Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hazaérkezni, köszönés nélkül? fórum

Hazaérkezni, köszönés nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2
40. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 39. - Valakivagyok1984)
2020. febr. 14. 16:09

Amúgy az ilyen embernek ha lesz gyereke mekkora egy bun.ot nevel majd belőle?

Jó étvágyat alap

Sőt az enyém még az ebédet is megköszöni.

A gyerekek szintén.Mert ezt látják.

2020. febr. 14. 16:03
El se tudom képzelni ez milyen lehet.Nem normális az is biztos.
38. df1e1c376c (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2020. febr. 13. 17:58
En ijesztegetni nem itt szoktam. Ez a lakasom tenyleg alkalmatlan erre.
37. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Df1e1c376c)
2020. febr. 13. 17:50
Nekünk kívülről csak kulccsal nyitható az ajtó. Az idegbajt elkerülve amíg kulcsot keresünk inkább kinyitjuk egymásnak. De van, hogy a bolond elbújik az ajtó mögé mert azt hiszi nem látom. :D
2020. febr. 13. 17:41

En most egz pick muteremlakasban lakok, itt elbujni sem tudnek :D

Amugy a kivinulo bisottsag nekem fura. Inkabb mint hazaerkezo mentem koszonteni.

2020. febr. 13. 13:05

Attól függ milyen környezetben szocializálódott valaki.

Szerintem az, hogy köszönök, ha belépek egy ajtón vagy mikor hazaérek hozzátartozik a jólneveltséghez.

34. selena78 (válaszként erre: 30. - Csalános)
2020. febr. 13. 12:19

Nos, engem úgy neveltek, hogy jó étvágyat kívánjuk egymásnak. Akkor is ha a másik egyedül eszik, akkor is, ha egyszerre ülünk le enni. Nem kerül semmibe. A "jó éjszakát sem". Szimpla udvariasság. A "pát" meg utálom.


Nem vagyunk egyformák. És nem ugyanazt a nevelést kaptuk.

33. selena78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 12:09

Nos, itt mindjárt két dolgot írtál.


Igen, nagyon gáz, ha két ember úgy él együtt, hogy rá sem hederítenek egymásra, ha otthon találkoznak. Akkor miért is vannak együtt?


Na, de kimenni az előszobába, köszönteni a másikat? Ezt nem is értem.


Elsősorban annak kell köszönni, aki megérkezik.

Másodsorban, én nem lesem, hogy a másik most bejött a kapun, és fussak üdvözölni. El vagyok foglalva valamivel, csak akkor veszem észre, hogy itthon van, amikor belépett és szól, hogy megjött. Magyarán, köszön. Ő, aki épp hazaérkezett. Nem én, aki itthon vagyok.


Amúgy szoktunk köszönni egymásnak a házban is. Jó éjt köszön, aki először felmegy lefeküdni, jó reggelt, amikor reggel lejövök, és már valaki fent van. És igen, még a macseknek is.:)

32. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 10:12

Nagyon gáz, sőt bunkóság.

Egyikőjüknek se volt gyerekszobája?


Hogy lehet-e jó a kapcsolat? Ha mindkettőjük ilyen mufurc-bufurc akkor eléldegélhetnek ilyen "ridegtartásban" egymás mellett.

2020. febr. 13. 09:58
Nem is értem.
30. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 09:50
Ez olyan, mint amikor jön az ebéd, és "Jó étvágyat" kívánnak. Minek? Ha van étvágya, eszik akkor is ha nem kívánnak. Ha nem jól érzi magát, akkor meg úgy sem eszik, mert nincs étvágya. Ha elmegy egy családtag, a legrövidebben "Pá" és kész. Ha este alvás, "jó éjszakát". Ezek olyan nyalizós dolgok. Majd reggel kiderül, hogy jó éjszaka volt, jól aludtam vagy sem. Ezek olyan illő dolgok, de ettől még egész nap veszekedés, akár pokol is lehet a családban.
29. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 09:32
Nekem elképzelhetetlen lenne. Amúgy nem neked van a férjed aki hangosan trappol, idegesítően eszik, és már 67 fórumot nyitottál róla hogy szerintünk normális-e amiket csinál?
2020. febr. 13. 09:31
Ez nagyon gáz? -kérdezed. Igen... nagyon gáz! :(
2020. febr. 13. 09:25

Mikor belépek az ajtón, a Picike a könyvszekrény tetejéről rámugrik , körülszaglászik és megnyalja az orromat.

Ki az, aki erre nem köszönne ? ja és reggel is este is adok neki puszit. Amikor - pl kutyával találkoztam vagy másik macskával - büdösnek itél, akkor a szertartás elmarad akkor morog vagy rámüt.

Családon belül mindig köszönünk, ha vki elmegy vagy hazaér.

26. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 09:07

Hát atól függ épp mit csinálok, de mi se rohanunk ki az előszobába köszönni egymásnak.


Főleg ha mondjuk épp pelenkát cserélek a gyereken és nyakig sz..os minden :D


Plusz a gyerek miatt aki hazajön se üvölti el magát, hogy helló, főleg ha csend van, mert akkor lehet alszik valaki.


De persze itt, amit írsz, inkább az a gond hogy rá se hederítenek egymásra.


Nálunk aki hazajön, leveszi a cipőjét, , kabátját, aztán megkeresi a többieket, akik itthon vannak :)

2020. febr. 13. 07:57
Én el nem tudnàm kèpzelni hogy este hazaèrek, ès nincs puszi, ōlelès. Reggel is puszival kezdjük a napot, ès van jò èjt puszi is. De hètvègèn napkōzben, nem tudok elmenni mellette ùgy hogy ne ölelném meg. 11 ève vagyunk együtt.
24. timycat (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 21:42

Dettó csak sok macskás verzióban.


Elköszönéskor a házimunkát is leosztom a bársonytalpúaknak, de carnak rá. Kivéve a mosás, ugye ha beprogramozom a gépet, hogy kb akkorra végezzen mire hazaérek, mindig megdicsérem őket, hogy milyen ügyesen kimostak.


Na de köszönés. Nálunk nincs emberszabású fogadóbizottság, cicák szaladnak ha hallják, hogy jön valaki. Én végig is szoktam őket puszilgatni üdvözlésképpen, de ez titok és általában "levesznek" jutalomfalattal is, mert ugye vigyáztak a házra/gyerekre/férjre.

23. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Tamtamano)
2020. febr. 12. 20:44
😂😂😂
22. tamtamano (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2020. febr. 12. 20:42
Azért elég veszélyes lenne kapával, kaszával elémenni, még a végén elsül a kezetekben,ha olyant talál szólni ami nem tetszik..😂😂
2020. febr. 12. 18:57
Induláskor, érkezéskor mindig köszönünk, de nem szaladunk ölelni, puszilni egymást.
2020. febr. 12. 18:42
Nekem munka után mindig kell egy óra, amíg senki nem szól hozzám, nem jön elém,mert egyszerűen kell, hogy a munkám (ahol egész nap, több emberrel muszáj beszélnem) után teljes csend és ignoráció vegyen körül. Utána megyek mindenkihez beszélgetni a házban.
2020. febr. 12. 18:40

Ha bármelyikünk hazaér, nem megyünk köszönteni egymást. Aki megjött hangosan köszön, visszaköszönünk. Ennyi.

Nekünk fontosabb a hogy telt a napod beszélgetés, mint hogy kaszát, kapát eldobjak mert hazajött.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 18:33
Mi is beszámoltunk a cicának is, amíg élt:DDDD
2020. febr. 12. 18:32
Én még a kutyának is köszönök. Sőt általában azt is elmondom neki, hogy hova megyek, és mikor jövök haza ;)
2020. febr. 12. 18:31
Mindig rá tudok csodálkozni az emberi taplóságra annak ellenére, hogy én sem vagyok egy nyalizós típus...
15. Guruljka (válaszként erre: 10. - Birebora)
2020. febr. 12. 18:24

Valahogy ez szerintem saját magunk lebecsülése is egyben.

Magamat teszem lejjebb azzal, hogy a saját társamat semmibe lehet venni.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Péter 83)
2020. febr. 12. 18:22
Igen az én párom pl mindig a híreket olvassa mikor hazajövök.
13. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 18:17

Nekem azt tanították, hogy naponta egyszer első találkozáskor kell köszönni és egyszer elköszönni. Így nekem furcsa, ha valaki többször is köszön: ébredés után, induláskor, hazaérkezéskor, elalvás előtt. Reggel a buszvezetőnek, kollégáknak felszálláskor, leszálláskor, déluán ugyanez. A kollégák renszeresen elfelejtik, hogy már köszöntek, így egy órán belül többször is köszönnek. Próbálom feloldani, de még mindig zavar.

Azért valahogy jelezni kell a másiknak, hogy elmentünk vagy megjöttünk, nem feltétlenül köszönéssel. Jártam már úgy, hogy hazajöttem, a húgom játszott valamivel fejhallgatóval. Odamegyek hozzá, kérdezem, hogy mivel játszol, de nem válaszolt. Benentem a szobámba, egyszer csak jön csodálkozva: Te itthon vagy? :)

Az üdvözlést kedves gesztusnak tartom, de azért lehetnek olyan helyzetek, amikor nem hagyjuk abba azonnal, amit éppen csinálunk.

2020. febr. 12. 18:05

Hát nem tudom, de a férjem úgy tanulta az apjától:


- Tudod, fiam, ha bemegy egy MARHA az istállóba, és meglátha ott a többi MARHÁT, még az is elbődül...

11. Sylvee12 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 17:46

Jogosan érzed így, jó nagy tapló a párod.

Alapvetö viselkedés (lenne), hogy ha belépünk valahova, akkor köszönünk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook