Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasi műtét után mikorra várható, hogy visszaáll a has az eredeti állapotába? fórum

Hasi műtét után mikorra várható, hogy visszaáll a has az eredeti állapotába? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 14. 11:41
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Sokat jelent, hogy írtatok! Hálás vagyok érte!
13. massalhangzo (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2016. dec. 13. 20:44
altalaban kell par honap, mig helyreall, de ez egyenfuggo is. nekem par het utan mar egeszen normal volt, egy baratnomnek ugy egy evig tartott. kitartast, es minden jot!
12. e8da813d29 (válaszként erre: 10. - B4b1d52444)
2016. dec. 13. 20:18

Helyes, így állj hozzá mindig!

Lesznek nehéz időszakok, a hasfelmetszés kutyafüle azokhoz képest.

De MINDIG emelt fővel élj, ne engedj meg magadnak kiszolgáltatott helyzetet, mert félsz.

Legyen erőd büszkén végig csinálni, és mondd magadban mindig azt: VELEM NEM!

Nagyon szorítok, hajrá, gyerünk előre az Úton!

11. nene75
2016. dec. 13. 20:12
Nekem is felvágták, áprilisban. Igaz az intenzíven kötöttem ki és töltöttem el 33 napot (3 hét gépi lélegeztetéssel). Nem volt könnyű.Júniusban jöhettem haza. Egy hét múlva már bejártam dolgozgatni.Nem gondolnám, hogy nagyon nehezet emeltem, igaz szeptembertől 24 munkafüzetet,füzetet cipeltem haza javításra.Sajnos az én hasfalam szétnyílott, hatalmas dudor lett a heg mellett. Most karácsony előtt műtenek ismét (ez miatt). Csak a téli szünetben maradok itthon. Január 3-án már suli. Mennem kell várnak a minik. Gőzöm sincs kiújul-e majd ismét. Szóval én így jártam. Kíméld magad.
10. b4b1d52444 (válaszként erre: 9. - E8da813d29)
2016. dec. 13. 20:11

Úristen... Döbbenet. :O :O


Köszönöm szépen! Én is a hetedik héten megyek vissza dolgozni, úgy tervezem legalábbis. És soha, de soha nem adom fel!

9. e8da813d29 (válaszként erre: 5. - B4b1d52444)
2016. dec. 13. 19:25

Gyomortól szeméremcsontig volt 66 kapocs, összes izom átvágásával, majd kemo.

7. héten visszamentem dolgozni.


Tarts ki és soha ne add fel!!!

8. b4b1d52444 (válaszként erre: 7. - Sadrok)
2016. dec. 13. 19:18
Nagyon kedves vagy, sokat jelent, hogy írtál!!! Köszönöm neked!
7. sadrok (válaszként erre: 5. - B4b1d52444)
2016. dec. 13. 18:31

Szia!Nagyon megértelek, és fel a fejjel! Hamar rendbe fogsz jönni, fiatal vagy még, minden esélyed megvan a gyors gyógyuláshoz :-) Ha szépen varrtak össze, alig lesz nyoma a műtétnek, esetleg annyi lesz a változás, hogy bikini helyett egész fürdőruhát kell hordanod jövő nyáron :-)

Engem 60 évesen műtöttek 2 éve, 3 végbélműtéten vagyok túl, sajna 2x is nagyon csúnyán varrtak össze, hasam mint egy domborzati térkép... tankinit vettem, abban nem feltűnő :-) Én is nagyon vékony vagyok, nem birok hízni, rengeteg az evéssel/emésztéssel/bélműködéssel való gondom, a hasam kinézete aggaszt a legkevésbé :-)

Kívánok Neked mielőbbi gyógyulást, erőt és kitartást a felépüléshez! Bátor lehetsz, ha ennyi kemot bevállalsz. Sok szerencsét!

6. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - B4b1d52444)
2016. dec. 12. 19:00
szívből jobbulást kívánok neked. megértem hogy nehéz, de ahogy írtad, pár hónap és már csak egy emlék lesz az egész. az emberi szervezet hihetetlenül gyorsan tud regenerálódni és gyógyulni.
5. b4b1d52444 (válaszként erre: 4. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 12. 18:44

Köszönöm szépen Neked is, és a többi válaszadónak is. Túlsúlyt nem valószínű, hogy felszedek, jövő héten kezdem a kemoterápiát... 12*48 órás kezelésre vagyok előjegyezve. :/

Igen, kérdeztem az orvost, hogy kell-e haskötőt hordanom, de mondta, hogy nekem nem, mert vékony vagyok, és magától helyre kell állnia idővel.

Víz még mindig nem éri, és még mindig le van kötve, itthon átkötöm hetente kétszer. A vágás egyébként nagyon szép, nem nagyon fog látszódni. A köldökömtől a szeméremcsontig tart a vágás egyébként. Emelgetni nem emelgetek, de mondom itthon rendet tartok magam körül, ami egy 40 percet vesz igénybe maximum naponta, végül is egy 45 négyzetméteres lakásban nincs sok takarítani való, főleg, hogy eddig is tisztaság és rend volt itthon.


Nehéz... Nehéz ez a helyzet most nekem, mert hirtelen cseppentem bele. És jó lenne, ha már az egész egy rossz emlék lenne.

4. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2016. dec. 12. 18:19
szia, nekem volt. ha keresztvágás van a pocidon arra nagyon vigyázz, hogy ne nyújtózkodj jó ideig amig a seb stabilan be nem gyógyul, nehogy szétnyíljon. tartsd be mindig a doki utasításait (meddig nem érheti víz, meddig kell lekötni) ezekkel segíted a gyógyulást. ne ijedj meg ha eleinte csúnya a vágás, szépen helyre fog állni. egy ideig én úgy érzetem, hogy lifeg a hasamban valami ez nem fájdalmas inkább zavaró és érdekes érzés de hamar elmúlik. Ne emelgess!! ha nem szedsz fel túlsúlyt, akkor a hasad is szépen vissza fog állni. most más nem jut eszembe,jobbulást kívánok neked. ja egy ideig inkább tusolj nem fürödj és a túl forró vizet azt ajánlott egy ideig kerülni, inkább olyan középmeleg. gyógyulj meg
2016. dec. 12. 17:51
Türelem! Tudom, hogy ez most nagyon nehéz, de egy ilyen beavatkozás utána teljes belső regeneráció kb. egy év. Ennyi kell, hogy ne érezz semmit.
2016. dec. 12. 17:14

Az enyem nem allt vissza.

De mar nem is erdekel, ruhaban nem latszik.

2016. dec. 12. 17:07

3,5 hete műtöttek vastagbéllel. Viszonylag jól vagyok, már régóta nem kell fájdalomcsillapítót szednem, pedig még fáj a hasam, csak már nem olyan nagyon, viszont a véralvadásgátló injekcióktól már tiszta göb és csomó a hasam. Ezzel még elvagyok. A hasam is lappadt már nagyon sokat, mégis még mindig úgy érzem, mintha egy vagy két számmal kisebb hasba lennék visszavarrva. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, és tudom, hogy legyek türelmes, csak érdekelne, hogy akiknek szintén volt hasi feltáró műtétjük hogy emlékeznek, mikorra nyerték vissza a műtét előtti állapotukat?

Diétát tartom, sok folyadékot iszok. Kímélő életmódot folytatok, ami nem egyenlő az ágynyugalommal, tehát nem fekszek 0-24 az ágyban. Magam körül és a lakásban rendet tartok, nem hajolgatok sokat, nem emelek nehezet, most már rövid sétákra is el tudok menni, még ha nehezen is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook