Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós bébik fórum

Hasfájós bébik (beszélgetős fórum)


2009. dec. 2. 20:09
aZ EN BABOCAM IS HASFAJOS MIT TEGYEK?
2008. jan. 22. 09:07

Sziasztok!


Lehetséges, hogy a közelgő hidegfront miatt nem aludt a mi kis csöppségünk tegnap szinte semmit? Kicsit hasfájós, de ilyen még nem volt hogy de. 9-től éjfélig alig aludt valamit.

Köszönöm

15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Panni80)
2008. jan. 14. 10:14

Szia!


Ahogy lentebb írtam, természetes gyógymód a masszírozás, tornáztatás, illetve hasra fektetés.

Lehet kapni különböző gyógyszertári dolgokat, mint az Espumisan, vagy Infacol. Attól függ hogy mi okozza a hasfájást, HA gyógyszertárba vagy védőnpnek mondod biztos segítenek.Azt hiszem az Infacol akkor jó, ha nem tud büfizni, de rég volt, nem esküszöm meg rá.

Ami nekünk mindenképp bevált az az Angol Víz ( Grippe Water). Gyógyszertárban lehet kapni, 1 hós kortól adható, és szerintem a legjobb. A kisfiam nagyon hasfájós volt, gyomorműtétje is volt, rengeteget szenvedtünk, az angol víz 2 nap alatt helyrehozta.

Ha szoptatsz, próbáld figyelni az étrended, hogyan hat a babára. Lehet hogyy megtalálod a bűnőst.

2008. jan. 14. 08:35

Sziasztok!


A segítségetek kérném! Sok mindent olvastam hogy lehetne az kisbabák hasfájását egyhíteni. Tudom nics tuti "recept" rá, de azért megkédezném hogy Ti mit javasoltok?

Köszönöm

13. LoLiNa
2007. okt. 23. 21:45
mi is hasfájósak voltunk, elég keményen .. semmi nem segitett.. csak az, hogy megvontam a komfort szopit! mert attól igenis fájhat a pocakjuk! mert hol a legjobb? a cicin, anyuci közelében és szopizni a fini tejet.. 2 órát minimum be kell tartani és akkor kisebb az esélye.. persze a puffasztó doldok is számitanak..
2007. okt. 23. 21:21

Sziasztok!

A laktoherb teát én is ittam, pedig annyi tejem volt hogy két gyerek vígan ehetett volna egyfolytában, csupán csak még jobbat szerettem volna, és az én babómnak is fájt a hasa tőle. Nekünk a hasfájásra egy ausztriában vásárolt krém segített, nem drága, sokáig eláll hűtőben, teljesen gyógynövényalapú, tehát a születéstől lehet használni, a neve, bár németül nem tudok, de megpróbálom leírni wildsaldbe, magyarul szélkenőcs.

B.

11. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Szilvia.21)
2007. okt. 23. 19:49

Lehet, hogy nálatok semmi nem fog hasfájást okozni, és lehet, hogy teljesen más ételek és italok, mint amiket itt felsoroltunk.

Sajnos ki kell próbálni, de kívánom, hogy ne legyen hasfájós a picid.

2007. okt. 23. 17:58

Köszönöm,hogy megosztottátok velem/velünk ezeket az infókat!

Nem gondoltam volna,hogy ennyi étel hasfájoságot vált ki a babábol!

9. gabi0630 (válaszként erre: 8. - Bubbaboo)
2007. okt. 22. 21:42

Ahogy Bubbaboo említette, és kifelejtettem, az a szoptatós tea. Azzal tényleg óvatosan. Mikor megszültem, anyukám nagy lelkesen hozott be nekem Laktoherb taából, 1 litert. NAgyon finom volt, boldogan iszogattam, aztán mondta az egyik csecsemős, hogy óvatosan, mert a babánál hasfájást okoz. Napi 2 dcl az ajánlott mennyiség, talán ennyi még nem okoz gondot.

Szénsav mentes ásványvíz, mehet amennyi belédfér.

A koffein miatt, mivel mindig kávés voltam, 3in1-ben kávét ittam, napi 1-et, és azt is reggel.

2007. okt. 22. 20:21

Szia Szilvi!


Az én kislányom nagyon hasfájós volt, 3-4 hónapos korára múlt el teljesen, úgyhogy nagy "szakértő" vagyok, sajnos. :(


Gabi tök jól leírt szinte mindent, amit én is akartam, trükk gyanánt nekünk még a hajszárítózás vált be, nyugtatta a hangja, és finom a meleg a pocijának. Van egy babynos nevezetű hasmasszázskrém, ami segít távozni a szelecskéknek, és láttam cseppben is, azzal nincs tapasztalatom.

Amire sokan nem gondolnak - köztük sokáig én se - az az édeskömény, amit különböző hasfájás elleni! szerek tartalmaznak, + a szopis teák. Ezzel nagyon vigyázz, mert sok babánál éppen ez okoz durva görcsöket.


Nagyon puffasztja még a babákat a kukorica, a kígyóubi, a paprika, a paradicsomot is óvatosan edd. A csokoládé, a banán is okozhat szorulást, vagy hasfájást.


Inni csakis szénsavmenteset és koffeinmenteset igyál, tejből valóban napi fél liter a korlát. Ha nagyon ki leszel purcanva és muszáj valamivel kihúznod a napot, egy zöld-, vagy fehérteát azért megihatsz azért, esetleg egy nagyon gyenge kávét, de szigorúan csak délelőtt, hogy éjszaka aludjon a baba...


Hirtelen most ennyi jut eszembe, és drukkolok, hogy megússza a babád a hasfájósságot, mert az ellenségemnek se kívánnám! (Ha lenne, de nincs :D

2007. okt. 22. 20:13
Szerintem ezt is ki kell tapasztalni. Koffeines elvileg nem jo, de en pl. kavezom reggelente egy felet es semmi baja a babanak. Teabol gyumolcsteat szoktam inni, nincs benne kofein. Szensavas allitolag nem jo, mert felfujja, a kola meg fel is porgeti a babat. Viz, gyumile ok. Bar nalunk a paradicsomle es a barack kicsipte a popsijat. (Pedig ugy szeretem)
2007. okt. 22. 20:08
És inni mi az amit ihatok?Szénsavmentes vizet? Rostos gyömülcsleveket?Szénsavasat?Tej?Tea?Stb..
2007. okt. 22. 19:39
Kaposzta, karalabe, karfiol. A krumpli nem tartozik ide, azt lehet enni. Meg a huvelyesek meg okozhatnak hasfajast.
2007. okt. 22. 18:38
Mit takar az,hogy k betűs ételeket? Krumpli,káposzta stb...?
2007. okt. 22. 17:53
Mi is hasfajosak voltunk, de igazabol en nem is tudtam semmi konkret etelhez kotni, hogy mitol. Nem ettem a "k"betuseket, semmi fuszereset..., meg nalunk a babuci feneke is nagyon erzekeny volt, szinte minden kicsipi, meg most is. A doktorno adott valami homeo-bogyot a pocira, az sokat segit.
2. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Szilvia.21)
2007. okt. 22. 17:28

Szia!


A k betűs ételeket mindenképp kerüld, mert puffaszhatják a babát.

Az egyik ismerősömnem a gyümölcslevek csináltak a babaánál hasfájást, mert csikarták a hasát.

Illetve óvatosan kell bánni a tejtermékekkel is. Ha megkérded a védőnőd, megmondja, miből mennyi az a mennyiség, amit még gond nélkül ehetsz. Ha jól emlékszem, de erre nem veszek mérget, 500 ml a napi korlát. Ebben benne van minden tejtermék, a tejtől a joghirton át a túróig minden. De ha a babádnak tényleg hasfájást fog okozni, az is lehet, hogy semmi tejterméket nem ehetsz.

Amúgy ez egyén kérdése. Valaki mindent ehet, valaki meg semmit. Sajnos nincs általános recept, ki kell próbálni.Lehet hogy a te babádnál semmilyen étel nem fog gondot okozni.

Amúgy vannak jó hasfájás elleni dolgok, de ne legyen rá szükséged. Espumisan, vagy infacol, de szerintem és nekünk ez vált be, a Grippe Water, azaz angolvíz. Hátránya, hogy csak egy hónapos kortól adható. Illetve segít még a torna, masszírozás, hasrafektetés. De sajnos ha a babád hajlamos lesz hasfájásra, sokszor csak az idő a megoldás. Azt mondják 6 hetes korra elmúlik jó esetben, rosszabb esetben csak 3 vagy 6 hós korra.

2007. okt. 22. 14:28

Sziasztok!

Engem az érdekelne,hogy ha megszületik a babám melyek azok az ételek amiket nem ehetek,hogy ne legyen hasfájós!?Mit tudok tenni ha fáj a pocija?

Vannak valami jó praktikák?

Szeretném ha megosztanátok velem illetve másokkal a tapasztalataitokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook