Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságban magányosan fórum

Házasságban magányosan (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jan. 11. 00:43
lehet ezen valtoztatni!napjainkban nem szegeny elvalni,vagy szetmenni.egy eletunk van ezt ne feledd!
60. LoIIy (válaszként erre: 56. - Ildi992)
2014. okt. 25. 09:37

Sajnos évek, évtizedek után nem ennyire egyszerű a helyzet.

Bizony, a megcsalásnak vannak lelki okai, és nem mindig a fizikai az elsődleges. (A tévét felesleges belekeverni, sok mindenben manipulál, de elméletileg 2 értelmes ember köti össze az életét.)

Ha hosszú évekig élsz önmegtartóztatásban,

- mert nem kapod meg a férjedtől azt a valamit, de hihetően megindokolja, és te elfogadod;

- mert nem elégülsz ki, hisz meg sem próbálja, de te tiszteled, hiszel neki, és látod, igyekszik is, igaz, csak az újabb kifogások, értelmes magyarázatok keresésében, de nem akarod megalázni, hisz mennyivel nemesebb az önmegtartóztatás, "a házasságban is helye van". Ezt meg azok a nők tudják, akik 20-26 hónapot is várnak, hogy a férjük abból a megmagyarázhatatlan betegségből kigyógyuljon.


Van sokkal nagyobb megalázás a megcsalásnál, és ezt azok tudják, akik értik, miről is írtam a fentiekben!

2014. okt. 24. 08:26
Ezt a témát sokáig lehetne boncolgatni. Szerintem az a lényeg, hogy aki a házasságban él ne máshol keresse a boldogságot hanem együtt hozzák helyre amit együtt rontottak el (persze vannak kivételek ).De ha már esély sincs a szexuális életük közös beindìtására ( ha minden más oké) lehet máshol "szexelni" csak a társ ne legyen lealázva. Ismerek olyanokat, ahol megállapodtak. Mükodik.
58. főnix01 (válaszként erre: 56. - Ildi992)
2014. okt. 24. 08:25

Szia! Teljesen egyet èrtek. Ha szeretem a màsikat,valòszínüleg azèrt is megyek hozzá, nincs olyan ok, amièrt megcsalnàm. Ezt a màsik megalàzàsànak tartom. Igen, közeli hozzàtartozòm kapcsolatàn làttam ès làtom megcsalàsos tèmàt.

Igen, nagyon koràn kezdik a mostani fiatalok. Nem is èrtik a lènyegèt szerintem 13-14 èvesen.

57. fef1fd74b5 (válaszként erre: 54. - VendrinerPiroska)
2014. okt. 24. 05:01
Ezért nem kell belememenni mindenféle hitelbe és nincs ilyen....
2014. okt. 24. 00:28

Agymosás megy a tévében, a médiában.

Azt teszik elénk hogy megcsalja a párját, még a lelki okait is bemutatják, és egyetértünk vele. Fel se háborodunk rajta.

Egy idő után elfogadjuk, ja ha lelki bajom van, vagy más, akkor megcsalhatom a párom.

Család szétzülestése folyik minden téren.

Bízonyítot az is, amelyik fiatal bubertás kor előtt él szexuális életet, képtelen lesz tartós kapcsolatot kialakítani. Egyre több fiatal kezd neki idő előtt. De miért is?

Ma átkapcsolta egy mesecsatornára.

Szépen megrajzolt, kedves barátságos mese figurák. Következő volt a téma.

Mi az , hogy szerelem? Miért jó az?

Idő elött elültetik a vágyat bennünk.

Nem ide tartozik, de a tévé nagyon manipulatív. Dobjátok ki!

Átlagember 4-5 órát ül a tévé elött, hipnotizált állapotban. Gyerekeknél lehet észrevenni, hogy tátott szájjal nézik a mesét.

Ne rajátok le a gyereket, hogy agymosottá váljon, még mese csatorna elé se!

Filmek sorozatok, megcsalta, de kibékültek, vagy megölte.

Mindig van egy szereplő akivel azonusulni tudunk, még a megcsalás tekintetben is.

Így ívodik be az életünkbe ez a sok szenny, ami megmutatkozik a világban.

Ha valamit nem kapunk meg otthon máshol kell keresni? Érdekes.

Ha nem elégül ki valaki, akkor máshol kell keresni?

Mi a garancia arra, hogy a másidik mindig ki fogja elégiteni? Semmi. Fáról, fára, mert az az igénye neki.

Érdekes.

Önmegtaroztatás, a házasságban is helye van.

Ezt a férfiak tudják a legjobban egy szülés után. Sokszor 5-6 hónap is eltelik ameddig az anyuka megkívánnya a férjét, mert a hormonai az új élet fenntartásáért felel. Amikor ez letelik, kinél mennyi idő nagyon változó, azt veszi, észre, hogy a férje megcsalta, nem bírta ki, tönkrement a házassága.

Ha nem egy a libidójuk a házasoknak, akkor meg kell csalni?

Ha az egyik lebetegszik, hogy nem élhet nemi életet meg kell csalni?

55. d0d8909694 (válaszként erre: 49. - Anya4005)
2014. okt. 24. 00:02

Ha feszegetném a témát, még rosszabb lenne, abból semmi jó nem sülne ki.

Őt már nem érdekli a téma és ennyi.

Engem meg igen.

54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 49. - Anya4005)
2014. okt. 23. 12:46

Persze, hogy gyanús, de sajnos egyes férfiak - saját tapasztalat - nem hajlandóak megnyílni a kérdésben. Aztán találgathatsz, hogy kinek a készülékében van a hiba.


Voala, sajnos pld. a Fundamenta nem kérdezi meg, hogy akarsz-e anyagilag kötődni. Házastársként autómatikusan adóstárs leszel és a szerződésből kilépni nehezebb, mint a házasságból.

53. fef1fd74b5 (válaszként erre: 52. - 5bb51a9aad)
2014. okt. 23. 08:31
Ezért nem megyek bele közös hitelekbe és ez a probléma már nem is áll fenn:D
52. 5bb51a9aad (válaszként erre: 51. - Fef1fd74b5)
2014. okt. 23. 08:21
Tudod hogy van ez...a házassági köteléknél egyetlen egy erősebb kötelék van: a közös lakáshitel! :D
51. fef1fd74b5 (válaszként erre: 3. - Csillag fény)
2014. okt. 23. 08:01

Egy épp elméjű,erkölcsös ember a kötelékekbe nem sorolja az anyagiakat....


Köteléknek egyedül a gyereket tudom elképzelni.

Ha már nem szeretem az anyagiak miatt nem maradok vele,talán a férfiak nagy része ilyen is.

2014. okt. 23. 07:24
Lehet, hogy sejti a férj, csak kényelmesebb így mindenkinek. Szerintem igaza van mindkettőjűknek. Tudom, hogy napjainkban nagyon sokan élnek így. Mindennek meg van az oka...
49. anya4005 (válaszként erre: 47. - D0d8909694)
2014. okt. 23. 00:28
Ha tudja,hogy van rá igényed,és mégsem feszegeted a témát,azért az gyanút kelthet egy idő után...
2014. okt. 23. 00:01
Hogy miért tabutéma? Ezt tőle kellene megkérdezni...
47. d0d8909694 (válaszként erre: 45. - Anya4005)
2014. okt. 23. 00:00
Miért buknék le?
2014. okt. 22. 14:14
volt már egy ilyen fórum.
45. anya4005 (válaszként erre: 42. - D0d8909694)
2014. okt. 22. 13:46

Hogy lehet bármi is tabu téma egy házasságban? Ez nekem nagyon fura! De a te dolgod!

Viszont arra nem válaszoltál:

Mit szólna a párod,ha lebuknál? Vagy ezt is megbeszélitek?

44. d0d8909694 (válaszként erre: 43. - Fef1fd74b5)
2014. okt. 21. 23:32
Hát az. :(
2014. okt. 16. 22:47
Elég kellemetlen lehet
42. d0d8909694 (válaszként erre: 41. - Vizslava)
2014. okt. 16. 22:29

Mi van abban nevetséges, ha valaki máshol keresi azt, amit otthon nem kap meg?

Nyilván mi is beszéltünk a témáról, de hiába, nála a szex téma tabu, nem lehet még beszélni sem róla, pedig nem öreg, nem beteg, csak egyszerűen már nem érdekli. Engem meg igen.

Na ez van!...

41. vizslava (válaszként erre: 37. - D0d8909694)
2014. okt. 14. 06:58
Sajnos az emberek zöme manapság természetesnek veszi, ha megcsalja a párját. Meg is tudja indokolni. Csak arra elfelejtenek gondolni, hogy fordított esetben hogyan reagálnának ilyesmire. Előfordulhat egy nővel is, hogy pl. betegsége miatt nem igényli a szexet vagy nem képes rá. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ilyen esetben boldogsággal töltené el, ha a férje másnál keresné a testi örömöket. Alighanem megalázottnak és fölöslegesnek érezné magát. Talán elavult a gondolkodásmódom, de ha valakit szerettem és szeretek, akkor nem alázom meg azzal, hogy máshoz járok csupán azért mert ő az évek során esetleg beteg lett, vagy megöregedett, vagy kevésbé kívánatos. Ha egyébként tiszteletben, megbecsülésben töltöttük el egymással az éveket, akkor tartozom neki annyival, hogy probléma esetén is kitartok mellette. Természetesen ugyanezt el is várom. Ahogy telnek az évek, senki nem lesz sem fiatalabb, sem szebb, sem csinosabb. Bár sok nő hajlamos akár nevetségessé is tenni magát azzal, hogy tiniként öltözik és viselkedik,plasztikáztatja magát itt-ott, de attól még az eltelt évek nem múlnak el nyomtalanul. Mindenesetre sok házasság nem azért megy tönkre, mert nem jönnek ki a felek egymással, hanem azért, mert az egyik fél pánikszerűen keresi még a boldogságát máshol, nehogy lemaradjon valamiről, mielőtt feldobja a pacskert. Nevetséges!
40. anya4005 (válaszként erre: 39. - VendrinerPiroska)
2014. okt. 13. 23:11

Apám a kórházban a pofánk elött ölelgette a későbbi feleségét,mikor mentünk látogatni! Igen,heves reakciókat vált ki belőlem a téma,mert úgy gondolom,ha az ilyesmi kederül,az megsemmisítő és porigalázó annak,akit megcsaltak.

Anyám egyébként nem csinált ügyet belőle: apámhoz vágta a gyümölcsöt,üdítőt és haza mentünk.

Soha nem oltogatott "apám" ellen (nem a megcsalós buli miatt van az idézőjel),békében váltak el.


Egyszerűen nem értem miért jobb arra játszani,hogy ha nem tudja meg a másik,akkor nem is fáj neki,mint odaállni és elmondani,mi a gond,ha nincs változás,elbúcsúzni! Vagy miért nem élnek nyitott házasságban? Ha maga a kapcsolat olyan fontos,hogy nem szakítanak,ezt is meg lehetne dumálni,nem?


Amúgy tudtommal nem csal a párom,de ha tudsz valamit,mesélj! :-)

39. VendrinerPiroska (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2014. okt. 13. 23:02

Ők szépen, békében mennek egymás mellett. Nem hinném, hogy az aljas a megfelelő kifejezés valakire, aki szeretne nemi életet, míg a párja megtagadja ezt tőle. A szex is része az ember életének és nyomorult érzés, ha hivatalosan van párod, mégsincs benne részed és nem érzed, hogy kivánnak. De ha különben minden ok és ezzel a kompromisszummal mindenki egyet tud élni, akkor minek kiborítani a gyereket is fürdővízzel?

Különben a reakcióidból több reális következtetés is adódhat.pld, nálatok apa jár félre vagy a te apukád csinálta, esetleg te szeretnél, csak nem fér össze az értékrendeddel. Mert amilyen vad érzéseket vált ki belőled a téma, biztos, hogy érintett vagy.

38. anya4005 (válaszként erre: 37. - D0d8909694)
2014. okt. 13. 22:36

Értem mire gondolsz,csak azt nem értem,mitől ilyen evidens dolog a szerető tartás! Mások vagyunk...Én felköpnék és alá állnék,ha ennyire aljas tudnék lenni valakivel,akit valaha szerettem. Mert igen,kialudhat a tűz,megváltozhatnak az igények: szépen,békében lehet 2 irányba ballagni,és megtalálni a boldogságot!

Amúgy mi lenne,ha a párod megtudná? Neki is ilyen természetes lenne a dolog,vagy azért megzuhanna?

37. d0d8909694 (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. okt. 13. 22:32

Nevezhetjük önzőségnek is, ha így jobban tetszik, de ennyi "önzőség" még belefér, ha egyébként a (szexuális életet már nem igénylő) párjával minden másban jól megvan valaki.

Nem nézek senkit hülyének, ugyanúgy élünk egymás mellett, mint eddig. A hangsúly a "MELLETT"-en van, ha érted mire gondolok.

36. d0d8909694 (válaszként erre: 34. - VendrinerPiroska)
2014. okt. 13. 22:28

Ez így igaz.

Egy bizonyos kor után az ember rájön, hogy csak egy élete van és nem szeretné azt a kis hátralévőt szürkeségben élni.

Azzal senkit nem bánt meg, ha titokban tart egy kapcsolatot, ami mindkét félnek jó. Kinek lesz ettől bántódása, ha nem tudja meg?

2014. okt. 12. 17:45
Sok hülyeséget írnak.Érezze!
2014. okt. 12. 17:21

Azt már én is olvastam, hogy gyakran a társ, akinek szeretője van, kedvesebb a partneréhez, mint előtte volt. Gondolom, kompenzálás képpen.


Szerintem nagyon sokan maradnak együtt azért, hogy képesek legyenek NORMÁLIS, nem luxus életszínvonalat fenntartani. Sajnos, két egyedülálló ember sokkal nehezebben boldogul, mint egy pár.

33. anya4005 (válaszként erre: 32. - D0d8909694)
2014. okt. 11. 22:44

Emberségből?!

Emberségből hülyének nézed,akivel elérted a jelenlegi életszínvonalad,amihez ragaszkodsz...

Ez emberség?!?!

Nem! Ez önzőség! ;-)

2014. okt. 11. 22:40

Nem minden fekete vagy fehér. Az rendben van, hogy ha nem működik a kapcsolat, akkor lépni kell. De mi van akkor, amikor már hosszú évek óta együtt vannak, a férj már "öregnek érzi magát" asszonyka pedig még hmm...

A közös jövedelem, a közös lakás, autó stb miatt (na meg emberségből) nem lehet elválni.

Mi van abban, ha az egyik fél (mondjuk a nő) keres magának egy ideális szeretőt (már ha talál) és csendben, titokban élik a kettős életüket. Ezzel senkit nem bántanak meg, mivel amiről nem tudunk, az nem fáj. Ez érvényes oda, vissza.

Na, én most ebben a cipőben járok és ha egy rövid ideig is lesz jó, már akkor is megérte.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook