Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós babák fórum

Hasfájós babák (beszélgetős fórum)


23. pocakm
2012. jan. 9. 22:13

Sziasztok!

5 hónapos a babánk és még mindig hasfájós. 3 hónap körül mintha javult volna, de azóta egyre romlik. Napközben eltereli a figyelmét valamennyire, de éjszaka sokszor felkel, nappal sem alszik. Állandóan nyög, vörösödik, szenved, nyűgös és a széklete gyakorlatilag 2 hetes kora óta nyálkás (amióta fáj a hasa). Annyi a változás, hogy mostmár nem olyan híg és nem olyan sok, mint régebben. Van más is, akinek ilyenkor is fájt a kicsi hasa? Az elalvások az utóbbi időben tragikusak. Mostmár átfordul, egyre nehezebb vele, mindig sír elalvásnál és sokszor közben bekakil, vagy pukizik. Képtelenség napirendet alakítani a számára, meg vagyok ijedve, hogy se elaltatni nem lehet, se aludni nem bír.

Van még remény? Tapasztalat?

Honnan fogom látni, ha a foga fáj? Az mennyire vehető észre egy hasfájós babánál? Neki 2 hónapos kora óta erősen folyik a nyála, rágni is sokat rág, amióta mindent a szájába vesz korszaka van.

Minden csodaszert kipróbáltunk. Már a hozzátáplálásban reménykedek, mert az anyatej a számára látszólag csak egy fájdalomforrás. Ettől lehet vajon jobb?

22. arkod
2011. júl. 21. 11:02

Sziasztok!


A papaverines nekünk is jó volt, de azt egy helyettes doki írta fel, a saját dokink nem, így csak akkor használtam amikor már nagyon nagyon sírt. Amúgy az infacol, az édesköménytea és a babamasszázs segített.

21. Roni03 (válaszként erre: 19. - Ee7835cc73)
2010. jan. 6. 22:54

Szia!

És ezt egy nap egyszer kell a Babócának adni?vagy többször?

Reggel, vagy minden kajcsi után?

20. vizike
2010. jan. 6. 17:39

Nekünk a srichinus nux vumica (remélem jól írtam) hatott valameddig.

meg az ügyeletes doki papaverines görcsoldót irt fel.Az is könnyített.

2010. jan. 6. 15:08

Nekem 2 hetes a kisfiam és szintén hasfájós,a lányaim is hasfájósak voltak 2-6 hónapos korig és semmi sem használt nekik,se a Grip water,sem az Infacol,sem az Espumisan,sem az édeskömény tea szóval semmi.

Most kipróbáltuk a homeopátiás Chamomilla Vulgaris ch15-öt,naponta 2×5 golyót kell 1 kis kanál vízben feloldani és úgy néz ki ez végre hatásos.

Próbáljátok ki ti is,rosszat nem tesztek vele.

18. 366c3cc959 (válaszként erre: 16. - A360345bdd)
2010. jan. 5. 21:27
köszi:),ma kicsit nyűgösebb volt,igaz tegnap védőoltást kapott
17. kingi7
2010. jan. 4. 22:42
Kiegészítésként ajánlom a MAM-os kólikaellenes cumisüveget, nagyon jó!!!
16. a360345bdd (válaszként erre: 15. - 366c3cc959)
2010. jan. 4. 22:20
Legyen ilyen minden napotok :)))))))))
2010. jan. 4. 21:58
Sziasztok.Hála Istennek,a mai nap nem volt probléma a pocakkal,nagyon aranyosan viselkedett a picikém:)
14. kacsa mama (válaszként erre: 7. - Szedenci)
2010. jan. 4. 14:09
nem probáltad még a Nutriton szentjánoskenyérfa magból készült tápszer adalék anyagot?Nekem sok refluxos babánál be jött.
13. 366c3cc959 (válaszként erre: 9. - Dee)
2010. jan. 4. 09:03
sziasztok.már váltottunk tápszert,sajnos még nem látjuk,hogy lenne valami eredménye...
12. fcb1afbd10 (válaszként erre: 9. - Dee)
2010. jan. 4. 07:59
Én váltottam tápszert,jobb valamivel,de akkor is fáj a poci esténként!Viszont szívesebben eszi ezt a tápit,és nem is sír egész nap inkább csak este...
11. Bettyg
2010. jan. 4. 05:49

Sziasztok!


Nővérem manója ( aki kemény 20 napos ☺ ) is hasfájós. Az édeskömény tea nekik sem vált be, most az Infacol-t használják és ez segített. Ha gondoljátok olvassatok utána!

2010. jan. 4. 05:43

szia


az én kislányom 4,5 éves és néha még most is fáj a pocija. Kiskorban nálunk a babamasszázs és az infacol vált be.

üdv K

9. dee (válaszként erre: 1. - 366c3cc959)
2010. jan. 4. 05:42
Miért nem váltasz tápszert?
2010. jan. 4. 00:43

Sziasztok.Nekem a lányom 3 hónap 10 napig volt hasfájós,pedig csak tejes,de éjjel nappal keservesen sírt.

Mi ezeket már mind kipróbáltuk.

1., Tudva levő, hogy "minden baj, bánat, fájdalom emelés hatására múlik". Ha a kétségbeesetten síró kisdedet magadhoz veszed, megöleled, ringatod, esetleg halkan beszélsz hozzá, vagy dúdolsz neki, akkor talán abbamarad a sírás. Ilyenkor egyáltalán nem is biztos, hogy a hasa fájt, lehet, hogy csak a mama közelsége hiányzott neki, és ugye még csak sírni tud, nem tudja mondani, hogy: "Édesanyám, légy oly jó, vegyél ölbe!".


2., Ha már fölvetted és még mindig fájdalmasan sír, próbáld úgy tartani hassal lefelé, az alkarodra fekteted, hogy a fejecskéje a könyökhajlatodban legyen, (így nem kell külön tartani,) a tenyereddel pedig úgy tartsd a pocakját, hogy súly ne nehezedjen rá. Ha így sétálgatsz vele kicsit, ringatod. Ez az úgy nevezett kólikatartás. (Ilyenkor a kiságyban is könnyebben alszik el a hasára fektetve.)


3., Alkalmazzunk meleg fürdőt. A meleg oldja a görcsöket, csökkenti a puffadást. A víz ekkor se legyen égetően meleg, csak max egy-fél fokkal melegebb a megszokottnál. A víz magassága legyen olyan, hogy a pocakját ellepje. Ilyenkor is hassal lefelé tarthatod, belelógatva a pocakját a vízbe. Megfigyelhetjük, hogy sok baba rendszeresen délután kezd rá a sírásra. Akár időzíthetjük a fürdőt ekkorra.


4., Ha nem akarunk fürdetni, akkor alkalmazhatunk melegítő párnát, amit a baba hasára teszünk. Léteznek száraz, piezo kristályos melegítő párnák, amit mondjuk párnahuzatba téve, vagy textilpelenkába tekerve rátehetünk a pici hasára. Ha nincs kéznél ilyen, akkor meleg vizes borogatással, vagy melegített só párnával enyhíthetünk a hasfájáson.


5., Próbáljuk ki a babamasszázst. Használjunk hozzá babaolajat - az édesköményolaj hatásosabb -, néhány cseppet csöpögtessünk a tenyerünkre, dörzsöljük össze tenyerünket, hogy jól felmelegedjen, majd a baba pocakján, a köldöke körül körözzünk az óramutató járásával megegyező irányba. Van egy úgy nevezett I Love You (ILU) masszázstechnika is, ami szintén nagyban segíti a szelek távozását.


6., Igyunk édeskömény teát, ezáltal az édeskömény görcsoldó, szélhajtó, puffadásgátló hatása az anyatejen keresztül eljut a csöppséghez is. A legújabb kutatások szerint nem jó, ha a baba anyatejen kívül mást is kap inni, de ha nagyon kétségbe vagyunk esve, kipróbálhatjuk, hogy neki adunk egy gyenge teát. (Nagyon sokan vannak, akik a mecsekteára esküsznek.)


7., Tornáztassuk meg a babát! Húzzuk fel a térdeit a mellkasához párosan, majd egyenként felváltva, majd nyújtsuk ki. Érintsük össze az átellenes térdét-könyökét, majd nyújtsuk ki. Rázogassuk a lábacskáit. Rajzoljunk a párosan zárt térdecskékkel köröket. Közelebb is kerülünk a kicsihez, ha közben éneklünk is neki. Talán abba is hagyja a sírást.


8., Léteznek olyan mesterséges anyagok, amelyek nem károsak a babára nézve. A sok kicsi buborékot egy nagy buborékká gyűjtik össze, ami könnyebben távozik a szervezetből. Ezeket akármikor be lehet adni a kicsinek, és a legjobb, hogy nem lehet túladagolni. Viszont ha ez sem jön be, akkor akár aloe verát tartalmazó készítményekkel is lehet próbálkozni.


9., Érdemes homeopátiás vonalon is gondolkodni. Nagyon sok olyan készítmény van, ami kifejezetten hasfájásra készül. Ilyenkor csak 1-2 golyócskát kell vízben feloldani, és egy kiskanállal a baba szájába adni. A golyók édesek, így a kicsi örömmel fogja enni.


10., Ha tápszeres a baba, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy egy másik tápszert válasszatok, mint amit addig használtatok. Nem mindegyik egyforma az egyik baba ezt, a másik azt viseli-szereti jobban


11. Van akinek a hajszárítóval való pocimelegítés is bejön.

7. szedenci (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2010. jan. 4. 00:42
A férjem mindig azt mondja nem lenne semmi gond ha a gyerek fején interaktív használati utasítás menne, így elég nehéz kitapasztalni a gondokat. Nekem most 5 hónapos a kicsi és refluxos (GORB nevű betegség) ami a sok hányással és borzasztó hasfájásokkal jár. A nagyobbik is ilyen volt, 3 hónapig nem aludtam ágyba a naggyal csak a kiságy mellett a fotelbe mert többször bejelzett a légzésfigyelő ha telehányta alvás közbe a száját. A kicsi 5 hónapos de még nem aludt ágyba csak hordozóba, mert annyit hány. Én sem bánnám ha használati utasítást is küldenének mellé a pocakból a placentával együtt.
6. a360345bdd (válaszként erre: 5. - 366c3cc959)
2010. jan. 4. 00:36
Nagyon nehéz rátalálni a tuti megoldásra, mert minden baba más. Olyan is előfordul, hogy nem a hasa fáj :( De a pici baba még nem tudja elmondani, hogy mi van.
5. 366c3cc959 (válaszként erre: 4. - A360345bdd)
2010. jan. 4. 00:30
Mi is próbáltuk már ezt a variációt is,pillanatnyilag nagyon jó volt,aztán mikor kivettem a vízből,kezdődött minden elölről.Igaz.egyik alkalommal a vízbe kakiltunk:))
2010. jan. 4. 00:27

Hali!


Nekünk leginkább a fürdés vált be! Nagy kád, sok víz és hagytam ha úszkáljon, persze a fejét tartottam. Nyújtózott, rúgkapált és minden szél kisuhant :)

Az én lányom csak esténként küzdött keservesen, a hosszú pancsolások előtt.

Egy próbát talán megér :)

3. szedenci (válaszként erre: 2. - Roni03)
2010. jan. 4. 00:21

SZia!


Nekünk is hasonló gondjaink vannak. Nekünk a Gripe Water (angol víz) bevállt és az Espumisan csepp is jó. Nekem a nagyobbik is 8 hónapos korig ordított a hasfájástól, és ezek beválltak és bátran ajánlom. A kicsi szinte várja a tejcsi után az angol vízét. Hatzor lehet adni a vízet egy nap, így szinte minden étkezésre jut. Ha mégf így is gázos a helyzet, az Espumisant is lehet néha közbe, de én nem adtam sokszor a kettőt együtt mert féltem hogy hascsikarást csinálok neki.

2010. jan. 4. 00:00

Szia!

Az Én babám anyatejes, most lesz 5 hónapos, és még mindíg hasfájós.azt mondták, hogy általában 3 hónapos korukra kinövik a babák, de nálunk ez nem jött be. kipróbáltuk már az összes löttyöt, de azok sem használtak...sőt az édeskömény tea sem...Én is tanácstalan vagyok!Ja, és nem eszem puffasztó ételeket!Szóval most várjuk a 6 hónapos kort, mert állítólag az is vízválasztó, és addig is küzdünk!

Neked is kitartás!

2010. jan. 3. 23:37
Az én kicsikémnek szinte minden nap fáj a pocija.Tápszeres baba,nem szopizik.Sokszor sír,én meg nem tudok mit tenni.Aki velem egy cipőben jár,kérem,írjon.Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook