Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt már valaki fogköztisztítót fogkefét? fórum

Használt már valaki fogköztisztítót fogkefét? (beszélgetős fórum)

20. ujlany
2012. szept. 30. 14:29

szia! en azt ajanlom.

Sajnos magyarul (ezen az oldalon) nem sok minden van rola, de angolul igen.

nem fogod megbanni, ha beruhazol ra.

[link]


[link]

19. 2a4f521b34 (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2012. szept. 30. 14:21

Amúgy nem értem, miért veszed személyeskedésnek a hozzászólásomat. A sítlusodat pedig reformáld meg, mert én nem kötekedtem veled. Attól még, hogy egy fórumon vagy és nem látszik az arcod, attól még beszélj másokkal normálisan.

Én nem vitatkozom azon, mert lesz.rom, hogy kinek melyik kefe fér be a foga közé és melyik nem. Te biztosan végigpróbáltad az összes márkát. Én viszon már kipucoltam pár szájat és tudom mit beszélek.

Innentől viszont nem szeretnék veled foglalkozni, akkor sem ha nem tetszik mit írtam, mert utálom, ha egyesek a fórumot másra használják mint amiről szól.

18. 2a4f521b34 (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2012. szept. 30. 13:48
na, látom te elég hamar felkapod a vizet, olyanon is, amin nem is lehet. Sorry.
2012. szept. 28. 08:23
Én Curaproxot használok, befér minden fogam közé. Szeretem, és úgy gondolom, hogy hatékonyabb, mint a fogselyem, de nem biztos, hogy higiénikusabb is. Ettől függetlenül fogselymet is használok időnként, és van még egy borsószem fejnagyságú spéci fogkefém is, amivel elérem a bölcsességfog hátulját is, és egyéb problémás helyeket. Plusz normális fogkefe, és szájvíz. Így álmodta meg a fogorvosom, de én azért nem tartom ezt így be, ilyen nagy becsülettel. És szerintem a fogköztisztító nagyon jó dolog, de elég drága is, mert pl. a Curaproxban azt hiszem, négy fej van, és elég hamar elhasználódik, ahhoz képest, hogy fizetsz érte vagy 3000-4000 forintot.
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - 2a4f521b34)
2012. szept. 27. 22:24

Ha már onnan a távolból annyi mindent látsz, megnéznéd, hogy nem a konyhaasztal mögé esett be a kedvenc kiskanalam? Nem szeretném azt a böszme szekrényt elhúzni.


Amúgy nem nyert. Szépen, egymás mellett állnak a fogaim egyenesen, normálisan. Ne haragudj, a fogszabályzó fogorvosom nem gondolt arra, hogy réseket csináljon közéjük csak azért, hogy alverdének mindig igaza legyen.

2012. szept. 27. 19:02
nézd, ha egymás hegyén hátán torlódnak a fogaid, akkor tényleg nem létezik megfelelő méret. De ha szépen egymás mellett vannak, normálisan, akkor pl. a curaprox legkisebb keféje biztosan bemegy. És azt is tudni kell, illetve tudod is, ha használod, hogy ezt az ínypapillánál kell bevezetni, nyilván az élénél nem fog bemenni csak a fogselyem
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - 2a4f521b34)
2012. szept. 27. 15:22
A kiírónak biztos jó az az eszköz is, a fogorvos látta mekkorák a közök, viszont általánosságban nem igaz, hogy a minden fogközhöz létezik megfelelő méret.
2012. szept. 27. 15:10
persze, ezt nem reklámozzák tv-ben, csak a rendelőkben
2012. szept. 27. 15:06
Még nem hallottam róla
2012. szept. 27. 15:06

fogköztisztítóból több méret létezik, az egészen picik beférnek a legkisebb fogközbe is. A legnagyobb méretválasztéka a Curaproxnak van, de ezt csak bizonyos patikákban lehet kapni (esetleg megrendeli a patika), de ez a legdrágább is.

Dm-ben és rossmannban is van sajátmáskás, ezek jó áron vannak.

Amúgy átlagos fogközbe a sima fogselyem elég (itt is érdemes jobb minőségűt venni, itt néhány nagyobb márkát értek pl. Oral-B, Reach, sensodyne- én kipróbáltam olcsót is és ég és föld a különbség)

Nagyobb fogköznél, ahol beesik a fogselyem és érezhetően rés van, ott viszont jobb a fogköztisztító kefe.

2012. szept. 27. 14:58
Meg létezik olyan is, ami olyan, mint egy kis csúzli, gyakorlatilag úgy működik, mint egy darab pálcikára kifeszített fogselyem. Azt nem próbáltam. Ha megtanulod a fogselymet használni, gyorsan és egyszerűen fog menni, és felesleges lesz minden egyéb kenyere.
2012. szept. 27. 14:57
Köszönöm a válaszokat
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Zsuzsu 12)
2012. szept. 27. 14:55

Szerintem erre gondol:

[link]


A fogorvosnak igaza van.

Ha rászoksz, utána igényelni fogod, mert érezhetően tisztább lesz a fogad.

2012. szept. 27. 14:52

Én is használok:)

T E P E a márkája,több méretben lehet kapni.

2012. szept. 27. 14:52

cuca ez jó:DD Az mi?:)

Doki szerint nem lesz "annyi " lyukas fogam ha használom hát nem tudom mivel szerinte a fog között bent rekedt lepedéktől romlik gyorsan a fogam de ha ezt használom majd nem fog

2012. szept. 27. 14:52
Persze fogselyemmel együtt! :)
2012. szept. 27. 14:51
Szerintem nagyon jó dolog én évek óta használok, de nyeletlent..azt könnyebb szabályozni. Gyógyszertárak forgalmazzák. Olyan mint egy cuca! :)
2012. szept. 27. 14:50
Értem.Ez mondjuk igaz
2012. szept. 27. 14:50
Szerintem jobb a fogselyem. Olcsóbb és higiénikusabb, mert minden alkalom után eldobod. Nekem sok fogam közé be sem férne, azokon a helyeken viszont úgyis kell a fogselyem.
2012. szept. 27. 14:41
Dokiné mondta érdemes kipróbálni de gondoltam megkérdezem kinek, hogy vált be

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook