Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hatalmas vízhólyag nőtt a szemölcs helyén, mit tegyek? fórum

Hatalmas vízhólyag nőtt a szemölcs helyén, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 879a837565)
2014. szept. 9. 19:54

A gyerekre 3 éjszakára tetted rá, magadnak viszont csak kenegetted.

De én nem szólok bele, mindenki azt tesz magával és a gyerekével is, amit akar, vagy legalábbis nem tesz olyan visszafordíthatatlan dolgot, amit a törvény büntet.Kis dózisban gyulladáscsökkentő, immunerősítő és 1001 jó tulajdonságú gyógynövény.

25. 879a837565 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 9. 19:39
Afrikaban (Dzsibutiban) eltunk 2 evig. Ott elkaptam egy bizonyos borbetegseget, ami miatt gyulladt, nagyon csunya holyagok jottek ki a labszaramon. Mivel oda rendelesre erkeztek a gyogyszerek az ottani gyogyszeresz, ak mellesleg Francia szarmazasu ajanlotta nekem, hogy a gyogyszer megerkezeseig kenegessem ejszakankent a fokhagyma levevel, mert igy elkerulhetem a tovabbi holyagok kialakulasat. Kb egy hetig kezeltem vele, amire az osszes visszahuzodott nyomtalanul. Nalam nem jelentkezett gyulladasos tunet, sem semmifele elvaltozas! Szoval kijelenthetem, hogy kiprobaltam magamon!
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 879a837565)
2014. szept. 9. 19:22

Jézusom, ne vagdosd a gyereked bőrét mert még jobban elfertőződhet.

Testvérem, amikor nem akart iskolába menni, fokhagymával dörzsölte a bőrét sikeresen, hogy begyulladjon neki. 3 nap alatt szinte szétégette a gyereked bőrét a hagyma.

Új alternatívák keresésekor, próbáld ki magadon, utána a gyereken, persze, még így sem lehetsz benne biztos, hogyan fog a gyerek reagálni valamire.

2014. szept. 9. 18:19
Pár napos volt a szemölcs, nem a lányom!:D
22. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 879a837565)
2014. szept. 9. 18:19

Magától?? Ezt a dokit többet fel nem hívnám...


Volt az én lányomnak is, pár napos volt, akkor vettem észre de amikor felhívtam, hogy " küldök egy fotót, szerinted ez szemölcs?" kérdésre azt mondta, hogy az, és vigyem el hozzá, ingyen leégeti neki. Mondom, jövő héten jó lesz? Erre ő, hogy hülyéskedem-e, ha még aznap beugrom, jobb lenne, minél inkább halogatjuk, annál mélyebbre nő a gyökere. Nap mint nap ilyeneket kezel, az a helyzet, hogy az emberek túl sokat várnak vele és mire elhatározzák, hogy na, itt már csak orvos segít, nagyon nehéz megszabadulni tőle, és nagyon fájdalmas. És így persze, hogy a dokit okolják, nem a saját halogatásukat.

21. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 879a837565)
2014. szept. 9. 18:09

Én vinném egyből bőrgyógyászhoz. Nem mindegy, hogy milyen szemölcs, de még az "egyszerűbbek" sem viccesek, ha pakolás formájában tetted fel a fokhagymát, valószínű, hogy csak felázott a dunszt miatt a bőr. Kivágni nem tudod, kifordulni magától nem fog (nem akarlak lelombozni, de ennél sokkal erősebb szerekkel sem, ha a gyökere mélyen van). Ha kisollóval megvágnád, elfertőzné a környező bőrt és újabb szemölcsöket találnál. Plusz ez fájdalmas is lenne, mert a szemölcs befelé is terjeszkedik. Maga ez a felázott bőr(vízhólyag) is lehet fertőző.


Amíg el nem jutsz a dokihoz, addig gyógyszertárban kapható szalicilsavas ecsetelőkkel tarthatod szinten valamennyire és ezektől sem biztos, hogy kifordul, de legalább nem növekszik. A krio szerek (fagyasztó) is jók, de mindenképp attól függ, hogy milyen fajta.


Nem kockáztatnám a kislány egészségét azzal, hogy csak gyógynövényeket akarsz használni, mert a mai szemölcsök sokkal brutálabbak mint a régiek és ezekre már kevés a gyógynövény, a lézer a legbiztosabb. A fagyasztás után is visszanőhet, ha a gyökere ott maradt. A lézer, ha elég mély (gyereknél helyi érzéstelenítéssel) definitív. De csak annak a szemölcsnek, ettől még elkaphat újból strandon másikat.

2014. szept. 9. 18:08
2014. szept. 9. 18:06
Szemely szerint en megannyi forumon olvastam (tobbek kozott itt a HOXAN is), hogy tobb embernel bevallt a verehullo fecskefu. Emiatt is mereszeltem magokat rendelni.
2014. szept. 9. 18:06
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 18:02

1000 másikat másolhattam volna.

Eredetileg nem is ezt akartam, de nem engedte berakni.

Mindegy.

16. 0a13a7d41c (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2014. szept. 9. 17:59

E szerint a cikk szerint (amelynek nincs szerzője) gyakorlatilag szinte mindenre jó.

Tudományos kutatásokat említ, de hivatkozások nélkül.

2014. szept. 9. 17:52
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 17:49

Erről nem nyitok vitát.

Egyrészt nem érdekel, másrészt nem értek hozzá, harmadrészt rengetegféle szemölcsirtót készítenek vérehulló fecskefűből.

13. 0a13a7d41c (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2014. szept. 9. 17:45
Mert nem is erre való.
12. 0a13a7d41c (válaszként erre: 10. - 879a837565)
2014. szept. 9. 17:43

Én egy esetben részesítem előnyben az un. "természetes" gyógymódokat, a gyógyszeres kezeléssel szemben: pszichológiai, pszichiátriai problémáknál, bizonyos határig.


Abba most nem mennék bele hogy mi számít természetesnek, és mi nem, mert ez megint elég önkényes dolog.


Nálunk gyakran azt nevezik természetesnek, amit az orvostudomány bizonyítékok hiányában nem fogad el. Minden bizonyítékokon alapuló eljárás, vagy gyógyszer mesterségesnek számít, függetlenül attól hogy miről van szó, vagy mi a kémiai összetétele.

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 17:43
Szerintem a vhfecskefű nem úgy hat. Mondjuk nekem egyáltalán nem volt jó semmire.
2014. szept. 9. 17:34
Azert nagyon sok esetben jobb a termeszetes gyogymodokhoz folyamodni! Nekem volt nem egy pozitiv tapasztalatom. Sajnos a gyogyszereses kezelesekben, orvosokban volt alkalmam csalodni. De ezzel nem akarok altalanositani.
9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2014. szept. 9. 17:29

És ha megsérül a szemölcs??


Valaki itt említette hogy ezek a szerek, ha hatnak egyáltalán, úgy hatnak hogy gyulladást okoznak a szemölcs körül.

Nem hiszem hogy jó ötlet szándékosan gyulladást okozni bárhol is a szervezetben, vagy bőrön.

Nem mindig a szájhagyomány útján terjedő dolgok a legjobbak, pláne ha az egészségünkről van szó.

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 17:24
Milyen sebbe? Szemölcs volt, nem seb.
7. 0a13a7d41c (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. szept. 9. 17:23
Az ilyesmi komoly vérmérgezést is okozhat, ha belekerül a sebbe.
2014. szept. 9. 17:20

Felhivtam egy borgyogyaszt, de sajnos nincs hely, csak penteken. Elmondtam neki, hogy mi a problema, erre o azt mondta, hogy csak akkor menjek el, ha nem szaradt le a bor. Lehet elmulik magatol.

Azert koszonom a valaszokat.

2014. szept. 9. 17:04

Ecseteltem én is vérehulló fecskefűvel. Egyrészt nem hatott, másrészt egy idő után bazi hülyén nézett ki a gyerek azokkal a sárga lemoshatatlan pacákkal a testén.

Bőrgyógyászhoz mentünk. Gond nélkül gyógyult.

4. 0a13a7d41c (válaszként erre: 3. - Carmena)
2014. szept. 9. 17:04
Csak nehogy a lábujja bánja a kísérletezést!
3. Carmena (válaszként erre: 1. - 879a837565)
2014. szept. 9. 17:02

Ne pánikolj! Várj még az orvossal! Ne szúrd ki a hólyagot. Egy-két nap múlva lehet, hogy a szemölccsel együtt kifordul.

Sok szer hat úgy, hogy begyullasztja a körülötte lévő ép bőrt és így a szemölcs később kifordul.

2. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - 879a837565)
2014. szept. 9. 16:59

Igen, a bőrgyógyásznak.

A végén mégiscsak hozzá kell fordulni, ha már nem jöttek be a "népi gyógymódok".

2014. szept. 9. 16:48

Sziasztok. A kislanyom egyik labujjan sajnos kijott egy virusos szemolcs. Sok kutatas, kerdezgetes utan arra jutottam, hogy nem viszem el a borgyogyaszhoz eltavolittatni, mert az esetek 70 szazalekaban csak sullyasbodott a helyzet.

Ezen kivul nagy hive vagyok a termeszetes gyogymodoknak es probaltam hatasos, termeszetes gyogymodot talani.

Rengeteg forum es blog atolvasasa utan tobb helyen is a verehullo fecskefu, vagy a fokhagyma altali borogatast ajanlottak. Mivel olyan helyen elek, ahol verehullo fecskefu nem talahato igy az interneten rendeltem magot, de addig is gondoltam kiprobalom a fokhagymat.

Harom ejszakan keresztul tettem ra a szemolcsre zuzott fokhagymat, de a harmadik reggelen (tegnap) a helyen egy jo nagy vizholyag alakult ki. Nos en elegge megijedtem es nem tudom ez miert alakult ki. Volt egy site ahol irtak, hogy ez normalis es le kell vagni a bort a szemolccsel egyutt. Haaat??? Nem is tudom.

Van valakinek efelol tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook