Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt már közületek valaki Öko-mosógolyót? Mik a tapasztalataitok? fórum

Használt már közületek valaki Öko-mosógolyót? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 17. 17:56
Azt árulja el nekem valaki, milyen hőmérsékleten kell használni? Hideg víz, vagy esetleg a mosóprogramhoz tartozó hőfokon?
42. 91c956613e (válaszként erre: 33. - Pocsapa)
2011. jan. 16. 20:09
..és ha nem süt a nap?
41. emagdi (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2011. jan. 16. 17:17

ez most az a nagy zöld lyukacsos gömb amiben kis apró "zizi"golyócskák vannak.

de amúgy van az a régebbi fajta ökogolyóm is, ami mágneses, és állítólag vízkő ellen jó.

az is benne van már évek óta a mosógépben, ártani nem árthat alapon:D (úgyhogy már két golyó is van a dobban :))))

40. emagdi (válaszként erre: 32. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 16. 17:14

1-2 hónapja valamelyik szupermarketben kb 800 forintért árulták, az akciós újságjukban is benne volt, ott tűnt fel.

vettem egyet én is, azóta bent van az is a mosógépben, biztos ami tuti alapon:) de amúgy mosódióval mosok, azt azóta is ugyanúgy teszem a gépbe, mint eddig. a ruhák meg normálisak, úgy vagyok vele, hogy ez a gömb ártani nem árthat, ha meg használ, akkor szuper:)

de sokezerért biztos nem vennék.

39. vviki2
2011. jan. 16. 15:38

Én egy olyan cégnél dolgozom, ahol forgalmazzák, így naponta "ajánlgatom". Személyes tapasztalatom (még) nincs, de szeretném kipróbálni, mert sokan dicsérik. A normál szennyezettségű ruhákhoz szuper, a makacs foltokat pedig a legdrágább mosószer sem viszi ki. (Öblítő kell hozzá, mert illatosítani nem illatosít!)

Persze volt már negatív vélemény is róla, de az szerencsére elég ritka. A legtöbb vásárló szereti.

Ja, és nem tudom, hogy a többi ilyen mosólabda milyen, én az Eco Zash-ről írtam...

38. 486f159516 (válaszként erre: 36. - Reki1)
2011. jan. 16. 15:33
ha az ökomagra gondolsz akkor az egy nagy parasztvakítás!!!!!
2011. jan. 16. 15:31
NEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!
36. reki1
2011. jan. 16. 15:30
Milyen tapasztalatok van a mosógolyóval? Valóban helyettesíti a mosóport?
35. pocsapa (válaszként erre: 32. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 3. 17:22
Nézzél szét és sokkal olcsóbban is hozzájutsz.Nekem is van jó pár darab.
34. pocsapa (válaszként erre: 12. - Gyöngyi)
2011. jan. 3. 17:07
Igen csak megfelelően kell használni.
33. pocsapa (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2011. jan. 3. 17:02
Sajnos sokan kevés infoval rendelkeznek és igy nem elég hatékony a mosógolyó.Havonta egy alkalommal egy óra hosszáig napon kell kiszáritani,a golyónak legalább egy órás programot kell beállitani vagy mosás előtt egy liter vizben kell beáztatni egy óra hosszára és az áztató vizet is a gépbe önteni.
2010. dec. 1. 09:37

[link] ez?

most nagyon-nagyon brutál akciós, és ha 3 évig nem kell mosószert vennem, hát, megéri:-)))

2010. aug. 30. 17:54

A mágnes lágyítja a vizet??? Eltávolítja a szennyeződést??? Aki elhiszi íratkozzon be újra iskolába!!! Egyetemi kémia professzoraim is említették, hogy mennyi emberrel meg tudják "etetni" ezt a marhaségot, csak hogy pénzt szerezzenek...

Kérlek ne higgyétek el!! Pénzkicsalás csak!!!!

30. globus
2010. júl. 15. 13:39
Megnéztem. Ez más, mint az Ökomag.
29. 0cd1008be6 (válaszként erre: 27. - Globus)
2010. júl. 12. 23:24
Van zöld, fehér, sárga... sokféle... de ahogy írtad, egy golyó, sok lyukkal, s benne még több pici golyó...:)
28. 0cd1008be6 (válaszként erre: 25. - Lilibeth)
2010. júl. 12. 23:23

A mosógolyó már magában lágyítja a vizet.

Mi amit vettünk, ahoz volt valami stift is, amivel a makacs szennyeződéseket lehet eltávolítani. Pl: a kanárisárga kötött pulcsi ujján tündöklő fekete olajfolt, amit a mozgólépcsőn leesve szerzett...:S :)

27. globus
2010. júl. 12. 20:32
Ez az a zöld színű, kb. 6-7 cm átmérőjű golyó, amely több oldalán, és belül lyukas?
26. pgiz
2010. júl. 12. 15:37

A mosódió nem lágyítja a vizet, hanem mosószer.

A mosószóda segít, és vízlágyító.

25. Lilibeth (válaszként erre: 6. - Kevian)
2010. júl. 11. 14:07
A mosógolyót ezek szerint úgy használod, hogy + mosódió? Én úgy tudom, hogy a mosódió lágyítja a vizet, mosószódát teszek még hozzá, ha nagyon szennyezett a ruha. A mosógolyót még nem próbáltam, de gondolkodom rajta.
2010. júl. 3. 15:20
mi is használjuk a mosógolyót, eddig nagyon meg voltam vele elégedve!
2010. márc. 16. 09:43
Na nekem vannak masszív foltos ruháim, a párom autókat szerel...Semmivel nem jön ki a munkásruhájából az olajfolt-talán az "ecetes olló" hatásos lehet.
22. Masször (válaszként erre: 21. - Pirosalma)
2010. márc. 15. 20:56

Pont erre gondoltam én is:-)

Az objektivitás kedvéért annyiban változtatnék, hogy új lepedőket használnék - részben mert fehér, ezzel is nehezítve a feladatot:-) részben mert viszonylag olcsón beszerezhető.

"Sztenderdizált" foltokat használnék, gyümölcs, olaj - ét és ásványi - paprikás zsír, csoki, kávé..

Ha van ötleted szívesen fogadom:-)

21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Masször)
2010. márc. 15. 20:20

Hogyan zajlana a teszt? Kimosunk valamit mosógolyóval, mosószer nélkül, aztán azt megállapítjuk, jé, milyen szép lett?


Szerintem úgy kellene, hogy: föláldoznánk pár ruhadarabot, 4 csoport lenne:

1. víz

2. víz + mágnesgolyó

3. mosószer

4. mosószer + mágnesesgolyó


Különböző foltokat ejtenénk a ruhákon, mindenik csoport tartalmazná ugyanazon ruhaanyagon ugyanazon foltot. A teszt vak lenne, nem tudnánk, melyik mosás melyik csoportot teszteli éppen, mert valaki előre összekészítené a rendszert. Utólag, nem tudva, hogy melyiket mivel mostuk, szemrevételezés alapján lehetne az esetleges különbségeket megállapítani.


Mit gondolsz?


(Lehetnek apróbb hibák, hiányzó részletek, most csak a hasamra ütöttem, kiindulási pontnak jó lesz.)

20. Masször (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2010. márc. 15. 20:04

Szia!

Ismét teszek egy kísérletet, hogy empirikus tapasztalatot szerezhess!

Meghívlak egy próba mosásra - közel fél éve csak mosógolyót használok:-)

Te hozod a ruhát!

Amíg a gép kimos, kipróbálatlanod a lábáztatós méregtelenítést is;-D

2010. márc. 15. 08:07
Én egyszer véletlenül mosószer nálkül mostam...meglepően tiszták lettek a cuccok!!
2010. márc. 14. 19:36

Az ásványi golyok mozgása negatív ionokat generál, és ez álltal csökken a víz felületi feszültsége, és így a víz részecskéi a szövet szálai közé jobban be tudnak hatolni, ezért hatékonyabban távolítja el a szennyeződéseket. Ez nem az én fejemből pattant ki, nem vagyok fizikus, de ez még mindig hihetőbb, mint a mosópor "inteligens molekulái" amik felkutatják a foltokat. :)

Egyébként én is nehezen hittem el, hogy műkszik, kb. fél évig hurcoltam egy mintát a csomagtartómban, és eszembe se jutott kipróbálni, de egyszer kifogyott a mosóporom, és lusta voltam boltba menni, gondoltam lesz ami lesz....

Azóta még nem kellett mosószert vennem.

17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Toprobot)
2010. márc. 14. 19:03

láttam reklámot erről a kerámiagyöngyös golyóról, amihez sem mosópor nem kell, sem öblítő.


Engem is érdekelne a hatásmechanizmusa.

16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Toprobot)
2010. márc. 14. 18:10

"És van a kerámiás mosógolyó, ami tartalmaz mágnest is, és különböző összetételű kerámia gyöngyöket, amik a teljes tisztaságot biztosítják. Kb. 1000 mosásra elég, és sem mosószert, sem öblítőt nem kell használni."


Ezt azért fenntartásokkal kellene kezelni (és akkor még finom voltam, és nőies), annyira abszurd.


Ha ismered a témát, bátorkodom megkérdezni: mi a fent említett két termék (Öko-golyó és kerámiás mosógolyó) hatásmechanizmusa?

2010. márc. 14. 18:00

Kedves Gyöngyi, és Többiek!

Szeretnék segíteni nektek, elég jól ismerem a témát! Van itt egy kis kavarodás. Van az Öko-golyó, ami egy lyukacsos golyo, amiben mágnes van, ez álltal lágyítja a vizet, csökkenti a vízkőképződést, és kevesebb mosószer is elég a mosáshoz. Van a mosodió, ami egy indiában honos fa termése, ez természetes "szappant" tartalmaz, ezzel tisztít. Adagolása függ a víz keménységétől, és a ruha szennyezettségétől. Egy adag 2-3 szor használható. És van a kerámiás mosógolyó, ami tartalmaz mágnest is, és különböző összetételű kerámia gyöngyöket, amik a teljes tisztaságot biztosítják. Kb. 1000 mosásra elég, és sem mosószert, sem öblítőt nem kell használni. Én, és a családom hónapok óta ezt használjuk, és teljesen meg vagyunk vele elégedve. Még egy megviselt sütőtökfoltos babaelőkét is tisztára varázsol. Nem csak mosószert, hanem vizet is spórolunk, mert kevesebb öblítés is elég. Remélem tudtam segíteni!


Szép napot mindenkinek!

2010. márc. 7. 17:10

Tudásbázis - Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? (3. oldal)

Itt találsz jót is rosszat is róla.

Szerintem a vízkő azért más színű, /már akinek van/ mert sötét ruhát is mosunk gépben és meglátszik a vízkő színén.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook