Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Haszonélvezettel terhelt ingatlan elajándékozása? fórum

Haszonélvezettel terhelt ingatlan elajándékozása? (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. vivo44 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. febr. 25. 21:23
Kedvezményezett van.
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Simple)
2021. febr. 25. 21:23

Nyaralónál tulajdonos, apuka a haszonélvező.

Bankszámlánál apuka a tulajdonos FI "haszonélvező"

Csakhogy bankszámlánál nincsen haszonélvezeti jog.

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 25. 21:15
Várj, az elején azt írod apád a haszonélvező, aztán azt, hogy te vagy az. Most melyik?
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 25. 21:14
Nem kell semmihez a belegyezése, eladhatod, odadhatod a tulajdonjogot másnak, de csak a haszonélvezettel terhelten.
2021. febr. 25. 21:11

Összevesztem apámmal, nem hiszem hogy valaha is kibékülök vele, a harag a részemről tart már 2 éve és nem hiszem hogy valaha is meg tudok bocsátani, most nem részletezném az okát, de megvan rá a nyomós okom, ha meg is bocsátok valaha, nem szeretném vele tartani a kapcsolatot. Amíg még beszéltünk, egész életemben lelki beteg voltam miatta, most hogy megszakítottam vele a kapcsolatot, most érzem magam először igazán boldognak és végre szabadnak. Nem akarom sem gondozni ha lerobban, sem örökölni utána. Van elég pénze, hogy akár évtizedekig tudna luxus körülmények között ápolót fogadni ha arról van szó. Én csináltattatnék egy olyan papírt, hogy lemondok az örökségről, de abba sohasem menne bele. Azt hiszi, hogy a pénz által zsarolni tud, de engem egyáltalán nem érdekel a pénz, nekem is van elég, megteremtettem magamnak, nem vagyok rászorulva az ő pénzére, de hiába üzentem anyukámon keresztül neki az volt a válasza, hogy úgy is majd kellene fog a pénze és nem akar ilyen papírt csináltatni, ahol megegyeztünk hogy lemondok az örökségről. Tudom hogy halála után megtehetem, de így, hogy azt érezteti hogy övé a hatalom a pénze miatt és én majd úgy fogok ugrál ahogy ő fütyül. Mindenkivel ezt csinálja egyébként, valami agyilag szerintem amúgy sem okés nála, na de mindegy... A lényeg, hogy már megint elkezdtem magam kicsit lelki betegnek érezni mert én hiába akarom megszakítani vele teljesen a kapcsolatot, az örökségről halála előtt úgy sem tudok lemondani és ez nyomás alatt tart. Hiába akarnám kitörölni teljesen az életemből, itt van ez a hülyeség... Na de ennyi bevezető után a kérdésem az, hogy van egy nyaraló, amit még évekkel ezelőtt rámiratott, tehát én vagyok a tulaj, de magát meghagyta haszonélvezőnek. Szoktak lenni lakógyűlések amiket rendszeresen látogat, így éli ki komplexusait, hogy ott mindenkivel összevesz...ezekre a gyűlésekre, amikor szavazást is tartanak meghatalmazást papírral szokott menni és mivel én nem tartom vele a kapcsolatot gyanítom, hogy alá szokta hamisítani az aláírásom, lévén hogy engem úgysem érdekel a nyaraló, úgysem mennék el a gyűlésre. Ez amúgy teljesen igaz, szabadulnék tőle ahogy lehet. Eladni nem tudom, mert nem sokan állnak sorba olyan nyaralóért, amin van haszonélvezet, ráadásul anyukám szeret ott lenni, vele pedig nem szúrnék ki. A kérdés hogy át tudom ajándékozni a nyaralót anyukámnak úgy hogy apámnak van rajta haszonélvezete, aki sohasem menne bele az ajándékozásb? Kell az ő beleegyezése is?

A másik kérdésem, hogy a bankban szintén van pénze, ahol meg ő a tulaj és én a haszonélvező vagy meghatalmazott vagy nem tudom hogy nevezik. (Feltéve ha összeveszésünk óta le nem vett róla). Bemennék a bankba és levettetnén magam róla. Ez lehetséges? Illetve az előfordulhat hogy ő már levetettett? (Nem akarom hogy hülyén nézzenek a bankba rám, hogy nincs is közöm a számlához)


Bocsi hogy hosszúra sikeredett..

Köszi előre is a válaszokat

Ha az örökségről csak halála után mondhatok le, jó volna legalább a nyaralótól és a számlán lévő pénztől megszabadulni.. nekem már csak a lelki békén a fontos, semmi másra nem vágyom jobban mint arra...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook