Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hát nem ingyenes a fogászat? fórum

Hát nem ingyenes a fogászat? (beszélgetős fórum)


23. Habospite (válaszként erre: 22. - Ginger_gy)
2011. júl. 12. 13:40
Beutalót adtak?
2011. júl. 12. 13:39
Ezen én is felcsodálkoztam ma..fogászatra mentem góckutatás miatt, és elküldtek röntgenre, és mondták, hogy 2500 Ft lesz..Volt már máskor röntgenem, de nem kértek érte pénzt. Igaz másik megye is volt..Lakótársamat kérdeztem még, tőle se kértek eddig pénzt..Akkor ez most hogy van? Vhol fizetős a röntgen vhol nem?
21. Gavrilo1 (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2011. jún. 24. 09:01
Bizöntgen hogy ingyenes a röntgen. Én most voltam a Szentkirály utcában és semmit sem kellett fizetnem a röntgenért. És semmi másért sem. A híd , protézis stb-ért kell fizetni, de lényefgesn kevesebbe kerül mintha magánnál csináltatná az ember.
2011. jún. 23. 18:36
Hát nem, sajnos!
19. cony4
2011. jún. 23. 13:48
Egyszer küldött a körzei fogorvos engem röntgenre, ingyenes volt.Viszont ugyanez a doki sztk-san és úgy hogy hozzá tartozunk,a párom kérdésére, hogy mennyivel tartozik, azt mondta. hogy AMENNYIT GONDOL!!!!Mikor hazajött csak néztem.Mi az hogy maennyit gondol?Azt hiszem 2000 Ft-ot adott neki erre, mert ő olyan.Nem is tudom miért kérdezte meg hogy mennyivel tartozik.Csak a fogát húzta semmi egyebet nem csinált.Azt hozzá teszem, hogy azt is szarul húzta ki, mert benne hagyott egy csontdarabot, ami még sokáig szúrta neki.Az a legtisztább, ha mielőtt bármit is csinálna a fogorvos, előtte meg kell kérdezni, mi az amit ingyen csinál.De kérdem én, ha már a foghúzás sem ingyenes, akkor mi???????
2011. jún. 23. 10:17

Ezt találtam, az oep tájékoztatása:


A kötelező egészségbiztosításról szóló 1997.évi LXXXIII. törvény 12. §-a

határozza meg, hogy a biztosított mely fogászati kezelésekre jogosult

térítésmentesen. Ennek megfelelően életkor szerint a 18 éves kor alatt,

illetve 60 éves kor felett teljes körű alap-és szakellátás, 18-60 év között

a sürgősségi ellátás, fogsebészeti ellátás, fogkőeltávolítás és

ínyelváltozás kezelése vehető igénybe térítésmentesen. Életkortól

függetlenül az alapbetegséggel kapcsolatos fog-és szájbetegségek kezelésére

jogosult a biztosított, valamint a fogmegtartó kezelések vehetők igénybe

térítésmentesen. A fogászati alap-és szakellátás, továbbá az egyetemi

fogászati ellátás körébe tartozó beavatkozásokat az egészségügyi szakellátás

társadalombiztosítási finanszírozásának egyes kérdéseiről szóló 9/1993.

(IV.2.) NM rendelet 12. számú melléklete tartalmazza.


A kötelező egészségbiztosítás keretében annál az egészségügyi szolgáltatónál

veheti igénybe a fogorvosi ellátást, amelynek ellátási területéhez Ön a

tartózkodási helye szerint tartozik. Ebben az esetben a fogorvos az ellátást

nem tagadhatja meg, tekintettel arra, hogy adott körzetre vonatkozóan

területi ellátási kötelezettsége van. Felhívom szíves figyelmét, hogy Önnek

lehetősége van a kijelölt fogorvosi szolgálattól eltérően másik fogorvoshoz

is fordulni, amennyiben a felkeresett fogorvos az ellátását elvállalja. A

fogorvos a körzetén kívüli biztosított kezelését akkor vállalhatja el, ha az

a kötelező feladatainak elvégzését nem veszélyezteti és az OEP által

lekötött szabad kapacitással - rendelési idő, személyzet - rendelkezik.

Kizárólag ezek hiányában utasíthatja vissza az ellátást. Mindkét esetben

ugyanolyan feltételekkel veheti igénybe a fogászati ellátást, tehát térítési

díj nem állapítható meg arra való hivatkozással, hogy nem az adott fogorvos

körzetéhez tartozik.


A háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi tevékenységről szóló 4/2000.

(II.25.) EüM. rendelet szerint a fogorvos az ellátási területéhez tartozó

körzetben lakó személyeket köteles ellátni. A rendelet értelmében - többek

között - a sürgősségi ellátás a fogorvos kötelezően ellátandó feladatai közé

tartozik, ezért az egészségügyi szolgáltatásért térítési díj nem állapítható

meg.

2011. jún. 23. 10:11
De pont a húzás fizetős? Azon nincs semmi anyagköltség, max. a vattabuci ára.:D
2011. jún. 23. 10:08
Én úgy tudom, hogy a fogmegtartó kezelések ingyenesek, így a húzás szerintem fizetős. De például a fehér tömésért is fizetni kell.
2011. jún. 23. 10:08
Hát ha az ember dolgozik és van tb-je, akkor bizony a húzás, tömés, gyökérkezelés ingyenes. A fogpótlásért fizetni kell.(van, hogy többet, mint egy magándokinál aki sokszor szebb munkát ad ki a kezéből-mint nálunk) Sajnos kikupálódtam ebből a témából, a páromnak 2 hónapja ért a véget a fogászati rémálom, műtétek hada, 7 fog húzás, minden maradék csiszolása, röntgen hegyek, akkor foggyökér műtét, gyökérkezelés. De szerencsénk volt, mert egy nagyon jó magándokihoz mentünk át az idióta sztk után, és még olcsóbban jött ki, mintha az sztkban csináltatta volna.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2011. jún. 23. 10:07

Én csak sztk-ba járok és sosem kellett fizetnem röntgenért. Foghúzásért sem kell fizetni és a fehér tömésért sem és egyik fogmegtartó kezelésért sem, csak azoknak, akiknek nincs TB-jük.

Vannak fogdokik, akik ki akarják használni a betegeket. velem is bepróbálkozott a fogorvos, hogy akkor készíti az amalgánt, én meg mondtam, hogy fehér tömést kérek, mire ezért fizettetni akart. Természetesen nem fizettem, mert felhívtam figyelmét az ingyenességre.


Ja és totál röntgenen voltam, ami évente 1x ingyenes.

2011. jún. 23. 10:07
Sziasztok! Nekem kb. két hónapja húzták a fogam és nem kért érte semmit a körzeti fogorvos. a röntgent nem tudom, mert arra nem kellett mennem.
2011. jún. 23. 10:05

Panoráma röntgen nem körzeti fogdokkernél: 4-5 ezer forint

Amikor a körzetisemnél voltam a húzás ingyenes sürgősségi esetben, sőt a tömés is. Lehet ez a gyulladás elmúlta már nem sürgősségi eset.

2011. jún. 23. 10:04
A férjed egyébként nem kérdezett rá,hogy miért kell fizetnie?
2011. jún. 23. 10:00
A húzás elvileg ingyenes ...
2011. jún. 23. 10:00

Én egy olyan fogdokihoz járok,aki maszek és egyben OEP-es.

Ő is megmondta,hogy a 18 éven felüli kerületi lakosoknak az alapellátás(húzás,tömés,évente 2x fogkőleszedés,tehát a fogmegtartás)INGYENES!

2011. jún. 23. 09:59
Akkor nem csak én gondolom így!
2011. jún. 23. 09:58
Akarok mondani kéne lennie.
2011. jún. 23. 09:58
A röntgen az pénz volt nekünk is, de a húzás a körzetinél elvileg ingyenesnek kellene, hogy legyen.
5. 0a84e34983 (válaszként erre: 2. - C6766641b8)
2011. jún. 23. 09:58
Igen a röntgenen én sem csodálkozom,na de a húzás???
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2011. jún. 23. 09:57
A húzást nem tudom, de a röntgen fizetős! Ez 1000%. Mindig is így volt. Nálunk a röntgen már nagyon régen is 3000Ft volt. Lassan kell mennem. Érdekelne, hogy mennyit kóstál most.
2011. jún. 23. 09:57
én is úgy tudtam, hogy rendelési időben a körzeti fogdoki ingyenes
2011. jún. 23. 09:56
Az alapellátás az ingyenes...a röntgen ugyebár nem,nem tudom miért kért 3000ft-ot...
2011. jún. 23. 09:54
Elment férjem a körzeti fogorvoshoz,mert feldagadt az arca.Írtak ki neki gyógyszert,és azt mondták ha elmúlik a gyulladás menjen vissza.Elmúlt és visszament,elküldték röntgenre ,de azt mondta az orvos vszínű hogy húzás lesz belőle.Aztán közölte férjemmel h a röntgen egy ezres lesz a húzás 3000. Ez mióta van így?Én úgy tudtam hogy körzeti rendelésen a fogmegtartó kezelés és a húzás ingyenes.Rosszul tudtam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook