Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három éves kislányom fél az orvosoktól. fórum

Három éves kislányom fél az orvosoktól. (beszélgetős fórum)


19. kattantak (válaszként erre: 18. - 39694c0c70)
2012. febr. 12. 22:57
persze nyílván nem népszerűség kérdése... és én is úgy látom bárkit győzködni totál felesleges... én csak arra akartam kilyukadni, hogy inkább segítsünk, ha van jó ötletünk, és ne bántsuk, mert az az egy 100%, hogy csak jót akar a gyerekének...
18. 39694c0c70 (válaszként erre: 16. - Kattantak)
2012. febr. 9. 12:28

Megközelítés kérdése ez a "népszerűség"

Aki egyetért veled, annak az leszel, másnak meg talán nem. De ez ne zavarjon téged. Nem azért írjuk meg a hozzászólásinkat, hogy azzal népszerűséget szerezzünk bármi áron.

Amit leírtál az a te véleményed, míg másoké meg ettől eltérő, Nincs is ezzel az égvilágon semmi baj.

Miután ebben a témában nem az a lényeg, hogy győzködjük egymást, ezért nem is kisérletznék vele.

17. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - >Neszta<)
2012. febr. 9. 12:21

Te féltél az orvosoktól gyermek korodban? Féltél attól, hogy a kislányod félni fog hasonló helyzetben? Ugyanis ezeket a félelmeket mi adjuk a gyerekeknek.

Vedd természetesnek, mint a reggelit, a fésülködést... és ha neked természetes lesz, akkor a gyerek is így fogja kezelni. AZ orvos azért van, hogy segítsen nekünk, hogy egészségesek legyünk... hogy vidámak... hogy játszhassunk, ez a munkája, ahogy a másiknak óvónéni vagy tanító néni... mindegyik értük van. :) (jó esetben... hm.. de ezt ne mond el neki) :)

2012. febr. 9. 12:18

Sziasztok!

Hát lehet nem leszek népszerű, de nem értem ezeket a reakciókat.

Először is szerintem nem akkor bünteti a gyerekét, amikor a szuritól ijed meg. Szerintem nincs az a gyerek, aki időszakonként nem veti be a hisztit. Mázli, ha az ember elsőre megtalálja azt amivel a gyerekénél rövidre zárhatja. de nem minden gyerek egyforma, nem mindegyik egyformán reagál minden módszerre.. Jogos, ha rosszul próbáljuk, megnyújthatjuk ezt az időszakot. Egy 3 éves gyerek igen is piszokul tud hisztizni, és kezelni kell. És itt sem azt írta a fórumindító, hogy agyon veri.

Az hogy fél az injekciótól természetes reakció, még én is félek, pedig már nem vagyok gyerek. de van az a szitu amikor az a megoldás. Pl nekem mázlim van, mert szerencsére kb eddig egy betegség volt amikor nem akarta a gyógyszereket a lányom bevenni, de kemény pár napot éltünk át. És közel álltam én is, hogy ha máskép nem megy, akkor marad a szuri, mert muszáj valahogy a szervezetébe juttatni.

Vannak mázlista szülők, akiknek könnyű természetű a gyereke, könnyű célt érni, szépen esznek, játszanak.. vannak más nehezebb esetek.. ez nem biztos, hogy a szülő hibája, mint hogy az sem mindig a szülő érdeme, hogy az Ő gyereke nagykönyv szerint működik... és mondom én úgy írom, hogy aránylag elég jól kezelhető gyerekem van, ettől még megértem a másik szülőt..


Na és ha még itt a fórumindító próbálok tanácsot adni: én szerintem bármennyire is nehéz célravezetőbb, ha minden alkalommal megbeszéled vele. elmondod, hogy miért van erre szükség, hogy beteg, és muszám meggyógyulnia, és hogy ha nem bírja bevenni a gyógyszert sajna így muszáj. de csak pár pillanat, és Ő már nagy gyerek, és nagyon büszke vagy rá, hogy ilyen ügyes.. És próbálj valami jutalmi rendszert kitalálni.. Pl szuri után matrica, vagy valami fini nasi amit szeret,amit amúgy máskor nem kap meg, így párosul valami pozitív élmény is.. játszatok orvososat otthon. játszátok el, hogy betegek a babái, és néha Nekik is kell szur, és milyen ügyesek a babák..

Nekünk is egy ideig amúgy félt a lányunk a dokitól.. aztán jött egy helyettes ovos, aki először mondta, hogy megvizsgálja kézbe, ha fél ne tegyük le... rögtön kapott matricát.. aztán utána már a régi orvosunkhoz is vigyorogva ment be.. mondom sokat játszottunk itthon orvososat.. Ő is adott játékból szuri. az orvosnál Ő mondta a végén miket vizsgáljon meg, igazából alig lehet visszatartani, hogy bemennyünk...

persze, igazán kellemetlen élménye nem volt, mert ezt a vitaminkúrát vagy hasonlót nem kapott.. de voltunk pl vérvételen.. előtte nap elkezdtük mondani, többször elmagyaráztuk mi lesz.. először Ő is sírt, hogy nem akarja... de rászántuk az időt, egy napig beszéltünk róla, és mondjuk mikor akart valamit, megbeszéltük, hogy kössünk egyezséget, én megengedem amit szeretne, de akkor szépen jön a vérvételre... másnap elmondta, hogy mi fog történni, mert előtte nap már elmondtuk az egészet.. szépen bejött a rendelőbe.. persze a szúrásnál sírt, de ez normális.. de aztán semmi, fél perc alatt nyugi volt.. szerintem fontos, hogy felkészítsd, akárhogy tiltakozik.. de tudni fogja, hogy ha más miatt kell mennetek, nem injekció miatt,akkro nem fog félni, mert tudja, hogy ha az lesz úgy is mindig szólsz..


Ja és a többi felháborodónak.. sajna ha valamit be kell adni, és nem megy máskép, akkor marad a szuri, és ettól nem rossz anya, mert valszeg jobban szenved mint a gyerek... nem kell Őt leírni egyből ismeretlenül...

15. Muraja (válaszként erre: 14. - 39694c0c70)
2012. febr. 4. 22:35

Köszönöm szepem az elismeresed , sajnalom hogy ilyesmi meg ma elöfordul .Azt hittem hogy mar ez minden visszafordithatatlanul a multe. Egy gyerek soha sem lehet hibas , amilyen eröt tud szegeny kiadni magabol hogy ketten fogtak le ( borzalom ) ugy szerintem ez minden psyches. Van gyerek mely keves eszik vagy valogat de hat Istenem nezuk meg afelnöt vilagot....Miert is karunk eröszakal belediktalni a gyerekbe valamit amit ö nem kivan ?

Sajat gyerekimen latam a ; spenot efektet , ketten a csordabol nem is tudtak ra nezni a többi imadta maig is.

Olyan szepen mar ellehet beszelgetni egy harom eves gyerekel hogy meg hang volumot sem kell alkalmazni. Csak szepen leereszkedni a gyerek nivojara nem a feje felett ordibalni hanem szemibe es szerettel magyarazni.

Igen a multbol mind keserves ilyesztö sziluettak alnak elöttem ahogy a gyerek fejefeltt orditotak ki az egesz frusztracioukot. Ezek mar egyszer es mindenkorra legyenek a multe.

14. 39694c0c70 (válaszként erre: 13. - Muraja)
2012. febr. 4. 19:57

Még végig se olvastam a hozzászólásod teljesen, máris egyetértek vele! :)

Ha egy gyerek - 3 évesen!! - képes összetörni a játékait, akkor vajon ő a hibás?

Egy frászkarikát!

Az én gyerekeim ha "kártékonyak" lettek volna is (amik persze soha nem voltak) akkor se tudták volna egyetlen játékukat összetörni.

Hogy miért?

Nagyon is egyszerű. Mert nem kaptak ilyen játékot 3 éves!!! korukig! :))

Ki is itt a hülye? A gyerek, mert akarva, vagy akaratlan összetöri a játékot?

Vagy a szülő, aki olyan játékot ad - idő előtt - a gyerekének, amiben, vagy amivel kárt tud okozni?!?

13. Muraja (válaszként erre: 8. - >Neszta<)
2012. febr. 4. 17:14

Buntetni gyereket nem szabad ilyen modon !

Töri a jatekait ? no mitt gondolsz miert ? egyszeruen protesztböl ellened hogy eszy a banas modot nem fogja toleralni igen hidd el igy gondolkozik annak dacara hogy csak 3 eveske. Vannak gyerekek melyek nagyon koran manifesztaljak az inteligenciajukat es plane ha sertve van a szemelyiseguk.

Van bened empatia ? ha van hogy erezned magad ha igy teged akaratod ellenere lefognak es megszurnak? tudod menyire serul ettöl egy kis gyerek vilaga ? az orvos hogy ezt vegig csinalja nem erdemli meg a doki diplomot ( udvözlettem a aszamara ) ha idefele elkoborul egy par magyar diplomas doki vagy gyorsan megtanulja a szabajokat hogy itt gyereket nem bantalmazunk vagy mehet vissza ahonnan jött.

Tehat a töri a jatekait ez a frusztacio jelenlete hozza elö benne es nem is akar hogyan ha te erre buntetesel reagalsz hidd el kesöb meg rosszab lesz . En a gyerekeimet soha nem bantottam es ha sikerult valami fele kenyelmetlen szituaciot teremteni es nem a gyerek volt a hibas akkor bocsanatot kertem. Egyszer egy ilyen jelenetnel ott volt nehany magyar turista , csak a fejuket csovaltak . Sajnos nalatok a gyereket nem tisztelik , jogai a gyereknek nincsenek be tartva stb. szomoru . Itt a ha ez törtenne akkor se orvos se a szemelyzet nem tudna ilyen munka helyen megmaradni . Gyerek bantalmazas egyszeruen benne van a buntetö könyvben es azonnali eljarast inditanak a szulök ellen . Termeszetesen a gyereket kielmelik töluk.

Azt kell neki adni amit szeret , kulömben az mire szuksege van azt ö megeszi hidd el.

Nem utolso sorban a hanyas teljesen ideg alapu lehet mert ha többször atesett a " szuri kuran " akkor szerencsetlen egy ellenszenvett valtott ki benne es ez exakt ugy mind a felnöteknel a gyereknel is lehet hogy hanyik .

Miert nem kerdezed meg töle hogy ö hogy akarja ? egy nagyon ugyes kis lanynak tunik öruljel neki es csiszold a orvosi termek kilincset.Meg ma kiabal es ellenal de holnap ki tudja egyszerre elnemul , befele fordul ( intravert lesz ) es talan csak ha mar nagyobb lesz foglya tudni ezt a szörnyusegeket feldolgozni.

Apropo hogy adtam be a gyogyszert emlekszek ra nagyon mert csak egy par szor törten meg hala Istennek .

Fagyval nagyszeru beadni mivel a fagyit minden kis gyerek szereti plusz meg nagyon jo hatasa van ha faj torka es laza van . Lehuti es csökenti a torok falyast .

Tudom tudom a regi dogmat nem szabad fagyit enni amikor beteg vagy lazas vagy mar ne adj eg telen.

Itt minden harom alternativat alakmasztam , es a fagyi telen nyaron aktualis nalunk.

Szoval ez lenne az egyik metoda a beadasra ha mar nagyon kell .

Masodik , van mindenkinek szep ilyen vitrin porcelan meg poharak melyeket nem hasznal az ember hetköznap . Megkell kerdezni a gyerket melyikböl szeretne inni ? mivel ez egy nagyon tabu pl Herendi porcelan de ha gyerek ra mutat abba adtam neki . Miert ez egy psychologiai moment ; amikor beteg vagyok akkor a anyukam a szep poharkakbol itatt. Igazan sikeres , lanyom aki mar maga is kismamma meg maig emlegeti.

Ha a banantot szereti es ha probalnad datolyat is hozza akkor nem problema meg egy kis tej akkor abbol nyugottan ellehet addig amig nem unja meg.

Nem akarja ö iranyitani a csaladot ö megertest akar mert csalodot benetek , irtad " ha felismeri az epuletet hisztizni kezd " utalom azt a szavat hiszti - fel ! es fere van ertve !

12. 39694c0c70 (válaszként erre: 11. - C33bd8536b)
2012. febr. 4. 16:01

Fogadsz velem, hogy a fórumindító gyorsan eltűnik innen? (Esetleg még törölteti is magát?)

Vajon miért van az, hogy csupa kritikát kap?

Egyetlen gyerek se születik hisztisnek, hanem ez később alakul ki, ha rosszul reagálnak az ilyen próbálkozásra.

11. c33bd8536b (válaszként erre: 5. - >Neszta<)
2012. febr. 4. 15:56

Büntetést kap, mert fél a szuritól?

Hát biztosan ezzel megoldod a problemát...Szegény kicsi bogár....


Nem tudod beadni neki a gyógyszert?

Három éves, és nem tudod neki megmagyarázni, hogy a naponkénti szurit elkerülheti , ha lenyeli a tablettát?


Akárhonnnan nézem, nem a gyerekkel van a problema.

10. 39694c0c70 (válaszként erre: 8. - >Neszta<)
2012. febr. 4. 15:54

Ha tetszik, ha nem, bizony Murajanak nagyon sok mindenben igaza van.

Sajnos azt kell mondjam, a hisztiért te/ti vagytok felelősek! Ugyanis minden gyerek megkísérli ezt az "eszközt" bevetni, egyszer-kétszer-háromszor, de ötnél többször biztosan nem. Ebből persze elegendő a szülőnek egyetlenegyszer hibásan reagálni, és már el is cseszte. Innen "visszahozni" a dolgot, már sokkal nehezebb.

Te ugyan meg vagy győződve arról, hogy semmiben nem hibáztál, mindig körültekintően jártál el.

Legalábbis ezt hiszed.

Viszont a tények - már ne is haragudj - nem téged igazolnak.

Ha egy 3 éves kislány hisztizik, akkor ott a szülő(k) részéről hiba történt. Nem helyrehozhatatlan, de javítani való.

Éppen úgy, mint az étkezésnél általad említetteknél.

9. c33bd8536b (válaszként erre: 4. - >Neszta<)
2012. febr. 4. 15:44

Megnyugtató, hogy "néha" sajnálod...


Tudod, felnőtt emberek is vannak, akik elájulnak az injekciós tű láttán. Csak a látványára...

8. >Neszta< (válaszként erre: 7. - Muraja)
2012. febr. 4. 13:58

Nos először is, igen büntetem, mert muszáj korlátolnom, hogy meddig-mit-hogyan csinálhat. Még mindig inkább leültetem egy székbe elkülönítve a játékaitól pár percre, hogy elgondolkodjon, sem mint, hogy kezet emeljek rá és megverjem.

Soha nem bántottam, de igen is tudni kell, hogy mit szabad és mit nem. Ha nem tud valamivel játszani, mert újabban mindent eltör, elveszem tőle, hiába hisztizik miatta. Ha visszaadom neki pár perc múlva és akkor sem tud vele szépen játszani, akkor ismét elveszem.

Miért, kérdem én, Te hogy nevelted a gyereked/gyerekeid? Szívesen fogadom az ötleteket.

De nem fogom hagyni, hogy a három éves gyerekem irányítsa a családot, hogy megharapja a nagymamáját, ha nem kap meg valamit az asztalról, hogy szét törje minden játékát.


Igen, be lehet adni a gyógyszert? Ugyan hogy? Kíváncsi vagyok a módszeredre. A három éves lányom alig eszik meg valamit, mindent megérez, és ne mond nekem, hogy nem, mert annyi mindent próbáltam már az ételébe keverni, hogy megszámolni sem tudom! Próbálok olyasmit főzni, amit szeret, mivel mást megenni sem hajlandó.

Ez miatt már kórházban is volt másfél évesen, ha kell egész nap koplal, úgy hogy "Tedd elé, ha éhes lesz, úgy is megeszi." nálunk nem vált be. És még mielőtt megszólsz, nem azért került kórházba, mert halálra éheztettem, hanem annyira le gyengült, miközben végig orvossal konzultáltam, vizsgálatokra hordtam, hogy mit tehetnénk.

Szereti a finom főzeléket, a főtt husikat, de gyümölcsbe egyedül a banánt és a reszelt almát hajlandó megenni. A zöldséget kitúrja az ételéből. Próbálok vitamint juttatni a szervezetébe, de ha máshogy nem megy, igen, elfogadtam az orvos javaslatát a vitamin injekció kúráról.

Érdekes módon utána két hónapig beteg sem volt, az étvágya is nőtt.


De igen, nagyon érdekel, hogy adnád be a gyógyszert, mert ne haragudj, nem tudom leerőltetni a torkán, szép szóval sem.


Ne vigyem el injekcióra és inkább hagyjam itthon lázasan, úgy, hogy mindent kihány, megy a hasa, hagy kerüljön kórházba?

NEM TERRORIZÁLOM a gyerekem, de ha egyszer nincs más megoldás mit csináljak vele?! Hiába teszem elé a teákat, nem kell neki, de a legtöbb dologgal így van. A földhöz vágja, hisztizik, elvonul.


És mielőtt megemlíted, hogy esetleg tőlünk lát ilyen példát, meg kell említenem, hogy nem. Kiegyensúlyozott családi életet élünk, nem veszekszünk, de ha problémánk van azt sem a gyerek előtt beszéljük meg. Minden délután kimozdulunk, hétvégén családi programokat szervezünk.

Úgy, hogy nincs zavart családi élete.


De úgy érzem, nem is ide tartozik ez az egész, feltettem egy kérdést, amire Tőled érdemben választ nem kaptam, mindössze annyit, milyen ember vagyok én.

Köszönöm az értelmes válaszod, részemről lezártam a dolgot.

7. Muraja (válaszként erre: 5. - >Neszta<)
2012. febr. 4. 04:35

Ez egy horor - hoz hasonlo es mar az elkepzeles hogy kis gyerek a föszereplö meg engem is borzalomal lep el .

Hasonlot nem olvastam nagyon regen es ha ez a borzalom valosagnak felel meg , kerdem en hol eltek ?

Hogy engedhetet meg a gyereket lefogni es eröszak gyakorlatan keresztul be adni az " szurit " ?

Leirasod szerint a kislany nem keves energiaval diszponal ( le kell ketönek fogni ) arra utal hogy a betegseg nala hala Istennek nem anyira patologiai ahogy te leirod es ahogy az a orvosnak nevezhetö sarlatan akarja elöalitttani. Miert nem probalod öt etetni avval amit elfogad ? miert kell egy gyereknek szurkalni a vitamínt ? ilyen hidd el nincs sehol sem csak abban a regi maradi volt komunista szekcioban.

En a gyerekeimel az olytasokon kivul nem voltam sha kontaktban az orvosi rendelövel .

Orszagban hol elek tilos a gyereket eröszakal le fogni , gondoltal mar ra hogy milyen mely nyomott hagy a lelkeben ? menyire ez a metodus megalaza ? nem baj ha csak 3 eves de ö egy compakt kis ember aki melto arra hogy respektalva legyen !

Itt ha komoly beteg gyerekröl van szo akor kimerithetettlen lehöteseg alnak diszpoziora , pl. verves elött hosszu beszlgetes , erzestelenites stb

Sulyos betek gyereknel a korhazban napi renden van a bohoc latotgato ki hosszu idöt idözik a kis beteg agya mellet.

Es nem utoljara mi az hogy bunteted ? egy 3 eves beteg gyerek melto -e a buntetesre ? gondolkodjal el magadon !

6. 39694c0c70 (válaszként erre: 5. - >Neszta<)
2012. febr. 3. 23:14

Tengernyi módszer létezik a gyógyszerek, gyógyteák kíméletes beadásának.

A szirupokat is inkább olyanokat kell kérni, amik nem ízesítettek, cukorral, gyümölcsaromával és egyebekkel.

Egyrész baromi szar ízük van, másrész még én is kihánynám őket.

Legtöbbjüknek, még szagától is hányingerem van.

5. >Neszta< (válaszként erre: 3. - 39694c0c70)
2012. febr. 3. 19:00

A jelenlegi a második gyermekorvosunk.

Sajnos nem tudom letornázni a gyerek száján a gyógyszert, még ételformájában sem, a szirupot is kiköpi, ahogy az ételt is, ha megérzi, hogy nem olyan.

Egyedül a köhögés elleni szirupot, lázcsillapítót sikerül neki ilyen formában beadnom, mert azoknak kellemesebb az íze, és hasonló joghurtban megeszi.


Általában mindig kúp formában kapunk gyógyszert, de most a hasmenés miatt ez sem vált be. Szinte azonnal jött is kifelé.

Hidd el, én sem hobbiból szúrkáltatom, de olyan makacs, hisztis, hogy még az etetéssel is meggyűlik a bajom.

Ez egy ilyen kor, három éves, dacos. Hiába kap büntetést, semmit sem ér. Próbálok következetes lenni, de néha nagyon nehéz.

4. >Neszta< (válaszként erre: 2. - Homern)
2012. febr. 3. 18:56

Már volt erre is példa, de egyszerűen olyan pánik kapja el, amint előkerül a táska, vagy meglátja a szurit, hogy kezelhetetlen.

Néha már nagyon sajnálom. :(

Nem is vagyok benne biztos, hogy a fájdalomtól sír, mert amint túl van rajta pár perc múlva már semmi baja, megnyugszik, mosolyog, nevet.

Inkább az, hogy tudatosul benne, hogy mi fog történni.

Így inkább bejárunk.

3. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - >Neszta<)
2012. febr. 3. 17:55

Csodálkozol?

Az orvostudomány még a mai napig is ott tart, hogy a leggyorsabb/legbiztosabb/legegyszerűbb dolog oldalbadöfni a pácienst, aztán mehet.

Az immunitás megszerzésének, a betegség megelőzésének számtalan módszere ismert, az injekció-kúra csupán egy ezek közül.

Amelyik orvosnak csak eddig terjed a tudománya, hogy ezt azzal rendezi le, annak a névjegyére se vagyok kíváncsi! Oda biztosan nem vittem volna egyik gyerekemet se többet, ahol ezt tapasztalom.

Az eszem áll meg, hogy egy orvosnak miért kell egy gyereket elrettenteni azzal, hogy indokolatlanul szúrkálja a gyereket?!?

(Bár vannak tippjeim.)

2012. febr. 3. 17:32

Nem lehet megoldani,hogy a doki menjen ki?tudom nem 2 fillér,de egy próbát megérne.

Nekem 6 éves koromig kb minden hónapban volt egy 1 hetes szuri-kúra.Jött az emberke,naci hátulját letoltam ott játék közben a szoba/udvar stb közepén ,beadta és ment is tovább.Ha rendelőbe kellett menni a kötelező oltásokra az osztállyal akkor már nem voltam ennyire bátor :S

2012. febr. 3. 17:16

Sajnos Niké kislányom megint beteg.

Jelenleg láz, hasmenés és hányós vírus terítette le.

Az utóbbi időben sokat betegeskedett, ez miatt kétszer is kapott vitamin injekció kúrát, mivel enni nem nagyon hajlandó, sőt rettentően válogat, a gyógyszert pedig szinte lehetetlenség belekeverni az ételébe.

Néha már nagyon elvagyok keseredve, nem tudom mihez kezdhetnék.

Viszont ugye most is beteg, és a fent említett okok miatt ismét injekciót írt fel a gyermekorvosunk. Először próbálkoztunk kúppal, de a hasmenés miatt nem vált be.

Szóval ma kapta meg az első szurit, és jövőhét péntekig minden nap járnunk kell. :(

De oly annyira fél az orvosoktól a sok injekció miatt, hogy hatalmas hisztit csap már a rendelő előtt, a férjemmel kettőnknek kell lefogni, rugdos, harap, csíp, üvölt.

Sajnos ez igen kellemetlen, mivel 19 hetes kismama vagyok.

Tudnátok valami praktikákat, ötleteket, esetleg pár jó tanácsot adni, hogyan tehetném számára "kellemesebb élménnyé" a dolgot?

Próbáltam már, hogy felkészítem, de akkor egész nap stresszes, hisztis. Ha nem szólok neki, és egyszer csak elindulunk, amint felismeri az épület bejáratát, jön a hiszti.

Múltkor az úton szaladt át, rohanhattam utána ami kismamaként nem egyszerű, de szinte kitépte a kezét a kezemből, azóta egyedül nem is viszem. Szerencsére nem forgalmas helyen van a gyermekorvosunk, de a bajnak sokszor ennyi is elég.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook