Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hátizom gyakorlatok görcsös hátra? fórum

Hátizom gyakorlatok görcsös hátra? (beszélgetős fórum)


24. nefaria (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2016. jan. 22. 13:48

Mielőtt elkezdesz különféle gyakorlatokat csinálni, sztem előtte menj orvoshoz. Nem mindegy ugyanis, hogy miért fájsz :) Pl. nem ugyanazt szabad/kell gy gerincsérvesnek, egy lumbágósnak vagy mondjuk egy porckopásosnak (én ez utóbbi kategória vagyok).


Szóval ha már fennáll hosszabb ideje, akkor irány a reuma, ott majd eligazítanak. Elvileg rtg, meg vannak különböző fizikoterápiás kezelések, nekem pl az interferencia nagyon hatásos volt, illetve kaphatsz beutalót gyógytornára, ahol a pont neked való gyakorlatokat tanítják meg.

23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 19. - 2f7e180b49)
2016. jan. 22. 13:38

Ismerős, amiről beszélsz, sajnos ilyen jellegű gondom nekem is van. Mi az, hogy ne mozogjál semmmit?! Hiszen ezen pont az segít.

Én csontkovácsot tudom ajánlani, nekem az bejött. Illetve masszázs. De nem mindegy, hogy hol masszíroztatsz.

22. csikil4ny (válaszként erre: 19. - 2f7e180b49)
2016. jan. 14. 18:15

Az ülőmunka vagy a rossz tartás? Nekem ez utóbbival van gondom, dolgozok rajta, hogy javuljon, jó sok munka van vele, főleg a koncentrálásba fáradok bele. Míg az ember a szokásait átalakítja...


Nekem nem mondták, hogy ne sportoljak porckorong kitüremkedéssel, azt csinálok és annyit amennyit bírok.

21. magocska22 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2016. jan. 14. 17:37

Van megoldás.Nekem egyszer azt mondta a reumatológus, hogy még nem látott ennyi csomót egy háton. Valóban annyira fájt a kezem és vállam, hogy hónapokig nem tudtam késsel vágni, és egyik oldalon sem tudtam aludni. Nagyon jó a crotalgin kenőcs, amivel ki lehet masszírozni ezeket. (Gyógyszertárban kapható) Továbbá meg kell tanulni 3 féle tornagyakorlatot, amit minden este csinálni kell.Engem a kelenvölgyi közösségi házban rendelő csontkovács tanított meg rá.

Semmi bajom nincsen, pedig 70 éves elmúltam.

20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - 2f7e180b49)
2016. jan. 12. 17:42
Milgammát próbálta már valaki?
2016. jan. 11. 11:16
Én 26 évesen szenvedek ezzel...ülő munkát végzek, és az apró finom egér mozdultok annyira kicsinálták a jobb karom vállam és jobb oldali hát részem,hogy annyira fáj és annyira sugárzik a karomba,hogy képtelen vagyok dolgozni, hétvégén elmúlik valamelyest de teljesen random kijönnek nekem is fájdalmas izomcsomók..egy éve volt egy derék problémám akkor elájultam a fájdalomtól ,idegsebész megállapította h kezdetleges gerincsérv és h innentől nem csinálhatok semmit....semmi sport, ami pedig az életem...felmentem pestre az ortopéd orvosomhoz, ő azt monda semmi ilyet nem lát és a lenti gerincszakasz annyira erőltetve van másnak is,hogy lehet az ő röntgenje is ezt mutatná ha nem rosszabbat...jártam reumán, kaptam izomlazító és gyulladáscsökkentő injekciót izomba..lényeges javulás nem volt, jártam mckenzie gyógytornára...szedek magnéziumot ,néha gyógymasszőrhöz is elmegyek,de semmi radikális változás, egyszerűen az életforma az ülőmunka ami nagyon nem tetszik a hátamnak...jaa és izmolazító ( mydeton) tabletta, ezt viszont javaslom,kolléganőmnek a pilates jött be, az főként a gerinc melletti izmok stabilizálására hasznos..próba cseresznye
2016. jan. 11. 08:59

Sziasztok!

Tegnap volt nálam masször.

A gerincem mellett összeugrott egy izomköteg, már egy ideje ilyen állapotban volt (1 hónapja) és húzta a körülötte lévö izmokat. Most jól kimasszírozta.

Megkérdeztem öt is a hátedzésröl, és ö mondta, hogy sokkal jobb szerinte a nyújtás. Mert egész nap állok, le van hajtva a fejem, és ki kell nyújtani ott az izmokat, hogy ne álljanak be.

Mondta, hogy nagyon sok embernek van hátpanasza.

17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Grafzsu)
2016. jan. 10. 20:20
De fájt a gyomrod, étvágytalan voltál, vagy hogy jutottál reumatológustól gasztrora? :))
16. grafzsu (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2016. jan. 10. 19:21
Nekem is ilyen problémám volt évekig, minél jobban edzettem a hátam annál görcsösebb lett.Reumatológus kezelt injekciózott szteroidokkal is,küldött gyógymasszőrhöz, gyógytornára stb. semmi nem segített. Végül kiderült hogy gyomor és bél fekéjek okozták.Még ma is ha be csomósodik töbnyire a sav csökkentő, vagy a buszkopán forte segít. Persze nem azt mondom hogy neked is ez a bajod , de ha nem jön be semmi nézesd meg az emésztő rendszered.
15. Vykusz (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2016. jan. 8. 13:57

Tatabánya... :)

Azt el is felejtettem írni,hogy kinesio tapaszt is tett a hátamra,amit én nagyon nem akartam(nem hiszek az ilyen dolgokban,hozzá is csak azért mentem el,mert már nagyon-nagyon fájt)de a tapasz is használt.

14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Vykusz)
2016. jan. 8. 13:44

Merre laksz? :))

Én Debrecenben keresek ilyen embert.:

13. Vykusz
2016. jan. 8. 12:25

Jelenleg ebben a cipőben járok én is..

Karácsony előtt úgy beállt a derekam,hogy alig bírtam mozogni,és nagyon fájt.Szerencsémre eljutottam egy manuálterapeutához,és ő tett helyre.Rengeteg csomó volt a hátamban meg a derekamban azokat szétnyomkodta(nagyon fájt,de utána sokkal jobb)és most gyógytornára járok még 1,5 hónapig.Azóta egyszer még megmasszírozott,és torna heti 2* nála,itthon pedig mindennap.Ha letelt a 1,5 hónap azt ajánlotta,hogy jógára vagy pilates-re járjak el.De csodát tett velem... :)

12. bjudit55 (válaszként erre: 9. - Icuska538)
2016. jan. 7. 19:27

Most találtam:

[link]

Erről tudhatna a patikád. Még mindig él az akció.

2016. jan. 7. 18:52
Amennyiben izületi csomók ezek, akkor viszont reumathológus!
2016. jan. 7. 16:49
A tévében láttam a reklámját, és csak bementem egy egyik lánchoz sem tartozó gyógyszertárba és kaptam.
9. Icuska538 (válaszként erre: 6. - Bjudit55)
2016. jan. 7. 16:41
Melyik gyógyszertárban? Úgy értem milyen lánchoz tartozóban mert felénk nem tudnak róla....
8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 5. - Főnix01)
2016. jan. 7. 16:38
Szerintem már most menj el. Hiszen ha bármi baj van, akkor annak tudatában fogod tudni, hogy pontosan milyen torna az, ami neked jó, amit végezhetsz, stb.
7. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2016. jan. 7. 16:37

Szia!

A leírásod alapján szerintem lehetséges, hogy gerincsérved van kialakulóban.

Én a helyedben mindenek előtt hamar elmennék orvoshoz, hogy megbizonyosodjak arról, hogy pontosan mi a helyzet.


A barátnőm gerincsérves, neki is így indult a dolog, csak ő nem vette egyáltalán komolyan, és majdnem belenyomorodott. Szóval ezt komolyan kell venni.


Nagyon fontos, és nagyon jó a torna, a mozgás. Az mindenre gyógyír. Illetve az úszás, és a masszázs, csontkovács.

Ezekkel lehet megelőzni, ill. karbantartani a dolgot.

Viszont nem biztos, hogy orvos nélkül előnyös mindenféle netes videóra tornáznod. Nehogy nagyobb baj legyen belőle...

6. bjudit55 (válaszként erre: 5. - Főnix01)
2016. jan. 7. 16:29
Ha javasolhatom, Béres magnéziumot vegyél B6-tal. Most akciós is van, 90 szemeset adnak 60 szem áráért. Napi 1-et kell szedni belőle.
2016. jan. 7. 16:12

Köszönöm Nektek :)

Beszerzek magnéziumot és csinálom a tornát.

Ha fent áll tovább a baj, elmegyek vele orvoshoz.

2016. jan. 7. 15:57
Reumatologus tudbgyogytornat felírni, csodákra kepes. Begyakorlod, otthon folytatod, egyszerre kell erosteni es nyújtani a gerintarto izmokat. Servnel azveros izmok vissza nyomjak a kituremkedest, a servet! A torna helyesen Mindenre megoldás!
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2016. jan. 7. 15:46

Gerincsérv is okozhat ilyen tüneteket, jobb lenne, ha megmutatnád orvosnak.

Görcsök ellen jó a magnézium tabletta.


Jobbulást!

2016. jan. 7. 15:24

Szia!


Úgy gondolom, ezek segíthetnek:

[link]

Én is gyakorlom. :)


Gyógyulást!

2016. jan. 7. 14:57

Sziasztok!

Beállt a hátam egy ideje. Most valamennyivel jobb, de például felülésnélmár kezd fájni. Mjndltha egy köteg lenne ott, és az okozza a gondot. Több helyen is szokott lenni csomópont... De nem panaszkodom, meg szeretném oldani! Mivel tudnám erősíteni ezeket az izmokat? A nagy terheléstől eléggé ódzkodom, nehogy aztán mozdulni se tudjak.milyen videót tudtok ajánlani

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook