Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5173. zsazso (válaszként erre: 5171. - Leddy27)
2008. okt. 28. 18:29

Sziasztok !!

Leddy nagyon szép a pocid és a sebed is az új képen !!!

5172. lizi35 (válaszként erre: 5167. - 44fecb587c)
2008. okt. 28. 18:26
Hali Virili! Nem tudtak időben behívni,mert nem volt egy altató orvos se!11-re kellett mennem,de már 1/2 11-re odaértem akkor beadtam a papiromat és kb.12 körül hívtak be!! Igen nagyon várom a nagy napot,annál is inkább,mert csináltunk képet a hasamról és most szembesültem a rettenetes látvánnyal!!!!A tükörben nem látod" annyira" borzasztónak!!!De jövő héten ilyenkor már szép pocim lesz!!!!!!!!!
5171. leddy27 (válaszként erre: 5170. - Poli36)
2008. okt. 28. 18:07

Te szegény :((

Használt a megszúrás? kijött váladék? most már nem fáj?


A köldököt szerintetek meddig betadinozzam? pár napja már kenem körbe de azért még beleöntöm az adagot :) (elfelejtettem a dokit ma megkérdezni)

Ja és most már csak a köldökre rakott gézlapot, a többit nem pótolta, szabadon van a vonal, én még azért este rakok majd rá :) féltem...

5170. poli36 (válaszként erre: 5126. - Poli36)
2008. okt. 28. 17:50
Sziasztok jól megjártam jobb oldalt begyulladt egy darabon a vágásom és meg kellet szúrniuk hogy van e alatta genny.2napig csak nyúszi pózba aludtam már amit tudtam,nagyon fájt( Kaptam még antibiotikumot és jegelnem kell.A köldököm még levedzik pedig 1én műtöttek.Mind ezek ellenére bele vágnák mégegyszer!
5169. Zsorzsika (válaszként erre: 5160. - Szmandi73)
2008. okt. 28. 16:55

Szia Szmandi!


Nekem nem érzékeny, csak zavar, hogy olyan nagy... De most akkor már nyugodtan fogom várni, hogy teljenek a napok, hetek, és kisebb legyen szép lassan.

5168. Zsorzsika (válaszként erre: 5159. - Leddy27)
2008. okt. 28. 16:53

Kedves leddy!


Én is algopyrinnel kezdtem, mert nem volt más itthon, de mintha be sem vettem volna... A Cataflam viszont gyulladáscsökkentő is, amellett, hogy erősebb hatású.

Hogy mit énekeltem varratszedés közben? Amit régen a kollégiumban a zuhany alatt üvöltöztünk a barátnőmmel a többi kollégista nagy örömére: Körösfői kertek alatt három kislány zabot arat... :-)

2008. okt. 28. 16:45
SZIA LIZI! ÉN HOLNAP MEGYEK AZ ALTATÓ ORVOSHOZ,10-ÓRÁRA.TE SOKAT VÁRTÁL , VAGY TÉNYLEG A MEGADOTT IDŐPONTODRA BEJUTOTTÁL?ÉN MÚLTKOR A KONZULTÁCIÓRA MENTEM 4-RE,ÉS 6.30-RA KERÜLTEM BE./GONDOLOM ,MÁR TE IS VÁROD A NAGY NAPOT!/
5166. leddy27 (válaszként erre: 5163. - Lizi35)
2008. okt. 28. 16:21

Olyan furcsa olvasni, hogy ti még előtte vagytok :)) bocsánat érte, csak nagyon örülök, hogy már túl vagyok rajta :)

Furcsa, mert egész máshogy látom már ezt az egészet, mint előtte egy héttel, műtét után, vagy utána egy héttel... az idő sok mindent megváltoztat, megszépít és átértékel, nagy igazság!


Drukk a jövő heti csapatnak!! Ügyesek lesztek és a doki is :)

5165. leddy27 (válaszként erre: 5162. - Zsazso)
2008. okt. 28. 16:19

Szia zsazso! Köszi :)

Kérdéseidre válaszolok, bár szerintem ha hilda hsz-eire rákeresel sok infót megtudsz :)

Szóval 10x10-es gézlapot vegyél vagy 5 csomagot, az kell sok, haskötőt én vettem egyből még egyet a kórházban, így néha ki tudom mosni :)

Első pár napban hálóingben voltam, utsó egy-két napban vettem csak fel pizsit (mert fáztam), nekem könnyebb volt az elején csak a hálóinget felhúzni és úgy wc-re járni.

A bemenős ruhámban jöttem haza, a gatya lötyögött rajtam, de fenn maradt :) a haskötő nem zavarja egyáltalán.

5164. leddy27 (válaszként erre: 5161. - Szmandi73)
2008. okt. 28. 16:16

Sziasztok!

Megjöttem dokitól, meg lettem dicsérve, hogy milyen szép a hegem, mivel kenem :)

A benn maradt kis varratot nehézkesen, de kiszedte, nem éreztem semmit szerencsére, pedig rángatta rendesen :)


Timihez (Timkó) is beugrottam, első volt ma, 2 körül vették le a homokzsákot róla, nem fáj most semmije (gondolom hála fájdalomcsillapító infúziónak), a torkát érzi az intubálás miatt. Még a héten megpróbálok eljutni hozzá és hozni a híreket :)

5163. lizi35
2008. okt. 28. 15:02

Sziasztok lányok!! Megint itt vagyok,most értem haza az altató orvostól és minden rendben mehet a műtét!!!!!! Nagyon várom a jövő hét keddet!!! Ilyenkor már túl leszek mindenen!!!!



Szmandi most olvasom a kálváriádat és örülök,hogy minden rendbe jött és már nincs lázad,szurkolok,hogy megszabadulj a varratoktól!!!

5162. zsazso
2008. okt. 28. 12:42

Sziasztok !

Szeretném kérdezni , hogy mit érdemes előre beszerezni műtét elött?? Milyen kötszer meg ilyesmire gondolok. Haskötö elég egy ?? Korházba mi a jobb hálóing vagy pizsi ??

A nadrágot azt haza fele fel tudtátok venni ?? A haskötö miatt gondolom . Vagy valami gumisat érdemesebb vinni ??


Szandi meg Leddy ti nagyon ügyik vagytok , hogy igy megbirkoztatok ezzel a váladék dologgal.

5161. Szmandi73 (válaszként erre: 5159. - Leddy27)
2008. okt. 28. 10:55

Szia! Szerintem a Cataflam teljesen jó, a kórházban Ketodexet és Xiloxot is adtak, azok is jól hatnak. Ezek nem a legerősebb fájdalomcsillapítók, de már receptkötelesek! Ettől erősebbet vettem be a kórházban (Tramadol, Contramal), de csak 1-2 szem kellett, aztán elég volt a Ketodex.

Tiszta megkönnyebbülés, hogy kijött a váladék, már sokkal lazább ott a hasam és nem feszül a szeméremdombi rész sem, lázam tegnap előtt óta nem volt! Remélem, pénteken kijön a varratom is. Reggel zuhanyoztam, éjjel elég sok váladék ürült még, de egyre csökken szerencsére, ahogy látom.

Ha hazaértél, jelentkezz, mi volt!

5160. Szmandi73 (válaszként erre: 5157. - Zsorzsika)
2008. okt. 28. 10:52
Szia! Nekem is az a rész volt a legérzékenyebb, de mint kiderült, ott gyűlt fel a váladék, ami nem jött ki a csövön. Már jobb. De mondta a doki, hogy még így lesz egy darabig, a haskötő és a gravitáció miatt duzzadhat :).
5159. leddy27 (válaszként erre: 5158. - Zsorzsika)
2008. okt. 28. 09:19

Jó reggelt!

Hát az nincs itthon, de majd szerzek be, úgy tudom, az nem olyan ütős vagy épp fordítva? :) A végén algopyrint vettem be, de sok hatását nem éreztem...


Örülök, hogy megesett a varratszedésed! Mit énekeltél? doki mit szólt? :)

A szeméremdomb dagadás szerintem nálam már lement (ma vagyok 4 hetes), de még eléggé érzékeny... :(

5158. Zsorzsika (válaszként erre: 5156. - Leddy27)
2008. okt. 28. 08:40

Szia leddy!


Nekem a Cataflam-ot mondták, az jobban bejött, mint az algopyrin.

5157. Zsorzsika
2008. okt. 28. 08:35

Sziasztok!


Tegnap voltam varratszedésen. Egy csaj mesélte, hogy a Spektrum egyik műsorában azt mondták, rágózni kell, akkor arra koncentrálunk és nem olyan kellemetlen a varratszedés. Nekem annyira nem vált be, inkább énekeltem. :-) A jövő héten fürödhetek már, vége lesz akkor a cicamosdásnak. Akkor talán kép is készül végre a hasamról. Annyit láttam, hogy olyan a vágásom, mintha egy nagyot mosolyogna a hasam, tehát a szemérdemdomb fölött van a közepe, de a két szélén meg a derekam felé kanyarodik.

Emlékszem, többen írtátok, hogy a szeméremdombotok megduzzadt. Itthon vettem észre, hogy nekem is. Meddig tart ez az állapot?

5156. leddy27 (válaszként erre: 5155. - Szmandi73)
2008. okt. 27. 19:41

Szia!

Semmi gond, az előbb hívtam a dokit és kérdeztem mi legyen, azt mondta, valamelyik nap menjek be és kiszedi, én a holnapot választottam :)

Ha nem felejtem el, megkérdezem a kemény részeket, de amilyen szenilla vagyok, biztos kimegy a fejemből :)

Fájdalomcsillapítóból melyiket javasoljátok? algopirin elég vagy az épp sok? :)


Neked nagyon örülök, hogy akkor sikerült rendbe tennie a pocidat, gondolom most sok cucc jön ki még, sokszor cseréld a kötést, ha tudod. Majd tájékoztass, hogy holnap is van-e lázad, de reméljük már nem lesz :)

5155. Szmandi73 (válaszként erre: 5154. - Leddy27)
2008. okt. 27. 18:28

Szia! Nagy bűnöm van :( elfelejtettem megkérdezni a dokitól a madzagot!!! Bocsika, de kicsit be voltam parázva, mi lesz velem. Ha kibírod addig, pénteken megyek újra!

Sajnos ki kellett nyitni egy helyen a sebemet, mert folyadék volt bent, jól kinyomkodták, picit nyitva is maradt, de már sokkal jobb. Volt egy kis elfolyósodott zsírszövet és seroma, ami már nem tudott a palackba kiürülni. Mire hazaértünk, jól eláztam tőle, a kórházban is vissza kellett menni az irodából a kötözőbe, mert már ott elkezdett folyni rendesen. Remélem, ezzel megoldódott a gondom. Ugyanazt mondta, mint neked, hogy nyomkodjam zuhanyzás közben, naponta 2x is zuhanyozzak, hogy ki tudjon ürülni minden. Pénteken, ha addigra eláll és rendben leszek, kiszedi a varratokat, ha nem, akkor még 1 hétig benne marad. Sokkal jobb azóta, nem feszül, és jobban tudok ülni. Hát ez van, nincs szerencsém :)

A bent maradt varratod csak akkor okoz gondot, ha bepirosodik körülötte a bőr. Amúgy nem jó, ha sokáig bent van, mert "benövi a fű", nehéz utána kiszedni.

Szerintem fájdalomcsillapítót nyugodtan szedhetsz, mikor úgy érzed, jobban fáj, nem fog függőséget okozni! Az időjárás változást mindig jobban meg fogod érezni ezután!

Keményebb részek nekem is vannak, szerintem ahhoz kell a 6 hónap, hogy ezek a panaszok is megszűnjenek teljesen!

5154. leddy27
2008. okt. 27. 15:16

Lányok!

Volt másnak is, hogy benn maradt egy madzag? :) muszáj leszek bemenni a kórházba, hogy kihúzza gondolom minél hamarabb...

A másik bajom, hogy mostanában jobban fáj a pocim, főleg a varrat vonalában, szedjek fájdalomcsillapítót? Mit javasoltok?

A harmadik bajom, hogy ahogy este nézegettem, a varrat vonalában, de mélyen érzek mindkét oldalon keményebb részt, az mi lehet?

Köszi :)

5153. Rita79
2008. okt. 27. 14:49

Sziasztok!Már nagyon régen írtam.Már elmúlt 4 hónapos a pocim,minden rendben van vele,bár elég sokszor fájdogál az izom.

Sok szerencsét kívánok azoknak,akik még műtét előtt állnak! Akik pedig túl vannak már a műtéten, gyors gyógyulást!

Ha kérdésetek van,nyugodtan tegyétek fel!

5152. zsazso (válaszként erre: 5151. - Marótiné)
2008. okt. 27. 08:24

Sziasztok !

Igen közeledik a mi napunk is.

Egy hét múlva már nem leszek ilyen nyugodt!!!


Olyan jó annak aki már túl van rajt !!!!

2008. okt. 27. 08:12
Sziasztok Csajok!már csak 11 nap!!!zsazso neked pedig már csak 10nap!!!már nagyon várom!!!!
2008. okt. 26. 23:32

sziasztok Lányok,


beleolvasgattam a fórumban, de valahogy árakat sehol sem látok, írnátok összegeket, hogy kinek mennyiért csinálták meg a pocakját?


köszi

5149. Szmandi73
2008. okt. 26. 22:54
Próbálom óvatosan jegelni, törölközőn és haskötőn keresztül, általában használni szokott, mi is javasoljuk a betegeknek. Látszólag minden rendben van, most kicsit megnyugodtam. Jó éjt!
5148. leddy27 (válaszként erre: 5145. - Szmandi73)
2008. okt. 26. 22:50

Köszi, ha rákérdezel! :)

A jegelés nem tudom jót tesz-e én nem merek ilyen drasztikusakat csinálni, csak simán kenegetem, meg egy bödön betadine-t nyomok a köldökbe minden este :)

A takarítás meg csak jól hangzik, de nem tartott túl sokáig, mindegyik tevékenység max. 10 percet vett el, annyit se, csak neki kell kezdeni, aztán már észre se veszem, mennyi mindent megcsináltam egy kis idő alatt! Nem fájt semmi különben utána, egy-két gyerekkör jobban kikészít :)

Jó éjt nektek!

5147. Szmandi73 (válaszként erre: 5140. - Zsorzsika)
2008. okt. 26. 22:31
Szia! Tényleg nem bántam meg, hogy belevágtam, hihetetlen, mennyire más lettem, nagyon örülök neki, még így is, hogy van ez a láz... Remélem, holnap megnyugtat a doki, hogy semmi gond, csak hát 6 napja tart... Nekem 4. és 6. napon szedte ki a csöveket, elvileg ennyi idő alatt illet volna kitisztulnia a sebnek, ezért gondolom, hogy nem emiatt van lázam.
5146. Szmandi73 (válaszként erre: 5143. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 26. 22:28
A heg magassága tényleg attól függ, miért kerül sor a műtétre. Ha kötényhasa van valakinek (mint pl. nekem), akkor alul tudnak vágni, de ha az a baj, hogy elődomborodó a has, akkor feljebb esik a vágás magassága. Mindenképp kiér a csípőig, ahol már a szőr nem takarja, ezért látszódni fog. Szerecsés esetben a bugyi el fogja takarni.
5145. Szmandi73 (válaszként erre: 5136. - Leddy27)
2008. okt. 26. 22:25

Szia! Ma már szerencsére 38° alatt maradt a lázam, igaz, gyógyszerrel, és jegeltem is a hasamat ott, ahol fájt. Most zuhanyozáskor szép volt, ahol tegnap érzékeny volt, már az is javult picit, nagyon örülök neki! Nem nagyon szeretném, ha szétszednének újra, vagy hasonló... Megkérdezem a bent maradt öltést, de biztos azt fogja mondani, hogy ki kell szedni. Ezek maguktól nem pottyannak ki általában. Holnap írok, ha hazaértem Pestről!

Ui. nagyon bátran fogtál neki ennek a takarításnak, nem érzed, hogy sok volt kicsit egyszerre?? Azért vigyázz magadra, nehogy baj legyen!!!

5144. lehotaine (válaszként erre: 5143. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 26. 21:01

Szia!


Én úgy tudom, hogy annál lentebb tud vágni a doki, minél több a felesleges bőr. Ugye lányok?


Nekem még kötés fedi, de már láttam kétszer, s az enyém is bugyi takarásában van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook