Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasleszorító/haskötő fórum

Hasleszorító/haskötő (beszélgetős fórum)


9. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 70b16b8f8b)
2015. ápr. 5. 18:48

Vannak dolgok, amiket korábban is végezhetsz, pl a kegel gyakorlatokat már szülés napján is (segítik a gyógyulást mert javítják a vérkeringést és az izom-ideg kapcsolatait), ezenkívül a traszversz (keresztirányú) hasizomra való gyakorlatokat is lehet már azonnal hazaérkezés utáni napokon is csinálni mert ezek nem hasprés jellegűek.


Plusz, ha dvd-nél tartunk, nem új, és biztos sok hasonló van már, de szerintem Cindy Crawford Új dimenzió-ja egy jól felépített edzés, tartalmaz egy 10 perces, pár nappal szülés után is végezhető könnyű de hatásos gyakorlatsort, aztán egy 17 perceset 3 héttel a szülés utánra és egy 45 perceset a kontroll utánra. Ezt azért találtam jónak mert egy helyen van A-B-C edzés, nem kell böngészgetni, keresgélni és van egy rendszer, hogy ugye szép fokozatosan térsz vissza a hagyományos edzésre, szép fokozatosan vezeti be az egyre nehezebb gyakorlatokat és több ismétlést.


Pl a legelső 10 percesben csak pár guggolást végeztet, nyújtások, pici has, stb., a másodikban már többfélét és kitörést is, kis kardió, felsőtest, mindez 17 percben és nem megerőltető de formál. És ugye pont annyi ideig tartanak, amennyit egy pici baba "békén hagy" egyhuzamban (eleinte ez tényleg csak 10 perc), meg ugye amennyit erőnlétileg még kibír egy kialvatlan kismama, a nyújtógyaksik kimondottan jól esnek, az erősítők meg összeszednek:)

2015. ápr. 4. 12:31
Persze szándékozok utána tornázni, hiányzik is.Meg várom a 6 hetes kontrollt, és azt, hogy a nőgyógyász mit mond.Baba előtt B.A-ra tornáztam azt szerettem,és nekem formásodásra is használt.
7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. ápr. 4. 12:09

Én a pocakkal is hordtam a terheseknek való haskötőt és ez segítet megelőzni a striákat és feszes marad a has bőre plusz köldöksérv megelőzésére is jó. Ha eddig nem tetted, beszereznék egy ilyet is, de a szülés utánit mindenképpen. Én azonnal hordtam, tehát már pár órával utána, de alul nyitva hagyhatod. Így is a feladatát ellátja, vagyis a helyén tartani a hasi szerveket, amíg izmok visszanyerik az eredeti formájukat és visszahúzódnak a helyükre. Mert ugye sokszor ezek alul patentosak mint egy body és ugye körülményes minden betétcserénél ki-be passzírozni magad:))) alá egy másmilyen bugyit is hordhatsz. Egyébként olyan 2 hét alatt már nagyon szépen karcsúsodsz, gyorsabban mint haskötő nélkül.


Nem pótolja az edzést de nagyszerűen kiegészíti. Császár után meg elengedhetetlen mert ott még jobban meg vannak bolygatva a hasizmok (van, amikor el is vágják de mindenképpen el kell mozdítaniuk), ezért azt a fajtát kell hordani ami nem ilyen "belebújós" hanem mint egy fásli.


Talán 6-8 hétig hordtam utána de én ezalatt is kíméletesen edzettem, amúgy bárki, akit ismerek, ha nem is edzett, mindenképpen meg volt elégedve. De azért bíztatlak, hogy tornázz mellette mert szerintem nem szép látvány, ha ezt valaki csak szorítónak használja ruha alá és mikor leveszi, kibuggyan minden.

2015. ápr. 3. 19:29
Köszönöm szépen a választ!:)
2015. ápr. 3. 19:20
Itthon vettem fel, a kórházba nem vittem.ez volt nekem itthon, pont a méretemben, párszor használtam szűk kisestélyi alá.
2015. ápr. 3. 19:00
Szülés után "rögtön" felvetted, vagy amikor hazamentél a kórházból?Egy számmal kisebbet vettél vagy pont a méretedben?
2015. ápr. 3. 18:21
Én használtam mindkét terhességem után jó szoros alakformáló harisnyát. Combközépig èrt és jó magasan feljött a hasamra. Nekem jó érzés volt hogy összetartott.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. ápr. 3. 18:07
Én nem is tudok olyanról az ismerőseim köréből, aki használt ilyet valaha. Én sem, pedig 17 kg-ot híztam, mégis szépen visszament a hasam.
2015. ápr. 3. 16:52
Szeretnék véleményeket kérni, hogy a haskötő vagy hasleszorító öv kinek hogyan jött be,használt-e egyáltalán. Van még 7 hetem hátra és még nem sikerült döntenem,hogy vegyek-e vagy sem. Nem sokat híztam, mert cukor miatt diétáznom kellett. Alapjáraton is "alacsonyabb" súlyról indultam, terhesség előtt, és amíg ki nem derült tornáztam is azóta semmit, max séta a jobb időkben.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook