Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt már valaki Ovestin krémet fitymaszűkület kezelésére? fórum

Használt már valaki Ovestin krémet fitymaszűkület kezelésére? (tudásbázis kérdés)


29. mandy (válaszként erre: 28. - Kriszti020)
2010. dec. 15. 12:31
Mi Diprosalic-ot kaptunk (vényköteles).
2010. dec. 4. 19:56

csajok segítsetek.

milyen kenőcsöket írnak fel mostanába a dokik fitymaszűkületre?

félek hogy jót kapok e.

2010. nov. 3. 14:31
A Diprosalic krém receptköteles?
2010. ápr. 1. 11:01
Az Ovestin női hormont tartalmaz és hüvelyszárazságra adják főleg változókorban, vagy után - nem??
25. zsumma (válaszként erre: 21. - Mandy)
2009. máj. 29. 15:08

szia!

örülök, hogy haladtok, mi is! még nekünk sem tökéletes, de már volt, hogy teljesen hátrament, de most megint letapadt egy helyen, oda koncentrálom a kenőcsöt. az az igazság, nem használjuk minden nap, mert azért tartok tőle.

24. mandy (válaszként erre: 23. - 39ff6fe670)
2009. máj. 23. 08:53

Ahogy írtam, mi is kiakadtunk a tájékoztatót olvasva. De a doki azt mondta, hogy olyan kis helyen alkalmazzuk, hogy nem okozhat gondot.

Szterodios, de sajnos ma már egy tojás is az.....amit nap mint nap eszünk :-/

2009. máj. 23. 08:03

Sziasztok!


Hát nekünk is a Diprosalic-ot írta fel a sebész. Pont előtte pár nappal gyulladt be a kisfiúnk kukaca és a védőnő is ezt ajánlotta. A gyógyszertárban meg azt mondták nagyon erős szer és a helyünkben ilyet nem tennének rá, inkább próbáljuk meg a Tetránt. (egyébként aznap este bekentük és reggelre el is múlt a gyulladás a Terántól)

Szóval pár nappal később mentünk a sebészhez a fiam műtéte ügyében és a fitymaszűkületet is megemlítettük, erre ő is a Diprosalicot írta fel. Hát kiváltottam, de teljesen kiakadtam a betegtájékoztatón.

A férjem is egyet ért: nagyon durva lehet ez a szer, és egyenlőre nem keztük el használni. Megpróbálok valami más megoldás után nézni.. főleg, mert a fiúnk másfél éves sincs még.

22. kertikacsa (válaszként erre: 14. - Noemi1207)
2009. ápr. 30. 11:58
Kedves Noémi priviben küldtem Neked egy kérdést, megkérlek írj ha tudsz rá választ. Előre is köszönöm!!
21. mandy (válaszként erre: 17. - Zsumma)
2009. ápr. 4. 21:25

Mi újság? Van haladás nálatok?

Nálunk igen, egész jó már :) Persze még nem tökéletes, teljesen nem lehet visszahúzni, de ahhoz képest, ahonnan indultunk - hogy meg se moccant - már tök jó :)

20. zsumma (válaszként erre: 19. - 901c5389fe)
2009. márc. 10. 22:42

jesszusom:-( de mért kellett neki már ilyen kicsi korában csinálni? volt valami panaszotok? begyulladt vagy ilyesmi?

örülök, hogy megoldódott, és köszi a tippet!!

2009. márc. 10. 22:02
sziasztok. az én kisfiam 15hós. mi is megszenvedtünk a pucussal. 3hós volt amikor fölhuzta neki a háziorvos, majd 7hós amikor totál be volt neki gyulladva, akkor megkinlasztották a korházban szegénykémet. irtak mindenfélét neki. jól szétrepedt a kispuja. végül kamilláztam neki meg a flucinar-n kenöcs vált be, azóta nem volt gond vele. gyönyörüen jár rajta a bör. tudom ajánlani. én 3naponta kenem neki vele, mikor már látom h. kezd letapadni. nagyon jó krém...
18. mandy (válaszként erre: 17. - Zsumma)
2009. márc. 10. 21:48
Nekünk a gyerekorvos ezért ajánlotta a 2. sz. Gyermekklinikát, mert állítólag itt nem 'rántanak'.
17. zsumma (válaszként erre: 15. - Mandy)
2009. márc. 10. 14:44

én is remélem hogy megoldja a krém!!! megkérdeztem végülis a dokinéninket, és azt mondta nem kell megijedni, ezt szokták felírni itt nálunk, használjuk nyugodtan. hát egy próbát megér...

egyébként ha fel akarják rántani neki, szerintem érdemes más dokival is megpróbálkozni, hátha ő tud valami kevésbé fájdalmas megoldást...de bízzunk:-)

16. zsumma (válaszként erre: 14. - Noemi1207)
2009. márc. 10. 14:41
teljesen egyetértek, tényleg nagy a hűhó! én csak a krém miatt kérdezősködtem, mert azért ha nem muszáj, nem kenem női hormonnal a gyereket. egyébként általában tényleg megoldódik magától, de vannak sajnos olyan esetek, ahol kell a beavatkozás:-( nálunk nem így van, én nem is aggódom miatta, de ha tudok, segítek , hogy könnyebben menjen:-)én előre megmondtam a páromnak amikor mentünk, hogy nem fogom hagyni, hogy felrántsa neki, inkább elviszem máshova a gyereket, de szerencsére esze ágában se volt dokinak, tök óvatosan megnézte, és ő is azt mondta, nem szabad semmit csinálni vele, knegessük krémmel, 3 hónap múlva megint megnézi. nincs is ezzel gond, mondom, csak ez a hülye krém:-)
15. mandy (válaszként erre: 14. - Noemi1207)
2009. márc. 10. 14:40

Ha nem engeded, hogy hozzányúljanak problémás esetben, az elés sok gondot okozhat szerintem.


A legnagyobb emlékszik arra az esetre? Az ötéves korban történt dolgokra már elég jól emlékszik az ember.....én ezt szeretném elkerülni.

Bár remélem hogy nem lesz felrántásra szükség, megoldja a krém.

2009. márc. 10. 12:23
Biztos most sok anyuka nem ért velem egyet,de szerintem túlzás ami mostanában a téma körül van.Nekem 3 fiam van,a legnagyobb 17 lesz,neki eléggé el nem ítélhető módon a körzeti orvos rántotta fel,akkor mikor a szülők tudta nélkül az óvodával voltak orvosi vizsgálaton kb.5 éves volt.A középső most lesz 8,nála már csak szóltak hogy vigyem el.Kicsit húztam az időt,sajnáltam... és láss csodát megoldódott magától!A pici most 22 hónapos,vízsérv van az egyik heréjén s mikor elvittem az urológiára az adjunktus úr azt mondta,hogy 2éves koráig egyáltalán nem kell hozzányúlni a fitymához!Én nem is fogom engedni utána sem csak ha szükséges lesz.Persze tudom vannak kivételek,akiknél tényleg anatómiailag van gond!
13. zsumma (válaszként erre: 12. - Mandy)
2009. márc. 7. 23:12
szegény:-( az tényleg gáz. remélem rendbe jön teljesen!!
12. mandy (válaszként erre: 11. - Zsumma)
2009. márc. 7. 20:17
Nálunk rosszabb a helyzet, egyáltalán nem lehet hátrahúzni a bőrt, egyetlen mm-t sem :-/
11. zsumma (válaszként erre: 9. - Mókicaaaa)
2009. márc. 7. 18:25

rendes urológus, nagyon aranyos volt egyébként, és a gyerekorvos küldött hozzá "konzultációra".

szerencsére nem nagy a baj, egyenlőre csak nem jön hátra a bőr, de úgy, hogy egy kis csatornaszerü képződmény alakul ki neki fütykös elején, ha hátrahúzom a bőrt. na erre írta fel a doki az Ovestint.

10. zsumma (válaszként erre: 7. - Mandy)
2009. márc. 7. 18:23

az nagyon jó, hogy csak 6 napig kellett használni!

a mi gerekorvosunk urológushoz küldött..

9. Mókicaaaa (válaszként erre: 6. - Zsumma)
2009. márc. 7. 18:17
de felvágták neki és ezt írta utókezelésre?
8. mandy (válaszként erre: 5. - Zsumma)
2009. márc. 7. 18:16
És Ti hogy jutottatok el ehhez az urológushoz? Ő kimondottan gyermek-urológus?
7. mandy (válaszként erre: 5. - Zsumma)
2009. márc. 7. 18:16

Igen, ez a 'nem szabad pelenkázott felületen használni'-dolog engem is meghökkentett.

De mi használjuk, szerencsére csak 6 napig kell reggel és este. Bízom benne, hogy ez nem egy olyan hosszas kezelés, hogy mellékhatása legyen :-/


Mi úgy jutottunk oda, hogy mondtam a gyerekorvosunknak, hogy hiába tornáztatom már több mint egy éve minden fürdetés után, abszolut nincs semmi haladás, egyetlen mm-t se haladtunk. Erre adott beutalót, illetve ezt a helyet ajánlotta.

6. zsumma (válaszként erre: 4. - Mókicaaaa)
2009. márc. 7. 18:04
amikor elolvastam a leírást, majdnem sokkot kaptam, gondolhatod!
5. zsumma (válaszként erre: 3. - Mandy)
2009. márc. 7. 18:03

na Diprosalic , gyorsan elolvastam mit tud, ezt a kenőcsöt meg nem lehet lefedett területen alkalmazni, pl. pelenkázott terület.. tényleg csak ilyen gyógyszerek vannak erre a problémára?? :-( nem vagyok benne biztos, hogy jobb az hogy ilyeneket kenegetünk, mint a kétkezi beavatkozás, ha érted hogy értem:-)persze, én is féltem, meg nem akarom hogy fájjon neki, de ezektől a kencéktől is féltem...ááááá, hétfőn megkérdem a gyerekorvost is, tud e valamit..

de persze várom még a tapasztalatokat!!

tényleg a sebészetre hogy lehet bejutni? kell beutaló?

4. Mókicaaaa (válaszként erre: 2. - Zsumma)
2009. márc. 7. 17:51
Hát furcsa az biztos!
2009. márc. 7. 17:48

Szia!

Az én kisfiam most lesz 2 éves, és éppen ezen a héten járták meg a férjemmel a Gyermekklinika sebészetét ez ügyben.

Mi Diprosalic kenőcsöt kaptunk. Én se szívesen használom - pláne miután a gyógyszertárban mondták, hogy ez egy nagyon erős szteroidos krém :-/ De még mindig ezek szerintem, mint a bemetszés! Reméljük, használ majd!

2009. márc. 7. 17:42

19 hós kisfiamnak ezt írt fel az urológus,de én kételkedem.....női gyógyszer ösztrogén tartalommal..valakinek tapasztalat?

köszönöm

2009. márc. 7. 17:41
Használt már valaki Ovestin krémet fitymaszűkület kezelésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook