Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harc a koszmóval fórum

Harc a koszmóval (beszélgetős fórum)


1 2
30. erikpipi (válaszként erre: 28. - Minya)
2007. máj. 13. 22:40
Ezeket a termékekekt én is nagyon szeretem. Állitólag a gyógyszertárban lehet kapni valami csodaszert koszmóra.
2007. máj. 13. 21:51

Sziasztok:)

Szerencsére mára Babó buksijáról teljesen eltűnt a koszmó, és már a hajacskája is nőni kezdett.

A doki által felírt krémmel kentem neki minden fürdés után. Napközben többször fésülgettem neki babafésűvel, az apró koszmódarabokat leszedegettem, lekapargattam a fejecskéjéről. Így aztán kb. egy hónapos kezelés után elmúlt. Remélem nem tér vissza.

Puszi:)

28. Minya
2007. máj. 12. 21:03
Amikor a kisfiamnak volt én bekentem babaolajjal és kicsit vártam és ovatosan kifésültem neki azóta se volt neki :)
2007. máj. 10. 21:53
Nizoral
26. Triszo
2007. ápr. 14. 07:26

Sziasztok!

Nekünk a Babé gyermeksampon koszmó ellen és fogkefés (enyhe) dörzsölés nagyon bevált.

Szép napot mindenkinek!

25. d@nu (válaszként erre: 24. - Hisztikirálynő)
2007. ápr. 13. 23:00
Csak így tovább, ha egyre kevesebb, akkor el is tűnik hamarosan! :)
2007. ápr. 13. 21:43

Kira7, gratulálok én is a gyerkőcökhöz:)


Szerencse, hogy Babónak rövid hajacskája van, mert így könnyebb azért kapirgálni, mintha hosszú lenne. Sőt, még kevesebb van neki, mint születésekor volt.

Egyébként egyre kevesebb koszmó van a fején. Fürdés után én is dörzsölgetem neki a törölközővel, de ettől függetlenül előjött. Szerintem alkati kérdés is, sőt, a védőnő szerint emésztési dolgok is állhatnak a háttérben (vagymi). Szal harcolunk még.

Puszi:)

23. dc233342e1 (válaszként erre: 1. - Hisztikirálynő)
2007. ápr. 11. 20:09
nagyon sokat kinlodtunk mi is de csak 6 eves korara tunt el teljesen a kislanyom fejerol
22. KIRA7 (válaszként erre: 21. - D@nu)
2007. márc. 31. 08:17
Köszönjük szépen!Viszont kívánom nektek is.
21. d@nu (válaszként erre: 19. - KIRA7)
2007. márc. 30. 18:09
7 gyerek? Aztaaaa! Gratulálok hozzájuk, sok boldogságot és jó egészséget Nektek! :)
2007. márc. 30. 14:28

Mi is küszködtünk a koszmóval, de csak addig, míg olajoztam fürdés előtt a kis fejecskéjét.

Miután már nem olajoztam, a koszmó is eltünt.

19. KIRA7
2007. márc. 30. 13:00
Nem tudom ti,hogy csináljátok de az én gyerekeimnek sose volt koszmós a feje.A lényeg,hogy fürdés után határozottan a törölközővel szárazra töröljük a fejét.Nem csak a haját!A fejbőre kell hogy száraz legyen.Hajszárító nem jó.A dörzsölés a lényeg.Amelyik baba már koszmós arra ez már nem vonatkozik,de akinek a bébije még nem,az próbálgassa.Hidjétek el nekem én nem ma kezdtem a babázást.7 gyerekem van.
2007. márc. 26. 05:31

Én beolajoztam a koszmós területet, vártam egy kicsit, hogy felázzon, utána furán hangzik, de kis körömkefével óvatosan lefésülgettem.

A kicsinek nem is tért vissza eddig.A nagyobbaknak még 3x jött elő, utána teljesen eltűnt.

17. d@nu (válaszként erre: 16. - Hisztikirálynő)
2007. márc. 25. 23:15
Nálunk sok volt, bármit csináltam vele. Vastagabb lerakódásnál szerintem kizárt, hogy a kisfésű/kiskefe elég, én is "kapargattam" neki. A Te picidnek a képek szerint elég rövid a haja, ez szerencsés, nemsokára el is felejtitek az egészet! :)
2007. márc. 24. 19:48

Én is kapargattam, de persze volt, aki azt mondta, hogy azt nem szabad. De amikor már látom, hogy félig lejött egy darabka, persze, hogy rányúltam körömmel, és szépen lehúzogattam a fejecskéjéről. Csak finoman.

Úgy látom, hogy egyre kevesebb van a buksiján, pedig azzal fenyegettek, hogy ha lehúzgálom, akkor több termelődik.

15. panka2
2007. márc. 23. 09:44
ja és azt mondta dokinénim nem szabad ovatosan dörzsölni" hanem tessék határozottan,persze nem mint állat,de nem is tul"kíméletesen,mert ugy sok rajta marad!
14. panka2
2007. márc. 23. 09:42
Nekem az első babának volt koszmoja, /15éve/ fürdés elött baba olajjal alaposan át itattam a kis buksiját és tettem rá sapit,kb fél oráig volt sapiban,utánna levettem és letudttam szedni neki a körmömmel,le kapartam,megfürdettem és kész.Le takarodott a kis fejéről!Még anno a gyermek doki tanácsolta ezt és bevállt!
2007. márc. 19. 20:15

Köszi a tanácsokat!:)

Még mindig kinlódunk a koszmóval.

Ezt a teavajas megoldást a gyógytornász nénink is javasolta. Ő erre esküszik.

Nekünk most a doktornéni írt fel valami gyógyszertári kenceficét, amit a gyógyszerész kutyul össze, ezzel a krémmel kell bekenni a kis buksiját fürdés után.

Remélem hatásos lesz, mert olyan feltűnő a fejecskéjén, mivel alig van a kicsinek hajacskája.

Puszi:)

2007. márc. 5. 20:10
Én a gyermekeim fejéről a koszmót még nem olajjal,hanem tea vajjal puhítottuk fel (este fürdés után bekentük és éjjszaka kissapka alatt felpuhúlt és másnap babkefével óvatosan kikeféltük és ezt addig ismételtük, amig el nem tünt. Soha többet nem újjult ki.
11. d@nu
2007. febr. 24. 12:39
Nálunk nagyon vastagon rakódott le, semmi nem használt neki. Kenhettem olajjal, áztathattam, tisztítgathattam, egyre több és vastagabb lett. A végére piros lett a fejbőre és úgy nézett ki, mintha gombás lenne és váladékozna. :( A doki azt mondta, hormonális, kapott rá valami ecsetelőt, ami biztosan nem a legalternatívabb megoldás volt, de egy hét alatt eltüntette a koszmót és azóta se híre, se hamva. Mindez kb. fél éve volt.
10. kawics
2007. febr. 23. 23:54
Nekünk is az olaj vált be,egy puha kefével nagyon jól ellehet távolítani a fejecskéről.
2007. febr. 15. 21:15

próbálkozom az olajozós megoldással, de úgy tűnik elég lassan jön le róla, de ahogy látom, egyre kevesebb van a fejecskéjén.

Köszi a tippeket, puszi:)

2007. febr. 14. 08:20

Szia!:-)))

Nekem azt mondta a doki néni, hogy nem kell nagyítóval nézni. Minden nap mosom fürdéskor(a vízbe is teszek fürdető krémet) 1x a haját is bekenem egy héten. Szépen tűnik el. Bár nem volt olyan vészesen sok..

Puszika

2007. febr. 12. 23:18

Kérdés:

Öt hónapos babámnak a fejbőre még mindig koszmós. Mivel tudnám kezelni, valójában kell-e?

Válasz:

A kisbabák egy részének általában az első hónap végére koszmóssá válik a fejbőre. Ez általában együtt jár az arcon észlelt un. tejkiütésekkel. Ez azonban 5-6 hónapos korra általában szelídül, vagy el is múlik, a koszmó azonban gyakran tart 8-10-12 hónapos korig is. Ha sokáig nem távolítjuk el a megvastagodott hámréteget, alatta a bőr fénylő, hámló, lassan regenerálódó lesz. A legegyszerűbb fürdetés előtt 2-3 órával a fejbőrt napraforgó olajjal beolajozni, fürdetés után pedig sűrű kefével eltávolítani a felesleges hámot ( fokozatosan ). Ha ez nem jár sikerrel, létezik egy szaliciles kenőcs is , amely azonban vényköteles. Ezzel kell fürdetés előtt megfelelő ideig bekenni a fejbőrt. A legkorszerűbbnek tekinthető az un. Kouriles emulzió használata- kis csecsemőnek is ajánlott. Vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, tehát a pontos használati utasítás benne van.

Dr. Gömöri Ágnes


Ezt egy net oldalon olvastam,gondoltam elküldöm neked.remélem hasznát tudod venni:)

2007. febr. 12. 20:41

Köszönöm szépen a tippeket, folytatom az olajozást, már egy ideje kenem a buksiját, de nagyon makacs ez a koszmó, nehezen jön le. Néhány helyen olvastam, hogy nem szabad piszkálni, mások meg azt mondják, hogy neki lehet "esni" babafésűvel, sőt, volt aki azt mondta, hogy ő lekapirgálta óvatosan. Én nemtom, nem nagyon merem piszkálni a kutacsa miatt.

Köszi mégegyszer:) puszi:)

5. win
2007. febr. 12. 11:14

Nálunk is az olajos fellazítás működik. Olajozás után fürdéskor a vízben puha szivaccsal gyengéden megdörzsölgetjük. Általában 2-3 nap alatt rendeződni szokott a dolog. Sajnos újra és újra visszatér!:((

Én már kérdeztem a védőnőmet, azt mondta a 2,5 éves fiának is még szokott lenni. Ők egyébként a Baba Harmatfriss tusfürdővel (bocs, nem reklámnak szántam!) mossák a fejecskéjét (ezt egyébként más, hasonló korú gyerek szülőjétől is hallottam) és nagyon szépen eltűnik attól is. De csecsemőnél az allargizáló hatás miatt nem ajánlott az ilyen illatosított tisztálkodószer.

2007. febr. 12. 10:26
Nekunk is az olajos megoldás vált be,kislányom 6 hónapos,igaz,egyszeri bekenéstol nem jott le az egész,de 3-4 alkalommal kentuk,és már szinte alig maradt belole.Az olaj jól felpuhítja,utána fésuvel kifésultuk.Az,hogy simán letoroljuk,az nem vált be,lehet azért,mert elég hosszú a haja.
2007. febr. 10. 21:22
Az en fiam 2 evesen lett eloszor koszmos. Eleg eros es suru haja van, igy az olaj szoba sem kerult. Egy Babe markaju sampon hozta helyre a buksijat. Direkt koszmora van. Eleg huzos az ara, olyan 1500 Ft korul, de nekunk nagyon bevalt.
2007. febr. 10. 20:51

Hello. Bár minket még elkerült, de e téren a tesóm előre felkészített.

Olajjal be kell kenni az érintett területet, majd ráadni egy sapkát, így felázik és egyszerűen csak óvatosan le kell törölni.


Puszi

2007. febr. 10. 20:48
Mi a legegyszerűbb módja, hogy eltüntessük kisbabánk buksijáról a koszmót? Nehezen bírkózom meg vele, aki tud valami javaslatot, az ide leírhatja jól, hisz nem egyedül vagyok a problémával.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook