Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használható-e az orchidea tápoldat más növényekhez? fórum

Használható-e az orchidea tápoldat más növényekhez? (tudásbázis kérdés)


10. Pannimókus (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. okt. 29. 19:57
Jó ötlet :) Bár jelenleg nem tudnám hova rakni, de ha a jelenlegi növényeim feladják, ilyet szerzek majd :)
9. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2013. okt. 28. 09:52

Erre még nem hallottam , h anyósnyelv ! csak a szanzavérára , akkor ezek szerint lehet , h sokféle anyósnyelv van ?!

Az én syngóniumom , vettem v 10 éve egy szépet , ami egy mohás karóhoz volt ültetve , szép volt az , de egy idő után , lógott jobbra-balra , akkor szétvagdostam és gyökereztettem . Közbe láttam Kőbányán egy iskola lépcsőházában , ahol szinte nem is volt természetes fény és mégis gyönyörű kövér növényeik voltak , lehet , h kapott jócskán tápoldatot is , de gyönyörűek voltak .

8. bnedora (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. okt. 28. 09:32
Erre mondják, hogy "anyósnyelv". A fényt szereti és a vizet, páratartalmat, viszont a tűző napot nem. Sajnos, nálam csak "éldöglődik", pont a vízhiány miatt.
2013. okt. 28. 08:13
Lányok ! ahol nagyon pusztulnak a növények / nem bírják a kiképzést , v az alul v felültápláltságot nehezen viselik el / vegyetek Syngoniumot ! Nálam trehányabb kertész nem sok van , szegény növényeim v túl sokat kapnak v túl keveset , de a nyíllevél nagy túlélő ! Önmagából remekül szaporítható , nekem már lett v 20 cserépnyi , eléldegél a fürdőszobába , ahol zöld ablaküveg nem sok fényt ereszt át / de legalább ott kap vizet , mert ha a kádba mászok akkor már vizet is kap / eléldegél az előszobába is , fény ott se sok jut neki , a szobába az ágyam mellett hatalmasra nőtt , fel is lehet lógatni , mert csüngőnek is gyönyörű , szépek a levelei , bár virágát még sose láttam sehol .
2013. okt. 27. 22:30
Köszönöm! Akkor kipróbálom, hátha :)
5. cicaanya (válaszként erre: 2. - Pannimókus)
2013. okt. 27. 20:54

igen csak jobban higgisd fel ;)

én használom összes virágaimhoz ;)

szépek tőle az biztos futósok nagyon szeretik

:)

4. Pannimókus (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2013. okt. 27. 20:42
A többi virágom teljesen egyszerű, azt sajnos nem tudom megmondani, milyenek - nem értek hozzájuk. Az orchideát is kaptam, de szegénynek nem túl sok esélye volt a túlélésre.
2013. okt. 27. 20:40
Biztosan használható, főleg a hasonló virágokhoz. Én pl. a vitorlavirágot is permetezem vele.
2013. okt. 27. 20:39

Sziasztok!


Szerintetek használható-e az orchidea tápoldat más növényekhez. Vettem egyet, de az orchideám kipusztult. A tápoldatot azonban nem akarom kidobni. Használható a többi növényhez? Vajon mennyiben tér el az összetétele?

2013. okt. 27. 20:38
Orchidea tápoldat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook