Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtok báziskeveréket? fórum

Használtok báziskeveréket? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 23. 12:22
mi az?sosem hallottam meg rola!
27. Talentum (válaszként erre: 26. - Danya)
2009. nov. 13. 18:32
Sziasztok, milyen könyveit ismeritek Tepperweinak? Hogy hívják a pasit teljes nevén?
26. danya (válaszként erre: 23. - Szanád)
2009. júl. 30. 20:58

Tepperwein leír egy báziskeveréket, amit patikában mindenki el tud készíttetni. Ebből fél kiló 900 forintba kerül, és ha a reggeli pH érték mérés bárkinél 5-ös értéket mutat, azonnal fel is lehet oldani belőle egy teáskanálnyit egy pohár vízben és éhgyomorra meginni. A recept a következő:

Natrium phosphoricum 10,0

Kalium bicarbonicum 10,0

Calcium carbonicum 100,0

Natrium bicarbonicum 80,0

Magnesium carbonicum 50,0


ez a bázikus por, a patakibán leadod az összetevőket és ebből egy negyed kilót kavarnak.

használd egészséggel:)

2009. jún. 28. 16:55

Köszi...


Valaki olvasta a ph csoda fogyás című könyvet,

tapasztalatok ?

24. Virág3 (válaszként erre: 23. - Szanád)
2009. jún. 28. 16:46

Báziskeverék a neve.

A patikában pár nap alatt elkészítik.

2009. jún. 28. 16:41

Sziasztok .

Nemrég volt itt HOXÁN egy fórum ami a gyógyszertárban kapható valamilyen lúgosító.. / legális / szerről szólt.

Sajnos nem mentettem el a kedvenceim közé.

Ha valaki meg tudná írni a topik vagy ennek a szernek a nevét nagyon megköszönném.

Köszi

22. emagdi (válaszként erre: 21. - Eszter_good)
2009. jún. 3. 15:52
az furcsa lenne... :)
21. eszter_good (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. jún. 3. 13:39
Nem tudom. Nem is adják recept nélkül abban a gyógyszertárban!
20. emagdi (válaszként erre: 18. - Eszter_good)
2009. jún. 2. 17:59

akkor tuti a recept miatt volt olcsóbb:)



egyébként a sanders féle keveréket én így ismerem (de nem tudom a patikában mit kevernek pontosan):

na phosphoricum 10

k bicarbonicum 10

ca carbonicum 100

na bicarbonicum 80

mg carbonicum 50


(ez a tepperwein féle könyvből van)

2009. jún. 2. 12:30

Megtaláltam :)

Két receptet találtam a neten, és ez alapján írta fel az orvosom.

• Sander keveréke: 10 egység Na-phosphoricum, 10 K-bicarbonicum, 100 egység Ca-carbonicum, 200 Na-bicarb.

• Rauch keveréke: Na-bicarbonicum: 85, Ca-carbonicum: 60, K-bicarbonicum: 10, K-citricum: 15, Mg-citricum: 20, Na-phosphoricum 10 egységnyi.

18. eszter_good (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. jún. 2. 12:24
Már nincs meg a papír, amin rajta volt... De az interneten két féle recept szokott lenni, ha keresgélsz és ez az első fajta. Én kerestem ki google-ban a z összetevőket (de most sehogy sem találom), a körzeti orvos pedig felírta receptre.
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Virág3)
2009. máj. 30. 13:28

mindegy, végülis a lényeg, hogy használjon.

csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy tudja-e az a fajta keverék miből készült. lehet, hogy másfajta ásványi anyagok vannak benne.

16. Virág3 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. máj. 29. 17:24

Tényleg elég furcsa, hogy ilyen olcsón vette.

Én sem pesti vagyok, és végül nekem is 1000 ft lett a végösszeg.

15. emagdi (válaszként erre: 14. - Eszter_good)
2009. máj. 28. 18:15

az lehet, hogy vidéken olcsóbb, na de ennyivel??


itt az ár kb úgy oszlott meg a számla alapján, hogy 650 ft volt az alapanyag ára, és 350 ft a munkadíj. tehát ha mondjuk nálatok nincs munkadíja a patikusnak (ezt azért kétlem), még akkor is fél áron kell adnia az alapanyagokat, mint itt.

szóval sehogy sem jön ki nekem.


nem tudod, hogy mi az összetétele annak amit vettél?

14. eszter_good (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. máj. 28. 11:14
Nem tudom. Lehet vidéken olcsóbb, azért csak ennyi.
2009. máj. 26. 17:52

Köszönöm szépen.

Remélem a diéta is sikeres lesz, és a báziskeverék is jó hatással lesz a szervezetemre.:)

12. emagdi
2009. máj. 26. 16:17

ja, még annyit, hogy ha úgy jobban csúszik, nyugodtan elkeverheted több vízben is, én egy 2dl-es bögrében szoktam, és ha marad az alján, azt még egy kicsi vízzel még kiiszom:)


csak azért mondom, mert 1dl-ben nem biztos hogy olyan jól feloldódik a por

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Virág3)
2009. máj. 26. 16:16

szerintem ha evés után 3 órával vagy, akkor már kiürült a gyomrodból az étel (gondolom vacsorára amúgy sem eszel nagyon nehéz és zsíros ételeket:))


egyébként jó ez a báziskeverék, a lúgosító hatáson túl a kalcium és magnézium utánpótlás is meg van oldva (tulajdonképpen ettől van a lúgosító hatás:))

és mennyivel gazdaságosabb is ilyen port inni, mint megvenni tablettázva a kalciumot, magnéziumot stb! :)))


sok sikert a diétához!

10. Virág3 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. máj. 26. 16:11

Köszönöm szépen az ötletet. Így fogom csinálni.

A patikában azt mondták, napi kétszer 1 dl vízben két teáskanál port kell feloldani és meginni.

Akkor igyam reggel evés előtt legalább fél órával és mondjuk este lefekvéskor, evés után 3 órával? Még így is befolyásolja a dolgot az, hogy mondjuk az utolsó étkezésem savas volt?

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Virág3)
2009. máj. 26. 15:19

az összeegyeztetést úgy értettem, hogy azért a 90 napos diétában (amennyire én tudom) nagyon sok savas étel található.


namármost annyira azért vigyázz, hogy a báziskeveréket csak akkor idd, amikor nincs savas étel a gyomrodban, egyébként több kárt csinálsz mint hasznot.

ugyanis a savasító ételek emésztéséhez erős savra van szükség (gyomorsav), ha ezt lúgos dologgal higítod (bázis keverék ital), akkor nem fogod tudni megemészteni a gyomrodban található ételt, illetve a gyomrodat még több sav termelésére készteted.


szóval csak lúgosító ételek után igyál a keverékből, illetve akkor, ha üres a gyomrod. (praktikusan mondjuk reggel felkelés után, és vár kb fél órát amíg bármit ráeszel)

8. Virág3 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. máj. 25. 17:21

Fogalmam sincs milyen féle. Mondtam, hogy báziskeveréket szeretnék.


Hogyan egyeztetem össze? Hát, hogy iszom, amikor kell, plusz teszek a fürdővízbe. A 90 napos diétát befolyásolni nem tudja, maximum az étrend nem teljesen lúgos, de biztos javítani tud így a helyzeten..vagy rosszul gondolom?

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Virág3)
2009. máj. 25. 16:42

ja, igen, én fogytam is tőle:)

mondjuk nemcsak a portól, hanem zömében zöldségeket eszem, illetve nem savas dolgokat (hajdina stb).


persze ez sem csodaszer, azért tudni kell, hogy a szervezet kilúgosítása nem pár napos projekt.


(azt meg el sem tudom képzelni, hogy egy 90 napos diétával hogy lehet ezt összeegyeztetni?)



milyen keveréket készíttettél a patikában? a sanders-félét?

2009. máj. 25. 15:28

Én is most készíttetem, holnapra kész lesz, állítólag 5-600 ft.

Az eredményt többek között a fogyásra értettem, mert ugye a savas szervezet sokkal kevésbé tud megválni a felhalmozódott zsírtartaléktól.

Esetleg ti fogytatok azóta, amióta isszátok?


Én 90 naposozom, ezzel szeretném kiegészíteni.

5. emagdi (válaszként erre: 4. - Eszter_good)
2009. máj. 25. 15:00

300 Ft-ért??

hú, és abban mi van?


(csak mert kissé irreálisan alacsony az ára)


vagy esetleg valamilyen TB támogatásod volt rá azért volt ilyen olcsó?

2009. máj. 25. 14:54
Én is vettem. Szintén fél kg-ot. Olyan 300 ft volt... Nem tudom, hogy lehet-e mérni a hatást.
2009. máj. 25. 14:40

egyébként elég népszerű ez a bázispor, nem is igen kell készíttetni a patikussal, a legtöbb helyen van már nekik előre kikeverten, készen.


fél kg 1000 Ft. (legalábbis kb egy hónapja ennyi votl)

2009. máj. 25. 14:39

én vettem, szoktam inni.

azt azért nehéz megmondani, hogy milyen eredménnyel, ez nem annyira mérhető dolog:)))


de lúgosítja a szervezetet, az fix. persze nem árt hozzá lúgos ételekkel táplálkozni, hogy teljes legyen a siker.

2009. máj. 25. 14:37

Most hallottam, hogy a gyógyszertárban lehet készíttetni báziskeveréket, ami savtalanítja a szervezetet.

Aki használja, milyen eredménnyel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook