Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház felújítás hogyan csínáljam?Minden ami vele kapcsolatos.. fórum

Ház felújítás hogyan csínáljam?Minden ami vele kapcsolatos.. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 23. 20:08
Hahooooooooka! A radiätor nem a Hö " täroläsära " szolgäl a tev hitekel ellentetbe hanem a Hö leadäsära ! :-)) A Hö täroläsa erdekebe a Hö szigetelest rakjuk kivölröl es a szel bejutäsätol ovjuk az othonunkat! Mert vehetsz te fel bärmilyen vastag kabätot ha azon ätfuj a szel fäzol! De az uj 3 retegü Goratex si kabätban mely kifele szelözik es befele nem hatol ät rajta a szel! Mivel membränos! Ezert az uj szigeteleseket Hö hid mentesre es "Luft dichtre " kell kesziteni! Aztän elsö telen jöhet a Hö kameräs vizsgälat! :-))
2010. aug. 30. 22:01

Igen a kilátás pazar,elől pedig a Dunát látjuk az se kutya:-)))


Hát a radiátoros témát apósom mondta.Ugyanis most náluk lakunk és a konyhában és a gyerek szobában kicseréltettük a radiátorokat lap radiátorra és ő úgy látja hogy hamar kihűlnek.Én nem tudom de előtte is mindig hideg volt a konyhában,épp ezért akarok ott padló fűtést és még a fürdőn én is gondolkodom mert nagyon tudok fázni ha zuhanyzom!

majd teszek még fel képet a kilátásról,pár hét és szép új ajtónk és ablakunk lesz!:-)

2010. aug. 29. 15:02
Atya ég a kilátás pazar lesz :-)))
34. Flamingos (válaszként erre: 31. - C7767d161d)
2010. aug. 29. 09:35
Ez hülyeség hogy nem tartják a hőt ugyan olyan jól :-)))Nem tudom neked ezt ki mondta, de tényleg nem igaz. Ebben az iparágban is nagy fejlesztések vannak. Nem szarokat dobnak a piacra....csak sokkal esztétikusabbak :-)))
33. Flamingos (válaszként erre: 32. - C7767d161d)
2010. aug. 29. 09:32

A fűtésen mi is válltoztattunk egy kicsit. Új radiátorokat tettünk (hátul középen van a csövezés, így semmi nem látszódik a bekötésből és a felülete teljesen síma, viszont belül dupla hullámos így jobb a hőleadása, másfélszer nagyobbak így melegebb van)Szerencsére az egész házban nincsennek csövek, mind a falakban vannak.Padlófűtést tettünk a nappaliba és a fürdőszobába. Nagyon ügyes volt a fűtés szerelő. Ő is a kecskeméti csapathoz tartozott.


Küszöböket mi is megszüntettük mindenhol.Sokkal esztétikusabb. Nagyon szép burkolatválltókat lehet kapni és egységessé teszik a lakást.

2010. aug. 28. 17:24
Az étkezőbe szerettem volna padlófűtést de nagyon ellenzik elég nehéz kivitelezni a fűtés miatt,mert külön kell működtetni vagy mi.Az étkezőbe szeretnék ajtókat cserélni teli fehérre.most akciós az O.B.ban de nem tudom milyenek?és küszöböt sem szeretnék gondolva most a 3 éves lánykámra aki a saját lábába képes megbotlani nemhogy egy küszöbben,ja és az öregkorra ha megéljük.
31. c7767d161d (válaszként erre: 30. - Flamingos)
2010. aug. 28. 17:20

Szia!

Igen központi!

Nagyon régi vas radiátoraink vannak most,én szeretném lap radiátorra kicseréltetni de azt mondják azok nem tartják annyira meg a hőt,vagyis hamar kihűl.Viszont a régiektől irtózóm,nem csak rondák de ráadásul nem is gyerekbarát.Rakhatnék körbe fát de akkor olyan ovi hatása lesz nem?Ha meg oda tolok valami bútort akkor az nem túl jó a fűtésnek.

2010. aug. 27. 07:02
Nagyon klassz lesz ez...sok munka de jó lesz.Fűtést újjítatok???Ha jól látom központi van.
2010. aug. 26. 18:50
Szia!Köszi szívesen venném!Tettem fel képeket de jelenleg szörnyű a helyzet.
28. caffi
2010. aug. 25. 21:32

Szia!Most csak be kukk....de holnap szívesen adok ötleteket....imádom a lakás felújításokat:)

A krea naplómban van egy-két kép.....általában mi csináljuk a párommal...és elégedett vagyok a végeredménnyel....persze ha musza ak hívunk szakembert....de azt csak ha nincs rá más megoldás!

Nem néztem....de ha tennél fel képet,úgy könnyebb lenne segíteni/tanácsot adni....

Most színezzük az ici-pici üzletemet....az olyan barnás-vöröses-narancsos lesz....ha kész(péntek)teszek fel képet róla....

2010. aug. 25. 20:05
nekem küldesz képet?
2010. aug. 25. 19:55
Ja és a szobák parkettával vannak lerakva,de nem lett felcsiszolva és lelakozva,érdemes lenne megcsináltatni? vagy vegyünk új lamináltat.egy szoba 25nm és kb 60.000Ft ért csinálnák meg.De apósom is megtudná ha kölcsönözne gépet+ anyag ár úgye.Ahol most vagyunk ott is parketta van de már úgy recseg,hogy csak emiatt nem szeretnék ilyet,meg a másik jobban tetszik modernebb.Azt mondják nem fog recsegni ha megcsiszolják.De ha ugyan annyiból kijönnék mintha megcsináltatnám akkor lamináltat vennék.
2010. aug. 25. 19:49
Hát azt még nem tudunk,most lett a kémény is kibontva.De már fűtés próbáról beszéltek,mert ami most bent vannak csővek azok 25 éve vagy több is hogy nem volt használva.Talán 1x mikor kész lett.
2010. aug. 25. 19:47
Természetesen időt állót szeretnék,de nem mattot.gondolom a kettő között azért van választási lehetőség pl:középfényű metlaki??
23. Flamingos (válaszként erre: 22. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:45
ha tudtok már fűteni akkor a belsejével haladni fogtok...
2010. aug. 25. 19:43
Csak 2 hónap volt mire kipakoltunk úgy hogy be lehessen menni a házba,Aposomék oda gyűjtötték a már nem használt cuccaikat.a tetővel is 1 héttel később végeztek,sajna közbeszólt az időjárás.Az ablakokat is megrendeltük 5 hét mire legyártják,ebből el telt 3.Lehet mire bent lesznek az ablakok a hideg idő miatt nem fogunk tudni csinálni semmit,csak jövőre.Az ablakokat szerencsére ők is építik be!addig meg csináljuk a kertet,amit fel kell töltenünk földel,mert most a kert vége jóval lejjebb van mint a ház szint.Egyenlőre csak egy billents földet hoztak,de legalább 8-10 biztos kell.
21. Flamingos (válaszként erre: 19. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:39
Nagyon szépek a magas fényű kövek, és most nagyon divatosak.....kérdés???divatosat akarsz vagy időt álló eleganciát.Ez olyan mint a minimal stílus...meg voltak zavarodva az emberek öt évvel ezelőtt, hogy milyen klassz a minimal és tényleg az is volt de itt a hangsúly a volton van. Ilyen a magas fényű kövek használata is....és nagyon csúszósak is igen.
2010. aug. 25. 19:34
Az biztos,de most azt mondom hogy lenne már kész!
2010. aug. 25. 19:32

Metlakiból érdemes magasfényűt venni?Abból van olyan ami nem csúszik?Mert a mostani ha poros akkor korcsolyázni lehet rajta.

Olyat szeretnék ami úgy hat mintha mindig fel lenne mosva:-)),de persze ne csússzon.

18. Flamingos (válaszként erre: 17. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:31
28 nap alatt végeztek a mesterek napi 12 óra munkával. A belső rész van teljesen kész, tavaszra marad a külső parkosítás és a vendégház. De imádjuk. és ha ti fogjátok saját kezűleg megcsinálni szerintem még jobban fogjátok élvezni a kész munka gyümölcsét :-)))
2010. aug. 25. 19:26

Igen nagy vállalkozás!De ha már az ablakok bent lesznek akkor talán minden gyorsabban fog menni.

Egyénként Apósom és Anyósom építették ez az ikerházat 2x169nm ugy hogy ők már nagyon benne vannak,de az tény hogy így 50 felett kicsit belefáradtak már.Szeretném jól körbejárni a témát,hisz nem tehetjük meg hogy ha kitapétázunk és nem jó ujjat vegyünk.

16. Flamingos (válaszként erre: 15. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:23
kovácsoltvashoz jobban mutat szín mellett...persze a fehér is szín:-))) és a csatorna is elég sötét, szóval szín kell mellé
2010. aug. 25. 19:21
A terrakotta szín az megy a fekete csatorna csőhöz?Szerintem a fehér az jobban ment volna hozzá.Nem?Mondjuk a kerítésünk fekete lesz kovácsolt vas szerű.
2010. aug. 25. 19:21
ha gondolod küldök egy pár képet elriasztásnak :-))))az email címedre:-)))
13. Flamingos (válaszként erre: 11. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:20
hűha ez nagyon nagy vállalkozás, de ti tudjátok...
12. Flamingos (válaszként erre: 10. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:19

erre megint azt mondom, hogy attól függ miyen fa, hogy van lekezelve stb.

Én nagyon szeretem a fa burkolatú lépcsőket is. és igaza van apósodnak a követ nem tudja olyan szépen lerakni a mester a fordulókban, hogy az szép legyen a szemnek ...

2010. aug. 25. 19:18
Mi szeretnénk magunk megcsinálni,sajna a tető és az ablakokra elment minden pénz.Szerencsére most az ikerház másik felében lakunk így minden nap tudunk rajta valamit csinálni.
2010. aug. 25. 19:14

Az előszobában is metlaki lesz.

Azt mondta Aposom fával kellene burkolni mert eléggé szűk a forduló résznél a lépcső.Ha fával burkolom az nem fog csúszni?

9. Flamingos (válaszként erre: 5. - 29)
2010. aug. 25. 19:14
Én nagyon utána néztem mindennek és hihetetlen pénzeket spóroltam meg időben. nem volt csúszásunk és nagyon összehangoltan dolgoztak.....
8. Flamingos (válaszként erre: 6. - C7767d161d)
2010. aug. 25. 19:12

nagyon sok lehetőségetek van erre....persze attól is függ hogy milyen stílusú belső enteriort szeretnétek majd....minimalhoz nagyon jól megy a bambusz burkolat vagy a parafa....

mediterrán stílushoz valami kő hatású, vagy kő illene....st.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook