Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasmenés terhesség alatt. Mi lehet az oka? fórum

Hasmenés terhesség alatt. Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 20. 14:24

Szia


Ne aggódj szerintem, közvetlenül nem áthatott, esetleg a megerőltetéssel lehet baj... pihenj sokat. Jobbulást!

2013. márc. 20. 13:32
Sziasztok! Van itt valaki? :) Nem tudom még hogy terhes vagyok-e... de ha igen, akkor a beágyazódás környékén iszonyatos hasmenésem és bélgörcseim voltak! 7 db Imodium kapszulát kellett bevennem hogy elmúljon. (Fél óránkat WC-ztem és a víz is kijött belőlem...) Szerintetek ez árthatott a babának, ha van? :)
23. mamarazzi (válaszként erre: 17. - Skóciababy)
2012. jún. 2. 13:09
Köszönöm a smectát volt szerencsém megismerni az oigazi fáraó átkánál köszönöm veszek!
22. mamarazzi (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2012. jún. 2. 13:08
Nem nem vagyok hányos egyszer egész életemben.
2012. jún. 2. 12:35
A Smecta port mamarazzinak írtam,mert már 5 napja megy a hasa szegénynek.:-(
2012. jún. 2. 11:04

Nálunk is végigsöpört ez a hüle vírus. Kb. 2 nap, ami durva.

Igyál sokat és valami probiotikumot is vigyél be (pl. normaflor).

A smecta port ihatod, de én nem javaslom egyenlőre, mert jobb, ha kipucolódik a vírus.

Jobbulást.

2012. jún. 2. 10:58

Sajnos ha vírusos (gyanús hogy az), akkor meg kell várni amíg kiürül a szervezetből. Cukros-sós tea (helyreállítja a felborult ásványianyagháztartást), háztartási keksz, sós vízben főtt krumpli (a só azért kell, mert megköti a vizet). Napok alatt átmegy majd rajtad és jobban leszel. A görcsökre esetleg magnéziumot szedhetnél.


Nekem a 06. és 35. héten is volt ilyen a második terhességemnél, 3-5 napig tartott. Valamilyen probiotikumot szedned kellene, nekem pl a Protexin vált be, de ez egyénenként változó. Nekem pl a Normaflore túl gyenge :( A görcsök miatt egyébként egy telefon az orvosnak lehet hogy nem ártana, ilyenkor elég sérülékeny még a pici, nehogy gond legyen.

18. Skóciababy (válaszként erre: 15. - Macskanita)
2012. jún. 2. 10:45

Ez vírus lesz. Ha szakaszosan jön a hasmenés, szerintem az. Ha a babával lenne valami, más tünet is lenne. Ha attól görcsölsz,az inkább olyan mint a mensis.

Jobbulást!:-(

2012. jún. 2. 10:42

Eddig én sem híztam semmit,gyanítom a hasmenős történet miatt...Nálam nem volt annyira vészes, csak gyakori.:-( Eléggé idegesítő tud lenni, a fiammal is így voltam sajnos.

Mamarazzi ez már elég hosszú idő...Normaflore-t és Smecta port kismamák is szedhetnek. Ismered? A Smecta nem szívódik fel,semmi ártalmas hatása nincs. Viszont rendbehozza a beleket. (Védőnő vagyok.Én napokig tartó hasmenésnél ezt szoktam javasolni. Nem kell sok belőle,néha már ha egyet megiszol,attól is sokkal jobb.)

16. Macskanita (válaszként erre: 12. - Mamarazzi)
2012. jún. 2. 10:39
sajnálom...hánytál is?
15. Macskanita (válaszként erre: 11. - Skóciababy)
2012. jún. 2. 10:39
igen, szakaszosan, hullámokban jön rám az erősebb görcs, na akkor futok wcre, vagy jön valami, vagy nem...amúgy görcsöl végig, enyhébben.
2012. jún. 2. 10:36

Ha nem vérzel és más panaszod nincs,akkor sok folyadék, könnyebb kaja és próbálj pihenni,feküdni. Valami vírus lehet szerintem...

Ha elkezdesz pecsételni, vagy vérezni,akkor orvos.

Valószínűleg a baba növekedése beindult és a méhed is tágul. Sokat kell pihenni, ami tesó mellett tudom nem könnyű.

Kórházban ezzel semmit nem csinálnak,csak ha véreznél. Ami reméljük nem lesz.

2012. jún. 2. 10:36
Ja állítólag van valami vírus most sajnos!
12. mamarazzi (válaszként erre: 11. - Skóciababy)
2012. jún. 2. 10:35

Sziasztok.

14 hetes vagyok 5. napja megy a hasam mint a víz hivtam a dokim azt mondta semmi szélet fogó diéta sok folyadék ennyi arra figyelni ne száradjak kis, mert , ha nem marad a folyadék sem , akkor kórház. na iszok mintha kötelező lenne, mert van egy 3 évesem és nekem sincs kire bízni.

Nekem eddig fogyókurás a terhességem 12 hétig az émelygés most meg a fosi már bocsánat.

2012. jún. 2. 10:33
Én is hétfőn töltöm a 12 hetet. Nálam eddig csak az elején volt görcsölgetés és most kezdődik ismét. Valószínűleg most kezd jobban növekedni a baba és azért. Nagyon-nagyon görcsölsz? Úgy gondolod,hogy a méhed az? Hasmenésnél könnyű összekeverni.
2012. jún. 2. 10:32

Nem hiszem, hogy indokolt a kórházba menetel, pótold a folyadékot, hívd fel az ügyeletet, megmondják, mi a teendő.

Jobbulást!

9. Macskanita (válaszként erre: 7. - Skóciababy)
2012. jún. 2. 10:31
értem...hát én már a 12 hétben vagyok
8. Anatita81 (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. jún. 2. 10:31
Sok folyadék, B vitaminok... Jobbulást!
2012. jún. 2. 10:30
Nálam nem. Még nem tudtam,hogy terhes vagyok, csak a hasam ment és vacakul voltam.Nem annyira,de ment. Azóta is ismétlődik néha,de ritkán. Főleg az elején fordult elő,amikor mensihez hasonlóan görcsölgetett a hasam.
2012. jún. 2. 10:29
nem szedek magzatvédő vitamint.
5. Macskanita (válaszként erre: 2. - Skóciababy)
2012. jún. 2. 10:29
konkrétan az érdekel, hogy gond e az, hogy menstruációs jellegú görcsök kísérik?
2012. jún. 2. 10:28

12 hetes terhes vagyok, tegnap már furán éreztem magamat, hajnalban erős görcseim voltak, amit hasmenés kísért, reggel óta többször is úgy éreztem, mennem kell toalettre.4és fél éves kicsi fiam lehet hazahozott valamit az óvodából, ugyanis neki tegnap volt hasonló a helyzete, de szerencsére nem kapta el a hasmars nagyon.

Erős, húzó deréktáji és hasi görcseim vannak, ami nem kifejezetten akkor szokott lenni, amikor hasmenésem volt.

Tudtok valamit tanácsolni, azonkívül, hogy azonnal forduljak orvoshoz? nem mennék kórházba, amíg nem feltétlenül muszáj, ugyanis elég macerás rábízni bárkire is a gyermekem arra az időre.

Köszönöm a tanácsokat!

2012. jún. 2. 10:27
nekem a magzat védő vitamin okozta !!!
2012. jún. 2. 10:26
Sajnos ismerős. Konkrétan mi érdekel?:-)
2012. jún. 2. 10:24
Hasmenés terhesség alatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook