Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki kutyaajtót? Mennyire biztonságos? fórum

Használ valaki kutyaajtót? Mennyire biztonságos? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 17. 22:32
Hát a hideg egy egész kicsit bejön rajta, de csak kicsit. Mondjuk nálunk az előszobába nyílik a kutyaajtó. Mi a freshnaapf (vagy hogy is hívják?????) ban vettük pár éve, a nevét már nem tudom, de mondom nekünk bejött.
2010. aug. 17. 22:28

Én nem használtam még kutyaajtót, nem tudom mennyire biztonságos:)

Szomszédban van, nincs tőle elragadtatva a kutya... nyüszög ha ki akar menni, valamiért nem használja, viszont a macskák azon közlekednek...

ha olyan nagy ajtó kéne ahhoz hogy a kutya kényelmesen kiférjen, amin egy ember is befér, akkor inkább legyen a kutyának kinti háza... de manapság mi biztonságos?:(

13. scara.bosco (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 21:43

Remélem megtartottad mindkettőt:-).

Mancika: az én blökim, már egy 22 kg-s, kb 48-50-es marmagasságú nagy szőrtapi. Az ő méretére az ajtók kb 30x35 cm-sek. VAn még egy kutty, de ő meg értelemszerűen kifér, egy karcsú sápinel öreglány. De a nagy szőrtalp meg szétmiszlikeli az ajtókat, ha egyedül hagyom. Most még okés, ha elmegyek, kiteszem a kertbe, bár tegnap simán rájött, hogy egy ponton át tud huppanni a kerítésen. Azt kicsit alakítgatjuk, de a téli mocsokban nem tenném ki a hosszú bundája miatt. Tavaszra úgy nézne ki, mint Bob Marley.


VAnnak kisebb vagyonért infrás kütyük, de semmiből sem áll leszedni a kutyáról a nyakörvet, ha éppen kicsattog és kinyitni vele az ajtót. Mondjuk nem az utca felől tenném (bár ott talán senki sem állna neki bepajszerolni magát. Sajna az ajtót is át kellene kicsit alakítani, mert üvegkazettás. Jellemzően nem akkorák a kazetták, mint a kutyiajtó.

Tényleg hideg nem jön be rajta? Tiéd milyen fajta? Staywellt néztem, meg a Swing T15-öt. Még alszom rá egyet:-). Bár az igaz, hogy aki akar úgyis bejön.

2010. aug. 17. 21:18

Nekem egy kistestű ebem van, neki vettük az ajtót. Műanyag ajtóba lett beszerelve, ami a kert felé néz, tehát az utca front felől nem lehet látni. Mi szeretjük, szerintem a kutyus is. Igaz hogy mivel akkor már 3 éves volt a kutyus eltartott egy ideig (kb 2 hétig) amíg megszokta a dolgot, mert a mi kutyaajtónk olyan, ami oda-vissza billen, és hangot is ad, olyan "csattanóst". Eleinte szoktattuk az új szerzeményhez. Egyikünnk kintről tolta őt be, másikunk meg hívta húzta. Másképp nem ment.. Elég nevetséges volt....de utána bejött neki. Csak halljuk hogy jön-megy éjszaka is kedvére.. Szerintem neki is jó, mert így azért függetlenítve van tőlünk, jöhet- mehet mikor kedve van.

Szerintem a mi ajtónk egy jó kutyaajtó, mert mint már írtam tudom szabályozni merre nyíljon, mondjuk csak kifelé mehessen rajta be már nem, vagy fordítva, vagy szabadon ki-be, vagy teljesen elcsavarom a "tekerőt" és akkor se ki se be nem mozdul az ajtó. Neked mekkora kutyának kellene?

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 21:11
Az nem gond. Családban marad.
10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. aug. 17. 21:09
Nem, sajáttól.
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 20:40
Valami idegen kutyától?
8. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 20:07

Gyere kedves...Ez most nem Az a topik...

:DDDDDD

2010. aug. 17. 19:48
Nem valami biztonságos, én kétszer terhes lettem mellette.
2010. aug. 17. 19:32
Macskaajtóban lehet olyat kapni, ami kvázi fotocellás, csak akkor nyílik ki, ha érzékel valami jeladót a macsek nyakörvén. Kistestü kutyknak biztos elég a macskaméret.
2010. aug. 17. 19:19
Szerintem ha nem az utca felé néz a kutyaajtó, akkor az sem rizikósabb, mert ha valaki be akar menni, akkor annak mindegy hol megy be.
4. scara.bosco (válaszként erre: 2. - Mancinéni)
2010. aug. 17. 19:06

kutya ki roma gyerek be :-)

Az lenne a cél, hogy ha nem vagyok otthon, akkor is ki tudjon menni, hiszen ha otthon vagyok én is lehetek az ajtónállója

2010. aug. 17. 19:04

Sziasztok!


Nálam is pont aktuális a téma.

Dupla üvegű erkélyajtóm van, én oda szeretnék beszerelni ilyen ajtó. Van valakinek ilyen tapasztalata?

2010. aug. 17. 18:44
Nálunk van. Hogy érted, hogy biztonságos-e?
2010. aug. 17. 18:41
Használ valaki kutyaajtót? Mennyire biztonságos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook