Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Harmincas férfiak nektek már köszöntek csókolommal? Nem fura ez? fórum

Harmincas férfiak nektek már köszöntek csókolommal? Nem fura ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. febr. 20. 08:07
hala nekunk nincs ilyen gondunk itt hisz mindenki mindenkit tegez!
42. bozsu55 (válaszként erre: 39. - Selena78)
2019. aug. 13. 19:36
Jó napot ☺
41. ab61752c45 (válaszként erre: 40. - Dd41cc22f1)
2019. aug. 13. 17:43
egy kisiskolás nekem minden nap jó reggelt kívánt.mondom jó reggelt.de olyan is volt,mikor egy fiatal nő mondta egy gyereknek,mit képzel,neki már férje van.
40. dd41cc22f1 (válaszként erre: 36. - Selena78)
2019. aug. 13. 13:05
Nekem mikor egy kisgyerek, mondjuk 5 éves kortól 15 éves korig bezárólag ,,jó napot" köszön az koravénnek tűnik.
39. selena78 (válaszként erre: 38. - Bozsu55)
2019. aug. 13. 12:47

Na de ha úgy köszön? Mert őt úgy nevelték?


Én elfogadom, ha nem is értem, hogy neked valamiért visszatetsző a jónapotozás, de neked is el kell(ene) fogadnod, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, mint te.


Tudod, az egyik kollegám felesége nekitámadt az akkor 12 éves lányomnak, hogy miért nem csókolómmal köszön neki.


A gyerek meg teljesen összezavarodott, mert nem értette, hogy mi rosszat csinált. Azt tette, amire az anyja-apja tanította, aztán meg ordibál vele egy kvázi idegen a nyílt utcán.


Az illető nagyjából kétségbe vonta, hogy helyesen nevelem a gyerekem, és mindezt rázúdította. Azt sem tudta szegény melyik lábára álljon. Hazajött és sírt.


Na, ezért vagyok érzékeny a témára.

38. bozsu55 (válaszként erre: 36. - Selena78)
2019. aug. 12. 18:58

Ki hogy.Még én is köszönök csókolommal.

Nekem ne jónapotozzon akit láttam pelenkás korától felnőni...

37. selena78 (válaszként erre: 23. - Alfyorova)
2019. aug. 12. 12:26

"Sajnos, rosszul ment át a köztudatba."


Rosszul vagy nem rosszul, ez van. Kisunokám tanító nénije Judit néni, de most tényleg... hogyan kellene megszólítania őt? Hölgyem?

36. selena78 (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2019. aug. 12. 12:22

Hát ne álljon a hajad égnek. Én is hatvanas vagyok, de az én lányom sem mondja azt senkinek, hogy "csókolom".


Mert úgy tanítottam, hogy az a szép magyar köszönés, hogy jó napot, jó estét, jó éjszakát kívánunk a másiknak.


Ebből eredendően az unoka sem csókolomozik. De szép hangosan kíván jó reggelt.

2019. aug. 12. 09:36

Nekem is furcsa, de aztán eszembe jut, mikor én tíz év körüli, milyen nehéz volt ez számomra is.

Volt az iskolánkban egy fiatal titkárnő. Mi a barátainkkal 12-14 év kor körüliek voltunk, ő pedig szerintem 20-22 körül lehetett maximum.

A barátaimmal nem tudtuk mit köszönjünk neki, ha találkoztunk vele az utcán. Valami hasonló hangot adtunk ki magunkból, mint Chewbacca. :))


Annyi szerencsénk volt, hogy a hölgynek az édesanyja abban a lépcsőházban lakott, ami előtt mi a barátainkkal általában játszani szoktunk. Egy alkalommal, mikor jött látogatóba a hölgyike az édesanyjához, szintén az udvaron játszottunk. A barátommal mondtuk az egyik leányzó édesanyjának, hogy mi kicsit arrébb állunk, mert ennek a fiatal nőnek nem tudjuk mit köszönjünk és nem akarunk szerencsétlenkedni. Az anyuka megkérdezte ezt a hölgyet, aki mondta, hogy nyugodtan tegeződhetünk, nem sokkal idősebb nálunk.


Én is általában mindenkinek szoktam mondani, akivel beszélgetésbe elegyedek, kortól nemtől függetlenül, hogy, ha nem bántom meg őket, maradjunk a tegeződésnél, mert jobban szeretem.

34. ab61752c45 (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2019. aug. 12. 09:27
engem nagyon zavart,igaz én nem tanító voltam.de mikor egy 20 évvel fiatalabb lenénizett.nem azért,ez alá,fölé rendeltséget jelentett régebben.mikor a 70 körüli férfi lebácsizta a 30 éves brigádvezetőt.
33. ab61752c45 (válaszként erre: 30. - Lapbarna)
2019. aug. 12. 09:20
egy kisfiú köszönt reggel mikor valami görkorcsolya volt a lábán,szia,mondom,szia.még mindig jobb,mint az anyám magázta a szüleit,mi persze tegeztük mindegyiket.
32. Radni (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. aug. 12. 08:56
:) Egy harmincas barátom szerint (férfi) ez simán belefér, felnőtt nőknek ő is csókolommal köszön és nem jó napottal. Mondtam neki, hogy pedig ez szerintem "sértő", még ha a szándék a tiszteletadás is.
31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - Lapbarna)
2019. aug. 11. 17:52
Engem sem zavar. De akkor a nevemmel legyek néni, ne úgy hogy Juliska anyukája néni. Hadd legyek sima Gizi néni. 😂
2019. aug. 11. 17:42

A legkisebb fiam 3,5 éves. Neki az eladó néni, postás néni, kukás bácsi, rendőr bácsi, stb megy. Mindenki boldogan integet neki vissza, ad pacsit, stb. Néhány év múlva, kb. 10-11 éves kora körül már nem fog csókolommal köszönni a férfiaknak, de most még igen. Sőt, örülök, ha egy általános sziát mond. Örülök, hogy megköszöni, és kéri a dolgokat.

Akinek lelki törést okoz, ha egy gyerek (bölcsis, ovis, iskolás) néninek vagy bácsinak szólítja, vagy lecsókolomozza, az valószínűleg pont abban a fázisban van, hogy nem tudja (még) elfogadni, hogy telik az idő.

Engem nem zavar az sem, ha tegeznek, az sem, ha tetszikeznek, néniznek.

29. rita-1
2019. aug. 11. 17:20
fura
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
2019. aug. 11. 16:54
:DDDD
27. Alfyorova (válaszként erre: 25. - 8d00a82c06)
2019. aug. 11. 16:53

Igen, ez az amiről beszélek: rosszul ment át a köztudatba. A kedves szülők már a pici gyerekeknek rosszul adják át.

Tipikus, ha egy anyuka magyaráz a gyerekének, akkor úgy beszél a környezetében lévő emberekről, hogy nénik meg bácsik. Pedig biztos vagyok benne, hogy a közértben vagy éppen a postán az a rengeteg ember nem személyes ismerőse.

Akik nem személyes ismerősök nem lehetnek nénik, bácsik még akkor sem, ha egy kisgyereknek magyarázunk.

26. globus (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2019. aug. 11. 15:14
Jahahhaj! Erről jutott eszembe, hogy fiam órát adott egy alsó tagozatos csoportban. Valahogy szóba került, hogy kinek mivel foglalkozik az édesanyja, és ő is mondta, hogy mit csinálok. Mire a gyerekek: még ÉL az anyukája???? :DDD
2019. aug. 11. 15:09

A lányom (nevezzük Juliskának) osztálytársai tudják a keresztnevem mégis messziről kiabálnak:szia Juliska anyukája néni!

Ezerszer kértem őket, bármit, csak ezt ne!!

Hiába minden.

A lányom napszaknak megfelelően köszön.

24. Guruljka (válaszként erre: 7. - Radni)
2019. aug. 11. 15:06
Bácsizd/nénizd vissza.
23. Alfyorova (válaszként erre: 15. - Jucika33)
2019. aug. 11. 15:02

Ebben az esetben is szokások alapján néniznek a diákok és egyébként is ismeritek egymást.

Idegen emberek a postán meg a közértben stb. nem nénik meg bácsik.

Sajnos, rosszul ment át a köztudatba.

22. Alfyorova (válaszként erre: 6. - LadyBird 2015)
2019. aug. 11. 14:59

Igen, de az óvónő az személyes ismerősöd volt és az ottani szokás alapján nénizted. A hangsúly azon van, hogy valaki ismerős vagy idegen.

Idegen emberek nem bácsik meg nénik, hanem hölgyek meg urak.

21. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2019. aug. 11. 14:31
folyt :hogy tök fiatalos 26 évesen igzolványt kértek tőle amikor cigit vett
2019. aug. 11. 14:29

Nem tudom ki látta tv-be az egyik Padödö mesélte, hogy lenénizte valaki és ő igy reaglt rá, hogy " néni ám a K**** anyád". ez hatott. Én is csak a fiam óvóda iskola társainak tűröm, hogy nénizzenek, de szerencsére felvilágosultabb társaság és magázva keresztenevem szólitanak.

a fórumcimhez: a fiam mindig magas volt életkorához képest 8-os kora köröl 185-190 cm - es teljesen ki volt a kadva mert a bölcsödések csókolomot köszöntk neki és bácsinak szólitották. ( különben sors iróniája,

19. bozsu55 (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2019. aug. 11. 14:20
Folyt.. csókolommal köszönni.
18. bozsu55 (válaszként erre: 15. - Jucika33)
2019. aug. 11. 14:19
Csatlakozom. Mondhatjuk úgy is hogy egyedi. A napszaknak megfelelő köszönéssel nem lehet hibázni, de... Nekem(60as vagyok)a hajam égnek áll ettől.Pl: Kisváros,utcabeli lány, már kétgyerekes anya, havonta egyszer ne tudja kimondani hogy csókolom... ezt mindenki tudja nem kell szó szerint érteni. Szerintem ő míg a szülei é lnek, nekünk utcabelieknek Z-ék lánya lesz. Az én fiam ha találkozna a lány apjával, tuti hogy (még ha nevetséges is
17. 00b87c4928 (válaszként erre: 7. - Radni)
2019. aug. 11. 14:16
Ha nő, mond neki hogy nyugodtan megcsókolhat 😃😎
2019. aug. 11. 10:35
Persze közben tudom, hogy eredetileg a férfiakról volt szó, de köszönési szokások gyerekkorban alakulnak ki. Nekem köszöntek már férfiak is így, illetve a harmincas orvosok rendszeresen nagyon udvariasan magáznak, ami szerintem kifejezetten kellemes.
2019. aug. 11. 10:15
Szerintem ebben semmi kellemetlen nincs. Felnőttként nyugodtan hívhat egy gyerek néninek, hiszen az vagyok. Engem 18 éves korom óta néniznek (tanítói gyakorlat kezdetétől) és soha nem zavart. Az inkább kellemetlen, hogy szegény gyerekek (meg sokszor felnőttek is) nem tudják, hogy hogyan kéne az adott felnőttnek köszönni, mert lassan mindenkinek saját, egyéni elvárása van arra nézve, hogy őt hogy szólítsák meg. Lásd: "Engem aztán ne nénizzenenk le, fiatal vagyok még"- mondja az ötven éves hölgy, és megsértődik, ha nem tegezi le valaki. "Engem magázzanak, köszönjenek udvariasan" kívánja meg a harmincas kisasszony a boltban (és igaza van). És sorolhatnám. Pedig örülni kéne, hogy egyáltalán szépen megtanul és mer is köszönni a gyermek. Én azt szoktam tanítani, hogy mindenkinek mondjuk, hogy "Jó napot kívánok", Asszonyom, Uram, Tanárnő, Tanítónéni stb. a helyes. Aztán ha valakinek egyéni igénye van, majd szól, de ha ezeket a megszólításokat nem fogadja el, akkor a hiba a megszólított felnőtt pszichéjében keresendő, ne a gyerek érezze ettől rosszul magát.
14. michelle.r (válaszként erre: 11. - Ab61752c45)
2019. aug. 11. 09:16
Kortól függetlenül ne bácsizgassanak és ne nénizzenek. Tudom, a magyar nyelvben ez szokatlan, de ideje lenne végre hozzászokni a hölgyem, uram kifejezésekhez.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook