Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt már valaki pro-kid granulátumot hasmenésre?Mikor hatott? fórum

Használt már valaki pro-kid granulátumot hasmenésre?Mikor hatott? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Judy08
2012. aug. 29. 12:58
Hát az a lényeg hogy az legyen rendben!Használsz valamit rá?Én a laveolac-ot nagyon ajánlom!Kicsi kortól lehet adni és felnőtteknek is hatásos.Nem gyógyszer!Természetes.Ismered?
2012. aug. 28. 23:59
Az én 6 éves fiam,pont székrekedésre és hasfájásra kapta.Hozzáteszem semmivel nem lett jobb a helyzet.Ez nem hasfogó készítmény csak a bélflórát rakja rendbe.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Judy08)
2012. aug. 26. 00:15
A rota változó kinél mennyire jön elő de ennyi idő alatt már túl is lehetnétek rajta ha az lenne a gond.A rotánál az evés ivást és folyadékpótlást javasolják kórházba se adnak rá semmit csak ha nagyon kiszáradna a gyerek akkor infúzió vénába vagy meginni ( borzasztó íze van )A rotát székletből hamar meg tudják állapítani.
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Judy08)
2012. aug. 24. 16:40

Aranyos vagy, köszönöm :)


Szerintem ha naponta 2-3 alkalommal adod a Pro kidet, akkor most már nem lesz gond. Ha van turmixod, vagy botmixered, akkor házilag is tudsz jó rostos gyümölcslevet csinálni, pl. alma-sárgarépa(ezt én elő szoktam főzni)-banán, nagyon finom és jó székletfogó.

32. Judy08
2012. aug. 24. 16:34
Köszönöm a segítséget!Az a baj hogy nem állunk most úgy anyagilag hogy meg tudjam venni mindkét gyógyszert.Remélem ha lassan is de gyógyulni fog.Ha bármiben tudok segíteni szivesen segítek én is.Ha gondolod írj privire.
31. trapiti (válaszként erre: 30. - Judy08)
2012. aug. 24. 16:06

A bolus adstringens és az espumisan nem tud ártani, egyik sem szívódik fel, csak a kellemetlen tüneteket enyhíti. A hasfájás is a puffadástól van ilyenkor általában, azt jól csökkenti mindekettő.


Ha már nem annyira vizes a széklete, az jó jel, néhány nap és normális lesz, ha minden jól megy.


A kubut is adhatod nyugodtan, sárgarépa van benne, ami szintén fogja a székletet,

30. Judy08
2012. aug. 24. 15:59
Jól van.Már gyomoridegem van.100%-os almalét adtam neki pici vízzel hígítva.Azelött kubuval adtam neki a sós oldatot úgy itta valahogy.Remélem már nem fog hányni!A széklete már nem vizer hanem mint a mustár csak hígabb.Lehet a pro-kid töl?Nem szeretnék neki össze-vissza mindent adni nehogy többet ártsak.
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Judy08)
2012. aug. 24. 15:41
Jobban lesz így is, csak lassabban. Ha már nem hány, akkor folyadék gyanánt a kevés cukorral vagy cukor nélkül készüklt tea lenne a legjobb, ha elfogadja, mert az almalé is elég cukros, az is növeli a széklet víztartalmát. De a lényeg, hogy olyat adja, miat szívesen iszik.
28. Judy08
2012. aug. 24. 15:38
Ha csak ezt a pro-kidet adom meg sok folyadék,sós krumpli,ropi stb.Jobban lehet így is?A doki azt mondta csak almalevet adjak neki.
27. trapiti (válaszként erre: 25. - Judy08)
2012. aug. 24. 15:29
A puffadás a betegséggel jár, Espumisan cseppet lehet rá adni, szépen leviszi. Kicsik is kaphatják, 3-5x25 csepp, ez sem drága, 1374.-Ft, és szintén recept nélküli.
2012. aug. 24. 15:26

Szabadáras, de az 50db-os tájékoztató ára 1485.-ft


Nagy valószínűséggel valamilyen vírusos hányása-hasmenése van, amint kiürülnek a vírusok, és helyreáll a bélflórája, helyre fog jönni.

25. Judy08
2012. aug. 24. 15:26
A hasa eléggé meg van dagadva.Az baj?
24. Judy08
2012. aug. 24. 15:14
Hát remélem nincs ilyen nagy gond!Nem volt láza hála Istennek.Mennyibe kerül a gyógyszer ha tudod légyszi írd már le!Köszi!
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Judy08)
2012. aug. 24. 15:06

Aneszteziológus-intenzív terápiás szakorvos vagyok.


Ez egy vérkép lelet, ami valóban valamilyen zajló gyulladásra utal, a fehérvérsejtek közül a magasabb granulocyta arány valóban bakteriális fertőzést jelent, bár ez egy súlyos hasmenéses betegség esetén nem is csod, ilyenkor az egyébként a bélben tartózkodó bacik is átjuthatnak a bélfalon, ugyanilyen immunreakciót okozva.

Vagyis ezzel nincs kizárva, hogy vírusos bélfertőzése lenne a gyereknek, sőt a tünetek alapján inkább erre gondolnék, rota, vagy még inkább a calici vírus valózínű. Ezt bizonyítani vagy kizárni csakis széklet vizsgálattal lehet.

Ha lázas is lesz a kicsi, akkor mindenképpen egyéb bakteriális ferőzést is kell keresni, és esetleg antibiotikumot adni, de jelenleg ez nem indolkolt valóban.


Hasfogónak továbbra is a Bolus Adstringens-t ajánlom, napi 3x1-3 tabletta.

22. Judy08
2012. aug. 24. 14:47
Egyébként ha jól emlékszem orvos vagy!Milyen orvos?
21. Judy08
2012. aug. 24. 14:46

Ezek vannak*-gal jelölve

c-react.protein s 12,3mg/L

neutrophil65,5%

lymhocyta24,9%

monocyta1,11G/L

MCHC(Vvt.átl.hb.konc.)

RDW-SD(vvt.térf.szór.)

Ez pontosan mit jelent?

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Judy08)
2012. aug. 24. 14:42
Nyugodtan adhatod a Pro-kidet is legalább 3x egy nap, nekem az a tapasztalatom, hogy bélfertőzés esetén többszörös adag is kell a hatáshoz, épp azért mert a bevitt adag nagy részét ki is kakilja... A ráírt adagolás akkor igaz, ha egyébként nincs betegség, csak kiegészítésként adja valaki.
19. Judy08
2012. aug. 24. 14:37
Protexint kértem a gyógyszertárba és pro-kid et adták.Az adagolásban az van hogy 1adagot lehet naponta.7éves kor fölöt lehet többet.A saját dokink szabadságon van és helyettesíti a másik.Ne hari nem azért írtam a colát hogy te nem tudod jól hanem a doki azt mondta Isten örizz!Mindjárt leírom a lelet eredményét!
18. trapiti (válaszként erre: 10. - Judy08)
2012. aug. 24. 14:17

Már a másik fórumban is írtam, miket kellene csinálni... Vizes hasmenés nem fog egy nap alatt megszűnni. Ha nem hány, akkor egyen-igyon. A pro-kid is probioticum, a Protexint azért írtam, mert az jobb szerintem. A napi egy kis mérőkanál Pro-kid semmit nem fog érni, legalább 4-6 kellene naponta (ha hasmenése van a nagy részét ki is kakilja, emiatt jobb a Protexin amiben a bacik hamarabb aktiválódnak, így több marad belőlük bent... ilyen szempontból a legkevésbé jó a Normaflor, az mireaktív formába kerülne már kint is van mind...)


Nem tudom milyen a gyerekorvosotok, de ha mindenáron a sós dehidráló oldatot erölteti, akkor nem nagyon látott még gyereket "működés közben" közelről, szerintem nincs gyerek aki azt megissza.

A kólát hányás esetére írtam, nem hasmenés ellen. Ha már nem hány, akkor igyon ami jólesik, egyen a szokásosnál sósabb levest, banánt, amivel lehet az elveszített káliumot is pótolni a só mellett.

Hányásra a cola a tuti, akárhogy is néz a dokitok, de ha nem hallgatsz a tanácsra, akkor nem értem, miért írsz... akkor csak azt csináld, amit a dokid mond.



Még mindig nem írtad meg, pedig kérdeztem a másikon is, hogy mi állt a leleten, milyen baktérium okozza? (Egyébként semmivel nem jobb mint a vírus, sőt...)

17. Judy08
2012. aug. 24. 14:05
Köszi mindenkinek a segítséget!Remélem nem lesz baja!
16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Judy08)
2012. aug. 24. 14:00

A pro-kid egy jó baci készítmény, ami a bélflórát hozza rendbe, de közel nem olyan gyors és hatásos, mint egy hasfogó.

Hasfogó mellé pluszba szokták ajánlani kiegészítő kezelésként, hogy a bélflórát rendbehozza, de ameddig megy a hasa, addig ugyanúgy ürül a szervezetéből, hisz nincs még ideje hatni se, "dolgozni" kezedni.


Ha a smecta sem hatott és a Dokidtól nem kaptál számodra használható infót, és nagyo idegesít a dolog, akkor vidd el ügyeletre.


Amíg nem hány újra és tud inni, enni, addig nagyon kicsi az esély, hogy kiszáradna.


Egyen babánt, csokit, mindent ami hasfogó!

15. Judy08
2012. aug. 24. 13:52
Jól van de nem tudom szabad-e a pro-kidre.Reggel adtam neki belöle.Mennyibe kerül?
14. Ritmus
2012. aug. 24. 13:41
enterol
13. Judy08
2012. aug. 24. 13:23
Ugy megy a hasa mintha pisilne:( Már nem tudom mit csináljak.Elöször próbáltam a normaflort.De nem lett jobb.Nincs köztetek esetleg orvos?Segítsetek!Itt a hétvége és nem szeretném hogy baj legyen!
12. megryan (válaszként erre: 10. - Judy08)
2012. aug. 24. 13:11
Ropit azért mert a sótartalma pótolja az elvesztett sót és szomjassá teszi, hogy igyon eleget. A nagyobbaknak hányinger esetén mondják a pár korty kólát, hogy a bubitartalma utána megbüfizteti és jobban lesz. Én még nem próbáltam, de én is hallottam róla.
11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Judy08)
2012. aug. 24. 13:10
A colaból ha a szénsavat kikevered, akkor hányás csillapító, de ezt inkább kismamáknak szokták mondjuk úgy javasolni!
10. Judy08
2012. aug. 24. 13:07
Naponta egy pici mérőkanállal adok neki.Annyi féle van már hogy nem tudom melyik lenne jó.Volt aki azt írta adjak colát meg ropit.A doki úgy nézett rám hogy...
2012. aug. 24. 12:59
Voltunk dokinál.Irt neki smektát nem volt jó,B6vitamint injekciót,laborba küldte,hányt is.Már több mint egy hete.Tegnap voltunk utólag,megnézte a vizeletét,nincs kiszáradva.Nem vírus csak baktérium.Azt mondta adjam neki a b6 tablettát,meg a pro-kidet jobban lesz!Már hála Istennek nem hány de megy a hasa mint a víz.100%-os almalét javasolt még.
2012. aug. 24. 12:57
SZia! Nekünk a dokinő az Enterol nevű probiotikumféleséget javasolta, direkt hasmenés esetén. Majd amikor elmúlt, utána a Pro Kidet. Épp itt a szórólap is, vény nélkül kapható, és 2 éves kor felett. Van poros és kapszulás kiszerelés, de a kapszulából nyugodtan ki lehet szórni vmi édes lötyibe a port. 5 napig kellett szednünk napi 2x, a kislányom igaz 4 éves.
2012. aug. 24. 12:54
Nekünk több nap volt. De a Pro-Kid nem kifejezetten a hasmenést szünteti mag, (van amikor azt is) hanem pótolja az elvesztett jóféle baciflórát. Nekünk 2-3 nap szedés mellett is volt hasmenés, lassan javult.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook