Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Házasság = plusz kilók. Feltétlen így van? fórum

Házasság = plusz kilók. Feltétlen így van? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 24. 10:51

Azt gondolom, aki indokot keres, az talál. Meglehet ezt indokolni úgy, hogy összeházasodtunk, akkor már nem kell jól kinéznem. Van ilyen barátnőm és abszolút nem értem, mert jó pár évig együtt voltak az esküvő előtt is és akkor még fontos volt, hogy jól nézzen ki... Meg meg lehet indokolni úgy, hogy jó együtt lustálkodni, együtt enni. És sok egyéb szóval indok mindig van. Nekem például a párom azért eszik, mert éhes. Akkor kajál valamit, aztán megy tovább. Ő nem az a kategória, aki leül és akkor élvezkedik az ízeken, szóval az együtt hízás veszélye nem fenyeget. :)

A másik, amivel tényleg nem értek egyet, hogy fiatalon az embernek van ideje elmenni kondizni, futni stb. Az ember nem ezektől lesz vékony, hanem attól, hogy nem zabál. A kondizás, gyúrás stb a test formálását szolgálják, de nem attól leszünk vékonyak. Szóval a karcsú testalkat igazán nem idő kérdése. Sőt, pont azok szoktak a legvékonyabbak lenni, akiknek idejük nulla és ezért az evés a fontossági listájuk utolsó helyén áll.

2011. jan. 24. 10:43
Én ezt inkább a férfiaknál vettem észre. Egy nő a rá mindenhonnan nehezedő nyomás miatt sokkal jobban figyel magára. A férfiak sokkal hajlamosabbak elereszteni magukat, és a nők ezt szóvá sem teszik.
2011. jan. 24. 10:20
Én is úgy gondolom, hogy nem szabad "beleülni" a házasságba ilyen téren. Ismerek olyan nőket, akik azt mondják, hogy "háát, már házas vagyok, nem baj, ha felszalad pár kiló és nem is kell annyira csinosnak lennem"... Pedig ez nem így van. Szerintem a házasság után is naqyon fontos.
2011. jan. 24. 09:59
Nem azért hízik - aki hízik - házasságban, mert hű, megszereztem, már nem kell hódítani, hanem azért, mert jó dolog együtt lustálkodni és hizlaló finomságokkal kényeztetni egymást:) Mi mindenesetre együtt híztunk, ezért. Most együtt fogyunk más programokkal:) együtt edzünk:)
17. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 647553bbfe)
2011. jan. 24. 09:54

Szia!

7 éve vagyok házas.Kiló csak a terhesség alatt kúszott fel rám.Ami azóta le is ment.

Most amúgy 4 kilóval vagyok kevesebb,mint az esküvőm napján.

Nekewm az a véleményem,hogy a házasságban jön csak az igazi meló,hiszen jönnek a gyerekek,és azokra kell ám dolgozni,megteremteni a fejlődésükhöz minden feltételt.A házasságban nem lehet elkényelmesedni.

16. martin3 (válaszként erre: 1. - 647553bbfe)
2011. jan. 23. 21:29

szerintem ez nem házasság kérdése..hanem életkor kérdése...teljesen máshogy él egy fiatal kamasz, egy 20-on éves, egy 30-as éveiben járó esetleg 1-2 gyermekes anyuka, és megint más a 40-es éveiben járók életvitele... fiatalon magunkra szánhatjuk a kis szabadidőnket, és vígan elvagyunk a konditeremben, vagy gondolunk egyet és elmegyünk futni, de ha már családunk van és persze munkahelyünk is egyszerűen beszükül az az időintervallum, amit erre fordíthatunk, főleg ha már gyerek is van, vagy akár több pláne... amúgy a testünk is változik az életkor előrehaladtával, hormonális változások is vannak, amik mind-mind befolyásolják testi alakunkat, 30-35 évesen már soha nem fogunk úgy kinézni, mint 18-20évesen, még akkor sem, ha kg-ban megegyezést mutat a mérleg...egyszerűen a testünk alakul, formálódik...

ha valaki pedig tenni akar a plusz kg-ok ellen, akkor a házasság alatt is tenni fog, én 4gyerek után esténként kb fél10-10kor mozgok, tornázok...ekkor van rá időm...de lehetnék "kényelmes" is és azt is mondhatnám, na ez már nem fér bele a napba, és maradnának is a plusz kg-ok...

15. -magnólia- (válaszként erre: 1. - 647553bbfe)
2011. jan. 23. 16:23
Biztos sok nő hagyja el magát, de az én környezetemben az a jellemző (rám is), hogy a nők NŐK maradnak és nem hagyják el magukat csak azért, mert tartós kapcsolatban élnek. És ez így normális szerintem. Persze a férfiaktól ugyanúgy el kell várni, hogy ne pocakosodjanak meg, csak mert már megvan az "áldozat". :)
14. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 12. - Orsolya33)
2011. jan. 23. 16:19
"de akkor sem feltétlen"
2011. jan. 23. 16:05
Mondjuk szerintem ez függ attól, hogy a párod milyen. Mármint hogy áll a dolgokhoz. Mert van olyan, amikor ő még csak rátesz egy lapáttal, mondogatja, hogy így szép vagy, talán még jobban is tetszel neki stb, és akkor nehezebb megtartani a súlyod. Meg persze van az a kategória is, amikor rögtön megjegyez minden kis változást.
12. orsolya33 (válaszként erre: 10. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 23. 16:03
Nem minden esetben. Én ugyan annyi vagyok kilóban ,mint szülés előtt,pedig ikreket szültem nagy súllyal.Viszont a 65 kilómból soha nem tudtam leadni, pedig volt rá alkalom,hogy diétáztam és tornáztam.Igaz változott a testem,de a kilóban semmi. Nem kell elkeseredni,a mozgás is okoz egy függőséget,ha egyszer elkezdi az ember,eleinte rá kell erőszakolnia magát,de utána lételemévé válik. Sok sok folyadék,ami a narancsbőr ellensége és semmi kenyér,vagy csak nagyon ritkán,illetve köretnek ha csak lehet zöldség vagy gyümölcs.Semmi extra szabály,aki meg nagy súllyal indul,az általában az elején veszít egy csomó kilót,ami jobban ösztönzi. Ha nincs még gyerek,akkor több az idő és a férjet is el lehet rángatni futni, kondizni...egy közös program.
11. Bri* (válaszként erre: 1. - 647553bbfe)
2011. jan. 23. 15:58
Szerintem nem. A gyerekszülés után már inkább maradnak plusz kilók. 16 éve vagyok férjnél, 2 gyerekem van és kevesebb kg vagyok, mint mikor férjhez mentem. Én nm a hódítás miatt figyelek oda magamra, hanem magam miatt.
2011. jan. 23. 15:54

Sokszor így van, de nem feltétlen. A még valószínűbb (de akkor sem feltétlen) recept:

házasság+gyerek=plusz kilók.

2011. jan. 23. 15:49
nem feltétlen, de gyakran előfordul :)
8. 647553bbfe (válaszként erre: 6. - Marduk)
2011. jan. 23. 15:42
Szerintem a boldogság is. Igaz, amit írsz, de ha boldog környezetben vagy, akkor meg a kényelem miatt szerintem. Bár talán személyfüggő.
2011. jan. 23. 15:40
Szerintem ez általában így van. Kényelem, nyugodtság stb. és a tudat, hogy már úgyis a tiéd, és jönnek a kilók. Én 10 kilót híztam. Nálam is ez történt.
2011. jan. 23. 15:40
Könnyű akkor ha nem depressziós az ember mert szeretet éhség is evésnél csapódik le.Sokat eszik aki szeretet éhes.
2011. jan. 23. 15:40
Ezt nem feltétlenül lehet ráhúzni minden házasságra vagy kapcsolatra. Akik ízig-vérig nő, az ízig-vérig nő marad plusz 8 kilóval is, mind a párja, mind más férfiak szemében. Én már csak tudom, magamból indultam ki.
2011. jan. 23. 15:37
Igen sajnos ez a tendencia általában . Meg szereztem akkor már az enyém nem kell tovább hódítani !! És ez szomorú nagyon !!!
2011. jan. 23. 15:36

NEM!!!!!

Ha házas vagy akkor is kell vigyáznod a kilóidra.

Lehet, hogy ez alkati kérdés is, de biztos, hogy odafigyelek és nem eszem magam soha sem pukkadásig, de 30 év házasság sem " rakott " rám plusz kilókat. 56 - 58 kg voltam mikor férjhez mentem, és ezt tartom azóta is. Akarat kérdése az egész, kicsit oda kell figyelni!!!

2011. jan. 23. 15:36
kényelmet mire érted?Van család vagy sokat vagy 1dül?
2011. jan. 23. 15:31
Ti mit tapasztaltok, esetleg van e, aki hasonló cipőben jár. Egy házasságban vagy csak "együttélés" során feltétlen ennyire elkényelmesedünk?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook