Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt már valaki Ceresit páramentesítőt? fórum

Használt már valaki Ceresit páramentesítőt? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 25. 08:07

Nálunk is nagy gondot okozott a penészedés, mikor megnéztük a lakás páratartalmát, akkor több helyiségben 80 közeli értéket írt ki, pedig naponta többször szellőztettünk (persze esős időben az se sokat számít). Végül egy komoly páramentesítő (16 liter vizet von ki naponta) oldotta meg a problémát, pár nap alatt sikerült levinni 60-asra az értéket, bár dolgozik rendesen. :)

Ceresittel vagy sóval szerintem ilyen hatást esélytelen elérni.

Bérelni se érdemes, mert, ha rossz a szigetelés, akkor úgyis újra szükség lesz párátlanításra. Inkább próbálj kifogni egy 0 THM-es akciót és havi kb 5ezerből megvan a normális páramentesítő 10 hónap alatt.

32. Angéla30 (válaszként erre: 10. - Gofrika)
2011. ápr. 13. 11:25

Szia!

Mikor épült a ház? Párátlanító készülék nélkül 3-4 év kell mire kiszárad. Mi nem akartunk ennyit várni. Februárban lett kész az A+-os házunk, mára már 50-60% körüli a páratartalom. Amint nyílászáró és fűtés lett a házon és házban (decemberben), rögtön betettünk egy ipari párátlanítót. Volt nap, amikor 50 liter vizet kiszívott (gyerekkádat kellett alátenni és többször üríteni). Amint kevesebb lett a kiszívott víz mennyisége, visszaadtuk a kölcsönzött gépet és vettünk egy Trotec 50S gépet (még mindig olcsóbb, mint a kölcsönzés), de egy pár hete már arra sincsen szükség napi 1-2 néhány perces szellőztetéssel. Penész eddig nem jelentkezett és az ablakok is teljesen szárazok.

A Ceresit semmit nem ér, az öcsémék próbálták. Hosszú távon a párátlanító készülék kifizetődöbb.

31. stokimagdi (válaszként erre: 29. - Lady Blakeney)
2011. ápr. 12. 19:47
Nnnna ezt is kipróbálom, vannak olyan helyek a kertben ahol hiába kapálom ki a gazt, visszanő, az istennek nem tudom kiírtani. :D
2011. ápr. 11. 10:27

Hát éppenhogy csak nedves lett a só, és sokáig kinn volt, az ablakok meg ugyanolyan vizesek voltak.

És az is érdekes, hogy a sógornőmnél Nagykovácsiban bevált a Ceresit. Agyba főbe dicséri.

29. Lady Blakeney (válaszként erre: 28. - Stokimagdi)
2011. ápr. 10. 13:39

Sajnálom, hogy nem vált be nálad a só. Mint korábban is írtam, ez sem tökéletes megoldás, mert az ablakok a kitett só ellenére is párásak voltak nálam is, de ami vizet összegyűjt a só, az legalább már nem marad a szobában.

A tél folyamán kb. háromnegyed vödörnyi vizes sót szedtem össze. És ez sem ment kárba, nem öntöttem ki, mert olyan helyeken elhasználtam, ahol nem akarom, hogy kinőjön a fű. Arra is bevált.

2011. ápr. 9. 19:30
Én is azt hittem, de nekem nem sokat ért a só sem
27. Lady Blakeney (válaszként erre: 26. - Zsuli83)
2011. ápr. 8. 14:01
Köszönöm a választ, de ha nekem kéthetente lenne fölösleges 14.000 Ft-om, annak nagyon örülnék, de biztosan nem egy ilyen gép bérlésére költeném. Egyébként én már rég nem veszek páramentesítő betétet. Tökéletes erre a célra a 30 Ft-os só is.
26. zsuli83 (válaszként erre: 23. - Lady Blakeney)
2011. ápr. 6. 15:59
bérleni is lehet páramentesítő gépet, úgy olcsóbban jössz ki 14 000 Ft = 2 hét. nem kevés ez sem, de a ceresitba való folyamaots utántöltő vásárlás sem olcsó.
25. Lady Blakeney (válaszként erre: 24. - CineDOG)
2011. febr. 13. 15:38
Köszi, de akkor már nem is keresem. Ezt nem szegény embernek találták ki. Akkor marad a só.
2011. febr. 12. 18:55

Üdv!

Párátlanító gép kb 40-50eFt. Akár napi 20liter vízet tud kiszedni a levegőből. Ehhez mindig mennie kell. Nem halk, az biztos. Az argep.hu-n találsz jópárat, néha az Aldi szokta akciózni, 40-ért.

23. Lady Blakeney (válaszként erre: 22. - Vikuszka)
2011. febr. 5. 12:09
Mennyibe kerül egy páraelszívó gép, és mekkora helyet foglal? Gondolom árammal működik. Sokat fogyaszt? És folyamatosan mennie kell?
2011. febr. 4. 20:49

Sziasztok!

Nekünk is szörnyű vizes volt a lakásunk, a Ceresit nem ért semmit. Aztán a férjem vett egy páraelszívó gépet, ami sokat javított a helyzeten. De sajnos a nagy vizesedésnél a hőszigeteléssel lehet baj.

2011. febr. 4. 20:45
Oké, köszi szépen.
20. Lady Blakeney (válaszként erre: 19. - Lady Blakeney)
2011. febr. 4. 20:18

Lehet, hogy nem jó értelmezhető, ezért pontosítok:

1 kg sót öntök kétfelé 2 műanyag tálba. Tehát fél-fél kg egy tálba.

19. Lady Blakeney (válaszként erre: 18. - Stokimagdi)
2011. febr. 4. 20:11

Szia!

2 nap után ne várj még semmiféle eredményt. Ami vizet bevesz a só, az lekerül a tál aljára. Kb. 2 hét nálam mire a só tetejét teljesen belepi víz. Persze ez attól is függ, hogy mennyire vizes a helyiség. A fürdőszobába gondolom már korábban kell cserélni, én ott nem használok.

Egyébként 1 kg sót öntök 2 alacsony oldalú műanyag tálkába. Ezeket teszem az ablakba.

Biztosan szoktál látni élelmiszerboltokban olyan fehér hosszúkás tálcát, azt hiszem hungarocelből van, amibe éthagymát árulnak. Olyanba is teszek le a földre a szobába a szekrény mellé a sarokba, mert oda csak ilyen sovány edény fér be. Ebbe persze jóval kevesebb só tehető fél kilónál, ezért hamarabb kell cserélni.

2011. febr. 4. 19:17

Szia Lady !

Megkérdezhetem, hogy kb milyen fazonú tálkába, kb mennyi sót teszel?

Merthogy még semmi látszatja, vagy kora van még 2 nap?

2011. febr. 2. 20:12

Kitettem, egyenlőre 2 helyiségben, ahol a legvizesebb.

Keresek még megfelelő edénykéket és minden helyiségbe fogok tenni.

16. Lady Blakeney (válaszként erre: 15. - Stokimagdi)
2011. febr. 2. 18:54
Épp ma cseréltem ki két edénybe is a sót. Mindkettő dugig volt vízzel. Tényleg felesleges megvenni a drága tablettát. Ezzel ugyan azt az eredményt éred el jóval olcsóbban.
2011. febr. 1. 16:10

Nohát ezt én is megpróbálom, nem várok arra hogy hol kapok ceresitet, mert akkor ezek szerint felesleges.

Nálunk is folyik a víz mindenütt.

2011. jan. 26. 21:12
Mi is használtuk éveken keresztül minden télen, ennek ellenére folyton vizes volt minden ablak. Aztán olvastam valahol, hogy ez a tabletta ugyanolyan módon működik, mint a hagyományos háztartási só. Magába szívja a vizet. Ott azt tanácsolták, hogy a drága tabletta helyett tegyünk ki egy tálba sót. Az idei télen most ezzel próbálkoztunk. Való igaz, összeszedi a vizet, mert pár hét múlva tocsog a víz a són, de ez sem tökéletes, mert az ablakok továbbra is vizesek. Ettől függetlenül én továbbra is teszek ki sót, mert amennyi vizet összeszed, az már nem a falon meg az ablakon landol. És nagyon olcsó. Erre a célra megfelel a legócskább só is, aminek kb. 30 Ft kilója. Ezzel szemben a tabletta nagyon drága.
2011. jan. 26. 16:30
Tök vicces, hogy az egyetlen tényleg érdemlegesen segítő hozzászólást, vagyis terméket szedték ki a hsz-ek közül.. Márpedig az tényleg hatékony..
2011. jan. 26. 12:44
Akkor inkább nem költöm rá a pénzt.
2011. jan. 26. 12:36

Nem lesz végleges megoldás. Nálunk 3 db van a lakásban belőle, még is penészedünk, és az abllakok párásak, folyik róluk a víz.

És nagyon sok bele a tabletta. Nálunk havi 3 db kell, és így elég költséges.

Mi most készülünk venni elektromos párátlanító készüléket. Az 40 ezer körül van, és csak a vizet kell kiöntögetni belőle.

2011. jan. 26. 12:35
Nekünk meg szuper szigetelésű készházunk van,mégis penészedik és folyik a víz.Állítólag pont azért mert túl jól szigetelt. Az ablakokon patakokban csorog a víz...:(
9. mh07
2011. jan. 26. 12:32

Édesanyám is használja évek óta. A szobában működik, de a konyhában sajna nem sok változás tapasztalható. Az elektromos nagyobb teljesítményű, bár arról nincs tapasztalatom.

A páraelszívó csak akkor hatásos, ha külső kivezetésű (kürtő, kémény v. padlás) egyébként csak keveri a levegőt.

2011. jan. 26. 12:30
Sajnos nem ér semmit, a falon vígan folyik a víz, és nő a penész mellette, pedig ráadásul kétkamrásat vettünk ...
2011. jan. 26. 12:29

Nézz be erre a fórumra:

Mik a tapasztalatok a Stop Pára készülékkel kapcsolatban?

Ott a Ceresitről is találsz infót.

2011. jan. 26. 12:29
Régi, borzasztó rossz szigetelésű és elosztású a házunk. Ha főzök, patakzik a víz a falról mindenütt
2011. jan. 26. 12:29
egy próbát megér,de csodát ne várj! Ugyanez van nálunk is...és még rasnya is.
4. bancsa1981 (válaszként erre: 2. - 45f2f5f4f7)
2011. jan. 26. 12:28

Szia! Én használok, de semmit sem ér:( Megbántam, hogy annyi pénzt kiadtam érte. Az ablakpárkányon van, de az ablak folyton vizes, és ugyanúgy penészedik mindenhol ahol eddig.

Egy megoldás van: sok szellőztetés+Szavo.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook