Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági név fórum

Házassági név (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. **Rita** (válaszként erre: 34. - Ani2)
2009. jún. 18. 09:19
kb 10 éve még nem lehetett
34. Ani2
2009. jún. 18. 09:18

Sziasztok!



Én úgy szeretném felvenni a férjem nevét ,h

(csak pl.) Horváth B. Márta. Szerintetek lehet?

33. Veronika27 (válaszként erre: 32. - Timbuktu10)
2009. jan. 29. 14:03
Én értem a kérdést, de szerintem nem engedélyezik az ilyet.
2009. jan. 29. 08:12

Sziasztok!Van itt valaki olyan, aki ért a házassági névváltoztatáshoz? Ha nekem már eleve kötőjeles a nevem, és az egyik részét meg szeretném tartani, a másikat meg lecserélni a férjem nevére az lehetséges? És ha a férjem nem veszi fel az én "fél" nevemet, attól még a gyermekünknek lehet ez a kötőjeles a vezeték neve(nem az mint az apjának)?

Remélem azért érthető a kérdés ;-)

31. Veronika27 (válaszként erre: 30. - Doboska.p)
2008. nov. 4. 15:15
Valoban ez a legcelszerubb, de manapsag mar nem divat.
30. doboska.p (válaszként erre: 27. - 95897bc429)
2008. nov. 4. 11:06
Szerintem is ez a legjobb. Én is így viselem de szerintem egyre többen.
29. sivilla (válaszként erre: 27. - 95897bc429)
2008. nov. 3. 16:45

Ezzel én is pont így vagyok!!

Szeretem jelezni a külvilág felé ha bemutatkozom, hogy férjnél vagyok, viszont a saját nevem is megmaradt mert az meg megint csak én lennék.........nah szóval értitek :) ???

28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - 95897bc429)
2008. nov. 3. 16:41

Kulfoldon nincs ilyen, hogy -ne leszel. Vagy maradsz a neveden, vagy a ferjed nevet veszed fel, vagy mindketto. Itt nincs sok valasztasi lehetoseg.

Mondjuk nem is banom, az en vezeteknevem itt nem tudjak kimondani, ha meg kimondjak, akkor rosszul es itt az mast jelent :)

Ezert is veszem fel a ferjem vezeteknevet.

2008. nov. 3. 16:01

Ha divatos ha nem szerinem a legjobb megoldás ha a férjed vezetéknevét úgy veszed fel, hogy x-né és a saját neved megmarad.

Így lehet tudni, hogy férjezett vagy, de a leánykori neved is megmarad.

Én szeretem így a nevemet, mert ha bemutatkozom valahol, tudják, hogy férjezett vagyok, de nincs gond a megszólítással sem, mert egyből tudják a keresztnevemet is!

2008. szept. 26. 22:42
Nekem egyértelmű, hogy az esküvő után felveszem a párom nevét! Már alig várom, hogy büszkén viselhessem!:) De nem -né leszek, hanem a vezetéknevét veszem fel, az enyémet elhagyva. Nekem ez nem áldozat, elvégre a felesége leszek!:)
25. Myrad (válaszként erre: 24. - 89b99f816e)
2008. szept. 23. 09:00

Én is így gondoltam pont, ráadásul szerencsénk van, mert a kettő nagyon jól hangzik együtt =)


Viszont azt nem tudom, hogy a Dr.-t is köteles vagyok felvenni? Azt nem szeretném, nem szeretek "más tollával ékeskedni"...

2008. szept. 23. 08:39
Én, ha majd eljön az idő, felveszem a párom vezetéknevét és megtartoma sajátomat is, tehát kötőjeles vezetéknevem lesz :) Sztem ez a legjobb megoldás. Megmarad a régi is, de ott a nevem előtt az új. Manapság a -né végű nevek szerintem nem divatosak.
2008. szept. 23. 08:32
Én viselem a férjem teljes nevét,de ha mégegyszer lenne esküvőm akkor a férjem vezetéknevét és az én keresztnevemet venném fel.
22. Sirga
2008. szept. 23. 08:13
A férjemnek csak a vezetéknevét vettem fel -x-né y z lettem -, a lánykori nevem elé. Azért nem a teljes nevét, mert anyósomat is úgy hívják, és mert ... nem tetszik annyira a keresztneve! :D Jó, mai fejemmel már csak a vezetéknevét és a keresztnevemet használnám, de ez van! :)
2008. szept. 3. 10:48
Nemsoka lesz az eskuvom, es itt kulfoldon mindenkeppen felveszem a ferjem vezeteknevet. Ugy erzem akkor jobban befogadnak, nem egy magyar leszek csak... Egyebkent mondtam is a paromnak, hogy ha o is magyar lenne, akkor megtartanam a sajat nevem.
2008. aug. 19. 14:42
Az első férjem nevét nem vettem fel semmilyen formában, ma már tudom azért nem, mert nem szerettem igazán és nem akartam hozzá tartozni. A második férjemet imádom, nem is volt kérdés, h. valamilyen formában a nevemet is megfogom változtatni, persze "-né" soha nem lennék, de a kötöjeles formával kiegyeztem...és Ő is. Dönts bárhogy, de gondolj arra, h. ha tudattalanul is, de ezzel az együvétartozást fejezed ki!
19. petka
2008. aug. 19. 14:28
Az első férjem az én nevemet vette fel, én pedig a második férjem nevét. Anyukám megsértődött hogy teljesen eldobtam a családi nevünket, ami elég jól hangzik itt ebben a városban. Engem meg nem érdekel, én már a férjemhez tartozom és ő ezt a verziót szerette volna. A kötőjelesnél kicsit huzogatta a száját, meg hosszú és bonyolult is lett volna :))
2008. aug. 19. 14:12
És ez a lényeg!
17. medike01 (válaszként erre: 15. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 13:00
Szerencsére én is:-)
2008. aug. 19. 12:50
én nem fogok nevet változtatni, én esküvö után is én maradok, és a saját nevemen szeretnék továbbra is élni.
15. c06c587f53 (válaszként erre: 14. - Medike01)
2008. aug. 19. 12:43

Szerintem is. Mondjuk mi sem a gyermekünk miatt házasodtunk. 7 hónapos terhes voltam, de megcsináltattuk az apasági nyilatkozatot. De kár volt megcsináltatni,mert összeházasodtunk:)

De sokan élnek boldogtalanul papírral és sokan boldogan papír nélkül..

Én szerencsés vagyok!

14. medike01 (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 12:31

A vezetéknevemet én semmiképpen nem adom oda :-)

Talán azért ragaszkodom hozzá nagyon, mert a szüleim egyedüli gyereke vagyok és a hozzájuk való tartozást nem akarom elveszíteni.

Én a gyerek érkezése előtt estem át a "mégiscsak házasodjunk" történeten, de csak a közös vezetéknév lehetősége miatt.

Aztán emg annyira felhúztam magam a hülye helyzeten, hogy csak egy név miatt házasodjunk, hogy letettem róla.

A család összetartozik, bárhogyan is hívják a családtagokat.

13. c06c587f53 (válaszként erre: 12. - Medike01)
2008. aug. 19. 12:22

Több lehetőség is van, nem csak a -né.

De a vezetéknevemet miért cseréljem le az övére? Annak végképp semmi értelme.

Nem tudhatod,hogy később mi lesz:)

Én is akartam az esküvőt,mert szerettem volna hozzá tartozni, de nem a külvilág miatt,hanem magunk miatt. Ezért nem is volt probléma,hogy ketten voltunk az esküvőn és két anyakönyvvezető volt a tanúnk.

12. medike01 (válaszként erre: 11. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 12:14

Természetesen én is tiszteletben tartóm mindenki választását.

Csak én soha életemben nem akartan valakinek a "né"-je lenni. Az már olyan birtokviszonyt jelöl nekem, ami az én önálló személyiségembe nem fér bele. Talán ezért nem akarunk házasodni sem. De ha megtennénk (bár 14 év után kicsi a valószínűsége), a párom is tiszteletben tartaná, hogy a saját nevemet viselném továbbra is.

11. c06c587f53 (válaszként erre: 10. - Medike01)
2008. aug. 19. 12:07

De azt is megértem, ha valaki felveszi a férje nevét. Régen még kötelező volt. Most meg jönnek a (szerintem) agyament lehetőségek,hogy a férj is felveheti a felesége nevét..

Ez nekem egy kicsit sok :-)

10. medike01 (válaszként erre: 9. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 12:00

Én épp így érzek :-)

Bár mi nem házasodtunk össze, a lányom az apja vezetéknevét viseli (közös vezetéknevet akartunk adni, de azt csak házasoknak lehet).

Én meg vagyok a lánykori nevemen.

Mindig azt szoktam mondani, hogy van nevem, azért kaptam, hogy használjam és éljek vele. A párom is ezzel a névvel választott, miért kellene nekem az ő neve, ha elvesz.

Na, ezért nem is vesz el :-)

2008. aug. 19. 11:56

Én nem vettem fel a férjem nevét.

Én ugyanaz szeretnék maradni,akinek születtem.

Nagyon szeretem a férjemet! És attól nem szeretem kevésbé,hogy megmaradtam annak,aki voltam.

Szerintem ezt mindenki döntse el maga.

8. bry (válaszként erre: 1. - 9a9f5d6d5f)
2008. aug. 7. 14:57
Az első férjem nevét felvettem, XY-né voltam 20 évig. 8 éve váltunk, visszavettem a lánynevem. Horváth Brigitta lettem. kb. 50.000,- Ft-ba került a nevem megváltoztatása, vállalkozás adatai, apeh, bank, személyi, lakcimkártya, jogsi,stb. bejelentések, uj okmányok, és!!! az autó forgalmiját, törzskártyáját még át sem irattam, eredetiségvizsgálat, stb, ujabb forintok... Egy komoly vagyon volt a névváltoztatás, sok napi utjánjárás, sorbanállás, ügyintézés és nincs értelme, mert a mai napig kapok leveleket a férjes nevemre, olyan helyekről, ahol nem is gondoltam a nyilvántartásom. Pl. földhivatal a minap. Ha másodszor is férjhez megyek, nem veszem fel a párom nevét. Szerintem nem attól vagy családtag, hogy mi a neved, hanem, hogy szeretitek egymást, közös gyereketek van. Mindenkinek szive-joga a döntés saját nevét illetően is, de nagy hercehurca és sok pénz megválni a volt névtől és szinte lehetetlen. Szép napot neked és sok boldogságot, bármilyen néven éled az életed.
2008. aug. 6. 22:02

Ahogy jól esik neked, becsattogsz a helyi okmányirodába a házassági papírokkal, és ennyi.

Én nem tervezem felvenni leendő férjem nevét, elég a sajátom.

2008. aug. 6. 22:00
Szia! Egész bátran vedd fel a férjed nevét. Csak figyelj arra, hogy ne legyen túl hosszú. Ezt csak azért mondom, mert én felvettem a férjem vezeték nevét és megtartottam a lánykori nevemet, így lettem László-Kókainé Szakál Mónika Piroska. Hivatalos helyen halál helyett van annyiszor leírni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook