Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havanese kutyások :) fórum

Havanese kutyások :) (beszélgetős fórum)


2012. okt. 2. 15:03

Sziasztok havanese kutyások!

Kellemes napot mindenkinek! Mi nem soká indulunk sétálni, mert már nagyon akarnak lemenni. Szerencsére már az eső sem esik, nem úgy, mint reggel, amikor csurom vizesen jöttek fel a kutyuskáim.

15. f88eebd658 (válaszként erre: 11. - Szelli81)
2012. okt. 2. 14:12

El hiszem aranyosak kicsinek :)

És a Tieidnek mi a neve?

14. f88eebd658 (válaszként erre: 13. - Maruszja)
2012. okt. 2. 14:10
Nagyon szépek tényleg :) aranyos a nevük is :)
2012. okt. 1. 15:20
Ja mindkét kutyáról láthattok fotót nálam az adatlapomon. Picúr már kétszer nyert a helyi újságban meghirdetett szépségversenyen, Fickó pedig tavaly először. Benne voltak a helyi újságban és a város egyik hírportálján.
12. Maruszja (válaszként erre: 8. - Maruszja)
2012. okt. 1. 15:17

Apuka: Picúr, a fia: Fickó


Apuka szerelembe esett egy lány havanese kutyával és született 3 kiskutya: 2 lány és 1 fiú. A lánykutya gazdája kérdezte, hogy mit kérünk a fedeztetésért? A férjem azt mondta, hogy egy kiskutyát, miután az egyik szomszédunknak kellett volna. Meg is kaptuk a kisfiút. Még a lánykutya gazdája nevezte el Fickónak, mert Ő volt csak a fiú a három baba közül.


A szomszédunk visszamondta, hogy neki nem kell kutya még sem. Így maradt rajtunk Fickó,aki teljes mértékben az én kutyám lett. Annyira megszerettük, hogy már nincs az a pénz, amennyiért odaadnánk bárkinek! Már Fickó is elmúlt 2 éves júniusban.

11. szelli81 (válaszként erre: 10. - F88eebd658)
2012. okt. 1. 15:10
hát nekem már 6éves 4éves és 3évesek a 6éves a problémásab neki nem is volt csak egyszer babája akor is csak 1db a másik a 4éves neki 1évbe egyszer szokot lenni 4db általába de nem volt gond még edig semi bár ott vagyunk vele végig azért a biztonság kedvé ért de rendben fel is neveli őket nagyon tündériek amugy fájo szivel is válunk meg tőlük
10. f88eebd658 (válaszként erre: 6. - Szelli81)
2012. okt. 1. 14:35

Mi még nem annyira szoktunk egymáshoz, lévén h csak 5 hónapja van velünk, és még dolgozok is mellette.

A picik biztos nagyon aranyosak:) a lányodnak nehezen megy az ellés? Mert hallottam,h ez a fajta nehezen hozza a világra az utódait...

9. f88eebd658 (válaszként erre: 8. - Maruszja)
2012. okt. 1. 14:31

A mienk is teljesen ilyen:D ha esik inkább nem pisil...sőt a harmatos fűbe sem szeret bemenni :). Mi is vagy 6x visszük ki egy nap, de igényli úgyhogy nincs mit tenni.

Mi a nevük ha lehet érdeklődni?

2012. okt. 1. 12:43

Időben a séták általában 30-40 percesek, de többször előfordult az 1 óra hossza is.

Utálják a vizet, főleg a kicsi, ha esik az eső nem is kívánkozni annyira lemenni.

7. Maruszja (válaszként erre: 5. - F88eebd658)
2012. okt. 1. 12:42

Szia!

Mi most szoktunk rá a napi 3-szori lemenésre. Mi a II. emeleten lakunk. Volt bizony, amikor ötször is le kellett őket vinni. Miután nyugdíjasok vagyunk, így ráértünk lemenni, de már kezdenek erről leszokni. Néha előfordul a négyszeri levitel, de általában három mostanában.


Egyébként ha kanosak, akkor sűrűbben le akarnak menni. Főleg, amikor a lánykutyák tüzelnek itt a környéken, hát meg vannak őrülve.

6. szelli81 (válaszként erre: 4. - F88eebd658)
2012. okt. 1. 12:36
az 1az lány nekem is én nem sétáltatom őket mert családi házban lakunk igy ki be járnak kedvükre de sokat vannak kint szertnek kint lenni kiskutyáim most 4hetesek elmultak hobi szinten tenyésztem őket ahogy természet adja ugy vannak kiskutyáim azokat el szoktam adni és általában rá is megy a fentartásukra de nem bánom imádom őket mindhárom külön kis jelem nagyon jo természetüek imádni valoak
5. f88eebd658 (válaszként erre: 3. - Maruszja)
2012. okt. 1. 12:21

Ti mennyit sétáltok velük?


Tényleg az amolyan havás 'szokás' h időnként rá jön az 5 perc és morogva rohan fel s alá? :D

4. f88eebd658 (válaszként erre: 2. - Szelli81)
2012. okt. 1. 12:19
Az az egy akit említettél, ő is lány? Általában mennyit sétálsz velük? Picik mennyi idősek? Tenyészted őket , vagy csak hobbi kutyák? Bocsi ha sok a kérdés :)
3. Maruszja (válaszként erre: 1. - F88eebd658)
2012. okt. 1. 11:43

Szia!

Két havanese fiú kutyusunk van. Apa + fia.

Apuka: Picúr 5 éves, Fickó fia: 2 éves. Imádjuk őket, ők a gyerekeink, unokáink, a mindenünk.

2. szelli81 (válaszként erre: 1. - F88eebd658)
2012. okt. 1. 11:42
szia nekem 3db felnőt plusz most 4kicsim van az enyémek kőzül is 1 van aki szintén ilyen jelem de a másik kető barátságos nyugodt természetü
2012. okt. 1. 11:29

Sziasztok!

Van egy hava lányom, aki elég magának való, nem szeret sem a többi kutyával játszani, illetve az emberek társaságát sem kedveli (a családon kívül). Ilyen fajta kutyám először van. Kérdésem:hogyan tudnám őt szocializálni?

Illetve várok mindenkit szeretettel ,aki szereti a bishon havaneseket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook