Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik gyerkőc..... fórum

Harmadik gyerkőc..... (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. anya4005 (válaszként erre: 29. - Pzm3)
2015. júl. 13. 13:07

Én nem csak az autizmustól félnék. Ahogy írtam,35 vagyok,és jön a harmadik: halálosan be vagyok carva,nehogy valami mád baj legyen (down kór,vagy tudom is én). Pedig nekünk mindkét fiúnk egészséges,hála az égnek,de úgy gondolom,ha most,a harmadikkal lenne valami baj,az nem csak a kicsi,de a nagyok életére is rányomná a bélyegét!


Amúgy,kedves fórum indító,ha csak az időpont a baj,nem értem,miért nem akkor kezdtetek próbálkozni a harmadikkal,amikor megfelelő lett volna rá az idő?

30. pzm3
2015. júl. 13. 11:22
Egyébként te ezt már eldöntötted
29. pzm3 (válaszként erre: 28. - Serry)
2015. júl. 13. 11:13
Enyém is ép értelmű,és én is inkább azt mondanám róla,hogy vannak autisztikus tünetei.De még így is bizonytalan vagyok a jövőjében.Van egy neutotipikus nagylányom is rajta kívül.Én azt gondolom nekem épp elég kihívás,hogy a nagylány is hasonló figyelmet kapjon,mint a kicsi akire akaratlanul is több figyelem hárul.Én imádom őket kettőjüket,de én nem vállalnék harmadikat semmi képp,és meglep,hogy nem számolsz azzal,hogy a harmadik gyermek esetleg ismét autista lehet,és másabb autista mint a nagy gyermeked.
28. Serry (válaszként erre: 27. - Pzm3)
2015. júl. 13. 10:41

Van testvére aki nem érintett... és a hivatalos diagnózisa pervazív fejl zavar, atípusos autizmus. Eddig is köszönjük jól elvoltunk ép értelmű tökéletesen fejleszthető néhány szociális kompetenciában más, illetve nehéz a kudarctűrése és megzavarjak a totál váratlan helyzetek. De semmi olyan ami a tipikus lenne s elborzasztó.. olyan tünet ami az átlag emberben él. Van osztálytárs aki jobban érintett.. és ott is jön a harmadik pedig ott a kicsi vagyis a középső meg hiper....ettől én nem tartok éppen csak megijedtem,hogy mi van ha pont most. Tudod amikor tervezel képes vagy időpontokat is felállítani.. hogy olyan jó lenne ha ekkor történne és ekkor mondanád meg a nagyszülőknek és ekkor születne a kicsi lány.....

Az auti diagnózisról meg annyit,hogy mi 6 és fél évet vártunk rá.. most kaptuk meg 11 évesen eddig senki nem "tudta" miért más.. sok minden mást kaptunk más irányba gondolkodtak és a pszichológusa is csak inkább autisztikusnak mondaná mint mi.

27. pzm3 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2015. júl. 13. 09:38
Egyet értek...De a kommentelőkből talán csak te meg én vettük észre ezt a fontos részletet.Én talán azért mert az én kisfiam is autista.Én nem vállalnék több tehességet az biztos.Az én kisfiam egyenlőre úgy néz ki enyhén érintett,még is sokszor elég nehéz.(igaz most már egyre könnyebb vele).De nagyon sokat gondolkodom azon,hogy mennyire lesz önálló életre képes.Nem rég olvastam,hogy 50% az esély arra,ha valahol autista gyermek van a testvére is az lehet.
26. pzm3 (válaszként erre: 1. - Serry)
2015. júl. 13. 09:31
Én mérlegelném ezt is,hogy miként érintene titeket ha a kicsi is autista lenne majd....
25. anya4005 (válaszként erre: 22. - Meggyesmakos)
2015. júl. 13. 09:19

Én 30 múltam az első szülésnél,pedig nem a napon barnultam. Sőt,az egyetlen 40 feletti hölgy hófehér volt...Ebből akkor most az következik,hogy a 40 felett szülő nők mind fehérek??????

Most 35 vagyok,a harmadikat várom,és (bár ez még nem 40) aggódom,nem vagyok-e túl idős a szüléshez! Bár nem remeg kezem-lábam,és senki nem mondja,hogy milyen öregnek tűnök,azért a természetet nehéz becsapni!

Persze,van,aki 40 felett "röhögve" szül,akár ikreket is,de a kockázata,hogy történik valami,akkor is nagyobb,mint 20 évesen. Mert valóban,az ideális kor a 20-25 év,nem a 35-40!

2015. júl. 13. 07:25

Igen,én bevállalnám...

Be is vállaltam 41.5 évesen az ötödik babámat.Semmi bajunk nem volt....korommal sincs semmi olyan hogy lassulnék vagy remegne végtagjaim.

Azt hogy mit szólnak vagy mit néznek majd pl szülöin vagy mitudom én,nem kell vele foglalkozni,meg nézzük vagy megszóljuk aki fiatalon szül....stb.

Ha gáz lenne a génekkel öregnek érzi valaki magát az nemvazon van hogy gyereket válaljon.

Te irod hogy fiatalos vagy meg minden..vágjatok bele!kamaszokkal foglalkozol,ez sem fog gondot okozni "majd" ahány éves leszel akkor...

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Meggyesmakos)
2015. júl. 13. 06:13

Én 22 évesen szültem és azt hittem, hogy milyen fiatal vagyok, de általában annyi idős volt mindenki, mint én, és volt egy 17 éves lány, aki tényleg nagyon fiatal volt. Ő nem volt barna bőrű.

Most nehogy már úgy csináljunk, hogy csak a barna bőrűek szülnek 30 alatt. Ez röhej lenne. Ha meg így van, akkor ők tudják csak, hogy mikor vagyunk a legjobb korban a szüléshez....

22. meggyesmakos (válaszként erre: 1. - Serry)
2015. júl. 13. 01:45

Visszaolvastam.


A korod nem gáz, ma már sokan szülnek 40 felé. Sőt,amikor én szültem csak egy 30 év alatti anyukával voltam egy kórteremben (6 ágyas, tele szoba), és ő nem a napon barnult.

21. anya4005 (válaszként erre: 1. - Serry)
2015. júl. 12. 22:08

Nekem nem a lakás,a költözés és a sulikezdés lenne az ellenérvem,ha ilyen helyzetben lennék!

Az autista nagy fiú és a 40 év jobban pánikba ejtene!

Neked/nektek kell éreznetek,hogy mennyit bírtok még vállalni! Gondolom,nem egyszerű egy autista gyermeket felnevelni,és 40 felé már a terhességnek is megvannak a maga kockázatai.

20. Serry (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2015. júl. 12. 18:05
Talán mert terveztük.. és mégis kétségeim vannak....ez van...
19. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Ildike0523)
2015. júl. 12. 13:45
Persze hogy oka van.. ha nem védekezik valaki..
2015. júl. 12. 08:16
Ha már megfogant,nem kérdés,vállalnám,és úgy tűnik nálatok is adott hozzá minden.
17. Serry (válaszként erre: 14. - Kisritu)
2015. júl. 12. 00:47
Nem vagyok óvó néni.. kamaszokkal foglalkozom.
2015. júl. 11. 22:28
Szerintem ha gondolkozol rajta es nem rogton nem volt a valasz, akkor szeretned ;)
15. jajjj (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. júl. 11. 22:21
Ez igaz. Én 83-as vagyok, a baráti körömben, ritka a második gyerek. Épp csak most jönnek az elsők. Szóval a huszonéves anyuka szerintem manapság ritkább, mint a harmincas.
2015. júl. 11. 22:10
szia csak nem te is óvóneni vagy? szerintem oruljetek a picinek:) hisz o titeket valasztott. boldog babavarast.:)
13. Channa* (válaszként erre: 7. - *ÉszakiFény*)
2015. júl. 11. 22:10

Én is aggódnék, hogy fel tudom e nevelni.

Egy idősek vagyunk és persze már visszafelé számolunk, de azért én még nem érzem magam ennyinek:D

Engem is fiatalabbnak néznek, de attól még 48 vagyok és én sem tudom elképzelni, hogy én legyek a legidősebb anyuka a szülőin, bár ha azt nézzük, hogy manapság ritka aki fiatalon szül, akkor már nem is annyira gáz. Nagyszülői....


Ja, egyébként azt szokták mondani, ha 40 felett úgy kel valaki, hogy semmije sem fáj, akkor halott....

12. Serry
2015. júl. 11. 22:01
Igazában most nem is tudom.. lehet,hogy nem ez a jó időpont pár hónapot még várhatna.. hogy ezt a tanévet még kivigyem a csoportommal.. kicsit elbizonytalanodtam :)
11. *ÉszakiFény* (válaszként erre: 9. - Serry)
2015. júl. 11. 21:55

Értem! Gyereket szeretnél, és megerősítést vársz! :)


Szüld meg mindenképp! Boldog baba várást! :)

2015. júl. 11. 21:51

Szerintem érzed, hogy szeretnéd e, vagy nem. A többi megoldódik. A korod nem gáz, más ennyi idősen az elsőt szüli.


Az abortuszt nagyon meg lehet bánni, de visszacsinálni nem.

9. Serry (válaszként erre: 7. - *ÉszakiFény*)
2015. júl. 11. 21:47

Nem érzem gáznak a koromat.. sőt engem fiatalít a munkám is... vannak akik 10 évvel néznek fiatalabbnak.

Én nem rezem a csontjaim.. és tudom később fogom mint a velem korabeliek. :)

2015. júl. 11. 21:47
Azt nem tudom hogy megtartanám-e, azt viszont igen hogy nem vetetném el. Ha nem tudnám vállalni, inkább örökbe adnám. Azt hogy tudjátok e vállalni nektek kell eldönteni, minden szempontot gondosan mérlegelve.
2015. júl. 11. 21:32

A felnevelés itt már nem is az anyagi rizikó, hanem a évek száma. Innen történik a visszaszámlálás. Tapasztalatból besszélek. 40 évesen, még hű, de virgonc voltam.Most 48 évesen szó szerint napról napra a csontjaimban érzem a korom. Azt szoktam mondani, ez már az élet lemezének a b. oldala, a szarabb számokkal.

A másik része egyszerű matematika. Én gáznak érezném, ha 50-es nagymama korú ként, a 20 éves anyukákkal kellene szülőire járnom. Vagy 60 felé közeledve küzdeni a kamasz gyerek lázadásaival.


De persze, lehet, hogy Te 60 évesen is friss, üde, és fiatalos leszel, és tuti nem épülsz le, és fel tudod nevelni, míg útjára tudod engedni. Mert a cél ez. Nem?

2015. júl. 11. 21:21

Igen!!! :)


Nálunk kicsit más, kicsit nem a helyzet. Egy párom első házasságából született gyerek, akit mi nevelünk, egy közös. Szerettünk volna még egy közöst, kettő lett bőle. Előszőr én nagyon bepánikoltam, igen, az anyagiak miatt, de elvetetni nem tudtam volna az egyiket. Úgyhogy vészstratégiákat kezdtünk gyártani, főleg külföld jött szóba. Aztán valahogy jó let minden. Páromat előléptették, fizetésemeléssel, engem barátok hívtak szabadúszó fordítónak, most párom nevén csinálom, meg, amíg kicsika gyerekek, aztán sajét néven gyed, gyes extrával. :)

2015. júl. 11. 21:18

A 3 gyerek már nagycsaládnak számít,sok előnnyel is jár.Ha anyagilag és emberileg is tudjátok vállalni miért ne....

De nyilván, ez a Ti döntésetek.

2015. júl. 11. 21:18

Én nagyon szeretnék még egy harmadik gyereket (5 éves és 10 hónapos gyermekeim vannak ),de a férjem nem szerete még egyet!

Ha tehetitek szerintem tartsátok meg! Mem hiába lettél pont most várandós! Mindennek oka van!

3. ILI.
2015. júl. 11. 21:15
Egy biztos, én a mai világban nem vállalnék egynél többet. De aki megteheti, tegye. Ezt alaposan meg kell otthon beszélni. Itt szerintem senki nem tud ilyenkor okosat írni.
2015. júl. 11. 21:02

Ezt nektek kell eldönteni!

Senki helyettetek nem fogja felnevelni!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook