Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
1213. ágikám (válaszként erre: 1190. - Picur 74)
2008. febr. 22. 19:54
Picur! TERMÉSZETESEN BEFOGADUNK!! 17-től egy hétig a dokik továbbképzésen lesznek, nem nagyon tudnak műteni, mert nincs aki asszisztáljon nekik. Az adatlapomra feltettem Kelemen doki képét, legalább látod, hogy szimpatikus-e? Nekem nagyon is az! Egy évvel ezelőtt jártam nála, és emlékezett rám. Ez is ritka egy orvosnál. Valószínűleg a 21-én kezdődő héten fogsz kapni időpontot, vagy max. azután. 2-3 hét alatt sorra lehet kerülni.
1212. ágikám (válaszként erre: 1199. - Tomianyu)
2008. febr. 22. 19:46
Menjünk fogni a kezed hétfőn?? Lélekben ott leszünk, bírd ki! Mindig gondolj arra, hogy milyen gyorsan telnek a napok, egyszer csak szépen beforr a seb. Egy hónap múlva már nem is emlékszel majd rá! Szorítunk!
1211. ágikám (válaszként erre: 1194. - Timice)
2008. febr. 22. 19:43
Hát Timice, akkor távkapcsolatban maradunk! Azért az éteren át is meg tudjuk beszélni a dolgokat, persze jobb lett volna egy rakáson lenni! Én azért nem bánom, hogy nem küldenek haza másnap! Főleg így, hogy együtt leszünk a lányokkal.
1210. ágikám (válaszként erre: 1191. - Macsekcica)
2008. febr. 22. 19:38
Szia Macsekcica! Ezt nevezik mini plasztikának, amit neked mondott a doki. Én ilyet szerettem volna, de annál sokkal csúnyább a hasam. Azt neked kell érezned, hogy mennyire zavar a dolog. Mindenki maga tudja, mi az, amit el tud fogadni a testén, és mi az, amit már nem. A helyedben azért még várnék, hátha alakul a hasad.
1209. ágikám (válaszként erre: 1188. - B1c727be4e)
2008. febr. 22. 19:34
Szia Kelima! Én is gondoltam rá tegnap, hogy felvetem, nincs-e kedvetek meglátogatni bennünket a kórházban?? Gondolom, hogy a többiek is nagyon örülnének neki! Tudom, hogy sokan messze laktok Pesttől, de aki esetleg húsvétkor rokont látogat errefelé, az beugorhatna!:)))))))))))
1208. ágikám (válaszként erre: 1185. - Tünde41)
2008. febr. 22. 19:22

Szia Tünde! Hát én jól kifogtam ezeket a vizsgálatokat! Nem tudom, nálatok mitől megy ilyen gyorsan, engem még azért is lecsesztek, mert nem egy hónappal előbb kértem időpontot a hasi ultrahangra! Sikerült egy időpontot kizsarolnom a nőciből, de ezt is csak márc. 3-ra! Elképesztő! A vérvételen tegnap voltam, mert csak csütörtöki napon van ellenanyagos vérvétel. Az eredmény meg csak jövő hét pénteken lesz meg. Egyedül az EKG-t sikerült leletestől beszereznem.

Na mindegy, majdcsak összeszedem az eredményeket 6-ára. Igaz, még a háziorvosomhoz is vissza kell mennem velük. Egy kicsit állatira macerás! Mindegy, semmi nem tántoríthat el a céltól! Olyan szerencsésnek érzem magam azért, hogy ennyien együtt leszünk! Milyen más így, mintha nem lenne kihez szólnunk az 5 nap alatt. Lehet, még mi fogjuk kérni, hogy tartsanak bent tovább! Ott fogjuk ünnepelni a Húsvétot is. Ilyen jól még soha nem sikerült a locsolók elől elmenekülnöm!!

1207. timice (válaszként erre: 1203. - Tomianyu)
2008. febr. 22. 18:58
szia megint! milyen hülye vagyok!!! meg sem kérdeztem hogyan is érzed nagad? Egyszer majd csak vége lesz a fájdalmaknak!!!
1206. timice (válaszként erre: 1203. - Tomianyu)
2008. febr. 22. 18:52
Szia Tomianyu! köszi Neked is a választ, a fáslit műtét után is kellett hordanod? Fragmint vagy vmilyen injekciót, gyógyszert kellett műtét után szedned?
1205. Tünde41 (válaszként erre: 1199. - Tomianyu)
2008. febr. 22. 18:50
Igazán nagyon sajnállak amiért ilyen sokat kell aggódnod, szenvedned.Gondolj a végeredményre és akkor talán könyebben el lehet viselni a fájdalmakat is! Én még műtét előtt vagyok, de nem rettentettél el. Sajnos benne van a dologban, hogy bármi történhet, hiszen ez nagy műtétnek számít.Nagyon jó amikor az ilyen dolgokat is leírjátok, mert ez a valóság. Nagyon vigyázz magadra és szorítok neked hétfőn:o)
1204. timice (válaszként erre: 1196. - Klau11)
2008. febr. 22. 18:48

Szia Klau! köszi a gyors és hasznos válaszokat. Sokat gondolkodtam már azon, hogy mit is hordjak a műtét után, főleg a fehérnemű kérdés foglalkoztat. A doki azt mondta, hogy a császár vágása alatt lesz az alsó része a metszésnek egészen a csípő vonaláig (lehet hogy kicsit fentebb is lesz), igy nem tudom hogy mennyire fogja zavarni a bugyi a heget.

3-án megyek vissza a laboreredményekkel, remélem nem lesz semmi gond. Ultrahangon már voltam, ott minden rendben volt.

Neked is kellett műtét alatt viselned viszérzoknit (combfixet)? és utána kellett véralvadásgátló injekciót (fragmin) felvenned, hogy a trombózis elkerülendő legyen? és nektek lányok?

1203. Tomianyu (válaszként erre: 1193. - Timice)
2008. febr. 22. 18:42

Szia!

Műtét alatt rajtam semmi nem volt, csak fásli a lábamon. De a végsőkig takargattak!

Utána a megszokott fehérnemű. Hazafelé melegítő.

1202. Tomianyu (válaszként erre: 1190. - Picur 74)
2008. febr. 22. 18:38

Szia!

Emlékszem, mikor én voltam itt új. Befogadtak, éltettek és éltetnek. Drukkoltak és drukkolnak. Amiben csak lehet segítenek, Téged nézve velem együtt!

Nálunk jó helyen jársz, csak vigyázz!!!

FÜGGőSÉG VESZÉLY!!! :))

1201. Tomianyu (válaszként erre: 1188. - B1c727be4e)
2008. febr. 22. 18:34

Szia!

Fú, idővel biztos rendben lesz. De egyenlőre a hétfőt sem várom túlzottan... Vagy essek már túl rajta, rohanjon az idő?! :I

1200. Tomianyu (válaszként erre: 1187. - Macsekcica)
2008. febr. 22. 18:30

Szia!

Mintha magam olvasnám... Én is ugyanez az alkat vagyok, az lett a problémám, mint Neked.

A Kelemen dokit én nem ismerem, de a Többiek szerintem nagyon szeretik. z a köldök dolog érdekes, de csak tudja egy olyen tapasztalt orvos, hogy mit csinál, nem? Én is több kérdésben is bizonytalan voltam a műtét elején. Nekem is voltak hasonló kétségeim. Talán ez természetes.

Mindenesetre nekem azt mondták (mert nekem is van császáros hegem), Hogy a 2 heg között 2 ujjnyi helyet kell hagyni a vérellátás miatt, különben elhalhat a kettó közti rész. Vagy, ha tudja, beleveszi azt is, és alatta vág.

Nem bánod meg az biztos. Ha vissza olvasod 1-2 hozzászólásom, meglátod, néha nem könnyű. De még ma sem, és soha sem csináltam volna vissza. Soha nem bántam meg. Minden kellemetlenség elmúlik. Viszont a takargatás is vele együtt!! Egy életünk van, nem mindegy, hogy éljük le! :))

1199. Tomianyu (válaszként erre: 1186. - Klau11)
2008. febr. 22. 18:13

Szia!

Volt izomrek. is. Nagyon szét volt tolódva. Nem tudom, miért nem fáj-t, mert igencsak fájdalmasnak hallottam. Akit akkor műtöttek ugyanezzel, mint engem, neki sem fájt. Azt hallottam, rosszabb, mint a császár. Hát azt én megszenvedtem rendesen. Ahogy írtad! Még a fenekemet sem tudtam megemelni 1 centire sem.

Viszot ma felnyitották a varratomat egy kis helyen és ki kellett nyomkodni belőle az alvadékot. Megpróbálta pungálni, de túl sűrű volt. A pungálási kísérlet nem fájt, nem is éreztem, mert érzéketlen ugye, de csak a bőr. Tehát a szúrást nem éreztem. De amikor nyomkodta az orvosom a főorvossal együtt... Én bevallom majdnem sírva fakadtam. Remegtem, mint a kocsonya. Pedig két hosszú és nehéz szülésem is volt, amin "hősiese viselkedtem". Most hősiesen nyeltem a könnyeimet. Hétfőn de. megyek megint. Addig csorog a nyíláson a szurokszerű alvadék. De csurog is jó sok. Most nem akarok senkit sem elrettenteni! Azt mondják, ez NAGYON ritka, hogy nem folyósodik el annyira, hogy ne lehessen leszívni.

Szóval, lehet a Jóisten látta előre a sorsomat, és fájdalom terén az elején "megkegyelmezett".

Köszönöm a bíztató szavakat! Neked pedig ezért puszi!! Rám fér a drukk! Gyűjtöm a bátorságot hétfőig!!

1198. Tünde41 (válaszként erre: 1190. - Picur 74)
2008. febr. 22. 18:08
Biztosan olvasgattad az előző hozzászólásokat,ott az Ági említette hogy a Dr.-nak március közepén egyéb elfoglaltsága miatt nem fog műteni. De azért ha 5.-én mész hozzá az is lehet, hogy még Téged is "besoroz" a hoxások közé!!! Szorítok neked:o)
1197. Tünde41 (válaszként erre: 1188. - B1c727be4e)
2008. febr. 22. 18:01
Igazán aranyos vagy, én személy szerint nagyon örülnék a találkozónak!!!
1196. Klau11 (válaszként erre: 1193. - Timice)
2008. febr. 22. 12:55

Műtét után a klinikán csak bugyiban és a köntösben voltam, amit ott kaptam.

Vittem saját cuccokat is, de annyira nem érdekeltek, úgy is csak feküdtem, tehát a frotír fehér köntös "lógott" rajtam mindíg.

Most néztem a képeidet, jó hogy végre mások is raknak, így sokkal személyesebb.

Gyönyörűek a gyermekeid.:-)

1195. Klau11 (válaszként erre: 1194. - Timice)
2008. febr. 22. 12:51

Szia Timice!

kb. 2 hét után anélkül hogy valami extrán elfáradtam volna.Utcára mentem 1 hetesen, isibe kellet mennem igazgatóhoz személyesen a beteg lányom miatt.

Húzódott a sebem, fájdogált az összevart izom és a legnagyobb gondot az autóba ki-beszállás jelentett nekem.

Persze megy az, de lassan, és fáj amíg elhelyezkedsz.Kb.1-1,5 órát voltam kint.

Begörnyedve, de jól éreztem magam mindenek ellenére, mert szuper idő volt.

A lelkemnek jót tett.

Egyébként a nővéremmel voltam, nélküle nem merészkedtem volna.

Ő vezette az autómat is.

2 hét múlva műtét után már én is vezettem autót.

Legkényelmesebb lessz a szabadidő ruha.

És alsóneműt egyszerű pamutot ajánlok, semmi extrát, nekem pár alsóneműt tönkretett a haskötő tépőzára.

A seb egyáltalán nem fáj, csak kicsit húzódik.

Az összevarrt izmokat még ma is de csak egy picit érzem.

Ha kötésen voltam, csak megnézte a doki, soha semmit nem rakott rá a sebre.

miután 3 hétre kiszedték a varratokat, már a ragtapasz nem került vissza, csak a gézlapok.

Másnap szétnyílt 1-2 helyen a seb, persze csak felületesen, de azért megijedtem rendesen.

Betadin oldatot kentem rá 2x naponta, itt-ott ezüst kolloid oldatot, és bioptronlámpáztam a sebet.

Hamar visszahúzódott hála Istennek.

Remélem segítettem.

1194. timice (válaszként erre: 1189. - Klau11)
2008. febr. 22. 12:35

Szia Klau, Lányok! Ahogy közeledik a műtét napja, úgy egyre több kérdés merül fel bennem. Kérlek Téged és Benneteket Lányok adjatok válaszokat, fontos lenne ezeket tudnom. Köszönöm.

Műtét után mennyi idő telt el, mig tudtál huzamosabb ideig talpon lenni (úgy 3-5 órát)? Utcára mikor merészkedtél ki először és mennyi időre? Autóvezetés? Fájnak még az izmok? A heg meddig volt érzékeny? Milyen sűrűn kell kezelni a heget és mivel? Milyen ruhát, fehérneműt érdemes viselni?

1193. timice (válaszként erre: 1181. - Ágikám)
2008. febr. 22. 12:24

Szia Ágikám!

Sajnos nem egy helyen leszünk. Én 11-én megyek. Úgy volt nekem is, hogy a Kelemen doki műt, de aztán egy kedves orvos barátunk ajánlotta egyik kollégáját, akinek állitólag arany keze van (elmondása szerint, mert már látta a hasplasztikáit). Félszerfalvi Jánosnak hivják és a Medical Center Budapestben operál. Szerencsére az orvosi-baráti kapcsolat miatt nem fog többe kerülni a műtét, mint Nektek. Egy dolog aggaszt, az hogy állitólag már 12-én hazamehetek... a drain csövekkel a hasamban? Volt valaki köztetek akit ilyen hamar hazaengedtek műtét után?

Még egy kérdés!! Milyen ruhában, fehérneműben hagytátok el a kórházat, ill. voltatok műtét után. Műtét alatt mi volt rajtatok (bugyi volt?)?

Jó lenne pedig, ha egy helyen lettünk volna, legalább bátoritani tudnánk egymást. Nektek négyőtöknek ez meglesz, nekem marad ez a portál (előtte és utána).

1192. Picur 74
2008. febr. 22. 11:34
Szia Macsekcica..Írtam privibe nem válaszoltál.
2008. febr. 22. 11:32

Szia Klau!

Nézegettem a képeket, nagyon szép lett a hasad! De az én köldökömet nem akarja a doki körülvágni, hanem csak lefele húzni a bőrt alul, és ezáltal kerülne lejjebb 3-4 cm-rel, mármint a köldök. Na, ez az ami nekem furi.

1190. Picur 74
2008. febr. 22. 08:28
Sziasztok...Én is új vagyok itt,s remélem be is fogadtok....Március 05-én megyek a Kelemen dokihoz konzira,és nagyon bízok benne ,hisz ezen a fórumon mindenki csak dícséri..Mit gondoltok mennyi idő után lesz a mütétem??
1189. Klau11 (válaszként erre: 1187. - Macsekcica)
2008. febr. 22. 08:18

Szia Macsekcica!

Nézd meg a képeket a képgalériában.

Ott vannak köztük az enyémek is, az egyiken kifelyezetten szépen látni a köldököt.

Ott még rózsaszínes a heg, de ez el fog halványulni, és alíg lesz észrevehető.

Bízz a dokidba, a lányok nagyon sok jót írtak itt róla.

Biztos tudja mit csinál.

2008. febr. 22. 07:40

Sziasztok!

Képzeljétek azt álmodtam, hogy meglátogattam a lányokat (azokat, akik egyszerre mennek műtétre) a kórházban. Aztán felébredtem és arra gondoltam, miért ne? Annyira szívesen megismerkednék veletek! Mit gondoltok róla? Persze csak akkor, ha nem vennétek tolakodásnak!

Tomianyu, gondolok rád ma! Minden rendben lesz!

2008. febr. 22. 00:18

Sziasztok!


Én új vagyok még itt. Nekem is a hasam a problémám. 9 hónapos a kisfiam, császármetszéssel szültem. Bár nincs egy darab terhességi csíkom sem, viszont ha előrehajolok úgy nézek ki, mint egy csüngő hasú disznó :(

Épp olyan vékony vagyok, mint a terhesség előtt, de a hasam nem állt helyre. Ha állok, szinte semmi nem látszik rajta, de ha leülök, gusztustalanul kibuggyan a nadrágomból. Járok konditerembe, de a hasam ugyanolyan!

Voltam Kelemen dokinál. Bíztam benne, hogy azt mondja, hogy a kondizás meghozza a gyümölcsét, de nagy bánatomra kiderült, hogy a hasizmom szétcsúszott. Szóval vagy elfogadom magam így vagy megyek mütétre!!!Ami miatt félek, hogy úgy csinálná, hogy nem vágná körbe a köldökömet, csak lejjebb húzná a bőrt. Mivel nincsenek csíkok, nem nagy a bőrfelesleg, és állítólag magasabban van a köldököm mint az átlagnak(ez nekem eddig sosem tűnt föl). Ezáltal a köldököm 3-4 cm-rel lejjebb kerülne. Számomra ez egy kicsit bizarr. Volt már közületek valakinek ilyen???? A vágást félkörösen csinálná. A császármetszés vonalánál lenne az alja, és a 2 csípőcsontnál a vége. Abban maradtam vele, hogy alaposan átgondolom. Nem szeretnék csüngő hasat, mikor ülök vagy lehajolok, viszont megbánni sem szeretném a műtétet. Írjatok légyszi a dokiról is, meg a köldökről :))

1186. Klau11 (válaszként erre: 1175. - Tomianyu)
2008. febr. 21. 21:17

Sajnálom Tomianyu, hogy ez van veled, de biztos rendbe jön, nefélj.

És állítólag tényleg nem fáj az ilyesmi, mivel műtét után érzéketlenné vállik egy jó időre a hasunk.

Egyébként nem értem, hogy lehet az, hogy a húzódó érzésen kívül semmi fájdalmat nem éreztél.

Én a fenekemet sem tudtam felemelni hogy kicsit helyet változtassak, úgy fájt minden mozdulatnál.

Neked nem csináltak izomrekonstrukciót?

Nekem igen, és még mai napig érzem köldöktől felfelé, hogy még egy kicsit fájdogál, és be van keményedve.

Sebemmel nekem se volt semmi, de semmi gondom, csak egy picit húzódott.

Nagyon szorítok, hama rendbe jöjjön a pocid.

Nekeseredj el azért, jó?

Puszi Neked és kitartás!:-)

1185. Tünde41
2008. febr. 21. 21:11

Húúúúúúúúúúú de kifáradtam, mindezek ellenére jól éreztem magam, tudom ajánlani mindenkinek a jó kis edzéseket:o)

Ági voltál ma vizsgálatokon?

Nekem minden eredményem megvan minden eredményem kifogástalan, jöhet a nagy nap!!!!!! Már nagyon várom. Tiszta buli az egész! Egyszerűen nem hiszem el hogy ennyien leszünk ott egyszerre.Semmi olyan érzésem nincs ami miatt félni, aggódni, idegeskedni kellene, a fájdalmat eszméletlenül jól bírom. Remélem nem bánom meg ezt a nagy lazaságot,és nem történik semmi probléma!

1184. ágikám
2008. febr. 21. 21:05
Bocsi, ha valakinek nem írtam személyesen, de most ágynak dőlök, mert nehéz napom volt! Jó éjszakát mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook