Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság: ideális pénzkezelés fórum

Házasság: ideális pénzkezelés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
111. tiata (válaszként erre: 104. - Céda)
2011. nov. 8. 05:14
MOst olvastam a többit a történethez,hát ez már nem is egy normális külön kasszás házasságról szól.Szerintem lépj,ahogy tudsz.!!!!!!!!!Erőt és kitartást hozzá.:)
110. Céda (válaszként erre: 108. - Ferfi100)
2011. nov. 6. 18:37
Ha már a jövedelemarányos fizetésnél tartunk: ott mit szokás alapul venni ? Pl. lakás + rezsi + kaja , aztán fizeti ki ki a maga dolgait, pl. saját kocsi ktg-eit, saját egészségbiztosítást stb...
109. Céda (válaszként erre: 108. - Ferfi100)
2011. nov. 6. 18:31
Ez a jövedelemarányos megosztás szerintem egész jól hangzik. Mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy igazságtalan lenne!
2011. nov. 6. 16:06

Ha már külön kassza, akkor talán a jövedelemarányos teherviselés lehetne a fair, de igazából Nektek kell tudni, ez a Ti életetek. Ami Nektek kettőtöknek jó, az jó, nem kell senki külsőre hallgatni.


Én a mindenféle erőszakos érdekérvényesítés (megvonás stb.) elé tenném a kommunikációt. Aztán ha nem megy, még mindig eldöntheted, hogy szeretnél-e vele tovább együtt. (Nem olvastam a másik fórumot).

107. b8103f009a (válaszként erre: 104. - Céda)
2011. nov. 6. 15:44

Én még mindig azt mondom,hogy az átmeneti időszakban amíg összeszeded magad anyagilag,addig fizessétek az albérletet rezsit felesbe,a többit(kaja,tiszta ruha,bevásárlás..stb)oldjátok meg külön.A gyerek szükségleteit szintén felesben.Így nincs min vitázni.Ez egy szemét alak,gondolom nem titkolod már előle,hogy elhagyod amint lehetőséged lesz rá.

Már ha így döntesz.Ha nem,akkor nem lehet jó tanácsot adni,tönkremész mellette nem csak anyagilag:(

106. Serry (válaszként erre: 104. - Céda)
2011. nov. 6. 15:30
házassági szerződést kellet volna kötnöd.. ez így nem járja mint ahogy magánban is írtam.
105. e28c748947 (válaszként erre: 104. - Céda)
2011. nov. 6. 15:19

Hát ez nem jó.Akkor mi a megoldás???

Én az ünnepeket már simán külön tölteném....

104. Céda (válaszként erre: 102. - E28c748947)
2011. nov. 6. 15:15
Szia Pojcsika! Igen, ettől tartok én is! Amíg nem kaptam munkát, addig azt mondogatta, majd ő fizeti az egész albérletet meg tankol a kocsimba akkor is ha találok munkát, hogy azért nekem is maradjon valami a fizumból. Mikor ténylegesen megkaptam a munkát, aláírtam a munkaszerződést, már azt is kevesellte, hogy mindennek én fizetem a felét! Azt mondta, nekem kellene fizetni néhány hónapig az egész albérletet, mivel az elmúlt egy évben csak ő fizette... Na persze, azt elfelejti, hogy egyrészt én a két ország között ingáztam, gyerekkel, másrészt, ő meg majd 3 évet közös háztartásban élt a szüleimmel - így nem kellett albérletet fizetnünk. Menjen a fenébe!
103. Céda (válaszként erre: 68. - 57aa4ea1e8)
2011. nov. 6. 15:12
Köszi Murilla! Én is így érzem!
102. e28c748947 (válaszként erre: 99. - Céda)
2011. nov. 6. 15:07

Kedves Céda

Nagyon van egy olyan érzésem a történetedet olvasva, hogy amint rendelkezel majd fizetéssel, azt veszed észre,hogy szinte mindent te fogsz fizetni, ahhoz, hogy éhen ne haljatok, és legyen hol élnetek.Az ilyen férjből, már bocs, de simán kinézem.Ne legyen igazam...

101. Céda (válaszként erre: 74. - Frommer)
2011. nov. 6. 15:05
Aham :-) Az lesz, jól meg kell rángatni, hogy helyére billenjen a gondolkozása! Vége már a legénykornak! Anno gyereket akart meg feleséget, most itt van. Most már ne csajozós luxusautókra gyűjtsön, hanem kényeztesse a családját!!!
100. Céda (válaszként erre: 90. - 57aa4ea1e8)
2011. nov. 6. 15:02

Így van, persze , a spórolás szükségszerű dolog. Viszont a férjem csak a saját passzióira akarja elszórni a pénzét. Én meg osszam be úgy a saját pénzem, hogy az ő segítségére ne is apelláljak.


Na ezért gondolkodom, belemenjek-e abba a fele-fele ktg.megosztásba...Szerintem kikötöm, hogy vállaljon magára egy picivel többet, mint én, mivel ő keres többet és nem is fog azzal a többlettel minket kényeztetni.

99. Céda (válaszként erre: 96. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 14:49
Jól összefoglaltad a dolgokat. Ez a története lényege, amit írtál. Ez van. Együtt toltuk a szekeret, beleadtam mindenem. Tönkrementünk anyagilag. Most kezd jobban menni, férjemnek van munkája, most már nekem is, nemsokára kezdek. Lehetnénk végre egy boldog pár, hogy minden szépen alakul, kimásztunk együtt a gödörből. Erre a férjem jön ezzel a külön kasszás hülyeséggel - és kiköti az ő pénze csak az övé és még azt is keveselli, hogy csak a felét fizetem mindennek...Őrület! (pedig ő amint írtam, kétszer annyit tehet félre, mint én, mivel magasabb a fizuja)
98. Céda (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2011. nov. 6. 14:45
Igen, a férjem egy előző rossz kapcsolatából származik a megrögzött ragaszkodás a külön kasszához. Eddig nem produkált olyan helyzetet az élet, hogy ez kibukjon, pedig már ismerjük egymást majd 5 éve. Ha korábban ez lett volna, nem mentem volna bele egy ilyen kapcsolatba. Korábban totál az ellenkezője volt: egy bőkező pasinak jellemeztem. Igaz akkor anyagilag is jobban állt. Most meg xarul. Szeretne olyan nagylábon élni, mint legény korában, csak most már game over, mert házas és felesége, gyereke van. Ez még nem jutott el a tudatáig amikor kimondta a boldogító igent.
97. michelle.r (válaszként erre: 96. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 13:47

Beleolvastam. Már semmin sem csodálkozom :(

Kitartás, Céda!

96. b8103f009a (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2011. nov. 6. 13:10

Olvasd el a másik fórumot,amit indított.Szegények voltak,közös vállalkozást csináltak,amibe a hölgy beletette a pénzét,ha jól emlékszem nem ment,és befejezték.Ő kapott a kisgyerek után gyest ha jól emlékszem.A férjnek csak mostanában megy jobban,ezért akar már külön lenni anyagilag.Amíg a kakiban csücsültek,addig elvárta,hogy mellette üljön az asszonyka.Most,hogy jobban keres,már úgy érzi ő többet is költhet.Nem spórolni akar,hanem elszórja.Méghozzá hülyének is nézi szegényt,bemagyarázta neki a múltkor,hogy céges csapatépítésre költött olyan 300 ezet ft körüli összeget,mert kötelező volt.Most meg más szórakozást talált magának,ami szintén költséges.De amikor a felesége meglátogatta a szüleit,az útiköltségtől kezdve a baba dolgaiig mindent a szüleinek kellett fizetni,költőpénzt adni,mert a férj semmit nem adott rá.

Áhh,szegény jól belemászott.Francia a pasi ha jól emlékszem,de majd Céda javít,ha valamire rosszul.

2011. nov. 6. 12:58

Mindenféle bántás, ítélet nélkül - kerekre nyílt szemekkel csak azon csodálkozom az ilyen fórumok kapcsán, hogy lehetséges az, hogy ilyen dolgok akkor derülnek ki, amikor már nem csak a házasságon van túl a pár, de gyerek is van?


Ezek olyan alaphelyzetek, amik általában nem valami inspiráció kapcsán szoktak megváltozni, hanem általában a neveltetésben, családi mintában gyökerezik, vagy egy előző rosszul sikerült kapcsolatból, ahol a partner lehúzta anyagilag.

Szóval én azt nem értem, hogy kerülhet valaki hirtelen ilyen helyzetbe? Ha pedig a kezdetektől ilyen volt, hogy lett ebből házasság?


Egyébként az nem lehet, hogy apuka megtakarítási számlára rakja a pénzt, hogy ne kelljen mindig bérelt lakásban lakni? Biztos, hogy eltapsolja?

94. féknyom (válaszként erre: 34. - Globus)
2011. nov. 6. 12:41
Éppen ja.:) Meg lesz még 3 ilyen, de már az elsőben benne volt minden válasz.
2011. nov. 6. 12:33
sok sok félék vagyunk van ki mindent feltud élni sőt látjuk az ország előre iszik a medve bőrére mert a sok sok hitel ezt is mutatja és van olyan szarevő ki igyekszik osztani beosztani a sokszor beoszthatatlant
92. b8103f009a (válaszként erre: 67. - Céda)
2011. nov. 6. 12:31
Már tudom ki vagy Céda,az a fórum is a tiéd,amiben leírtad,hogy a gyerek és a Te költségeid nagy részét sokszor a szüleid finanszírozzák.Csak gratulálni lehet a férjednek,ügyes gyerek,vállon veregetheti magát!Azt a fórumot mutattam is a férjemnek,hogy nézze meg milyen pasik vannak,azt mondta,az ilyen balfék akassza fel magát,mert minden csak nem férfi.Decembertől lesz munkád ha jól emlékszem.Gyűjtögess Te is,spórolj ahogy tudsz,rá ne főzzél,ne mossál rá,egyáltalán ne lásd el,aztán lépj le amint tudsz.Rezsit albérletet addig fizessétek felesbe.Ennyi.A kaját,tiszta ruhát,stb-t,meg oldja meg mindenki maga.A gyerek dolgait kiadásait(amibe albérlet,rezsi is beletartozik,ugyanis Ő is fürdik,melegszik,tv-t néz,villanyt használ..stb,csak a teljesség kedvéért,mert sokan tévedésben vannak e téren,azt hiszik ez csak az anyuka dolga finanszírozni egy válás után) meg felesben,vagy fizessen gyerektartást.
91. b8103f009a (válaszként erre: 88. - Alfoldi13)
2011. nov. 6. 12:29
Végül is ez a pasas igazán ügyesen akar spórolni,de csak saját magának.A gyereke és a felesége költségeinek nagy részét az anyósáék fizetik kényszerből,mert ő nem.
90. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 88. - Alfoldi13)
2011. nov. 6. 12:19
A spórolással nincs gond, szükszégszerű. A gond azzal van, ha apuka csak és kizárólag a saját passziójára szórja el a pénzt.
89. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 87. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 12:19
tudom :)
2011. nov. 6. 12:16
a nejem mondta tegnap a Te végtelen spórolási mániádnak köszönhetjük időskori biztonságunkat....
87. b8103f009a (válaszként erre: 86. - 57aa4ea1e8)
2011. nov. 6. 12:14
Nem neked írtam azt,ne értsd félre,csak az elejét.A többit a fórum indítónak szántam,azért hagytam szünetet.
86. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 85. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 12:12
Nem számolok. De ha már ő ilyen k...a anyagias, én miért ne lehetnék? :D
85. b8103f009a (válaszként erre: 30. - 57aa4ea1e8)
2011. nov. 6. 12:06

Hát igen...


Bocs az indiszkrécióért,de egy dugást is felszámolsz neki?Habár a francnak lenne gyomra egy ilyen pasashoz,hiszen ez még az ágyban is azt számolgatja,mennyit spórolt így,mintha kupiba menne.Már bocs.

84. b8103f009a (válaszként erre: 29. - Céda)
2011. nov. 6. 12:04

Azt mondd meg,hogy egy ilyen fillérb@szó sz@rrágó alaktól minek kellett neked még gyerek is?

Keress egy normális férfit,és meglátod,hogy lehet normálisan is élni.Egy valamire való férfi önérzete nem is tudja elviselni,ha nem Ő a családfenntartó,nem Ő ad többet a közös családi kasszába.

83. b8103f009a (válaszként erre: 27. - Céda)
2011. nov. 6. 12:02
Vélemény:Egy ilyen házasság sz@rt sem ért,el kell válni.Ha nem teszed,akkor törődj bele,hogy hülyének néz.Ennyi.Egy normális házasságban fel sem merül,hogy ne lenne minden közös.Tudod,"jóban-rosszban együtt".
82. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 6. 11:58
Elválnék.Vagyis,hozzá sem mentem volna ilyen pasihoz,ahol ez felmerülhet,hogy enyém-tiéd.Miféle házasság az ilyen?A nő is felszámolja ez esetben anyagiakban,hogy mennyiért szüli a gyerekeket,mennyiért látja el őket,mennyiért takarít a bejárónő,mennyiért mos,vasal,főz..stb?Ezt is forintosítani kell,és hozzáadni a nő bevételéhez,aki a házimunkát végzi.Áhh,egy ilyen kapcsolat minden csak nem házasság,ebből sosem lesz normális család.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook