Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt baba/gyerekcipőt hogyan tisztítotok, fertőtlenítetek? fórum

Használt baba/gyerekcipőt hogyan tisztítotok, fertőtlenítetek? (tudásbázis kérdés)


13. teodora3322 (válaszként erre: 11. - K.tünde78)
2010. ápr. 13. 12:10

Köszi az infókat.

Az szupi, ha az orvosok is ezt ajánlják:-)

12. sajert
2010. ápr. 13. 11:39
Én simán mosógépben kimosom. A kinti cipőjét meg főleg ebben a takony időben hetente, semmi baja sincsen (Deichmann, Bobby shoes vagy milyen cipő)..
11. k.tünde78 (válaszként erre: 10. - Teodora3322)
2010. ápr. 13. 11:22
gyógyszertárban vehetsz formaldehid oldatot(z orvosok is ezt a módszert ajánlják,mert tényleg tuti csírátlaniít és neked a ez is nagyon fontos).a lényeg,hogy kesztyűs kézzel bánj vele mert a bőrödet szárítja,a későbbiekben nem lesz vele gond,mert teljesen kipárolog belőle,szóval a mezítláb is használnátok bármeik cipőcskét akkor sem lenne semmi ártó következménye.
2010. ápr. 13. 11:01

Köszi a válaszokat!

Amelyik cipőn látom hogy nem olyan kényes (pl. ruhatalpú mamusz stb)azt óvatosan kimosom, a többit meg "szárazon" fertőtlenítem.

Most már emlékszem, hogy a szüleim is alkalmazták a formaldehides vatta módszerét is.

Szerintem ha utána jól kiszellőzik nem lehet gond és úgysem mezítláb veszi majd fel a drága, aki még csak a pociban van, de minél előbb túl akarok lenni azokon a tennivalókon amin lehet.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. ápr. 13. 10:41

Én kézzel mosom.

Jól beáztatom mosóporral, aztán jöhet a körömkefe.

2010. ápr. 13. 10:38
Én a 20 ezer forintos cipőmet is simán bevágom a mosógépbe. Nem lesz semmi bajuk!!!!
2010. ápr. 13. 10:22

Szia!

Lehet kapni cipő fertőtlenítő spayt (szagtalanító is egyben) bármelyik cinagyobb cipő üzletben. Kb. 1000-1500FT. Én azt használom.

6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Teodora3322)
2010. ápr. 13. 10:20
Mosógépben inkább ne mosd ki. Egy cipőnek sem tesz jót, anyagától és fajtájától függően. Nem csak a ragasztás engedheti el, hanem leválhat a talpa, a bélése, a talpbetétje. Egyiket sem lehet tökéletesen visszaragasztani.
2010. ápr. 13. 10:19
Na ezt jól írtam,szóval:Minden cpőt úgy fertőtlenítünk,legyen gyerek vagy felnőtt,hogy........
2010. ápr. 13. 10:18
Minden cipőt ,legyen gyerek vagy felnőtt,hogy formaldehid oldatos vattát tömsz a cipő orrába,majd beleteszed egy zacsiba és légmentes jól lezáród,24 óráig tartod a zacsiban így,ha süt a nap kint ,akkor ted kia napra nyugodtan így a zacskóban ,mert méghatásosabb a csíramentesítés így.
2010. ápr. 13. 10:18
Ha mosható a cipő, ecetes vízben mosom át.
2010. ápr. 13. 10:17

Arra lennék kiváncsi, ha pl. kispárnahuzatban 30 fokon kimosom a kapott, használt babacipőket vajon elenged -e a ragasztásnál stb. vagy ez csak a cipő fajtájától, minőségétől függ hogy mit bír.

És ha nem mossátok, mivel lehet kíméletesen ferőtleníteni?

Előre is köszi a válaszokat :-)

2010. ápr. 13. 10:14
Használt baba/gyerekcipőt hogyan tisztítotok, fertőtlenítetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook