Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4365. kikik77
2008. szept. 9. 13:06
Sziasztok! Már régen olvasgattam el a hozzászólásaitokat, most van egy fél órám. Örülök, hogy ennyien vagyunk! A Katicabogaras témához szeretnék hozzáfűzni: nagyon jó, hogy minden harag és sértődés nélkül meg tudjuk beszélni a dolgokat. Valószínű, hogy órákig tudnánk mondani érveket, ellenérveket egyik illetve másik oldalról. Szmandinak igaza van, soha nem tudni, a TB holnap, holnapután mit fog támogatni. Egyik barátnőm 3 ikres anyuka, kb. 5 éve műtötték TB-re, akkor még volt rajta támogatás. Ma már nincs. Az OEP a kiadásait csökkenti, és ki tudja meddig fogja ezt folytatni! Valahol el kellett kezdenie a megszorítást, hát a szülés utáni dolgoknál kezdte és biztos vagyok benne, hogy nem ez lesz az utolsó. Úgyhogy aki teheti, használja ki, ahogy azt Szmandi mondta.
4364. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4348. - Zsorzsika)
2008. szept. 8. 21:01

Szia Zsorzsika!

Köszi a gratulációt, most már 48 kg-nál tartok.

Remélem tb-re lesz a műtétem a fogyás miatt, egy nagyon kedves forumozó társunk segített ehhez nagyon sokat!! Szerdán megyek az orvoshoz! Remélem minden rendben lesz!

4363. Szmandi73
2008. szept. 8. 20:51
Szerintem mindenki véleménye megállja valahol a helyét, de se a soványak, se a ducik nem tehetnek az egészről, hiszen a tb támogatást nem ők döntötték el, ki kaphatja meg! Van akinek ez kedvez, van, akinek nem. Ezen sajnos nem tudunk változtatni, bármennyire is igazságtalan döntés. Régebben a cukorbetegek is ingyen kapták az inzulint, ma fizetniük kell érte, és ez sok segédeszközre is igaz. Akkor veszik el a tb támogatást az oep-nél, amikor akarják. Egy bokarögzítő, ami helyettesítheti a gipszet, ezelőtt 2 évvel 1000 ft volt, aztán gondoltak egyet, levették a fele támogatást, most majdnem 4000 lett! Szerintem mindenki jól teszi, aki kihasználja ezt a lehetőséget, amíg teheti, mert lehet, jövőre már mindenkinek fizetnie kell!
2008. szept. 8. 19:24

Sziasztok!

Na ma voltam elöször dolgozni 3 hét után, igaz csak fél napos vagyok a héten. Elég jól ment, csak ez a fránya haskötő ne lenne. Még mindig ez a fő problémám, hogy elnyom, felcsúszik.

Na de már csak ez a hét és jövő héttől jön a szexi, nagymamis hasszorítós bugyi. :)

Elképzelem milyen szexi leszek benne ahogy mondjuk kiadja a szoknya vagy a feszesebb gatyó a nagyis bugyi formáját :)

Na de a lényeg, minden rendben van!

Pusz mindenkinek!

4361. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4354. - Zselatin)
2008. szept. 8. 19:16

Szia zselatin!

Köszönöm a gratulációt! Kedves tőled!

Egy éve nem eszek kenyeret, pufasztottrizst eszek helyette de sokszor még azt sem. Rizst, krumplit, tésztát, cukrot egyáltalán nem eszek. Felvágottakat eszek sok paradicsommal, paprikával. Húst eszek párolt zöldséggel vagy almával vagy paradicsommal. Sok zöldséget, paradicsomot, joghurtot, kovászos uborkát mikor mihez van kedvem.

4360. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4357. - Hilda40)
2008. szept. 8. 19:09

Én teljessen megértem a ti oldalatokat is mert van benne igazság! Én soha nem voltam sovány, mindig duci voltam. Nagyon sokat fogyóztam aztán visszahíztam stb. Ilyen fajta vagyok, és nagyon szívessen cserélnék egy olyan emberrel aki nem hajlamos a hízásra! Egy év alatt fogytam 48 kilót, nagyon nagy munka volt és az is lesz amíg élek. Soha többé nem ehetek kenyeret, cukrot, édességet vagy éppen a kedvenc borsófőzelékem úgy elkészítve ahogy én szeretem. És miért? Mert ha egyetlen nap többet engedek meg magamnak akkor másnap reggel már 2 kilóval többet mutat a mérleg. És ez szó szerint így van!! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem sokkal könnyebb egy vékonyka hízásra nem hajlamos nőnek megtartani a súlyát és odafigyelni magára mint annak akinek kő keményen meg kell kűzdeni minden kilóval!

Ettől függetlenül azt gondolom, hogy igazatok van abban amit írtatok bizonyos szempontból!

4359. zselatin (válaszként erre: 4358. - Zselatin)
2008. szept. 8. 18:23
egyetértek egybeírva és kikerült=sikerült, bocsi
4358. zselatin (válaszként erre: 4357. - Hilda40)
2008. szept. 8. 18:22
Én egyet értek Veled, pedig nem a sovány oldalon állok. Én azon az oldalon állok, akik tehetnek róla, hogy híztak és egy picit akaratgyengék. 15 kg felesleg van rajtam, de tudom, hogy én tehetek róla, hiszen mindenki le tud fogyni, ha akar. Nekem is kikerült már,de aztán a hanyagságom miatt visszajött. Tudom, hogy újra le fog menni, de ezért rengeteget kell kontrollálnom magam. Elhiszem, hogy aki sovány, az is rengeteget tesz érte, ezért is pártolom ezt a nézetet.
4357. Hilda40
2008. szept. 8. 17:46

Sziasztok!


Talán darázsfészekbe nyúlok, de én is hozzászólok Katica témájához, méghozzá a sovány oldalról.

Az, amit ő ide leírt, bevallom bennem ugyanígy megfogalmazódott. Kár szépíteni, igazságtalannak érzem, hogy mivel sovány vagyok, és voltam, nincs más választásom, mint hogy fizessek. És ebben teljesen mindegy, hogy egy gyereket szültem vagy négyet, ha a soványak közé tartozom, akkor fizetnem kell. Vagy tartozhatnék azok közé is, akik normális testsúlyúak voltak, és maradtak a terhességeik ellenére.

Persze a "kell", az relatív, mert ezt a műtétet sem kötelező megcsináltatni. De ha szeretnénk, akkor nincs más módja. Azért pedig nem híztam volna 30 kilót, hogy utána lefogyjak, és ingyenesen megműtsenek. Hiszen ilyet normális ember nem tesz.

És leszögezném: én sem azokra gondolok rossz szájízzel, akik önhibájukon kívül túlsúlyosak, hanem a többiekre. De úgy érzem, sajnos ők vannak többen. Velük szemben pedig a "soványak" ennek a műtétnek a szempontjából valóban negatívan diszkrimináltak.


Abban is vitatkoznék, hogy mennyivel nehezebb dolog egy hízásra hajlamosnak a nassolás abbahagyása, vagy a fogyás után az elért súly megtartása, mint egy nem kövér embernek a saját súlyára ügyelés. Magam is ismerem a "mindegy mit, csak valami édesség legyen, de azonnal" érzését, vagy hogy "rágcsálhatnék". Olyankor vagy minimális édességet eszek, vagy valami olyat rágcsálok, ami nem annyira hízlal. Odafigyelve. Ez idővel szokássá válik, ugyanúgy, ahogy a fel sem tűnő nassolás is szerintem. Nem tudom elképzelni, hogy az életvitelnek megfelelő kalória bevitele bárkinél hízáshoz vezet. Nekem terhességem alatt cukorbetegségem volt. És volt mellé két választásom: vagy nem vigyázok, és akkor inzulin, vagy vigyázok, és akkor nem kell gyógyszer. Az utóbbit választottam. Nagyon-nagyon szigorú diétán voltam, minden elfogyasztott ételt mértem, számoltam, a mai napig megvan az összes feljegyzésem róla. Pedig terhesen ettem volna szívesen sokkal többet. Nagyon nem volt könnyű, de bármikor végigcsinálnám újra, ha valami fontos dolog ezen múlna. És szülés után a diéta miatt könnyebb voltam, mint teherbe eséskor. De ez volt az ára. Azóta is tudom, hogy vigyáznom kell, mert a családomban a nők szinte mind kettes típusú cukorbetegek, illetve azok voltak. Ezért hát vigyázok. Mert muszáj.

Mindezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a soványaknak is meglehetnek a maguk bajai. Talán sok múlik azon, hogy van-e elég akaratunk a korlátok betartásához, vagy nincs?


Hencsynek még azt szeretném üzenni, hogy ha sérved van, akkor tudtommal jár a tb támogatás, érdeklődj máshol is utána!


És ne értsetek félre, mi Katicával azért drukkolunk, hogy minden nő elérhesse ezt a műtétet, akinek szüksége van rá! ;)


Ha pedig a fenti elméleteim bármelyike nem állja meg a helyét, akkor elnézést kérek mindazoktól, akiket ezzel megbántottam.

2008. szept. 8. 13:36

Mégegyszer: senkit nem volt szándékom megbántani, és abban is egyetértek, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.Valamint abban is biztos vagyok, hogy az ember mindíg gyárt valamilyen felmentő ideológiát a "bűneire", és a végén azt már erényként kezdi emlegetni. Tehát: Nem a betegség, és egyéb kezelések által okozott túlsúlyról beszéltem.

Van olyan kollégám, aki miután az 5 cm vastag kenyeret tuszkolja a szájába egy siláb szalonna kíséretében, és a mozgás csak a hűtőig való sétát jelenti számára, azt mondja "könnyű neked, te szerencsés alkat vagy!"

De a véleményem mégis az, hogy a"soványakkal" szemben diszkriminálnak, mert ők nem voltak nagyon túlsúlyosak.

Egyébként a Hencsy hasánál elgondolkodtató, hogy az miért önköltséges?

Szerintem egy ilyen sebhelyes poci önmagában is okozhat pszichés terhet,hogy hátrányosan befolyásolja az ember életét.

(ha egy alkoholista nem tud megküzdeni a betegségével azt támogatják. Egy nőnek egy olyan tükörkép, amit mi láttunk műtét előtt, legalább ilyen gond-azt pedig mi szépen kifizetjük.

4355. leddy27
2008. szept. 8. 13:32

Hát ebbe a témába inkább nem mászok bele :)


Inkább elmesélem, hogy időközben túl vagyok az EKG-n és holnap megyek vérvételre, ahol az ellenanyagos cuccot is leveszik, úgyhogy nem lehet gond, akármit is kérnek majd :)

A hasi UH előtt ti hogy bírtátok az 5 óra nem evést?! Délre kaptam időpontot...

4354. zselatin
2008. szept. 8. 11:47

Vik35! Gratulálok a fogyáshoz! Nagyon ügyes vagy. Hogy csináltad? Milyen módszerrel?

Én sajnos most visszajojóztam magam:(

4353. hencsy (válaszként erre: 4349. - Katicabogár44)
2008. szept. 8. 11:13

Leírtam hozzászólásként én is a véleményemet az oldalra, szerintem kicsit igazságtalan vagy. Nem hinném, hogy azért lett az ellenreakció olyan amilyen, mert a duciknak a fogyási következményeivel érvelsz, inkább a gond az volt, nem vettél minden eshetőséget számításba.


A hasid szép lett remélem az enyém is ilyen sikeres lesz...

4352. hencsy
2008. szept. 8. 11:05
teszek fel képet a hasamról is, lássátok miről is beszélek!!!!
4351. hencsy
2008. szept. 8. 11:04

Sziasztok,



Én egy csendes szemlélője, olvasója vagyok a fórumnak. Persze nem passzióból, hanem nekem is meg van a magam problémája. Nyílván mind kettőtöknek van igazsága, még is lehotaine - nek az érvelése közelebb ál az én nézőpontomhoz. És nem azért mert komikati ellen vagyok. Nem. Én is egy olyan anyuka vagyok, aki nagyon hízékony, de mindig sportolt valamit. Sajnos a terkhességem alatt diétával is 26 kg- ot híztam. Aztán a másik gyereknél 16 Kg- ot. Ezenkívűl 4 évesen volt egy vakbél műtétem, így az egész hasam mára már teljesen eldeformálódott. Hibá fogyok, az mindenhonnan megy le csaképp a hasamról nem. Az pedig, hogy a mai fiatalok úgy néznek ki ahogy - persze tisztelet a kivételnek, ott szerintem nagyrészt a szülő tehet róla. Az a gyerek csak belenőtt egy rohanó világba és persze egy olyan családba, ahol kényelmesebb a szülönek a gyorsétterem a Ps játék stb. hogy a gyerek csendben legyen. Nekem személyszerint van olyan barátnőm, akinek a kisfia anyagcsere zavarban szenved, így mindig diétán van szegény. Nem egyszer látom azt a drasztikus módot, ahogy az édesanyja próbálja a súllyát kordában tartani. Minden szülőnek ilyen felelősséggel kellene gyermekét nevelni, hogy ne legyen ennyi elhízott gyerek. Akár betegség okozza, akár nem.

Az ingyenességről annyit, hogy nekem mint említettem ott a műtétem, valószínű, hogy sérvem is van és az izom is meg van szakadva, mert ha lefekszem a köldökömnél sréhen befér a kezem, mégsem támogatja a Tb eddigi információim szerint. Vagy csak szeretik elhalgatni a dokik. Mindenesetre még keresgélek és is ezügyben, de nem azért, hogy úgymond ingyen legyen szép hasam, hanem azért, hogy ne 5-600 ezerbe, hanem legalább csak a felébe kerüljön.

4350. lehotaine (válaszként erre: 4349. - Katicabogár44)
2008. szept. 8. 09:34

Kedves Katicabogár44!


Kicsit igazságtalannak érzem, amit írsz, hiszen senki nem azért hízott meg, hogy majd egykor ingyen hasplasztikát kapjon ezért "ajándékba". Gondolj csak bele, hogy a hízás egyrészt alkati dolog, másrészt sokan a teherbeesés érdekében vállalják, hogy hormonkészítmények által pluszkilókat gyűjtsenek. Ha valaki igazán gyereket szeretne...

Aki nagy súlyt szedett fel, annak sokkal nagyobb munka volt megszabadulni azoktól, s még nagyobb feladat az elért súly megtartása.


Te ezek szerint szerencsés alkat is vagy mert nem híztál sokat. Én azt mondom, ne sajnáld az ingyenes műtétet senkitől, mert annak mindig van magyarázata, s az általában nem túl kellemes az illető számára (sérv/sérvek, szétcsúszott izomzat, nagyfokú fogyás,...)


Gratulálok a szép pocakodhoz, jó egészséget kívánok.

2008. szept. 8. 08:49

Minden "ducitól" előre elnézést kérek, nem szeretném őket megbántani, de felmerült bennem egy kérdés:

Aki szép kövérre hízlalja magát, majd lefogy annak fizet a TB a műtétért. Aki vigyázott, és tett azért, hogy ne hízzon meg, de gyermeket vállalt, és emiatt szétment a hasa,és úgy néz ki,mint egy etióp gyerek(vékony test-nagy hassal)az csak fizessen magának! Ti ezt igazságosnak tartjátok?

4348. Zsorzsika (válaszként erre: 4345. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 8. 08:47
Hű, nem semmi, hogy 44 kilót fogytál. Gratulálok! Szerintem ennyi fogyás mellett már biztosan amúgy is tb-re menne a hasplasztikád, ha nem lenne a hasizmod elcsúszva.
4347. Zsorzsika (válaszként erre: 4344. - Macsekcica)
2008. szept. 8. 08:44

Szia macsekcica!


Pécsen lesz a Honvéd Kórházban a "kibelezésem", ahogy a férjem hívja. Igaz, csak elvileg ott, mert az orvos azt mondta, múlt szerdán tudták meg, hogy költözik a kórház, de még semmi biztosat nem tudnak. Műtét lesz, csak nem tudja, hol.

4346. macsekcica (válaszként erre: 4342. - Gyöngyi07)
2008. szept. 7. 22:17

Gyöngyi!


Nagyon jó, hogy ennyire gyorsan felépültél :)

Azért csak vigyázz még magadra!

Tegyél fel majd újabb képeket, ha tudsz!!

4345. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4343. - Zsorzsika)
2008. szept. 7. 22:16

Köszi! Erre voltam kiváncsi, azért mert én írtam egy internetes orvostudakozóba. Azt hiszem Dr. Horváth Péter József a plasztikai sebész neve aki válaszolt és azt írta nekem vissza, hogy mivel a hosszanti hasizmom el van csúszva ezért hasfalkorrekcióra is szükségem van és ezért az én hasplasztikai műtétem tb. finanszírozott műtét.

Kíváncsi voltam neked is ingyenes lesz-e.

4344. macsekcica (válaszként erre: 4343. - Zsorzsika)
2008. szept. 7. 22:15

Szia Zsorzsika!


Lehet, hogy már írtad, csak elkerülte a figyelmemet, de Neked hol lesz a műtéted?

4343. Zsorzsika (válaszként erre: 4340. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 7. 21:33

Szia Viki!


Ha jól tudom, a hasizmokat és a köldöksérvemet tb támogatással csinálja a doki, de a megereszkedett bőröm miatt kell némi pénzt fizetnem, mert nem nagymértékű fogyás miatt történt a megereszkedés, tehát azt nem támogatja a tb.

2008. szept. 7. 20:23
Ja még annyit, hogy megpróbálkoztam a hasonfekvésnél éjszaka, de nem esett jól. Olyan furcsa, húzódó érzés, inkább még nem alszom úgy.
2008. szept. 7. 20:22

Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy most vagyok 3 és fél hetes, és igaz haskötőben, trikóban és rövid gatyóban, de már voltunk az omszki tónál és heverésztem a matracon. Végre, végre, végre :)

Minden szuper!

Jövő héttől már meló, majd írok, hogy hogy ment.

4340. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4337. - Zsorzsika)
2008. szept. 6. 23:20

Szia Zsorzsika!

Szeretném megkérdezni, hogy a te műtéted tb-re lesz?

A szétcsúszott hasizmok miatt kérdezem!

4339. zselatin
2008. szept. 6. 22:08
Hol vagytok lányok?
4338. gyöngyi07 (válaszként erre: 4337. - Zsorzsika)
2008. szept. 5. 13:33
Köszönöm szépen! :)
4337. Zsorzsika (válaszként erre: 4336. - Gyöngyi07)
2008. szept. 5. 06:56

Szia Gyöngyi!


A te képeid, írásaid is sokat segítettek, hogy eldöntsem, belevágok, de hát muszáj is. Ha most nem csináltatnám meg, várhatnék évekig, de se előre hajolni, se guggolni nem tudok rendesen a szétcsúszott hasizmok és a kelttészta bőröm miatt. Már csak azért is kell ez a hasplasztika, hogy teljes értékű anyuka lehessek, mikor futni kell a két poronty után. Segítség nélkül tényleg nem menne, de szerencsére úgy néz ki, lesz több is, majd beosztjuk, ki lesz hétközben és ki hétvégén. Csak nekem lesz érzelmileg nehéz, hogy nem emelgethetem a három gyerkőcöt, pedig néha még a nagy is igényli. Pár hetet azért csak kibírunk valahogy.

További problémamentes regenerálódást neked!

4336. gyöngyi07 (válaszként erre: 4334. - Zsorzsika)
2008. szept. 4. 21:39

Szia!

Sok sikert, majd szurkolunk neked is. Nem lesz könnyű ilyen picurkák mellett, sőt nehéz lesz, de gondolom lesz segítséged. Mindenképpen szükséged lesz rá a gyerekek gondozása miatt.

Bátor csajszi vagy, gratulálok, de tényleg nagyon megéri!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook