Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi 90.000 Ft félretétele vagy hitel? fórum

Havi 90.000 Ft félretétele vagy hitel? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. szept. 19. 17:25
Ma már mindenki hitelt vesz fel, hogy sajátba menjen. Mi is úgy kezdtük. Kifizettük. Nem megy ez máshogy a gazdag külföldön sem. Ott bérlik, kevés a magán tulajdon.
51. cilabogyó (válaszként erre: 50. - Semleges)
2021. szept. 19. 16:55

Mi is így kezdtük.Hitelből boldogultunk. De régen nem csak házat, lakást vettek hitelre az emberek, hanem szinte mindent. Tudták, hogy azt apránként fizetni kell, arra eltették a pénzt, aztán ami maradt, azt osztották. Anyósomék 84 évesek, de fiatalként mindent hitelre vettek.

Az albérlet összegét inkább törlesztőrészletre fizessétek.

50. semleges (válaszként erre: 49. - Bellabi)
2021. szept. 19. 16:44
Egyetértek.
2021. szept. 18. 00:55

1. Saját ház vagy lakás, ne mást gazdagítsatok.


2. Jelenleg emelkedö hozamkörnyezet van, ha vártok, valószínü, hogy késöbb drágábban kaptok hitelt


3. Ha akartok babát, érdemes megfontolni a CSOK-ot és a babahitelt.


4. Nem értem, miért lenne felelötlenség a lakáshitel. A hitel akkor felelötlenség, ha plazmatévére, utazásra, a mindennapi megélhetés kipótlására veszed fel, vagy irreális, hogy ki tudd fizetni a törlesztöket. Ha ki tudod és hozza a pénzt (albi helyett törlesztö és a végén tiétek a ház, az hozza a pénzt), akkor hasznos és jó.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 17. 18:54
Nyugdíjasok rengetegen. Sok olyan idős külföldi házaspár is van, akik hétvégi háznak használják a falusi ingatlant.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 17. 18:53

Természetesen gondolunk arra is. :)

A linkelt falucska kicsit messzebb van a lakhelyünktől, ezt csak példának mutattam :)

46. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 18:24
Még a bejárás költségét is érdemes beleszámolni, időben és pénzben is, ha költözésre kerül a sor.
45. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 18:23

Jaaa így más, akkor már tudjátok, hogy lakás nem.


Mondjuk az pozitív, hogy ott is keresnek ingatlant németek, hollandok, ez azért szokott javítani a közösségen meg az árakon is.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 17. 18:17

Nem Nagykanizsán dolgozunk :)

Azt én sem tudom, hogy mennyire keresettek. Leginkább a nyugdíjasok költöznek ide nyugatról.(németek, hollandok)

Most is lakásban élünk albiban. Nem szeretjük.

Mindneképp egy házat tervezünk. Akkorát, hogy mi ketten és egy gyerek elférjem. Nem szükséges a nagy ház. :)

43. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 18:12

Sztem gyűjtsetek, meg gondolkozzatok még.


Nem tudom, hogy külföldiek körében mennyire keresettek itt az ingatlanok?


Vagy, ha Nagykanizsán dolgoztok, akkor esetleg ott 1 albi.

Laktatok már lakásban?


Azt is érdemes lehet kipróbálni, hogy egyáltalán megtapasztaljátok, hogy neked/nektek bejön-e.

2021. szept. 17. 18:09

Megpróbálunk megindulni a saját ház irányába. Azonban még elég kevés az önerőnk. 1 millió forint, de már szerintem írtam.

A példa kedvéért :

[link]


Ilyesmi és hasonló házikókat néztük. Egyelőre még csak a neten.

41. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 40. - Semleges)
2021. szept. 17. 12:37

Alapvetően egyetértek ezzel a hozzáállással, de azért azt se felejtsük el, hogy mekkora időtávon gondolkoznak.

A havi 100e Ft-os kiadás lehet, hogy hitel és albérlet esetén is jelentkezik, de az ingatlanárak hosszabb távon viszont változnak.


Ettől függetlenül, ha tehetitek én is a sajátra szavazok.

40. semleges (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 12:21
Albérlet helyett inkább a sajátodat fizesd. Úgy kell hitelt felvenni, hogy tudjátok törleszteni. Gondolj bele, minden egyes hónappal közelebb kerülsz a kifizetésre. Az albérletről ez nagyon nem mondható el. Kidobott pénz. Mások zsebét tömöd vele.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Semleges)
2021. szept. 16. 13:27
Köszönjük, aranyos vagy:)
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Drbt)
2021. szept. 16. 13:25

Azt sajnos soha senki sem tudja, hogy örökké fog-e tartani a kapcsolata.

Még a több 10 éves házasságoknál se tudni. Én ettől biztosnak érzem a miénket. :)

Ettől még megértem a te álláspontodat is, sok sikert a házikóhoz!

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Nemsüti)
2021. szept. 16. 13:24

Igen, biztos vagyok. Nem érzem hátrányat a falunak sem. Ebben a kis 8000 lelket számláló városban nőttem fel, egy falu sem sokkal nyugisabb.

Nem vágyok nagyon többre. Visszahúzódó vagyok, aki inkább a maga világát éli. Ez az "éld ki magad, bulizz, pasizz" életforma sosem állt közel a szívemhez.

Van egy biztos, lassan 3 éve tartó kapcsolatom, most már munkám. Ez így nekem oké, nem vágyok olyasmi tapasztalásra, amit ez mellett ne lehetne megtenni. Utazni vágyok egyedül, de így az albérlet fizetése mellett nem sok alkalmunk van rá. Kb mindegy, hogy ezt, vagy a hitelt nyögjük. Egy saját házra azért szívesebben adnánk. Az sajnos előfordulhat, hogy munkahelyet kell majd váltanom xy okok miatt, de ez mindig benne lehet a pakliban.

Házzal és gyerekkel nem feltétlen jár együtt az elhízás és az otthon ülés. :)

A gyerekkel amúgy is várnánk még egy pár(kb4-5) évet. Ez még csak előre gondolkodás.

36. drbt
2021. szept. 16. 09:11
Annak idején 21 évesen én is így gondolkoztam mint ti. Gyűjtögettem plusz munkát vállaltam, szinte látástól mikulasig dolgoztam a célomért ami egy ház volt. Elfelejtettem élni! Kimaradtam sokmindenből a munkáim miatt. Mindig néztük a hirdeteseket de soha nem volt annyi pénzünk hogy önerőnk legyen pedig spóroltunk. Minél több idő telt el ugy gyűlt a kis pénzünk de úgy emelkedtek a ház árak is. Utólag gondoltuk h uu látod jobban jártunk volna ha azt valahogy megvesszük amit tavaly láttunk akkor nem tengődnénk alberletben és most már annyiért nem kapunk olyan házat. Sztori vége: eltelt 5 év vettünk egy nagyon pici házat felújítandót. Beköltöztünk rá egy évre se szakítottunk övé maradt a ház enyém a pénz. Eltelt még 4 év és még mindig albérletben vagyok. /de már épül a házunk reméljük be is tudjuk fejezni/
35. semleges (válaszként erre: 33. - Nemsüti)
2021. szept. 16. 01:11
Bár több ilyen fiatal lenne. Nem mindenki akar pezsegni, van aki jól érzi magát úgy, ahogy van. Mi a többre vágyás? Nekem szimpatikus a gondolkodásuk. Drukkolok nekik.
34. drbt
2021. szept. 15. 21:57
Spóroljátok össze az önerőt utána a hitel
33. Nemsüti (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 20:40

Bátor vagy! Csak pislogok, hogy 23 évesen ennyire tudatosan építed a jövőt. Mindenben ennyire biztos vagy? Ugy érzed ott a faluban kielégítő lesz az élet? Nem piszkalodas, csak tényleg érdekel. Nem vágysz többre? Más helyekre, más emberekre, több impulzusra? Mert nekem most úgy jön le, hogy megvan az első pasi, van egy munka, aztán jön a “ház, gyerek, elhízás, otthon ülés”

2021!!! Van lehetőség, millió! Erre figyelj csak, hogy ne hagyd, hogy elmenjen az élet melletted!!😉

32. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 17:51
Hát igen, ha olyan helyen van, ahol nem annyira pörög az ingatlanpiac, akkor megértem.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 15. 16:13

Nem tudom, hogy a jelenlegi lakhelyünkön (itt is dolgozunk), mennyire lehetne ugyanennyiért eladni egy házat. Kicsi város.

Most mindkettőnknek lett a közelben állása. Én friss munkakezdő vagyok, párom már 5 éve ugyan annál a cégnél dolgozik.


Szeretnénk majd 1 babát. Nem most, évek múlva, de előre próbálunk terveznu, kicsit nagyobb kertes házban gondolkozni (a lent említett 2 szoba+nappali). Attól is félünk, hogy veszünk egy kisebb lakást és mire a gyerekvállalásra kerülne a sor, nem bírjuk eladni.

30. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 14:02

Ha ennyit ki tudtok gazdálkodni, akkor nagyon ügyesek vagytok! :)


Sztem ezeket érdemes végiggondolni:

-Milyen munkátok/végzettségetek van, mennyire biztos, hogy ezzel el tudtok helyezkedni?

- Hol szeretnétek a lakást/házat? (Ingatlanárak, munkahelyi lehetőségek, mennyire könnyű eladni)

-Szeretnétek, családot, gyereket, összeházasodni?

-Mennyire tudtok belevágni egy felújításba, ha arra kerülne a sor?


Sztem mindenképpen jobb, ha sajátot vesztek. Főleg, ha olyan helyen, ahol valószínűsíthetően hasonló áron tudjátok is majd értékesíteni az ingatlant, ha arra kerülne a sor.

Egy városi lakást könnyebb eladni, kiadni, beköltözni, fenntartani, általában ezért drágábbak.

A vidéki ingatlanok olcsóbbak, de ott is vannak nagyon jó helyek, ahol simán megéri belevágni egy kertes ház vásárlásába. Összességében 1 ingatlan nem rossz befektetés, és nem is olyan nagy kötöttség, ha figyelmesen választotok.


Elég olcsón lehet most hitelhez jutni is. Arra figyeljetek, hogy 1/2 - 1/2 tulajdon legyen, ha bármi történne, könnyen lépjetek belőle anyagilag is.


Mi anno úgy csináltuk, hogy 2 évig voltunk olcsó albérletben, kb. minden "luxusról" lemondtunk, gyűjtögettünk. Amikor meglett a szükséges önerő, bevállaltunk 1 kisebb hitelt és vettünk 1 saját lakást egy nagyon jó helyen. Azóta elváltunk, a kertes házas tervig nem jutott el a dolog, de nagyon jó befektetés volt a lakás, és azóta is csak nőtt az értéke.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Gabbbicica)
2021. szept. 15. 13:26

Ezért éri meg kész házat venni. A telkek is nagyon drágák. Aztán engedélyezések, építkezés, anyagok...

Egy életben nem jönne össze annyi pénzünk.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Gabbbicica)
2021. szept. 15. 13:25
Zala megyéről beszélünk. :)
27. gabbbicica (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 13:23

attól függ, hol van. Győr melletti 3000 lakosú faluban lassan egy telek 15 millió, a felújított házak 30+...


ugyanez igaz Budapest vonzáskörzetére is. Nem a lakosság száma határozza meg az árakat.

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 25. - Birebora)
2021. szept. 15. 12:50
Ez a válság után lett ekkora. Előtte nem volt gáz.
25. birebora (válaszként erre: 24. - 8d00a82c06)
2021. szept. 15. 12:39
Na ez az amit nem szabadna megengedni!
24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Birebora)
2021. szept. 15. 12:38

Ezzel?

Sajnos nem hülyéskedek. Evvan. Majd jövő nyáron kiderül, hogy még mennyi van hátra.

23. birebora (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 12:37
Nem normális sok minden. De amig van kereslet és megveszik, ez van. Barátnőm úgy adta el a megörökölt lakását, hogy odament 3 vevő és egymást túllicitálták. Ott egymás előtt vitték fel az árat a vevők, a barátnőm csak pislogott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook