Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hashimoto mellett teherbeesés fórum

Hashimoto mellett teherbeesés (beszélgetős fórum)


19. Bekacomb (válaszként erre: 18. - Cicamica89)
2017. márc. 22. 12:53
Az antiTPO-t elég egyszer megnézetni, amikor kiderül hogy Hashimoto-e a baj vagy sem. Amúgy nekem 162 volt anno. A szintje egy napon belül is sokat változhat, teljesen felesleges agyalni rajta. Törekedni kell a jód kerülésére (szója, tengeri herkentyűk és halak, cheddar sajt, jódozott só, stb.) Az endokrinológusom szerint kár lelassítani a pm pusztulását, ugyanis addig nagyon nehezn lehet beállítani a hormon ideális mennyiségét (sokaknál váltakozik az alul- és túlműködés), míg onnantól kezdve hogy elhalt könnyebb megtalálni a kellő hormont és kiegyensúlyozottabban tud működni a szervezet. Bevallom én egyetértek vele. Nyilván én is megteszek mindent hogy támogassam a pm-em, szedek vitaminokat, szelént, odafigyelek az egészséges életmódra diétával és most már tornával is, de elfogadtam hogy a pajzsmirigyemnek szépen lassan kampec. Ez a betegség ezzel jár, nem tudjuk megakadályozni.
18. Cicamica89 (válaszként erre: 17. - Bekacomb)
2017. márc. 21. 15:48
Nem tudod mennyi körül szokott lenni az Anti-TPO d?
2017. márc. 21. 13:23

Szia!


Nekem Hashimotom van és IR, volt egy vetélésem a 9. héten és egy teljesen problémamentes terhességem, már 5 éves a kislányom. DE! Hivatalosan csak tavaly lett diagnosztizálva a pm betegség. A tüneteim kb. a második, sikeres terhességemre tudom datálni, az elsőnél nem rémlik az, amit most szenvedek. Szóval én teljesen nem tudom kizárni azt, hogy az a vetélés nem Hashimoto miatt volt. Egyet tudok, úgy vagyok összerakva hogy az Isten is szülésre teremtett, azonnal megfoganok ahogy hozzám ér a párom és a hormon laborom is azt támasztotta alá hogy nagyon fogékony vagyok.

Ha nem vagy biztos az orvosodban, inkább válts. De az eredményeid hozd rendbe mert a Hashi ugye okozhat vetélést sajnos. Hajrá-hajrá! ;-)

16. Cicamica89 (válaszként erre: 15. - Mgesa)
2017. márc. 21. 13:17
Igen, többször nézték. Egyszer 1200-as értéket mutatott, utána 500, majd 600. Hatszáz volt a felső határ. Tehát eléggé ingadozó. De onnan tudom ha magas, hogy lila kiütések jelennek meg a combomon.
15. mgesa (válaszként erre: 13. - Cicamica89)
2017. márc. 20. 22:13

Nekem mindkét antitest 350 körül volt, de igazából azt csak egyszer nézték, elvileg ennek nincs olyan nagy jelentősége. Ha a tsh, t4, T3 értékek jók (tsh teherbe eseshez inkább 1-1,5 körül ideális), akkor jól be van állítva.

Azért esetleg az inzulin terhelés eredmenyeidet mutatsd meg még egy dokinak/ ír fórumban, sokszor még egy endokrinológus is ramondja, hogy nem az. Nem akarom Beléd beszélni, de egy masodvelemenyt megér.

A prolaktint többször is nézték? Mert egy magas érték még nem számít, ez elég gyorsan változhat.

14. Adelus (válaszként erre: 12. - Cicamica89)
2017. márc. 19. 19:05

Ez tényleg durván az, sajnos :(.

Mióta szedem a szelént meg a többit, jobb lett az értékem. De nekem előtte sem volt annyi, mint neked.

Azt mondta a Kaáklis orvosom, hogy 1000 alatt nem viszi el a babát. Egyébként ezen még szteroidokkal is lehet segíteni. 2 lombikom volt, mindkétszer szednem kellett a Medrolt.

Nincs gyerkőc. Sajnos olyan problémám is van, ami gyógyszerrel sem kezelhető.

13. Cicamica89 (válaszként erre: 7. - Mgesa)
2017. márc. 19. 19:00
Gratulálok, nagyon öröm olvasni a pozitív példákat. IR nincs szerencsére, voltam cukorterhelésen, de a prolaktinom magas. Megkérdezhetem, hogy neked az Anti-TPO milyen magas?
12. Cicamica89 (válaszként erre: 10. - Adelus)
2017. márc. 19. 18:56
Anti TPO 900 nagyon durván határérték feletti. Tuti, hogy hashimoto sajnos. Neked van gyerkőc? Igen olvastam én is, hogy a szelén, omega 3, d vitamin, mio inozitol segít.
11. Cicamica89 (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2017. márc. 19. 18:53
Szedett letroxot már a terhességek előtt is?
10. Adelus (válaszként erre: 9. - Cicamica89)
2017. márc. 19. 18:49

Szia!

Elnézést kérek, hogy belekotyogok. Hashimoto-ról akkor beszélünk, ha nagyon magas az anti-TPO értéke. Ez egy autoimmun pajzsmirigy betegség, soha nem fog elmúlni, de kordában tartható. Tudom miről beszélek, mert nekem is van. Szerencsémre a szelídebb formából( nem olyan rettenetesen magas az érték).

Önmagában a nem jó TSH érték még nem Hashimoto.

Nekem az endokrinológus a Normoxil nevű készítményt javasolta: szelén és myo-inozit van benne. Nekem úgy mondta, hogy "nem lángol annyira, kicsit visszaszorítja".

Sok sikert kívánok!

2017. márc. 19. 18:34
Nagyon szépen kérem a hashimotos sorstársaimat, hogy írjanak minél többen, kinek, hogyan sikerült teherbe esnie.
2017. márc. 19. 18:32
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak most már az a baj, hogy sokmindent olvasgatok, aztán azt érzem, hogy a baba megfogan, csak nem tud beágyazódni, mert jelentkeznek a mensis görcsök a beágyazódás lehetséges napjaiban, aztán hirtelen megszűnik, egy két nap késéssel megjön.Félek hogy a szervezetem kilöki a kis sejtecskét. A tsh- m már 2 alatt van, de a prolaktinom is magas volt, de a kedves endo dokim erre nem írt gyógyszert. És tuti, hogy most is magas, mert lila foltok jelentek meg a combomon, ami emiatt van.
2017. febr. 26. 13:58
Szia! Nekem ez nem gátolta a teherbe esést, két gyerekem van. Hozzáteszem, mire eljutottunk oda, hogy babát szeretnénk, addigra szépen be volt állítva, egy jó endokrinologisnak ez nem probléma, lehet, hogy kell pár hónap, mire sikerül jól beállítani a gyógyszer adagolását. Viszont érdemes tudni, hogy emellé sokszor társulhat egyéb, pl inzulin rezisztencia, ami megnehezíti a teherbeesést, érdemes ezt is kivizsgaltatni ( nekem is van IR, ezzel több baj volt, mint a pm-gyel).
2017. febr. 25. 07:26
Sziasztok,érdekelne az orvosod neve,sajnos,mi is váltás alatt vagyunk,sokat segítenél,köszi.
2017. jan. 26. 10:45
Szia! Nálunk ez nem volt egyszerű,de szerintem attól függ milyen dokid van!Nekem 2 év volt mire beállították a gyógyszerem,ez orvosváltással sikerült,mert az első 2 évig elszarakodott úgymond vele,mindig állítgatott rajt,hol átment túlműködésbe,hol meg nagyon alulműködött,volt 36,2 es tsh-m is!Aztán orvosváltás után 5 hónapra terhes lettem! Még itt van a pocakban!Szurkolok Neked is!
2017. jan. 25. 09:34
Szia! Nekem az első terhesség után derült ki ez a betegségem, szednem kellett a pajzsmirigy hormont és a tervezett terhesség előtti kontrollon jeleztem, hogy babát szeretnénk, így emelve lett az adag egy picit. 2 hónapon belül teherbe estem (igaz, elsőre is hamar sikerült), a szülés után pedig visszamentem egy újabb vérvételre/kontrollra, hogy megnézzék, kell-e módosítani a gyógyszeren. Sok sikert kívánok, jó, hogy tudsz a betegségről, sajnos mivel tünet nélkül zajlik, nehezítheti a teherbeesést olyanoknál, akik nem tudják, hogy nem jó a TSH értékük...:(
3. Nomen ist omen (válaszként erre: 1. - Cicamica89)
2017. jan. 18. 15:31
Még soha nem estem teherbe, de nem is fogok. Ettől függetleneül kívánom, hogy neked sikerüljön. Drukkolok!!!
2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Cicamica89)
2017. jan. 17. 21:16
A sógornőm pillanatok alatt teherbe esett. Kétszer.
2017. jan. 17. 19:02
Sziasztok. Azon kedves hashimotos betegek véleményére lennék kíváncsi, akik emellett babát tervezték/szülték. Mennyi idő után sikerült teherbe esni? Akik lombikoztak, azoknak mi miatt nem sikerült spontán úton teherbe esni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook