Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Határozott idejű bérleti szerződésbe mit írjunk? fórum

Határozott idejű bérleti szerződésbe mit írjunk? (tudásbázis kérdés)

11. 4975ebdc2f (válaszként erre: 9. - Kisj)
2016. márc. 17. 12:37
A legfontosabb!
10. aileron44 (válaszként erre: 2. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 17:40
Ha "véletlenül" gyerekesnek adod ki, kérjék befogadó nyilatkozatot tőle, hogy ha megszűnik a szerződés, ki fogja a gyereket befogadni!
9. kisj
2015. dec. 9. 13:53
Közjegyzővel készíttesd el a szerződést.
8. Magdalénia (válaszként erre: 1. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 13:05

Én azt is belevettem, hogy az esetleges felmondás akkor is érvényes, ha személyesen két tanu előtt hangzik el. Megelőzendően, ha nem venné át az ajánlott levelet.

A másik, hogy a lakáshoz tartozó erkélyt, loggiát a saját használatomban tartottam meg. Itt megelőzendő, hogy ha akarok, ne akadályozza a lakásba való bejutásomat, - tehát az közös használat.

7. 73829699c0 (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 12:24

Ezek csak minták, kiegészítheted, elvehetsz belőle.Ha a bérlő aláírja, akkor elfogadja, és onnantól téged a szerződés "véd".Kisállatra általában ki szoktak térni.


Jól kell bérlőt választani.Mindent rögzíteni, lefényképezni, hogy később ne legyenek félreértések.

2015. dec. 9. 11:55

köszi :)


néztem a mintákat, kb 20at nyitottam meg és szórul szóra ugyanaz volt, csak más betűtípussal :(


és érdekel, hogy valaki találkozott-e olyannal, hogy sej de jó lett volna ezt rögzíteni :)


Pl szomszédnál szóba se került háziállat, a szerződésben sem tértek ki rá, most már 11 kisállat lakik a másfél szobásban, a szag a lépcsőházban is érezhető :S

2015. dec. 9. 11:50
Egyébként rengeteg minta van a neten, amiből tudsz csemegézni.
2015. dec. 9. 11:49

A bérleti jogviszony egyik fél részéről sem szüntethető meg rendes felmondással.

Azonnali hatályú felmondással a szerződés az alábbi esetekben szüntethető meg:

- ha a Bérlő a bérleti díjat, és a közüzemi díjakat határidőre nem fizeti, a lakást, annak

berendezéseit a Bérlő, vagy a vele együtt lakó személyek rongálják, a szomszédok

nyugalmát felhívás ellenére zavarják.

- bármely fél súlyos szerződésszegése esetén,

- ha a lakásban a Bérlő hibájából, nem rendeltetésszerű használatból olyan mértékű kár

következik be, melynek helyreállítása a kaució összegét meghaladja, és a kár nem kerül

helyreállításra, a javíttatás esetén a Bérlő a kaució összegét nem egészíti ki az eredeti

összegre.

A rendkívüli és rendes felmondást a feleknek írásban kell megtenni.



Bérlő a szerződés megszűnésekor köteles a lakás kulcsait 24 órán belül átadni, a bérleményt

eredeti állapotában, a mellékelt leltári íven feltüntetett bútorzattal együtt, tisztán,

rendeltetésszerű használatra alkalmas (üzemképes) állapotban visszaszolgáltatni, és a

Bérbeadóval elszámolni.


Bérbeadónak, a Bérlő ingóságain annak tartozása mértékéig törvényes zálogjoga van. Az

ingóságok birtokbavételét mindaddig megakadályozhatja, amig a Bérlő az adósságát ki nem

fizette. Ebben az esetben az ingóságok raktározási, tárolási költsége is a Bérlőt terheli.


Bérlő, és a Bérlővel együtt élők a szerződés lejáratakor, ill. felmondás esetén

elhelyezésükről maguk gondoskodnak, és igény, valamint cserelakás biztosítása nélkül,

elhagyják a lakást.

2015. dec. 9. 11:39
Pl: a szerződés lejártával a bérbeadó nem köteles a bérlő számára új albérletet keresni
2015. dec. 9. 11:38
Határozott időre adnám ki a lakásom! De milyen fontos dolgokat vegyek bele a szerződésbe, hogy biztosan ki tudjam majd tenni a bérlőt mikor eljön az ideje?
2015. dec. 9. 11:37
Határozott idejű bérleti szerződés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook