ,tisztában vagyok vele ,és számítok is rá ,de szeretnénk egy próbát tenni hátha. Sajnos nem hinném hogy lemondana csak azért se nehogy könnyebb legyen a másiknak. Bosszú..

Volt már valaki ilyen helyzetben ?

Kérlek segítsetek !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook