Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ a macskáknál a bolhaírtó nyakörv? fórum

Használ a macskáknál a bolhaírtó nyakörv? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 24. 07:55
igen hasznal.
17. SF
2009. aug. 16. 20:57
Igen, de előtte feltétlenül ki kell irtani a cicából más módon a bolhákat! Utána viszont tényleg távol tartja még a lakástól is!
16. emagdi (válaszként erre: 12. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 16. 20:50

kutya bolhairtó kinyírhatja a macskát, ne kísérletezzetek még véletlenül sem!!!


macskára csak macskáknak valót, azt is a súlyának megfelelően adagolva. (nem kell pontosan lemérni, azt hiszem 4 kg a határ, az alatt ill az felett van különböző csepp, szóval elég saccolni.)

4kg az egy felnőtt, átlagos méretű, átlagos testalkatú macska. (tehát ha nem kifejezetten nagy méretű vagy kövérkés a cica, akkor belefér a 4kg-ba)

15. 99279bb06f (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2009. aug. 15. 21:44

Igen, a macska súlya (vagy kutya súlya) a meghatározó, hogy melyik fajta cseppentőset kapja.

Én is a cseppek mellett voksolok, mert az nemcsak a bolhákra, hanem a kullancsokra, az atkákra és bizonyos bélférgekre is hatásos.

Kell még ezen kívül féreghajtó, és a kettő együtt biztos, hogy minden nem kívántat kiűz belőlük.

14. e28ddc7c9b (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2009. aug. 15. 21:38

Dórikám, az én macsom imád fürdeni. Ákosnak felállított pancsolót azért kell mindig lefedni, hogy Rumlis ne "bérelje" ki magának.

A cseppekkel kapcsolatba egyet értek veled, de gondolom, hogy van macskára való is.

Na hétfőn majd okosabb leszek, de ha megmarad az ezres akkor a Túri Vásárban a hétvégén eltapsolom.

13. bnedora (válaszként erre: 12. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 15. 20:59

De a kutya az más, mint a cica. Én például még egy cicámat sem fürdettem meg, de vannak akik igen.

Fontos, aki esetleg nem tudja, hogy cicának kutya bolhanyakörvet nem szabad adni, mert esetleg elpuszutlhat. És gondolom a cseppeknél is előírás van, mekkorára szabad használni.

12. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2009. aug. 15. 20:41

A nevét soha nem jegyeztem meg, mentem a "Horgász Boltba", ahol kutya-macska kaja, táp, gyógyszer, játék is kapható, illetve minden némi nemű házi kedvenc, elgügyögtem mit szeretnék, kaptam, fizettem.

A lányomék két hete hoztak egy kis kutyut (állítólag olyan valakiktől, akik majd tenyészteni akarnak - na őket nem akarom minősíteni), szerencsétlen ebben annyi bolha volt, hogy a barnaszőre feketélett a bolhától, foltokban kivakarta magát.

Az nap négyszer fürdettük meg. Itt csak délután van olyan "lódoktor" aki házi kedvencekkel is foglalkozik, ő adott egy ampulla bolha elleni valamit, amivel be kellett dörzsölni az ebet.

A bolhák szemmel láthatólag peregtek le a kutyáról, és mind ez potom 350,- Ft-ba került.

Hétfőn viszik a következő oltásra, mondtam neki, hogy vagy 2 ampullát hozzon nekünk is.

11. anonim :) (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. aug. 15. 20:35
köszi :)
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Anonim :))
2009. aug. 15. 20:33

a cseppet? van, amelyikben igen, de nem biztos hogy ott tudsz venni 1 db-ot, lehet, hogy meg kell venned egy dobozzal (ált három db van benne).

a fressnapf-ban biztos hogy kapható, de csak teljes doboz.

de tuti, hogy kisebb állatkereskedések is tartanak, ha van eszük, mert ezt azért elég sok ember veszi:))

mondod, hogy bolhairtó csepp macskának, aztán megmondják milyen fajták vannak (ált. 2-3 nagyobb gyár termékét tartják, ezek kaphatóak mindenhol, szinte mindegy melyiket veszed).

2009. aug. 15. 20:28
ja, és köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 15. 20:28
kisállat kereskedésben is lehet kapni?
2009. aug. 15. 20:23

egyetértek, a bolhairtó nyakörvnél nagyságrendekkel praktikusabb és hatékonyabb a nyakba csepegtethető bolhairtó.


a nyakörv veszélyes lehet: a macska felakad valamire és megfojtja magát, allergiás lesz a vegyszerre, és kihullik az öv alatt a szőre, a bőrét felkaparja stb.


a cseppel ilyen gondjaid nem lesznek. bármelyik állapatikában v állatorvosnál kapható.

2009. aug. 15. 20:18
A csepp a legjobb.
5. kobagabi (válaszként erre: 4. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 15. 20:11
Igen én tudom is a nevét. De ez nem a reklám helye...:) küldöm priviben..
2009. aug. 15. 19:42

Csak akkor adjál macskára nyakörvet, ha lakásba tartod.

Lehet venni cseppet (kb. 1.300,- Ft, 3-4 hónapig hatásos) ami bolha, kulancs el is védi.

2009. aug. 15. 19:31
Tapasztalatom szerint nem, én a Frontline cseppet használom.
2009. aug. 15. 19:29
a macskámba bolhák vannak. Ha veszek bolhaírtó nyakörvet az használ neki? Esetleg más ajánlások?
2009. aug. 15. 19:29
Használ a macskáknál a bolhaírtó nyakörv?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook