Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház csere-bere ügyvéd előtt, de nem adás-vételivel, hogyan kivitelezhető? fórum

Ház csere-bere ügyvéd előtt, de nem adás-vételivel, hogyan kivitelezhető? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 23. 19:46
hmm...
2012. szept. 23. 18:27

Ajándékozás címen lehet tulajdonrészt,vagy ingatlant átruházni.

Ebben az esetben nem kell illetéket fizetni.

De ez csak úgy kivitelezhető,ha már egyik ingatlanon sincs kölcsön. A banknak ezt igazolnia kell a földhivatal felé és csak utána állítja ki a tulajdoni lapokat.

2012. szept. 23. 13:37
igen, mindenképp beszélünk ügyvéddel csak addig is tájékozódnék
2012. szept. 23. 13:26
Be kellene menni a bankba megkérdezni, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, gondolom nektek egy akkora hitelt kellene felvenni, amiből az ő hitelüket kiváltjátok, nekik pedig egy akkorát, amiből a ti hiteleteket kiváltják. Azután szerintem lehetne cserélni. A probléma az lehet, hogy akkora tartozással ők már valószínűleg KHR listán vannak és nem ad nekik egyik bank sem hitelt. Egy ügyvéd is biztos el tudná mondani milyen lehetőségek lehetnek.
2012. szept. 23. 13:19
nagyobb. Igen. Kicsit bonyolult ezt így úgy elmagyarázni, hogy minden érthető legyen... meg még nem is biztos... csak gondolkodunk...
9. vakri (válaszként erre: 8. - Vakri)
2012. szept. 23. 13:14
Izé, nagyobb.
2012. szept. 23. 13:14
az testvérek között is 18 misi ráfizetés. Minusz a ti tartozásotok 2,5. Ennyivel nagyonn a ház, hogy megérné nektek?
7. Tandi25 (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2012. szept. 23. 13:13

ha albérlet, akkor meg költözztek át és kész...

sztem ilyet max. hitelátvállalással lehetne, de ha tartozás van, én tuti nem mennék. Hiába a sógornődé, a ház van terhelve, ergo azt veszik el, ha nem fizet.

2012. szept. 23. 13:03
vki azt mondta, hogy ez u.az, mintha mi írnánk egymás között egy papírt 2 tanúval, az is hiteles lenne- mint egy végrendelet... akár nevezhetnénk albérletnek is, nem? Ő bérli az enyémet, én az övét....
2012. szept. 23. 12:59

Mármint hivatalosan. Mert az ingatlanos terhelve vannak, és sem a hitelt sem pedig az ingatlant nem lehet így ezen módon átvenni amásiktól.

Nem is értem hogyan gondoljátok.

Plusz elég durva hogy 700 ezres hiteltartozásuk van és képesek lennétek beleköltözni igy.

4. dd874e511d (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. szept. 23. 12:58
Ilyet nem lehet.
2012. szept. 23. 12:56

Lakunk most egy családi házban. Sógornőmék 2 házzal arrébb, egy nagyobban. Ők eladnák, de nincs vevő rég óta, nekik elég lenne egy kisebb. Nekünk jó lenne egy nagyobb, de ezt mi sem tudjuk eladni és nem is igen kapnánk annyi hitelt, hogy az övékét megvegyük.


A miénken van hitel még kb. 6 évig, kb. 40 ezer. (jelenleg elmaradásunk van k. 50.000)

Az övékén 15 évig 120 ezer. (jelenleg elmaradásuk van kb. 700.000)


Tervünk:

Ügyvéd előtt írni egy papírt, hogy x dátumtól fogva cserélünk, átköltözünk és onnantól mi fizetnénk a 120ezret ők a 40ezret. Plusz nyilván óraállásokat egyeztetve onnantól a rezsit.


Nyilván az aktuális elmaradásokat jó lenne előtte kitisztázni, de ha nem sikerül, valahogy azt is bele lehet foglalni, nem?


Szerintetek ennyi ügyvéd előtt elég?

2012. szept. 23. 12:51
Próbálom vázolni a helyzetet, hogy ne legyen túl hosszú, de azért kívülálló is értse, miről van szó:
2012. szept. 23. 12:50
HÁZ csere-bere ügyvéd előtt, de NEM ADÁS-VÉTELIVEL, hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook