Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet hatékonyan penészmentesíteni? fórum

Hogyan lehet hatékonyan penészmentesíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. katt2 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 21:25
Ne a plafon alatt 10 cm-rel mérd a hőmérsékletet, mert nem az hideg! A plafont mérd meg, ugyanis ott fog kicsapódni a pára, nem 10 cm-rel lejjebb. Ehhez kellene egy tapintóhőmérő.
32. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 20:44

Nekem ez vált be régen,azután szigetelve lett a kritikus rész.

[link]


Hatékonyabb a szavo,hipo,domestosnál,aktív klór és NAOH a hatóanyag,a diszperzitet lekapja,fehérít,száradás után nem büdi.

A PH skála 0-14 ig van,a diszperzit 6.5,a mész 12,de azon is megtelepszik a penész.

A komolyabb páramentesítő is nagyon hatékony,ködös nyirkos időben úgyis hiába fűtöd az udvart a szellőztetéssel,kint is 100% a pára,mellesleg a fürdőbe zárva a kiteregetett ruhát megszárítja mennyiségtől függően pár óra alatt,és nem a lakás és a teregetett ruha lesz dohos,penészes.


Harmatpont-táblázaton megkereshető hogy kb 5 fok különbségnél már vizes a fal,csámcsog a penész.Ahogy írták is bútort elhúzni a faltól.

uvc-germicid(ózon) kezelésekre sem reagál a penész kellőképpen.

Festés előtt fungicid típusú(nem szi-sy!)penészölő-gátló 5-6 rétegben,majd száradás után festhető.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Fisica)
2020. dec. 25. 20:39
Szuper, köszönöm.
30. Fisica
2020. dec. 25. 20:34
Szavó nem árt a falnak, de a szőnyegnek igen. Szóval ha szőnyeg környékén használod,előbb azt takard le.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Katt2)
2020. dec. 25. 20:13

(Nem baj, ha nem a kérdésre van válasz, mert valóban sokan nézik ezt az oldalt, de ha egyszer le lett írva, szerintem felesleges ismételni abból a célból, amit említettél).


Egyébként nem akartam regényt írni, cirko fűtés, radiátorral, de szabályozva, mondjuk úgy, 21. századi módon, ellenőrzés szerint 21 fokra állított termosztát esetén ablak mellett 20.8, szoba kb közepén másfél méter magasságban 21.2, plafon alatt 10 centivel 21.4 fok... Soroljam? Persze, értem én, tényleg sokan nézik a topikot, meg úgy általában a hoxát, de mégis többre értékelném jelenleg a releváns dolgokat.


Szóval, hípoval, az említett Szavo-val, vagy bármi egyébbel a fal festése nem sérül meg?

28. katt2 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 20:09

Mások is olvassák ezt a topikot akiknek hasonló problémájuk van. Ezért nem baj, ha nem csak a kérdésedre felelnek... :( szerintem...


Egyébként, az, hogy cirkófűtés csak annyit jelent, hogy van egy gázkazán és bele van építve egy keringető szivattyú. Ettől még lehet padlófűtés, mennyezetfűtés, meg a szokásos radiátor is.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Katt2)
2020. dec. 25. 20:01

Köszönöm válaszod.

Cirko fűtés van a házban, nagyjából egységes mindenhol a hőmérséklet.

Guruljkának valóban teljes mértékben igaza van a fal melletti szekrényekkel kapcsolatban, de egyébként arról szó sem volt, hogy van szekrény a fal mellett.

Most a falak hőmérsékletét figyeljük, beleértve a mennyezetet is, hogy mekkora a különbség.

26. katt2
2020. dec. 25. 19:48

A legtöbb penészesedés okozója a mennyezet. Mostanában, miután nagyon drága a fűtés, kevésbé fűtünk. Ha jó a fűtés és mondjuk 1 m magasan van 22 fok, akkor radiátoros, vagy cserépkályha fűtésnél a mennyezet alatt sokkal melegebb van, mert a meleg levegő felfelé száll. A baj akkor van, ha a mennyezet hőszigetelése a padlás, vagy a külvilág felé kevés, vagy szinte nincs is. Ebben az esetben a mennyezet nagyon hideg és a felszálló meleg levegőből kicsapódik a pára erre a hideg felületre. Meg is indul a penészesedés. Sajnos, a hideg levegő, ha nem fűtünk eléggé, akkor lefolyik a falakra is, különösen az utcafronton. Erre ott is lesz páralecsapódás.

Guruljkának igaza van, el kell húzni a szekrényeket a faltól, utcafronti falra meg nem is szabad tenni, mert sokkal nagyobb a penészesedés lehetősége. Ha nincs elegendő rés a fal, meg a szekrény között, akkor ott hideg lesz a fal, mert nem járja a át a szoba egyébként meleg levegője. Vagy ami mégis bemegy, az beviszi a párát is, ami lassacskán lecsapódik a hideg falra.

Mindenféle penészgátló szer van, amik ideig-óráig hatásosak, de az okot kell megszüntetni. Ennek egyik lehetséges változata a padlástér hőszigetelése, hogy a szobán belül ne legyen hideg a mennyezet. A szobán belül előállított meleg kb. 70%-a a mennyezeten keresztül távozik. Tehát, azt minimum le kell szigetelni.

Ki lehet évenként festeni, de ez nem oldja meg a problémát.

25. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:46
Tüneti kezelés a hypo de az okot kéne megszüntetni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. dec. 25. 19:43

Idáig nagyon én sem, fürdőben még megértem, de szobában...


Bogyoka89: Köszönöm, akkor megpróbálom. Igazság szerint az lenne a lényeg, hogy ne károsítsa a festést a falon.


Ildi992: Köszönöm, de hiába is találom meg, és szüntetem meg az okát, attól az eddigi penész még a falon marad, és azt is el kell tüntetni valahogy.

Egyébként valószínűleg a fűtési szezon indulásakor volt valami probléma, egy ideig nem volt fűtés a szobában.

23. ildi992 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:04
Talajvíz? Milyen a lakás szigetelése alulról?
2020. dec. 25. 19:01
Megtalálni az okát, és megszüntetni.
21. bogyoka89 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:00
Szia. A szavo az pont ilyen, rögtön eltünteti, egy rövid ideig (látszatra persze).
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 18:42

Sajnos még csak nem is hallottam ilyenről.

Persze ha szobai falra gondolunk, mert a csempére sok videó és reklám van.

2020. dec. 25. 18:27

Köszönöm mindenkinek.


Van egyébként olyan spray, ami legalább átmenetileg megoldást jelenthet? (Tudom, barátom a google, de jelen helyzetben tapasztalatok érdekelnének inkább).

2020. dec. 25. 18:13
A sok főzés is okozhat hőhidat a falon...utána szintén szükséges a szellőztetés.
17. Fisica
2020. dec. 25. 18:11
Én Szavót használok, de csak akkor ha legalább 2 napig nem vagyunk itthon, mert nagyon erős szaga van. De ez se tartós megoldás.
16. tuskoledi (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 25. 18:11
A spray meglátásom szerint tüneti kezelés, a kiváltó okot kell megszüntetni (pl. a fal szigetelésével nikecellel). Ha ez nem lehetséges, akkor szellőztetés, szellőztetés, szellőztetés, szellőztetés, szellőztetés, FŰTÉS. Arról a falról mindent elpakolni.
15. tuskoledi (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2020. dec. 25. 18:09
...vagy túl jól zárnak a (műanyag)ablakok, ahogy mi jártunk. Kevés a szellőztetés, elégtelen a fűtés, nagy a pára.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 17:19
Lehet kapni penész elleni spray-t. De, ha nem jó a szellőzés, túl zárt , akkor gyorsan előjön sajnos.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 25. 17:17
A műanyagablakokkal pont az a probléma, hogy nem építenek bele szellőzőt az olcsóbb kategóriákba, ettől a szobában lecsapódik a pára. úgy működik, mint a nem kellően szellőző gk. télen.
12. Nanda
2020. dec. 25. 16:39

Nekem a tiszta hypóval tűnt el leginkább.De azt nyitott ablaknál célszerű csinálni mert kimarja az ember szemét. Van a Cillit Bangnak penészeltávolítója,ha jól emlékszem az nem annyira büdös mint a többi hasonló szer.

Amióta páramentesítő van azóta szerencsére nincs ilyen probléma.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 16:35

Tudod, az a baj, hogy a foltok csak esztétikai hiba, de ekkora penészedésnél, amit leírsz, már telítve lehet a levegő penész-spórákkal, amelyeknek egyes fajtái károsak az egészségre. Gyulladást is okozhatnak.

[link]

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. dec. 25. 16:08

Köszönöm, megnézem.

A páramentesítés azóta meg lett oldva, talán ezáltal nem lesz rosszabb a helyzet.

2020. dec. 25. 16:01

Egyelőre talán páramentesítés, gyakori szellőztetés. Sajnos pont a modern műanyagablakok is hozzájárulhatnak a penészedéshez. Ajánlott a nagyobb felületű bútorokat elhúzni a faltól (10 cm).

Aztán, ha eljön a festés ideje, itt arra való tanácsok is vannak, de a festő beszél a penész megelőzéséről is.

Én a magam feje szerint levegőző festékkel festenék.

[link]

(Az utána következő videó is tanulságos.)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 25. 15:46
De ugye azt tudod, hogy más is okozhat páralecsapódást, majd esetlegesen penészesedést, ezen kívül is?
7. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 15:44

Akkor ezek szerint mégsem annyira jól záródnak azok a műanyag ablakok. Valószínűleg nem az ablakban van a hiba, hanem a beépítés nem volt egészen szakszerű. És a hideg-meleg levegő mégis csak összetalálkozik.

A megoldás: vagy az ablakokat hozatod helyre, vagy évente festetsz. Kérdeztél, én válaszoltam.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. dec. 25. 15:44
Nem megúszni szeretném, csak olyan megoldást keresek, ami hirtelenjében megoldja a problémát (esztétikailag is), aztán majd tavasszal jöhet a festés.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 15:39
Ha meg akarod úszni a festést, akkor nincs válasz.
2020. dec. 25. 15:35

Köszönöm, tudom, mi okozza a penészt.

Az ablakok mind műanyagok, rendesen záródnak, de természetesen rendszeres szellőztetés is van.


A kérdés arra irányult, mivel tudom eltüntetni a penészt a falról.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook