Hashimoto? (beszélgetős fórum)


2018. szept. 9. 22:38
Nagyon sokat várok egy kezeléstől, amit hétfőn kezdünk. Majd írok, mi lett.
23. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. szept. 5. 20:48

Szia!


Nekem Basedow kórom van, ami autoimmun túlműködés. A Hashimoto lehet alulműködés és túlműködés is. Ebben a cikkben egész jól leírják a dolgokat:


[link]


Az autoimmun betegségeket gyógyítani nem tudják. Viszont előfordulhatnak tünetmenetes időszakok, amikor nincs szükség gyógyszeres kezelésre. Az ilyen betegségek bármikor fellángolhatnak és bármikor spontán is javulhatnak. Ezért kell a folyamatos kontroll még tünetmentes időszakokban is.

Autoimmun pajzsmirigy betegség esetén az immunrendszer tulajdonképpen folyamatosan gyulladásban tartja a pajzsmirigyet, ennek következménye a sorvadás. A sorvadás üteme és mértéke egyénileg változó. A sorvadást szokták ultrahangon inhomogén szerkezetűnek és echoszegénynek leírni.

22. @entt (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. szept. 5. 20:10
Igazad van az anti-tpo utalhat autoimmun túlműködésre is. Bár az alulműködés gyakoribb ahogy én tudom. De ehhez kell az endokrinologus hogy az összes érték alapján tudjon diagnózist felállitani és megmondani mi is ez pontosan. 😊
21. @entt (válaszként erre: 15. - Cickány64)
2018. szept. 5. 20:06
Cickány64 sajnos ez mindenképpen Hashimotora utal. Nekem is 1400 volt. Ha Endokrinologus nézte akkor szerintem biztos az eredmény. Gondolom az elozmenyeidből hogy oda jársz. Sajnos gyakran előfordul hogy akit túlműködéssel kezelnek annak később alulműködő palyzsmirigy lesz. Bár nekem terhesen működött alul most meg eléggé túl ahhoz hogy gyógyszert keljen szednem. A hashimoto egyébként ilyen, mint egy hullámvasút. Tud alul és túl működni is.
20. Channa* (válaszként erre: 17. - Titokkal)
2018. szept. 4. 20:01

Jellemzően igen. Épp ezért nehéz beállítani az alulműködést, mert, ahogy sorvad egyre több pm. hormont kel tolni, azaz nem biztos, hogy a kezdeti mennyiség elegendő lesz örökre.


Van olyan is, hogy az autoimun p. beteg pajzsmirigyének az egyik lebenye alulműködik, a másik meg túl.


Tehát, nehéz kordában tartani a működést.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Cickány64)
2018. szept. 4. 20:00

De az ATPO-d állt vissza?

Amikor kivették a PM-em, akkor nekem is lecsökkent 109-re, de magas maradt. Az ATPO-nál nem számít, hogy mekkora az eltérés, csak az, hogy magasabb, mert ez már mutatja az autommunitást.


Sajnos még a műtét sem garancia arra, hogy nem kezd el újra növekedni a pm., ha egyszer már megtette, hát még az izotópos kezelés, ami szinte ugyan azt teszi a pm-el, amit a kés, azaz elsorvasztja.


Írjál még részleteket. Ha meg van a vérképed, akkor írd már meg, hogy a többi érték mennyi.

18. Channa* (válaszként erre: 15. - Cickány64)
2018. szept. 4. 19:57

A magas ATPO nem a hasimotora utal, hanem arra, hogy autoimmun eredetű a pm. betegség.

Erről beszéltem pont.

Nekem 2121 volt és nem hasimotom van, hanem Graves-Basedow betegségem. És azért nem csak Basedow, mer nem csak az ATPO-magas, hanem az összes ilyen értékem, pl. TRAK.


Jellemzően az autoimmun pm. túlműködést Basedow kórnak neveznek.


És jellemzően az autoimmun alulműködő pm. betegséget nevezik hasimotónak.


Mivel neked megnagyobbodott, így inkább Basedow betegséged van.

Az ATPO értéke önmagában semmit nem ér, kell nézni TSH-t, FT+ és FT4 értéket.

Mert attól pl., hogy nekem pm hormonnal jó a működésem, az ATPO-m ugyan úgy magas, hiszen autoimmun eredetű a betegségem.


Remélem érthető, amit írtam.


Tehát, jó lenne tudni a többi értékedet is, hogy bármit lehessen mondani.

17. Titokkal (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. szept. 4. 18:21
Ezt nem is tudtam sorvad ?Én is hasimotos vagyok
16. cickány64 (válaszként erre: 14. - @entt)
2018. szept. 4. 18:20
Az előzményről annyit, hogy körülbelül 16 éve nagyon nagy pajzsmirigy túlműködésem volt, azért nem operáltak mert rá volt csavarodva a hangszalagokra vagy valami ilyesmi, kaptam mindenféle hormon és izotópos kezeléseket rengeteg gyógyszert. Szép lassan visszaállt normálisra, és most valamiért az orvosom gyanakodott, de a lelet láttán azt mondta, ezt még nem kell kezelni, majd akkor, ha hirtelen nagyon meghízok, meg hullani kezd a hajam. Hát nem nyugodtam meg.
15. cickány64 (válaszként erre: 14. - @entt)
2018. szept. 4. 18:14
Nagyon aranyos vagy. Van két leletem 1 full vérkép vizelettel és annak eredményeként mondta a háziorvosom, hogy csináljunk egy újabb mélyrehatóbb vérképet kimondottan a pajzsmirigyre. A második lelet lett olyan, ami a hasimotora utal, ugyanis az Anti TPO-1300 lett. Ide nem lehet képet csatolni?
14. @entt (válaszként erre: 12. - Cickány64)
2018. szept. 4. 15:38
Kedves Cickány64. Nekem is Hashimotom van elvileg, jelenleg túlműködéssel. Ez a betegség autoimmun eredetű ezért gyógyítani nem lehet viszont jól kordában lehet tartani. Addig viszont míg nem 100% addig nincs tennivalód. Ha már teljesen biztos hogy az, akkor sem minden esetben szorul rögtön kezelésre. Vannak vitaminok amik jótékonyan hatnak, valamint a táplálkozás sem mindegy. Azt javaslom , keress egy jó orvost aki biztosra tud diagnózist állítani. Ha kérdésed van szívesen válaszolok már ha tudok. 😊
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Cickány64)
2018. szept. 3. 18:54

De azt sem tudod, hogy ez a bajod vagy sem.

Milyen sorstársakat keresel?


Én pajzsmirigy beteg vagyok már jó régen. Nekem Graves-Basedow a betegségem neve. Autoimmun túlműködés. Többször túlműködtem, ilyenkor gyógyszert szedtem, aztán már nem használt a gyógyszer kivették, azóta alulműködő vagyok és pajzsmirigy hormont szedek. Életem végéig, mert a PM-em jó esetben nem nő vissza.

2018. szept. 3. 18:51
Arra voltam kíváncsi, hogy ezzel a betegséggel mit lehet kezdeni? Konkrétan sorstársakat kerestem. Elnézést....
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Magdalénia)
2018. szept. 2. 15:39

Azt hiszem kár bármit is írni.

A kérdéseimre sem kaptam választ...

2018. szept. 2. 14:59
Alulműködésnél hormonpótlás jön szóba.
9. Magdalénia (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. szept. 2. 14:56
Nekem is pont ez jutott az eszembe. :)
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Cickány64)
2018. szept. 2. 14:45

És akkor most mi van?

Elég nehéz úgy bármit mondani, ha nem írod le pontosan, hogy mit akarsz, mi a bajod, milyen a leleted, stb.

Ennek semmi értelme nincs így. Kár, hogy írtam....

2018. szept. 2. 14:21
Régen volt túlműködésem! Most nincs.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Cickány64)
2018. aug. 31. 09:48

Érdekes, hogy hasimotónak nevezik....

Ezt inkább az alulműködőkre használják.

Q túlműködőkre jellemzően a basedow kort alkalmazzák.


Akkor fogytál?

A túlműködést lehet egy ideig kezelni és van, higy nem is kell, de jellemzően egy idő után kiújul és ha nem sikerül a működést gyógyszerrel beállítani, akkor izotópos kezelést vagy műtétet javasolnak.

2018. aug. 31. 02:36
Nekem túlműködésem volt.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Cickány64)
2018. aug. 30. 23:16

Enokrinológus.

Beutaló kell hozzá.


Honnan tudod, hogy meggyógyultál?


Milyen tüneteid vannak?

Hogy derült ki, hogy most ismét kezdődik?

Tényleg nem volt 16 évig semmi bajod?

Nem híztál, nem hullott a hajad, nem voltál fáradt, nem száraz a hajad, bőröd és körmöd? Nem magas a pulzusos, Nem vagy gyenge? Nem vagy ideges vagy túl tompa? Nincs memória problémád?

És még sorolhatnám....

2018. aug. 30. 21:06
Amúgy milyen orvos foglalkozik ezzel a betegséggel? Hová lehet fordulni?
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. aug. 30. 20:28

Pajzsmirigy betegségből kigyógyulni nem lehet.


A hasimotónál jellemzően sorvad a pajzsmirigy és így egyre kevesebb pm. hormont termel, azaz alulműködés lesz belőle, de időnként akár jól is működhet és még túl is, de ez esetben a normál működés sem jelenti azt, hogy gyógyult a beteg.

2018. aug. 30. 18:00
Pajzsmirigy beteg voltam kb 16 éve. Kigyógyultam, de minden évben csináltatok vérvételt. A mostani után orvosom azt mondta, csinálunk egy másik vérvételt is, a pajzsmirigy miatt. Visszajött a lelet, és azt mondta ez még jó, de fél évente csinálunk vérképet. Hát picit aggódom, mert mindenki, köztük az orvosom is azt mondta, ez Hashimoto.És akkor ennyi?....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook