Hason alvás (beszélgetős fórum)


2010. márc. 29. 09:33
DE miert nemjo igazabol a hason alvas?
23. Kangaroo (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2010. márc. 28. 08:12

Igen, csak az a pár nap borzalmas!!!

Próbálkozom vele (oldalt), de reggelre majd' leszakad a hátam! Háton még annyira se megy az alvás. Főleg, hogy úgy MINDIG rosszat álmodok (és mindig ugyanazt), valószínűleg valami olyan pontot nyomok háton fekve, amit nem kéne.

22. MelisUK (válaszként erre: 20. - Rencsi08)
2010. márc. 17. 14:53
Sosem alszom el a karom. Meg kell találni a megfelelő helyet a kéznek is, mikor hogy fekszem az oldalamon, mindig máshogy jó tenni a kezet. Van, hogy előre kinyújtom, van hogy összegubódzok, mint ahogy a babák a pocakban, van hogy a páromhoz bújok és a kezem a feje fölött kinyújtom, vagy visszaelé behajlítom, mindig más a jó. Én sokat ficergek éjszakánként, sosem úgy kelek fel, mint ahogy lefeküdtem, lehet, h ezért nem zsibbandok el soha.
21. vvicus
2010. márc. 16. 22:16
Érdekes, hogy nem szerettek háton aludni, én azt szeretem a legjobban. Ezt követi az oldalt alvás, és a legutolsó a hasonalvás. Arról valamiért szinte teljesen leszoktam, megkockáztatom: azért, mert elég sok porcikám fájt tőle.
20. Rencsi08 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2010. márc. 16. 19:57
És nem alszod el a karodat? Nem zsibbad?
19. MelisUK (válaszként erre: 18. - Kangaroo)
2010. márc. 16. 15:17
Pár nap rosszul alvás után hozzá lehet szokni az oldalt alváshoz. Én is reménytelennek hittem, de amióta tudom, hogy nem jó a hason alvás, rávettem magam, ha fáradt vagyok úgyis el kell hogy aludjak. :D És sikerült, most már szeretek oldalt aludni.
2010. márc. 15. 21:06

Nekem van anatómiai párnám, de nem tudom megszokni az oldalt alvást. Szenvedek, dobálom magam egyik oldalamról a másikra, míg meg nem unom. Akkor kiveszem a fejem alól, hasrafordulok és alszom! :-) Másképp nem megy. Esetleg félig hason, félig oldalt, egyik lábamat felhúzva, de úgyis tekeredik a gerincem. És persze reggelre fáj a hátam... :-S


Mikor terhes voltam, akkor is "fészket" raktam a párnákból, paplanokból a hasam köré, jól megtámasztottam magam, hogy tudjak hason aludni. :-)

2010. márc. 15. 20:45
A hason alvás a legi póz,egészségtelenebb,legigénybevett alvás,un.ejtőernyős póz.32 évig csak hason aludtam el és keltem,sokszor becsípődött a nyakam.Vegyél anatómiai párnát,és hipp-hopp megszokod az oldalt alvást.
2010. márc. 15. 14:54

A hason alvás sem a gerincnek, sem a ráncainknak nem tesz jót. Oldtalt és háton fekve jó aludni - ahogy utánanéztem a témának, erre jöttem rá. Persze fontos a jó matrac is. :D

Én is hason aludtam nagyon sokáig, de amióta tudom, hogy az nem a legjobb póz, azóta az oldalamon alszok. Háton nem, vagy csak nagyon ritkán, mert akkor néha horkolok. :D Hason aludva amúgy rengeteget álmodtam, nem is tudtam rendesen kipihenni magam, most hogy oldalt fekszem, így sokkal kipihentebb vagyok - és a gerincemnek is jó.

Nehéz volt amúgy hozzászokni, eleinte nehéz volt oldalt fekve elaldnom, de már megszoktam, most már jó. :D

15. vvicus (válaszként erre: 1. - Rencsi08)
2010. márc. 15. 13:31
Szia! Bár én nem vagyok az a nagy hasonalvós, de amikor mégis úgy alszom, akkor egy kispárnát besúvasztok a csípőm alá, hogy a derekam ne fájjon a hasonalvástól. Ez nekem használ. Az arcelalvást még nem tapasztaltam, inkább néha a fülem elalvását, az nagyon tud fájni.
14. Rencsi08 (válaszként erre: 12. - Globus)
2010. márc. 15. 12:56
Nem is tudom... Én is hason fektettem a Fiamat, biztos, ami biztos.
13. globus (válaszként erre: 8. - Rencsi08)
2010. márc. 15. 12:55
Derékfájás ellen keményebbet keress, de lehetőleg ne azt a beton-utánzatot :)) Rugalmasan kemény legyen :)
12. globus (válaszként erre: 9. - Rencsi08)
2010. márc. 15. 12:54
A kisbabákkal kapcsolatban régies szemlélet, hogy hanyatt fekve büfizéskor megfulladhatnak, de úgy tudom, hogy ez már elavult.
11. Anka71
2010. márc. 15. 12:45
Én is csak hason tudok aludni, szétterülve, mint a béka:))
2010. márc. 15. 11:58
Nektek nincs elaludva az arcotok? Nekem van olyan, ahol már úgy néz ki, mintha forradás lenne.
9. Rencsi08 (válaszként erre: 6. - 04e95f637a)
2010. márc. 15. 11:57
Miért nem biztonságos? Ezt most hallom először.
8. Rencsi08 (válaszként erre: 2. - Globus)
2010. márc. 15. 11:55

Na, az is elképzelhető. De én inkább arra a kitekert "póz"-ra gondolok, ahogy az alvást művelem. Ez nem is hason alvás, hanem inkább hason-féloldalas. Bóóóóórzasztó!!!

Mindenesetre keresem a megfelelő matracot.

2010. márc. 15. 11:43
Én félig oldalt,félig hason alszom,jobb lábamat felhúzva!Igen kényelmes! :)
2010. márc. 15. 11:42
háton aludva nem is biztonságos!
2010. márc. 15. 11:41

Ölelj át egy nagypárnát, hogy félig hason, félig oldalt legyél, ahogy Tina javasolta szerintem. Ha a felül lévő lábad hajlítva felrakod a párnára, akkor a derekad sem fog fájni.


[link]

2010. márc. 15. 11:37
én is hason alszom,raadasul ugy,h a jobb kezemen parna(mert amugy elzsibbad) es rajta a fejem. Borzalom,mi?
2010. márc. 15. 11:35
Szerintem ne kezd egyböl csak ugy háton aludni mert nem leszel kipihent!!!Kezd az oldaladon vagy csak félhason
2010. márc. 15. 11:34
Ettől nem fájhat a derekad, esetleg nem jó az ágy?
2010. márc. 15. 11:33
Egész életemben hason fekve aludtam (kivéve mikor megcsászároztak, de az a hét a kínok kínja volt). Szeretnék háton fekve aludni, mert minden reggel majd "leszakad" a derakam, és az arcomat is elalszom. Valakinek van valami ötlete, hogy segíthetnék ezen? Esetleg járt hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook