Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtatok már hajradírt? Mi a véleményetek róla? fórum

Használtatok már hajradírt? Mi a véleményetek róla? (tudásbázis kérdés)


2018. szept. 29. 19:49
Én szoktam fejbőrradírt is használni havonta 1x, 2x. Mint a bőrünkről, úgy a fejbőrünkről is érdemes az elhalt hámsejteket, lerakódásokat ledörzsőlni a fejbőrünkről. Cukrot, kávézaccot (szárítottat), olíva- vagy más, Jojoba, Argán, szőlőmag stb. olajat összekeverem, a recept sampont ír, hogy azzal kicsit még elkeverni az egyveleget, hogy jobban kenhetőbb legyen, de mivel él sampont már nagyon régóta nem használok, így mivel rövid hajat van egy tojássárgájával, vagy kevés sörrel összekeverem. Picit dörzsölgetem a fejbőröm, majd jöhet a hajmosás. Nagyon tisztának érezzük a hajunkat, fejbőrünket egy ilyen fejbőrradírozás után.
7. Lilibeth (válaszként erre: 6. - Pipacs02)
2018. szept. 29. 19:39
Szia! Bocsi, hogy csak most válaszolok. Örülök, hogy bevált a pakolás. Többször meg lehet ismételni, úgy értem, hetente max. 2x. Azért néha nem árt egy hajpakolást közbeiktatni, hogy ne száradjon ki a hajad. Pl. próbáld ki ezt: Keverjünk össze egy tojássárgáját mézzel, majd adjunk hozzá kevés sört és olajat (bármilyen növényi olaj megfelel, de ne használjunk sokat). Ez a pakolás elegendő, ha 15-20 percre a hajon marad.
6. Pipacs02 (válaszként erre: 4. - Lilibeth)
2018. szept. 10. 08:52

Szia! A hétvégén kipróbáltam az aszkorbinsavas pakolást. Gondoltam adok neki egy esélyt. Hihetetlen,de sötét vörös hajamból réz vöröset csinált és egyáltalán nem lett viselhetetlen a végeredmény.

Sajnos magamnak vittem fel és elég dús a hajam kimaradt pár foltocska,de mivel általában vhogy összefogva hordom így nem vészes.

Köszi a tippet! Nálam működik

5. Pipacs02 (válaszként erre: 4. - Lilibeth)
2018. aug. 25. 09:20
Szuper! Köszönöm szépen!
2018. aug. 21. 17:10

C vitaminos (aszkorbonsavas) hajpakolással le lehet kíméletesen szedni a hajfestéket, párszor ismételni kell.


Recept:

1 evőkanál aszkorbinsav por (patikából)

1dl sampon (ha kevésnek bizonyul, még lehet hozzá adni egy kicsit)

2 kiskanál kókuszolaj (lehet balzsam is,vagy valamilyen ápolószer)

folpack (dunsztolónak


Összekevered a hozzávalókat, kevés vízpermettel benedvesíted a hajad (a könnyebb felkenés érdekében), felkened a hajadra alaposan, kicsi vízzel átmozgatod, majd folpackkal betekered a fejed, törülközőt is tegyél rá. 1 óra elteltével lemosod, kétszer átmosod kímélő (ha van bio) samponnal, majd szárítás előtt tegyél a hajadra egy kis aloe vera gélt (ha nincs, elhagyható). Többször ismételd meg,fokozatosan szedi le a festéket. Egy héten kettőnél többször ne használd!

3. Pipacs02 (válaszként erre: 2. - Süti)
2018. aug. 18. 12:34

Köszönöm szépen a segítséged! Én is a DMben nézelődtem.

Így az írtak után azt hiszem megpróbálom.

2018. aug. 18. 09:29

Szia!


Én használtam egyszer, ColorB4 a neve, DM-ben vettem. Nekem egész sötétbarna hajam volt, már már fekete, és gyönyörűen, egységesen szedte le, középbarnára, hasonlóra, mint az eredeti hajszínem. Csak vigyázni kell, mert pontosan be kell tartani az utasításokat, ennél a szernél nagyon fontos az öblítés, ahogy a tájékoztatóban le van írva, mert a festékmolekulákat összezsugorítja, ami így kimoshatóvá válik, de ha nem öblítődik ki, akkor visszanyeri az alakját és a pigment megjelenik újra a hajon pár nap múlva. Szóval nekem ez a termék abszolút pozitív volt, de a vörössel nem tudom mit csinál, ha nem volt előtte szőkítve akkor nem gondolom, hogy sárgát csinálna belőle. Még annyi, hogy szerintem utána egy darabig én nem festeném, ha vállalható a hajszín, mert hajlamos más eredmény kijönni :)

2018. aug. 17. 20:37

Sziasztok! Van köztetek olyan,aki hajradírt használt már? Ha igen, a tapasztalatokat megírnátok,kérlek!

Vörösre van festve a hajam,de szeretném mihamarabb visszanyerni az eredeti színét vagy természetesebb színűre festeni,ami sötét szőke.

A válaszokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook