Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5141. Zsorzsika (válaszként erre: 5139. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 26. 20:39

Szia brekike!


Én már olyanról is hallottam, hogy egészen a szeméremszőrzetnél volt egy szinte alig látszó hege valakinek, úgy csinálták meg a hasplasztikáját. Egyébként a hozott anyag határozza meg, mit lehet csinálni vele. Én a haskötőn keresztül úgy látom, hogy nekem is feljebb van a vágás, de számítottam is rá, mert a hasam felső részén volt nagyon csíkos és elvékonyodott a bőr, azt távolította el a doki. Kérdeztem, hogy kis táskára vagy netán szatyorra lesz elég a bőr? Azt mondta, bőröndre. :-)

5140. Zsorzsika
2008. okt. 26. 20:36

Szia Szmandi!


Gratula a pocidhoz, szépet csinált a doki neked. Biztosan nem bántad meg, hogy belevágtál. Remélem, holnap én is meglátom, mit alkotott a doki az én "bödönömmel". Különben nekem is két drain volt, de 2 és fél nap után kiszedte a doki és hazamehettem. Tény, hogy a kórházban többet tudtam pihenni, de már nagyon hiányzott a család.

2008. okt. 26. 20:33

sziasztok, először is gratula mindenkinrk aki belevágott ebbe a nagy műtétbe!


Annak mi lehet az oka, hogy van ahol a vágás szinte a has közepén van, másnál meg lejjebb. De olyant nem láttam -vagy csak nem emlékszem -, ahol közvetlen a szeméremszörzetnél vágak voltak.

5138. Zsorzsika (válaszként erre: 5128. - Timkó79)
2008. okt. 26. 20:32
Szia Timkó! Én is szorítok neked! Szép pocit!
5137. leddy27
2008. okt. 26. 19:59

Ma már megtapasztaltam rendesen, hogy milyen, mikor felmászik a nyakamba ez a haskötő...

De még ez sem akadályozott meg az ablakpucolásban és függöny mosásban, feltételben, na meg az ágyneműhúzásban :))

Azért pihizni is szoktam, ha gyerekek épp hagyják...

Legnagyobb bajom a nagywczés nehézségei, pedig már próbálok mindent, hogy lazítsam a dolgokat, de semmi hatás, engem csak a vizsgadrukk tud meghajtani :)

5136. leddy27 (válaszként erre: 5131. - Szmandi73)
2008. okt. 26. 19:54

Kár, hogy nem megy lejjebb a lázad... de az is valami, hogy más tünet nincs :) holnapi látogatásodról majd mesélj!

Megkérdeznéd a dokit, hogy mi van, ha benn maradt egy varrat a köldöknél? :)

5135. leddy27 (válaszként erre: 5128. - Timkó79)
2008. okt. 26. 19:52
Drukk-drukk! Bár még keddig elrakhatod a zsebedbe :) majd jelentkezz sms-ben, ha tudsz!
5134. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5131. - Szmandi73)
2008. okt. 26. 16:23

Szia!

Igen, még szeretnék pár kilót fogyni de azért is januárban lesz a műtét mert ezt tartottam a kollégáimmal szemben a legkorrektebb időpontnak.

Nekem azt mondta a dokinő, hogy 2 drain lesz és lesz hasfal rekonstrukciom is.

Örülök, hogy már jobban vagy és biztos nem lesz semmi gond már. Azért majd írd meg, hogy mit mondott az orvos.

Milyenm érzés? Nagyon megfeszítik a bőrt?

5133. Szmandi73 (válaszként erre: 5130. - Zselatin)
2008. okt. 26. 16:14
Köszönöm, nagyon örülök neki!
5132. Szmandi73 (válaszként erre: 5128. - Timkó79)
2008. okt. 26. 16:12
Szia! Majd szorítunk neked nagyon! Biztos minden jól fog menni!!!!
5131. Szmandi73 (válaszként erre: 5129. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 26. 16:10

Szia Viki!

Nagyon csini lettél, hogy ennyit fogytál, a képeken alig lehet rád ismerni! A műtét után pedig még szebb leszel!!! Még fogyni szeretnél,hogy csak januárban lesz a műtéted?

A vágásom teljesen a csípőig ér, sőt, inkább a hónalj vonaláig. Azt mondta a doki, 3 kg jött le, összesen 5 kg-mal könnyebb voltam a műtét után, mint mikor bementem a kórházba.

Teljesen jól lennék, de a lázam nem múlik, igaz, ma már nem ment 38° fölé. Holnap be kell mennem, megnézi az orvos a sebemet, hogy van e valami vele. Fájdalmam szinte semmi sincs, a szeméremdombi rész feszül picit, az kellemetlen, ott a vége a haskötőnek és kicsit be is van dagadva.

Én 6 napot voltam bent, ált. 5-öt szoktak, de nekem 2 cső volt 1 helyett, mivel nagy volt a sebfelületem!

5130. zselatin
2008. okt. 26. 15:23

Szmandi!

Hihetetlen a változás! Nagyon szép lett!

5129. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5125. - Szmandi73)
2008. okt. 26. 15:13

Szia Szmandi!

Nagyon szép lett a hasad grtulálok!

Jól látom, hogy oldalról is szedtek le felesleges bőrt? Azt nem mondta az orvos, hogy hány kilót vágott le rólad? Én dec. 15.,-én megyek kontrolra és akkor kapok januárra időpontot! Már alíg várom!! Egyébként jól vagy? A lázat leszámítva. Fájdalmak vannak? Hány napot voltál korházban?

5128. Timkó79
2008. okt. 26. 09:52

Sziasztok!

Hát elérkezett az utolsó nap. Nem mondom, hogy nem vagyok izgatott. Kedden gondoljatok rám. Sajnálom, hogy nem jön ezen a héten senki közületek. Biztos, ha hazaérek lesznek kérdéseim, most egy sem jut eszembe. Remélem nagyon szép lesz a pocim. Majd teszek fel képeket. A mostani hasamról már csináltam, de majd a műtét utáni képpel teszem fel.

Legyetek jók addig is.

2008. okt. 25. 21:05
sziasztok en veletlenul kerultem ide nagyon orulok hogy ratok bukantam,,en keszulok egz hasmutetre de meg nemkonzultalltam semilyen orvosal,bevallom kicsit felek
5126. poli36 (válaszként erre: 4793. - Hilda40)
2008. okt. 25. 19:12
Sziasztok engem már 3hete műtödtek és varrat szedés után pár napra rá elkezdet nagyon fájni jobb oldalt de belül a varrat körül pláne ha hozzá ér valami nektek volt ilyen?puszi Poli
5125. Szmandi73
2008. okt. 24. 21:42
Du-ra megint felment a lázam :( 38,5°-ra. Beszéltem az orvossal, holnap újra kell hívnom, hogy hogy alakulok. Lehet, hogy fel is kell mennem a kórházba, mert bent lesz operálni. Nem hiszem, hogy a hasamtól van, de ez azért már rendes láz... csak épp nem fáj semmim és semmi bajom egész nap, csak du-ra lázasodom be. Hát, remélem nem lesz baj...
5124. Szmandi73 (válaszként erre: 5105. - Macsekcica)
2008. okt. 24. 21:38
Sza! Megvan már az új időpontod??
5123. Szmandi73 (válaszként erre: 5118. - Hencsy)
2008. okt. 24. 21:37
Szia! Polinak válaszoltam a te kérdésedre :), nem kellett izmot varrni. Szerintem ha nekem ilyen jól sikerült, akkor nektek is biztosan, ritka ronda volt a hasam, nagyon utáltam...
5122. Szmandi73 (válaszként erre: 5117. - Poli36)
2008. okt. 24. 21:34
Nekem csak simán hasplasztikám volt, nem zsírleszívás, a műtét során a szeméremdomb is picit ki van feszítve, csak ahogy az ember függőlegesben tartózkodik, a duzzanat oda lehúzódhat, annak később kell majd alakulnia. Nekem nem kellett izmot varrni szerencsére, csodálkoztam is rajta nagyon, de így azért könnyebben mozgolódok.
5121. Hilda40 (válaszként erre: 5120. - Be52090d01)
2008. okt. 24. 20:39

Szia!

Én 6 hétig voltam itthon, és utána is csak fél napra mentem vissza dolgozni 2 hétig. Hasonló mozgással jár a munkám, mint a tied.

Nálam a dagadás igazán akkor kezdődött, amikor dolgozni kezdtem. A nadrág pont a köldök körül szorít, főleg némi ülés után. Pár nap múlva már sem hasszorítóval, sem anélkül nem igazán jó. Szorító nélkül a köldökömnél dagad jobban, szorítóval meg a gyomorszájam környéke, az izomvarrat felső vége. És idővel a levegővétel is nehéz tőle. Nem beszélve a melltartó ott futó gumijáról, ami itthon szintén nem volt rajtam, így nem is zavart. Elvileg ugye 6 hét után el is lehetne hagyni mindenféle szorítót, én is megpróbáltam, de sokáig úgy se jó. Ami nagyon hiányzott, az a pihenés, hiszen az volt a legjobb arra, hogy a dagadás visszahúzódjon, no de nem fekhetem végig az összes hétköznap délutánt. Bár érdekes módon a mászkálás pl. jólesik, a lépcsőmászás viszont nagyon nem.

És leginkább dagadni az üléstől lehet. Hosszabb ülés után felállni nagyon rémes. Mintha centiket rövidülne tőle az ember hasizma. De ezzel biztosan nem mondok újat.

Az egyenesedés viszont hétről hétre jobban megy, bár ülés után még így 9 hetesen is megjegyezte egy kollégám, hogy igen görbe vagyok még.

Gondolom mindez, amit leírtam nem általános. Vannak, akik már szinte rögtön dolgoztak, és biztosan olyanok is, akiknek ez nem jelentett különösebb nehézséget. Én, a saját tapasztalataim alapján viszont azt javasolnám neked, hogy pihenj otthon, amíg csak meg tudod tenni. Az biztosan nem árthat.

A dagadásra eddig még mindig azt olvastam, hogy normális, és sokáig tart. Az orvos is ezt mondta, ezért viselem "hősiesen". De ha nem muszáj, akkor ne siettesd. ;)

2008. okt. 24. 19:30

Sziasztok lányok!

A régiektől kérdezem, mennyi idő mentetek vissza dolgozni? Én ülő munkát végzek, bár sokszor lótok-futok az emeletek között, de nem sokáig tudok még folyamatosan ülni, vagy a hátam fájdul meg, vagy a hasamnál nyom a haskötő. (most vagyok 3 hetes). Úgy terveztem, 4 hétig itthon vagyok, és hajrá!

5119. adilles (válaszként erre: 5015. - Macsekcica)
2008. okt. 24. 18:36

Szia Macsekcica,


Kedden meg történt a hasműtétem. Kicsit aggódtam , hogy még köhögtem egy kicsit. Ami igy hasmütét után nagyon fájdalmas. Az én mütétem virusos torok fájás miatt lett elhalasztva. Sajnos akkor egy orvos sem mondta, h mégis mivel kuráljam magam /tudom, virusnál sok mindent nem tehet az ember/. Én ACC600, vitaminok és a mütét előtti két napon aspirin C-t vettem be. Gondoltam ez még segit a gyógyulásban. Na sajnos ezt nagyon rosszul gondoltam. Mütét előtt kaptam egy tájékoztatót az altatás folyamatáról és egy kérdőivet, h milyen betegségeim voltak...stb és milyen gyógyszert szedtem az elmult 1 hétben. Itt szépen leirtam, h aspirint is vettem be.Az altató orvos pedig jól leszúrt, mert az aspirin vér alvadás gátló. MINDENKINEK ÜZENEM,hogy MÜTÉT ELŐTT TILOS ASPIRINT BEVENNI!!! Szerencsére nem küldtek haza, meg mütöttek, de bővebb volt a vérzés.

5118. hencsy (válaszként erre: 5115. - Szmandi73)
2008. okt. 24. 17:13

Sziasztok,


Kedves Szmandi, most néztem a képeidet, gyönyörű lett a hasad.Elképesztő, de tényleg! Most már bizti, hogy az enyémből is jót tudnak csinálni. Neked vartak izmot és hasfalat?


Jobbulást

5117. poli36 (válaszként erre: 5115. - Szmandi73)
2008. okt. 24. 15:40
Sziasztok ti a szeméremdombotokat is leszívadtátok?
5116. poli36 (válaszként erre: 5066. - Szmandi73)
2008. okt. 24. 15:01
Szia 30kg én is fogytam de nem hírtelen.A pocidhoz és a kitartáshoz sok síkert gratula Poli
5115. Szmandi73 (válaszként erre: 5108. - Leddy27)
2008. okt. 24. 12:41
Ugyanígy jártam én is, utolsó nap lett 37,9° lázam, csak az a baj, hogy azóta is minden du. visszatér... Na, majd ma du. telefonálok, ha ismét felmegy. Érdekes, én eddig tudtam oldalt feküdni, de csak balon, most éjjel viszont nem volt kellemes. Nekem a szeméremdombi rész nagyon érzékeny, már a kórházban az utolsó napokban kezdődött, de azt mondta a doki, hogy ez természetes.
5114. Szmandi73 (válaszként erre: 5113. - Marótiné)
2008. okt. 24. 12:38
Köszönöm neked is, ha nincs ez a fórum, sokkal bátortalanabb lettem volna... Annyi jó tanácsot kaptam, hogy mindenre maximálisan fel tudtam készülni, semmi nem ért meglepetésként!
5113. marótiné (válaszként erre: 5093. - Szmandi73)
2008. okt. 24. 12:35
szia szmandi!nagyon szép lett a pocid gratulálok és további jobbulást kívánok!nagyon bátor voltál:D
5112. Szmandi73
2008. okt. 24. 12:31
Köszi lányok a jó tanácsokat, ha ma du. is lesz lázam, akkor felhívom az orvost mindenképpen. Gondolom, ha a seb miatt lenne, akkor egész nap lázas lennék, nem csak du-ra... de inkább mondjon valamit ő, nehogy baj legyen. Amúgy teljesen jól vagyok, azért sokat pihenek, egyre könnyebb a zuhanyozás is. A köldököt ti kenegettétek, vagy ha jól emlékszem, abba bele kellett csöpögtetni a Betadine-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook