Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hazaköltözés fórum

Hazaköltözés (beszélgetős fórum)


23. sanyinak (válaszként erre: 11. - Anni4)
2022. febr. 12. 19:25
Édesanyád mellett gondolnod kell gyermekeid jövőjére is. És nyilván a párod véleménye is fontos. Ők hogy látják?
22. pteri (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 11. 20:31
Megértelek. Én el se mennék. Viszont az az àlmom, hogy Egerbe költözzek. Az eü-ben dolgozom, most màr nem éhbérért. Egyre több a magànszféràban is eü-s munkahely, még jobb fizetésèrt, hàtha egy külföldet jàrt főnővérnek örülnènek!
21. Scherlock (válaszként erre: 18. - Janszi)
2022. febr. 10. 22:57

:DDD


Lüke! :)

20. andi6020 (válaszként erre: 15. - Falipapir)
2022. febr. 10. 19:38

Nagyjából igen. Én meg sem próbáltam, és nem is fogom. Máshol sem élnék jobban. Az mondjuk nem kizárt, hogy a nyugdíjas éveimre valami meleg helyen veszek egy házikót.

De az más tészta.

19. timycat (válaszként erre: 11. - Anni4)
2022. febr. 10. 19:29

Szerintem aki itthon megállja a helyét az külföldön is megállná és fordítva.


Az nem opció, hogy anyukád költözik ki hozzátok?


Ápolói fizukkal nem vagyok tisztában, de itt az állami rendszerben nem lennél agyonfizetve az tuti, meg a körülmények sem fényesek 😕

18. janszi (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 10. 19:18
Persze,gyere csak,Magyarország tárt karokkal vár,valakinek ki kell fizetni az államadósságot mucikám...
17. papája (válaszként erre: 11. - Anni4)
2022. febr. 10. 19:06
Nagyon szépen írtad. Sok sikert a hazaköltözéshez és az "új" éléletedhez, mert itt is van élet...
16. barbylove (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 10. 18:17

Kedves FI!


Milyen sűrűn latogatsz haza?

Gondolom, van ralatasod, hogy mi var rad otthon. (en is külföldön élek ezért írom így)


Az első lépések egyike, hogy nezegeted a munkahelyeket. Lakas, haz? Van, mire hazamenni? Mindenképpen mérd fel a helyzetet nemcsak neked de a gyerekeknek is legyen jó.


Ez a vírus helyzet egyébként sok kulhonban elo magyarból elohozta a ketsegeket. Es anélkül, hogy politizalnek annyit megjegyeznek, hogy minden ország megsinyli ezt a gazdasági helyzetet.


(bocsi az ékezetek miatt, neha kirakja, neha nem)

15. Falipapir (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2022. febr. 10. 18:09
Szerintem bárki kimehet külföldre aki tud legalább alapszinten idegen nyelvet beszélni. Ha nem érzed jól magad itt, menj. Nekem itthon jobb, én hazajöttem. De láttam világot, repültem, luxus hajón is voltam, igaz ott is melóztam. De láttam sok mindent.
14. Falipapir (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2022. febr. 10. 18:06
Igazad van. A címszavakat nem néztem.
2022. febr. 10. 17:49

Egyszer sikerülne innen letiplizni (nem fog), vissza se néznék max látogatóba jönnék.


Ha szeretnél, gyere haza, de szerintem meg fogod bánni.


Sok sikert!

12. Anni4
2022. febr. 10. 17:39
Norvégiaban élünk.
11. Anni4
2022. febr. 10. 17:37

Sziasztok! Milyen jó olvasni benneteket. :)


Igen vannak gyermekek is. :)

A címszavakban írtam csak.


Köszönöm szépen a gondolatokat.


A magyar nyelv és kultúra miatt vágyok hazamenni, visszatérni. Jó lenne megállni a helyem magyar földön is, nemcsak külföldön. Talán ez az igazi kihívás ? :) Édesapám elhunyt amikor ide költöztünk, hirtelen S rádöbbentem hogy ha edesanyukamnak segítségre lenne szüksége idősebb napjaiban, akkor én hol leszek akkor. Ezen kívül a művészet és az ápolás esetében ( a szakmaimra gondolok) hianykent elem meg hogy nem szólalhatok meg magyarul. Nem ismerjük egymást tudom, hisz ez az internet világa, S így nehéz véleményt formálni mások élethelyzeterol. Mindenki próbálja meglepni a helyét. Talán az segít nekem, ha van kedvetek a ti prioritasotokrol írni pár szót, és Magyarországról azok akik ott élnek. Nagyon hiányzik. Legyetek rá büszkék hogy otthon maradtatok, a nehézségek ellenére is.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Falipapir)
2022. febr. 10. 17:32

Nem tudjuk, hogy melyik országban van.


Három gyermeket említ a címszavakban.

#3 gyerek + ferj #Művésztanár #Főnővér #nyelvtudás

9. Falipapir (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2022. febr. 10. 15:39

Mert nem ismered a kinti oktatás színvonalát.


Vannak gyerekei a fórumindítónak? Nem rémlik hogy említette volna.

2022. febr. 10. 14:58

#3 gyerek


A gyermekeid érdekeit tartsd szemelőtt! A hazai oktatás a béka s. alatt van. (szerintem)

7. Falipapir (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2022. febr. 10. 13:47

Mindenki másként éli meg.

Ha te nem Magyarországon élsz, és jobban érzed magad ott ahol most vagy, az is egy életérzés.


A pénz nem minden.

A politika meg tabu...

6. Falipapir (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 10. 13:43

Nekem sem volt könnyű kint élni érzelmileg, bár én töredéke ennyi időt töltöttem nyugaton.

Sokkal jobb ha az ember a családja közelében van, a saját anyanyelvén beszélhet, találkozik a régi ismerőseivel.

Szerintem érzelmileg jobb ha itthon van az ember. Feltéve ha nem alapít új családot kint.

Munkát meg könnyebb találni most, mint 15 évvel ezelőtt, talán még jobban is kereshetsz vele.

Sok sikert.

5. tien (válaszként erre: 4. - Tien)
2022. febr. 10. 13:36
jav.visszafelé
4. tien
2022. febr. 10. 13:29

Három hónapja költöztünk vissza Magyarországra.

Még mindig honvágyam van ,és "haza akarok menni".



De nem riasztalak el a költözéstől,ne hallgass rám.

Nálam így jött ki a honvágy vissza felé;)

3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 10. 13:11

Én biztos nem jönnék vissza. Max nyaralni.


Nekem is rengetek ismerőm van kint, volt aki megpróbált haza jönni (nem ebbe a mostani fos rendszerbe), de nem sikerült. Nem találta már itt a helyét és meg sem fizették, így visszament.

2. timycat (válaszként erre: 1. - Anni4)
2022. febr. 10. 12:21

Milyen munkát keresel?


Nekem most több ismerősöm is hazaköltözött Magyarországra, van aki 20 év után.

Utóbbi szellemi munkát végez, a kinti munkaviszonya megmarad, de mivel teljesen átálltak home officeba így hazaköltözik. Nála nincs gyerek. Londonban eladta a lakását, abból itt bőven tud házat venni és befektetni is, plusz külföldi fizu jár neki ezután is.


Másik ismerős Bécsben multinál dolgozott, ő átkérte magát Magyarországra, a felesége nem érezte kint jól magát, így hazajöttek.


További ismerősök kint dolgoztak brigádban alkalmazottként, szakemberek - ácsok, épületgépész, kőműves - kb 1 éve szivárognak haza családostul, van félreértett pénzük, vállalkozást indítottak/indítanak és már nekik van/lesz brigádjuk itthon. Az ács ismerős mondta, hogy sokkal de sokkal többet keres így itthon mint kint Németországban.


Az más kérdés, hogy milyen lesz nekik megszokni az itthoni életet, pl Londonból hazaköltözni egy 30ezre kisvárosba 😕 vagy a gyereket elhozni egy német nagyvárosból. Lássuk be azért itt egy gyereknek jóval kisebbek a lehetőségek.

2022. febr. 10. 12:11
Sziasztok,most léptem be, randomban találtam ezt az oldalt. Nagy a honvágyam visszatérni Magyarországra de 15 éve eljöttem. Ki mit gondol a hazatérésről? Hiányzik a család. Munkát keresek Egerben. Vannak ötletek?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook